*

Αποστολέας Θέμα: Απόκρυψη κενών για τοποθέτηση αναπληρωτή  (Αναγνώστηκε 5615 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόκρυψη κενών για τοποθέτηση αναπληρωτή
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 11, 2021, 12:21:55 πμ »
Μισό για να καταλάβω οι δδε προωθησαν τα κενά στο υπουργείο Αν σε κάποιο μέρος είχαν προωθήσει πχ 3 κενά δεν θα έπρεπε να πάρουν 3 αναπληρωτές;
Αν γινόταν αυτό που λες μάλλον θα είχαμε μια μεγααααλη φάση το καλοκαίρι και άλλη μια συμπληρωματική μετά την έγκριση ολιγομελων τμημάτων..... Όλες οι διευθύνσεις ξέρουν τα κενά τους σε ποσοστό 90%+, το υπουργείο όμως δεν έχει τα χρήματα να το κάνει αυτό σε μια φάση, για αυτό τώρα παίζουμε τις κουμπαρες που πάει ποιος, ποιος ήρθε μετά, κρύφτηκε το κενό άλλα το βρήκαμε κλπ

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόκρυψη κενών για τοποθέτηση αναπληρωτή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:23:01 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόκρυψη κενών για τοποθέτηση αναπληρωτή
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 11, 2021, 12:24:52 πμ »
Μισό για να καταλάβω οι δδε προωθησαν τα κενά στο υπουργείο Αν σε κάποιο μέρος είχαν προωθήσει πχ 3 κενά δεν θα έπρεπε να πάρουν 3 αναπληρωτές;

Αυτό που λες είναι η κοινή λογική και όχι η λογική του υπουργείου.Το τι κενά στέλνουν οι διευθύνσεις  είναι διαφορετικό από τι προσληψεις κάνει το υπουργείο .Οι προσλήψεις είναι πάντα λιγότερες από τα κενά που αποστέλλονται . Εξοικονόμηση πόρων βλέπεις.Για να σου δώσω να καταλάβεις , στον δήμο που υπηρετώ δεν υπάρχει άλλο άτομο της ειδικότητας μου ,τα σχολεία είναι άδεια ως προς τις ώρες του μαθήματος μου κ στις δύο βαθμιδες και όμως στη β φάση αναπληρωτών δεν έγινε καμία μα καμία πρόσληψη (για την ειδικότητα μου μιλάω πάντα)

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόκρυψη κενών για τοποθέτηση αναπληρωτή
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 11, 2021, 12:26:33 πμ »
Αν γινόταν αυτό που λες μάλλον θα είχαμε μια μεγααααλη φάση το καλοκαίρι και άλλη μια συμπληρωματική μετά την έγκριση ολιγομελων τμημάτων..... Όλες οι διευθύνσεις ξέρουν τα κενά τους σε ποσοστό 90%+, το υπουργείο όμως δεν έχει τα χρήματα να το κάνει αυτό σε μια φάση, για αυτό τώρα παίζουμε τις κουμπαρες που πάει ποιος, ποιος ήρθε μετά, κρύφτηκε το κενό άλλα το βρήκαμε κλπ

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μια παρατήρηση εδώ...χρήματα έχει ,απλώς όχι για την εκπαίδευση...Για τα κανάλια-και όχι μόνο- βρήκε να δώσει μπόλικα εκατομμύρια ευρώ

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόκρυψη κενών για τοποθέτηση αναπληρωτή
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 11, 2021, 12:29:59 πμ »


Μια παρατήρηση εδώ...χρήματα έχει ,απλώς όχι για την εκπαίδευση...Για τα κανάλια-και όχι μόνο- βρήκε να δώσει μπόλικα εκατομμύρια ευρώ
Δεκτό

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόκρυψη κενών για τοποθέτηση αναπληρωτή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:23:01 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόκρυψη κενών για τοποθέτηση αναπληρωτή
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 11, 2021, 07:49:35 πμ »

Αυτό που λες είναι η κοινή λογική και όχι η λογική του υπουργείου.Το τι κενά στέλνουν οι διευθύνσεις  είναι διαφορετικό από τι προσληψεις κάνει το υπουργείο .Οι προσλήψεις είναι πάντα λιγότερες από τα κενά που αποστέλλονται . Εξοικονόμηση πόρων βλέπεις.Για να σου δώσω να καταλάβεις , στον δήμο που υπηρετώ δεν υπάρχει άλλο άτομο της ειδικότητας μου ,τα σχολεία είναι άδεια ως προς τις ώρες του μαθήματος μου κ στις δύο βαθμιδες και όμως στη β φάση αναπληρωτών δεν έγινε καμία μα καμία πρόσληψη (για την ειδικότητα μου μιλάω πάντα)
Ακριβώς έτσι! Αρκεί να ειπωθεί το παράδειγμα του κλάδου μας. Στη β' φάση προσελήφθησαν στη δευτεροβάθμια 6 ΠΕ06 και μάλιστα ο ένας νομίζω ήταν ΑΜΩ. Δε νομίζω να φαντάζεται κανείς πως αυτά ήταν μόνο τα δοθέντα κενά. Στη Διεύθυνση που δουλεύω υπάρχουν κενά που έχουν δηλωθεί αλλά δεν καλύφθηκαν. Αυτό συμβαίνει και στις δύο βαθμίδες και σε πάρα πολλές (αν όχι όλες) τις ειδικότητες. Και μετά, αφού προσληφθείς, σου δίνουν προς επιλογή τα κενά που θέλουν κι όχι όλα. Αλλά τότε τουλάχιστον έχεις φύγει από την ανεργία και δεν ασχολείσαι τόσο όσο στην πρώτη γραμμή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159587
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 343
Σύνολο: 365

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.16 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.