*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 179489 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bloodysunrise

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #210 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 10:48:44 μμ »
Μακάρι να είναι έτσι!! ::)
Μπορείς να κόψεις όλα τα λουλούδια αλλά δεν μπορείς να εμποδίσεις την άνοιξη να έρθει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:30:06 »

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #211 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 11:09:23 μμ »
η θρακη εχει κενα; ειτε γενικη ειτε για παραλληλη;
Μετά την ανακοίνωση ότι θα γίνουν κι άλλες αποσπάσεις, δεν μπορείς να υπολογίσεις τι κενά υπάρχουν στην κάθε περιφέρεια, γιατί πάλι θ' αλλάξουν. Δυστυχώς.
 Όσο για την παράλληλη μπορείς να μπεις εδώ:   http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/anaplirotes-oromisthioi/238-anaplhrwtes-eidikhs-agwghs-prwtovathmias.html
   Είναι όλες τις περσινές προσλήψεις που έγιναν στην παράλληλη, ώστε να τσεκάρεις λίγο τις περιοχές. Όχι ότι είναι απόλυτα ασφαλές, καθώς κάποια απ'αυτά τα παιδιά πάνε φέτος γυμνάσιο, αλλά μπορεί να έχουν προστεθεί άλλα. Απλά να έχεις μια μικρή εικόνα περιοχών για την παράλληλη.

Αποσυνδεδεμένος πεγκυ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #212 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 12:29:35 πμ »
Kατέληξαν στο ποσα άτομα θα εχει τελικά η Β φάση;

Αποσυνδεδεμένος pap_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #213 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 08:40:40 πμ »
απο πληροφοριες η β' φαση θα ειναι πανω απο 120 ατομα.. βεβαια τα κενα απ'οτι ειδαμε ειναι περισσοτερα, μπορει να μην καλυψουν ολα τα κενα (κλασικα) για εξοικονομηση χρηματων, και να παρουν περισσοτερους με το ΕΣΠΑ...
  το εσπα όμως δεν καλύπτει κενά στην γενική εκπαίδευση!!!θα καλύψει παράλληλη! επίσης εσύ σε προηγούμενο μνμ σου έλεγες ότι η φάση θα είναι ικανιποητική!!!αυτή η φάση θα είναι ψίχουλα μπροστά στα κενά π υπάρχουν

προσεξε, ρωτησα και μου ειπαν αυτο επειδη σε προηγουμενα μηνυματα διαβασα οτι οι προσληψεις στη β' φαση θα ειναι 120 το πολυ. καταλαβες? οσο για το εσπα το ιδιο γραφουμε και οι δυο αλλα εννοουμε αλλο..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2012, 08:43:46 πμ από pap_ »
ΖΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:30:06 »

Αποσυνδεδεμένος Μαρίνα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #214 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 09:09:27 πμ »
Καλημέρα! Η β' φάση απ' ότι φαίνεται αργεί αρκετά ακόμα... Οι προσλήψεις στην ειδική αγωγή υπάρχει περίπτωση να απορροφήσουν κι εμάς με το πρόγραμμα της παράλληλης ή να ελπίσουμε σε μελλοντικές φάσεις παράλληλης;

Αποσυνδεδεμένος Sofaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #215 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:36:15 πμ »
Καλημερα παιδιά...Άμα περιμένουμε να γινει η γ φαση αποσπασεων καηκαμε....Μεχρι να ξαναμαζεψουν τα κενα οι διευθυνσεις και να τοποθετησουν τους αποσπασμενους θα περιμενουμε πολυ και μαλλον πάλι τα κενα που θα προκυψουν θα ειναι οπου να ναι(για μας που μας προσπερασε το συστημα και θελουμε συγκεκριμενες περιοχες μιλάω)....
Εαν ειναι αληθεια οτι θα παρουν 800 ατομα στην παραλληλη ισως φτασει και σε μας....

ΟΙ πινακες της παραλληλης βγαινουν σημερα ειπε ο Μπράτης....μπαινουμε λοιπον στην τελικη ευθεια για προσληψεις στην ειδικη αγωγη...

Αποσυνδεδεμένος bill325

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #216 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:45:45 πμ »
γεια σε ολους!!!!!!!!!!καλη τυχη  στις τοποθετησεις σας.επειδή βλέπω οτι ενημερώνεστε για τις εξελίξεις,ηθελα να ρωτησω: ειμαι στον πινακα β και με προσπερασε το σύστημα,ειμαι περιπου στην 300 θεση απο τους εναπομειναντες του πινακα μου,έχω δηλώσει μανησια,τι γνωρίζεται υπάρχουν κενα,να ελπίζω για β φάση;ευχαριστώ.......... :) :) :)

