*

Αποστολέας Θέμα: βγήκε η εγκύκλιος  (Αναγνώστηκε 8493 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AnnaO

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 16, 2007, 10:49:54 μμ »
Μου το είπε φίλη μου υπάλληλος του υπουργείου αργότερα, όταν έψαχνα να βρω άκρη. Δεν ξέρω αν έχει ανακοινωθεί κάπου. Ψάχνω στο ypepth.gr, αλλά δε βρίσκω τίποτα επίσημο. Εμένα πάντως μου τηλεφώνησαν στο κινητό και εκείνη την ώρα από το σοκ δεν ρώτησα το λόγο.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:22:14 »

Αποσυνδεδεμένος augus1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 16, 2007, 10:54:22 μμ »
Κι εγώ Γ΄ Αργολίδας. Να 'σαι καλά Pariel! Καλή τοποθέτηση!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Kublai Han

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
  • Let's do it like they do on the discovery channel
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 16, 2007, 11:19:36 μμ »
Παιδιά θα δηλώσετε και τις 30 προτιμήσεις ή θα αφήσετε κενά και θα δηλώσετε μετά οτί αποδέχεστε παντού διορισμό;Τις Κυκλάδες και τα Δωδεκάνησα θα τα βάλετε;Γίνεται να τα αποφύγουμε;Συγγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά έχω πελαγώσει,δεν ξέρω τι να δηλώσω και με ποια σειρά.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 16, 2007, 11:52:57 μμ »
Eγώ θα το ρισκάρω και δεν θα βάλω ναι σε όλα, ούτε Δωδεκάνησα. Είμαι στο 340κάτι, οπότε το πιο πιθανό είναι να μη διοριστώ φέτος...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:22:14 »

Αποσυνδεδεμένος Kublai Han

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
  • Let's do it like they do on the discovery channel
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 17, 2007, 12:17:11 πμ »
Ioanna δεν καταλαβα,είσαι θεση 340 και δεν θα διοριστεις φετος;

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 17, 2007, 12:20:23 πμ »
Ioanna δεν καταλαβα,είσαι θεση 340 και δεν θα διοριστεις φετος;

Αν δεν βάλω "ναι σε όλα"... Φέτος θα διοριστούν 420 από ΑΣΕΠ (οι υπόλοιποι του χρόνου) και συνήθως οι 100 τελευταίοι πάνε Δωδεκάνησα ή Οινούσες, Ψαρά, κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2007, 12:22:23 πμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 17, 2007, 12:55:56 πμ »
Με τον Έβρο θα συμβεί μάλλον ό,τι και πέρσι: επειδή δεν υπάρχουν άλλα κενά στη Β. Ελλάδα (εκτός από Ξάνθη και Θάσο), θα φτάσει μέχρι το 200-250 της σειράς.

Αποσυνδεδεμένος Kilgore

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Break on through to the other side...
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 17, 2007, 02:02:45 πμ »
Συνάδελφοι φιλόλογοι δεν θέλω να σας τρομάξω, αλλά αν δεν καταθέσετε τις αιτήσεις σας μέχρι αύριο το πρωί στις 10 μπορεί να έχετε πρόβλημα, γιατί θα προκηρυχθούν εκλογές και θα παγώσουν οι διορισμοί. Στον κλάδο μας (ΠΕ60) , από το απόγευμα τηλεφωνούν από το ΥΠΕΠΘ σε όλους τους διοριστέους να κάνουν τα χαρτιά τους αύριο, παρόλο, που η προθεσμία   μας λήγει τη Δευτέρα στις 14:00! Ηθελα να σας ενημερώσω, αν και πιστεύω, ότι θα υπάρξει κάποια λύση.

Τώρα αυτό τι είναι πάλι; Ασφαλώς και θα προκηρυχθούν εκλογές σήμερα το μεσημέρι, αλλά πώς είναι δυνατόν να "παγώσουν" οι διορισμοί από τη στιγμή που έχει δοθεί συγκεκριμένη προθεσμία για τους φιλολόγους και όχι μόνο; Ας μην διασπείρουμε ειδήσεις... πανικού εάν δεν είμαστε σίγουροι για αυτό που γράφουμε.  :-X
"It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what."

