*

Αποστολέας Θέμα: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 284263 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1526 στις: Νοέμβριος 30, 2012, 06:25:35 μμ »
βγηκαν αποσπασεις για σχολεια του εξωτερικου....κι αλλα κενα δημιουργηθηκαν...πηραν αποσπαση καμια δεκαρια πε06....αντε να δουμε
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:17:09 »

Αποσυνδεδεμένος NIKOSFUSION

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Η δουλειά και η δουλεία έχουν ένα τόνο διαφορά ...
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1527 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 11:28:48 πμ »
Επίσης βγήκε και αυτό ... http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%84%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%BF-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%BC%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CF%84%CF%8E%CE%BD

Με μικρούς υπολογισμούς προκύπτει οτι η Β/Βαθμια έχει πιστώσεις ακόμη για 30 άτομα (με 7μηνες συμβάσεις), ή περισσότερα με μικρότερες χρονικά συμβάσεις. Το κειμενο δεν το γραφει βεβαια, αλλά με μια διαίρεση (206,302 : 7 = 29,4...) 'οπως το υπολογίζουν κι αυτοί, αυτό βγαίνει.

Αποσυνδεδεμένος mariag_83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Home is where your heart is (ΠΕ06)
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1528 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 02:41:07 μμ »
...και ποιοι θα πρωτομπούν;Τα κενά είναι πολλά σε όλες τις ειδικότητες....
Πρόσεχε τι εύχεσαι,γιατί μπορεί όταν το αποκτήσεις να μην έχεις τι να το κάνεις...

Αποσυνδεδεμένος agglikou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1529 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 02:53:14 μμ »
παιδιά ειλικρινά έχω χάσει τον ύπνο μου, χτες ξυπνούσα ανα μισή ώρα από την αγωνία μου. Θα πάρουν άλλο κόσμο; Οι τσέπες είναι άδειες, οι υποχρεώσεις τρέχουν και εμάς δεν μας ενημερώνουν να ξέρουμε την πορεία μας . Ας μας πουν θα πάρουμε άλλες δυο φάσεις των 50 ατόμων , ας πουν δεν θα πάρουμε κανέναν άλλον , ας πουν θα καλυφθούν τόσα κενα περίπου σε πρωτοβάθμια και τόσα σε δευτεροβάθμια να ξέρουμε και μεις τι μας γίνεται. Δεν μπορεί να μην ενημερώνουν τον κόσμο να μπορέσει να οργανώσει τη ζωή του στα πλαίσια του δυνατού...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:17:09 »

Αποσυνδεδεμένος sardelitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1530 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 05:32:48 μμ »
Καλησπέρα! Έχω κι εγώ, όπως όλοι, τους ίδιους προβληματισμούς.Δυστυχώς έχουμε ήδη φτάσει στο Δεκέμβρη (καλό μήνα παρεμπιπτόντως) και πολλοί από μας δε δουλεύουμε ακόμη, ενώ τα προηγούμενα χρόνια, και ως ωρομίσθιοι μάλιστα, αναλαμβάναμε νωρίτερα και μπορούσαμε έτσι να προγραμματίσουμε τη ζωή μας πιο σωστά, από όλες τις απόψεις. Φέτος δυστυχώς συμβαίνει το αντίθετο.Και το κυριότερο  είναι, ότι όσοι μείναμε εκτός, δεν ξέρουμε  πόσο θα πρέπει να περιμένουμε ακόμη.
Ταπεινή μου γνώμη είναι ότι πρέπει να προσπαθήσουμε να κάνουμε υπομονή. Το νιώθω ότι είναι πολύ δύσκολο γιατί όλοι έχουμε απελπιστεί και νομίζουμε ότι ήρθε το τέλος του κόσμου, αλλά ας προσπαθήσουμε... Μακάρι από βδομάδα να έχουμε νέα και όλοι που ανήκουμε σε αυτή την παρέα και ανταλλάσσουμε τις ανησυχίες μας, να σταματήσουμε σύντομα να είμαστε άνεργοι και σε αυτό το forum να γράφουμε μόνο ευχάριστα πράγματα και για το σχολείο όπου θα δουλεύουμε.Αυτή είναι η ευχή μου, ας μη χάνουμε το θάρρος μας. Το οφείλουμε στον εαυτό μας και στις προσπάθειες που έχει κάνει καθένας/καθεμιά, και είναι πολλές!

Αποσυνδεδεμένος sardelitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1531 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 08:47:47 μμ »
Καλησπέρα, πού είμαστε όλοι; Έχουμε χαθεί, δε βλέπω καθόλου κίνηση από το Σ/Κ. Ελπίζω να είμαστε όλοι καλά και να έχουμε κουράγιο για αναμονή!