Λογικά είσαι λίγο πιο κάτω από μένα γιατι εγω ειμαι γυρω στο 270 στους εναπομείναντες...Δυστυχώς δεν ξέρουμε και πολλά πέρα απο αυτά που διάβασες στην συζήτηση...Για μαγνησια ξερουμε ότι έχει 10 λειτουργικά κενά(σύμφωνα με την ανακοινωνση που βγηκε χθες) και στη Λαρισα 25....Ειναι όμως αρκετοι πάνω απο μας που εχουν δηλωσει αυτες τις περιοχες, μαζι τους και εγώ....Δεν ξερουμε τι θα γινει, γιατι δν ξερουμε που θα δωσει θεσεις το υπουργειο και ποσες....Αμα παρακολουθεις τη συζητηση όλο και κατι θα μάθεις.... ;) ;) ;)
Η ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΝΙΜΟΥΣ. ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ Δ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΝΟ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ!!ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ Γ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ'ΑΥΤΑ..

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #217 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:48:43 πμ »
πέρσι π έγινε η β φάση αποσπάσεων 20 Σεπτεμβρίου , η γ φάση γενικής έγινε 30 Σεπτεμβρίου και τα παιδιά παρουσιάστηκαν στις 3 Οκτώβρη.

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #218 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:50:07 πμ »
η θρακη εχει κενα; ειτε γενικη ειτε για παραλληλη;
\
Tzoy κι εγω για Θρακη ενδιαφερομαι.Μονο μεσω Εσπα θα πιασουμε Θρακη, δηλαδη η παραλληλη (που εχει πολλες περιπτωσεις) η Ζεπ..Γενικης δε βγαινουν κενα και αν βγουν θα καλυφθουν απο τις αποσπασεις.

Αποσυνδεδεμένος Sofaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:51:40 πμ »
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι μονο η Βορεια Ελλαδα να κραταει τα κενα για τους μονιμους και η νοτια να παιρνει αναπληρωτες....Ενταξει.Δεν λεω.Δεν εχει πολλά κενά αλλά παντα παιρνουν παραπανω αποσπασμενους απο αυτους που χρειαζονται για να εχουν...Εχω αρχισει να πιστευω ότι παιζει τρελό μεσο τελικά....

Αποσυνδεδεμένος Sofaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #220 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:53:15 πμ »
η θρακη εχει κενα; ειτε γενικη ειτε για παραλληλη;
\
Tzoy κι εγω για Θρακη ενδιαφερομαι.Μονο μεσω Εσπα θα πιασουμε Θρακη, δηλαδη η παραλληλη (που εχει πολλες περιπτωσεις) η Ζεπ..Γενικης δε βγαινουν κενα και αν βγουν θα καλυφθουν απο τις αποσπασεις.

Στα μειονοτικα ξερετε τι γινεται?Τις τελευταιες χρονιες επερναν πολλους και φετος μονο 25....Εχετε ακουσει τπτ?

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #221 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:55:17 πμ »
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι μονο η Βορεια Ελλαδα να κραταει τα κενα για τους μονιμους και η νοτια να παιρνει αναπληρωτες....Ενταξει.Δεν λεω.Δεν εχει πολλά κενά αλλά παντα παιρνουν παραπανω αποσπασμενους απο αυτους που χρειαζονται για να εχουν...Εχω αρχισει να πιστευω ότι παιζει τρελό μεσο τελικά....
αποσο γνωριζω για το νομο μου τουλαχιστον υπηρχαν πολλοι υπεραριθμοι που καλυψαν κενα και επισης τα κενα τα διεκδικουν κυριως οι αποσπασμενες συζυγοι στρατιωτικων.Επειδη η Βορεια Ελλαδα εχει πολυ στρατο και οι γυναικες τους συνηθως ειναι στην εκπαιδευση παιρνουν τις θεσεις των αναπληρωτων.Μονο ετσι μπορω να το εξηγησω.Αντε να βγουν οι πινακες της ειδικης αγωγης να δουμε τι ελπιδες εχουμε και εμεις για παραλληλη

Αποσυνδεδεμένος bill325

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #222 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:59:59 πμ »
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΡΕΛΟ ΜΕΣΟ ΣΤΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ....ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ...Ο ΠΕΡΥΣΙΝΟΣ ΤΡΑΓΕΛΑΦΟΣ(ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΛΗΓΙΑΝΝΗ)ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ(Π.Χ.)ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΜΕ 12 ΚΑΙ ΑΝΩ ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΣΤΙΣ ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ.
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΑΝ ΠΑΝΕ ΟΠΟΥ ΝΑ΄ΝΑΙ(ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑ ΚΕΝΑ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΤΩΝ ΜΟΝΙΜΩΝ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΗ(ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ...

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση ΠΕ70
« Απάντηση #223 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:01:21 πμ »
Μη γραφεις με κεφαλαια θα σου κανουν παρατηρηση.Ειναι στους ορους να γραφουμε με μικρα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 463
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.