Αποσυνδεδεμένος gng

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 17, 2007, 09:10:45 πμ »
Παιδιά, στην αίτηση γράφει πουθενά για οικογενειακή κατάσταση; Πού θα φανούν τα “κοινωνικά κριτήρια” που σου δίνουν προτεραιότητα (γάμος, παιδιά);

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 17, 2007, 09:16:01 πμ »
Παιδιά, στην αίτηση γράφει πουθενά για οικογενειακή κατάσταση; Πού θα φανούν τα “κοινωνικά κριτήρια” που σου δίνουν προτεραιότητα (γάμος, παιδιά);
Tα κοινωνικά κριτήρια δεν ισχύουν τώρα στο διορισμό αλλά κατά την τοποθέτησή μας για καλύτερο σχολείο. Τώρα διοριζόμαστε μόνο με τον τελικό βαθμο επιτυχίας.  Εκεί θα καταθέσουμε πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ώστε αυτός π.χ. που έχει δύο παιδιά να διαλέξει μέρος, αν θέλει, πιο κοντά σε πόλη.

Αποσυνδεδεμένος AnnaO

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 17, 2007, 09:18:53 πμ »
Και για μας είχε δοθεί συγκεκριμένη ημερομηνία, αλλά χτες μου είπαν από το ΥΠΕΠΘ ότι τη Δευτέρα δεν θα δεχτούν αιτήσεις και ως σήμερα στις 10 θα πρέπει να έχω κάνει την αίτηση μου.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 17, 2007, 10:08:21 πμ »
Πήρα τηλέφωνο το Υπουργείο. Δυστυχώς, δε θα διοριστούμε πριν τις 17 Σεπτεμβρίου. Θα κάνουμε κανονικά τις αιτήσεις, αλλα δε θα ανακοινωθούν τα ονοματά μας , γιατί δεν επιτρέπονται οι διορισμοί μέσα στις εκλογές.Εκτός, μου είπε, αν υπάρξει ειδική πρόβλεψη με το προεδρικό διάταγμα που θα βγει για τη διάλυση της βουλής..Βράστα κι άστα.Μπορείτε να παίρνετε κι εσείς τηλέφωνο.Το τμήμα για φιλολόγους είναι: 2103442311 και 2103443426

Αποσυνδεδεμένος Kublai Han

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
  • Let's do it like they do on the discovery channel
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 17, 2007, 10:25:46 πμ »
Συνάδελφοι φιλόλογοι δεν θέλω να σας τρομάξω, αλλά αν δεν καταθέσετε τις αιτήσεις σας μέχρι αύριο το πρωί στις 10 μπορεί να έχετε πρόβλημα, γιατί θα προκηρυχθούν εκλογές και θα παγώσουν οι διορισμοί. Στον κλάδο μας (ΠΕ60) , από το απόγευμα τηλεφωνούν από το ΥΠΕΠΘ σε όλους τους διοριστέους να κάνουν τα χαρτιά τους αύριο, παρόλο, που η προθεσμία   μας λήγει τη Δευτέρα στις 14:00! Ηθελα να σας ενημερώσω, αν και πιστεύω, ότι θα υπάρξει κάποια λύση.
Μόλις γυρισα από τη δευτεροβάθμια.Μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα λόγω των εκλογών,μπορούμε να κάνουμε τις αιτήσεις κανονικά μέχρι και την τετάρτη,όπως ορίζει η εγκύκλιος.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: βγήκε η εγκύκλιος
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 17, 2007, 10:35:29 πμ »
Συνάδελφοι φιλόλογοι δεν θέλω να σας τρομάξω, αλλά αν δεν καταθέσετε τις αιτήσεις σας μέχρι αύριο το πρωί στις 10 μπορεί να έχετε πρόβλημα, γιατί θα προκηρυχθούν εκλογές και θα παγώσουν οι διορισμοί. Στον κλάδο μας (ΠΕ60) , από το απόγευμα τηλεφωνούν από το ΥΠΕΠΘ σε όλους τους διοριστέους να κάνουν τα χαρτιά τους αύριο, παρόλο, που η προθεσμία   μας λήγει τη Δευτέρα στις 14:00! Ηθελα να σας ενημερώσω, αν και πιστεύω, ότι θα υπάρξει κάποια λύση.
Μόλις γυρισα από τη δευτεροβάθμια.Μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα λόγω των εκλογών,μπορούμε να κάνουμε τις αιτήσεις κανονικά μέχρι και την τετάρτη,όπως ορίζει η εγκύκλιος.
Ναι, και μένα μου είπαν ότι ιτς αιτήσεις μπορούμε να τις κάνουμε αλλά δε θα ανακοινωθούν τα ονόματά μας πριν τις 17 Σεπτεμβρίου. Ελπίζω να υπάρξει κάποια ρύθμιση γιατί τα έχω παίξει. Πού θα γράψω σχολειο τα παιδιά μου;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161198
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 721
Σύνολο: 742

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.