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1532 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 10:20:18 μμ »
Καλησπέρα! Υποθέτω ότι όλοι είμαστε μια χαρά με τις δυό τρομάρες να ακολουθούν με όλα αυτά που γίνονται γενικά και ειδικότερα στην παιδεία. Επιπλέον η αύξηση ωραρίου λέγεται ότι έκλεισε στις +3 ώρες για τη δευτεροβάθμια και στις +2 για την πρωτοβάθμια. Με 5500-6000 χιλιάδες μόνιμους αγγλικών (δε θυμάμαι τον ακριβή αριθμό - όποιος θυμάται ας μας πει) αυτό σημαίνει 700-800 λιγότερους αναπληρωτές για του χρόνου, αν βέβαια συνεχιστεί το αναμορφωμένο πρόγραμμα στα δημοτικά. Επιστρέφουμε στα παλιά με 200 το πολύ αναπληρωτές τη χρονιά. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη σκεφτόμενη ότι υπήρχαν και αρκετοί ωρομίσθιοι παλιότερα αλλά ώρες ώρες με παίρνει πολύ από κάτω.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2012, 10:22:08 μμ από sofiam »

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1533 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 10:27:21 μμ »
Ετσι κι αλλιως στην α/μια καλουν αναπληρωτες.... με +2 ωρες,απλα δε θα καλουν ΑΜΩ......αλλα μονο ΑΚΩ
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος vivi ΠΕ06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1534 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 11:37:39 μμ »
Kαλησπερα!Χαθηκαμε γιατι μαλλον η ελπιδα τελειωσε...Τουλαχιστον εγω προσπαθω να αποδεχτω οτι φετος δε θα δουλεψω...

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1535 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 12:03:40 μμ »
Μάλλον από την νέα χρονιά θα έχουμε νεότερα...

Δημήτρης Μπράτης
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ.ΑΠ ΟΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΜΕΣΩ ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.ΕΣΠΑ ΙΣΩΣ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ,ΑΛΛΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ(ΠΕΡΙΠΟΥ 15).ΣΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ ΑΚΟΜΗ ΟΙ 600 ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ...ΖΕΠ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕ,ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΒΑΙΩΣΕΙΣ.Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ. Υ.Γ. ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΡΩΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΕΟΤΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ;ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΚΑΤΙ!

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1536 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 12:30:50 μμ »
Μετά από ποιες γιορτές? Μήπως του Πάσχα? Έτσι θα μπορέσουν να προσλάβουν και περισσότερους!!Απλά ασχολίαστο.. :-X

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1537 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 11:49:54 μμ »
οποιος δε μπορει να ανταποκριθει στην αναπληρωση να παραιτηθει....υπαρχουν κι αλλοι που θελουν πραγματικα να δουλεψουν κι οπουδηποτε!!!αρκεταα με καποιους πυ κλαιγονται συνεχως!!
VAGGIS, εχεις απολυτο δικιο ..εμενα με εκνευριζει ιδιαιτερα το γεγονος οτι οι περισσοτεροι κατω των 30 δεν εχουμε κανενα μελλον για διορισμο ουτε καν προυπηρεσια ..κ καπου διαβασα εδω μεσα το παραπονο μιας κυριας που πηγε αναπληρωτρια ΜΟΝΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ κ ωρομισθια αλλα 7 κ πραγματικα τραβαω τα μαλλια μου!!!!ΔΗΛΑΔΗ εγω που δε θα παω ποτε αναπληρωτρια καθως παντα θα εχω μηδενικη προυπηρεσια τι πρεπει να πω;;; Ναι δε λεω να μη διοριστουν αλλα οπως λες υπαρχουν ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΝΕΟΙ που θα πηγαιναν οπουδηποτε τους εστελναν και θα ελεγαν κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...!!!!Αλλα τι να λεμε τωρα...Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΟΣΟ ΦΙΛΑΡΓΥΡΟΣ Κ ΦΙΛΟΔΟΞΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ...ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΙ ΠΟ ΤΑ!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1538 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 08:46:56 πμ »
Ιφιγενεια εχεις απολυτο δικαιο σε αυτα που λες αλλα σκεψου και το εξης....ειμαι 40 χρονων και τελειωνοντας το 1996 ηξερα οτι θα δουλευα στο δημοσιο. Με τον καιρο και τις τοσες αλλαγες εργαστηκα ωρομισθια 8 χρονια και αναπληρωτρια 1 και τωρα στα 40 μου βλεπω οτι δεν εχω καμμια ελπιδα διορισμου και ειναι μαλλον δυσκολο σε αυτη την ηλικια να αλλαξω κατευθυνση.
Οι νεοι κατω των 30 , εχουν ακομα την επιλογη να ψαχτουν και να ψαξουν για κατι αλλο. Ξερουν οτι δεν υπαρχει μελλον στο ξενογλωσσο και μπορουν να κινηθουν αναλογως....
Ο καθενας εχει τα δικαια του..

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1539 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 11:41:02 πμ »
Catwoman, καλημερα :))
εγω αναφερομαι κυριως σε αυτους που δεν παρουσιαζονται στις περιοχες που διοριζονται. Αλλος θα πηγαινε τρεχοντας κ αυτοι κλαιγονται κιολας οπως λεει ο vaggis...αρα δεν εχουν κ τοσο αναγκη να δουλεψουν γιατι αυτος που εχει πραγματικη αναγκη παει κ για 500 ευρω οπουδηποτε!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161677
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 482
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.