*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 863149 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chrilar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • με Αρέσει πολύ η εκπση ενηλίκων!!!
    • Προφίλ
στο σχέδιο Νόμου, που κατατέθηκε σήμερα... υποχρεωτική από 01-09-2017 η
πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια...


http://www.protothema.gr/files/1/2015/10/29/aa/sxedio-nomou.pdf [κεφάλαιο VII, άρθρο 39, σελίδα 121]


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
 Θα μας τρελάνει εντελώς αυτή η ψεύτικη αριστερή κυβέρνηση
 

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Θα μας τρελάνει εντελώς αυτή η ψεύτικη αριστερή κυβέρνηση

Αντιπροσωπεύει την κατάντια του λαού μας.

Αποσυνδεδεμένος priva77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εχει παρει κανένας το χαρτι της πιστοποίησης? (όσοι δώσαμε το καλοκαίρι)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Εχει παρει κανένας το χαρτι της πιστοποίησης? (όσοι δώσαμε το καλοκαίρι)
Ακόμη τίποτα.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας! Έκανα κι εγώ αίτηση για πιστοποίηση. Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι απαιτητικές οι εξετάσεις και γενικότερα τι παίζει...

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Γεια σας! Έκανα κι εγώ αίτηση για πιστοποίηση. Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι απαιτητικές οι εξετάσεις και γενικότερα τι παίζει...

 Τζάμπα έκανες την αίτηση! Γιατί την έκανες ; αφού έχει παράταση 2 χρόνια και ΑΝ θα εφαρμοστεί ποτέ
 

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Τζάμπα έκανες την αίτηση! Γιατί την έκανες ; αφού έχει παράταση 2 χρόνια και ΑΝ θα εφαρμοστεί ποτέ

Βρε εδώ από το 2007 παίρναμε στον ΕΟΠΠΕΠ και τους ρωτούσαμε πότε θα πιστοποιηθούμε επιτέλους.
Και τώρα η άλλη πήρε λέει τηλέφωνο στη γραμματεα του υπουργού και της ζήτησε παράταση άλλα 2 χρόνια γιατί δεν ήθελε να δώσει 120 ευρώ. Για τα 120 που "δεν είχε" αναιρεί τα 4000x120 ευρώ που με ιδρώτα και κόπο ξόδεψαν όλοι όσοι συμμετείχαν στην πιστοποίηση.
Στη χώρα που ζούμε όλα γίνονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2015, 09:56:28 μμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ

Το θέμα είναι ότι εμείς τι κάνουμε με το κολόχαρτο που πήραμε; Να το αφήσουμε έτσι;
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2015, 09:59:16 μμ από @@ »

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Βρε εδώ από το 2007 παίρναμε στον ΕΟΠΠΕΠ και τους ρωτούσαμε πότε θα πιστοποιηθούμε επιτέλους.
Και τώρα η άλλη πήρε λέει τηλέφωνο στη γραμματεα του υπουργού και της ζήτησε παράταση άλλα 2 χρόνια γιατί δεν ήθελε να δώσει 120 ευρώ. Για τα 120 που "δεν είχε" αναιρεί τα 4000x120 ευρώ που με ιδρώτα και κόπο ξόδεψαν όλοι όσοι συμμετείχαν στην πιστοποίηση.
Στη χώρα που ζούμε όλα γίνονται.

τόσα χρόνια αναμονής...
τι μου θύμησες....
για άλλη μια φορά: Ελλαδάρα.......

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Το θέμα είναι ότι εμείς τι κάνουμε με το κολόχαρτο που πήραμε; Να το αφήσουμε έτσι;

Συνάδελφε εμείς θα δουλέψουμε και πάλι γιατι αγαπάμε την εκπαίδευση ενηλίκων και η πιστοποίηση και σε ένα βαθμό δείχνει και το ενδιαφέρον μας που ψαχτήκαμε τρέψαμε ασχοληθήκαμε διαβάσαμε πληρώσαμε.
Θα είμαστε και στα ΙΕΚ και γενικά στις δομές εκπαίδευσης ενηλίκων και πάλι αλλά το θέμα είναι το γαμώτο και τη κατάντια που βλέπεις στον τομέα της εκπαίδευσης αυτής τη χώρας και ακόμα χειρότερο θλίβεσαι με τις απόψεις και τις στάσεις συναδέλφων που θέλουν να ασχοληθούν με αυτόν τον τομέα.
Ότι έχουμε εμείς αξίζει ότι έχουν οι άλλοι είναι σκάρτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2015, 10:12:16 μμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Συνάδελφε εμείς θα δουλέψουμε και πάλι γιατι αγαπάμε την εκπαίδευση ενηλίκων και η πιστοποίηση και σε ένα βαθμό δείχνει και το ενδιαφέρον μας που ψαχτήκαμε τρέψαμε ασχοληθήκαμε διαβάσαμε πληρώσαμε.
Θα είμαστε και στα ