*

Αποστολέας Θέμα: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 283428 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1722 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 09:32:08 μμ »
Τίποτα και γώ... Αλλά και πέρσι τέλος Φεβρουαρίου βρέθηκε ένα κενό... Ποιός ξέρει... Βλέπουμε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:38:45 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1723 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 10:05:42 μμ »
Κι εγώ τίποτα, αλλά δε θα στεναχωρηθούμε τώρα και γι' αυτούς. Είπαμε, Θεσσαλονίκη paradise city χωρίς κενά.
Βρε Γιάννη, δίκιο έχεις αλλά είναι να τρελαίνεσαι: να υπάρχουν τα κενά, να τα στέλνουν οι Διευθύνσεις (τουλάχιστον έτσι λένε) και τελικά να καλούν 1 άτομο! Κοροιδία!!! Απλά σπάστηκα που ενώ το είχα πάρει απόφαση ότι δε θα ξαναδουλέψω στο δημόσιο και τα παιδιά μου ήταν τρισευτυχισμένα που είμαι σπίτι, μπήκα πάλι στο τριπάκι της ελπίδας!  >:(

Τες πα, την υγειά μας να'χουμε και όλα καλά θα πάνε!

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1724 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 10:36:10 μμ »
Γεια σε όλους!!!Κι εγώ ακόμα εδώ είμαι αλλά έχω χάσει την ελπίδα για πρόσληψη φέτος!!!Υπάρχουν πολλοί που προηγούνται στην Θεσσαλονίκη οπότε μόνο ιδιαίτερα φέτος!!!Τι να γίνει συνάδελφοι?Την υγεία μας να έχουμε όλοι!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1725 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 10:52:22 μμ »
Απ'ότι διαβάζω όλους σας προσπερνάνε..σ'εμένα δεν θα φτάσει ποτέ φέτος στο 980 που είμαι. Εγώ γιατί εξακολουθώ και μπαίνω δεν έχω καταλάβει :P
Δεν πειράζει όμως συνάδελφοι!Μην στενοχωριέστε, χρειαζόμαστε πολύ κουράγιο ως Έλληνες τέτοιες περιόδους που περνάει η χώρα. Εμείς να είμαστε καλά! :)
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:38:45 »

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1726 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 02:26:33 πμ »
Παιδια μη στεναχωριεστε γιατι ειλικρινα δεν αξιζει καν τον κοπο πια.Κεκτημενη ταχυτητα εχουμε ολοι μια καλη αναμνηση απο προηγουμενα χρονια.Ψαχτειτε σε φροντιστηρια και θα περνατε πολυ καλυτερα και του χρονου κι εγω μαζι σας.Πιο πολλα θα σας μενουν στο τελος και θα εχετε και καλυτερη ποιοτητα ζωης.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1727 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 11:06:49 πμ »

Κι αντε ψαχνουμε για δουλεια,ποιος θα βρει στη μεση της χρονιας???

Οχι πως θα έβρισκε καποιος ευκολα δουλεια εστω και στην αρχη της σχολικης χρονιας, αλλα εχεις δικιο.Ετσι είναι. Λοιπόν, εφοσον ετσι εχει η κατασταση, τωρα πια ειναι ξεκαθαρο πως ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ και κανονιζω μονος την πορεια μου.
Εχω σαφως καλυτερη ψυχολογία, ορίζω τη ζωή μου ο ιδιος, με ολες τις δυσκολιες που με κανουν πιο δυνατό και παραλληλα δεν αφηνω τις οποιες ευκαιριες μου παρουσιαζονται σταθμιζοντας τες και βλεποντας οχι κοντοφθαλμα.

Αν φετος με πηραν Γεναρη τι σημαινει? μηπως του χρονου θα με ξανακαλεσουν? μηπως του χρονου τραβηξω παλι λουκι και εχω μονο 4 μηνες δουλεια ή και καθολου (μιας και ολο δυσκολευει η κατσταση)?

Το θεμα ειναι εμεις πλεον προσωπικα οι ιδιοι τι κανουμε.

Απο μενα ευχομαι το καλυτερο σε ολους και κυριως αντοχη, καλη ψυχολογια, δυναμη και κουραγιο.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1728 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 11:54:51 πμ »
Αν και κανονικά θα έπρεπε να γράφουμε στη Γ΄φάση τώρα, γνωρίζουμε τίποτε για β/βάθμια? Χαμένη πήγε η χρονιά φέτος και δύσκολα αποκοβόμαστε από αυτού του είδους την αναμονή.. Του χρόνου όμως θα είμαστε όλοι άξιοι της μοίρας μας..Καλημέρα!

Αποσυνδεδεμένος vivi ΠΕ06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1729 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 11:59:11 πμ »

Κι αντε ψαχνουμε για δουλεια,ποιος θα βρει στη μεση της χρονιας???

Οχι πως θα έβρισκε καποιος ευκολα δουλεια εστω και στην αρχη της σχολικης χρονιας, αλλα εχεις δικιο.Ετσι είναι. Λοιπόν, εφοσον ετσι εχει η κατασταση, τωρα πια ειναι ξεκαθαρο πως ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ και κανονιζω μονος την πορεια μου.
Εχω σαφως καλυτερη ψυχολογία, ορίζω τη ζωή μου ο ιδιος, με ολες τις δυσκολιες που με κανουν πιο δυνατό και παραλληλα δεν αφηνω τις οποιες ευκαιριες μου παρουσιαζονται σταθμιζοντας τες και βλεποντας οχι κοντοφθαλμα.

Αν φετος με πηραν Γεναρη τι σημαινει? μηπως του χρονου θα με ξανακαλεσουν? μηπως του χρονου τραβηξω παλι λουκι και εχω μονο 4 μηνες δουλεια ή και καθολου (μιας και ολο δυσκολευει η κατσταση)?

Το θεμα ειναι εμεις πλεον προσωπικα οι ιδιοι τι κανουμε.

Απο μενα ευχομαι το καλυτερο σε ολους και κυριως αντοχη, καλη ψυχολογια, δυναμη και κουραγιο.

Μαρκο εχεις απολυτο δικιο...

Αποσυνδεδεμένος NIKOSFUSION

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Η δουλειά και η δουλεία έχουν ένα τόνο διαφορά ...
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1730 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 04:03:51 μμ »
Συνάδελφοι κ΄συναδέλφισσες μην ξεχάσετε σήμερα στις 6 το απόγευμα είναι η συνάντηση μας στην πλατεία συντάγματος στην έξοδο του Μετρό. ¨ΟΣΟΙ - ΟΣΕΣ είναι Αθήνα θα πρέπει να αφιερώσουν λίγο απο  το χρόνο τους για το μέλλον όλων μας...Και εμείς της επαρχίας ας οργανωθούμε στις περιοχές μας εννοειται... ας μην αφησουμε κι αυτη την ευκαιρια για συσπείρωση να πάει χαμένη, δεν ξέρουμε αν θα υπάρξει πια άλλη.

Φιλικους χαιρετισμούς και καλή υπομονή σε όλους. (σημ. και εγώ εκτός είμαι γιατι η Αιτωλοακαρνανια, αν και ο μεγαλύτερος νομός της χώρας, εχει και τα μεγαλύτερα ξεφτέρια στη διεύθυνση Β'βάθμιας (1 άτομο ΠΕ06 φέτος)!!

Αποσυνδεδεμένος skopios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1731 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 04:17:36 μμ »
Καλησπέρα σας .Ανέβασα εκκαθαρισμένο πίνακα μετα τις χτεσινές προσλήψεις . Αναμένεται .

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1732 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 05:57:25 μμ »
Καλησπέρα σας .Ανέβασα εκκαθαρισμένο πίνακα μετα τις χτεσινές προσλήψεις . Αναμένεται .
Μηπως ξερεις ποσα ατομα συνολο εχουν παρει μεχρι τωρα?

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1733 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 06:54:59 μμ »
 Α' φαση ειδικης   7 Β/μια
 Β' φαση ΕΣΠΑ   299 α/μια
 Γ' φαση ΕΣΠΑ    44 α/μια
 Δ' φαση απο κρατικο 46 α/μια + 66 Β/μια
 Ε' φαση ΖΕΠ    α/μια   1
ΣΤ' φαση ΕΣΠΑ  α/μια  58
 Ζ' φαση  απο κρατικο α/μια  21

Συνολο  542 ΑΤΟΜΑ   
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1734 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 07:27:37 μμ »
Κι εγώ τίποτα, αλλά δε θα στεναχωρηθούμε τώρα και γι' αυτούς. Είπαμε, Θεσσαλονίκη paradise city χωρίς κενά.
Βρε Γιάννη, δίκιο έχεις αλλά είναι να τρελαίνεσαι: να υπάρχουν τα κενά, να τα στέλνουν οι Διευθύνσεις (τουλάχιστον έτσι λένε) και τελικά να καλούν 1 άτομο! Κοροιδία!!! Απλά σπάστηκα που ενώ το είχα πάρει απόφαση ότι δε θα ξαναδουλέψω στο δημόσιο και τα παιδιά μου ήταν τρισευτυχισμένα που είμαι σπίτι, μπήκα πάλι στο τριπάκι της ελπίδας!  >:(

Τες πα, την υγειά μας να'χουμε και όλα καλά θα πάνε!

E, δε το ξέρεις οτι είμαστε μια ζωή τα κορόιδα οι Θεσσαλονικείς? Τώρα θα το μάθεις? Κάπου είχα δει μια έρευνα, για το πόση ανταποδοτικότητα στους φόρους έχουν οι διάφορες περιοχές, και η Θεσσαλονίκη είναι από τις λίγες περιοχές που είχαν αρνητική ανταποδοτικότητα, δηλαδή πληρώνουν περισσότερα από αυτά που παίρνουν.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #1735 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 08:17:49 μμ »
Παιδια μη στεναχωριεστε γιατι ειλικρινα δεν αξιζει καν τον κοπο πια.Κεκτημενη ταχυτητα εχουμε ολοι μια καλη αναμνηση απο προηγουμενα χρονια.Ψαχτειτε σε φροντιστηρια και θα περνατε πολυ καλυτερα και του χρονου κι εγω μαζι σας.Πιο πολλα θα σας μενουν στο τελος και θα εχετε και καλυτερη ποιοτητα ζωης.

Μη το λες. Η ποιότητα ζωής μου έγινε χειρότερη γιατί πλέον για να βγάλεις περίπου 600 ευρώ απο φροντιστήριο με 7 ευρώ την ώρα δεν έχεις καθόλου χρόνο για ξεκούραση και προσωπική ζωή. Θέλουν ένα άτομο να βγάλει δουλειά για δύο αλλά αυτό δεν γίνεται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160965
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.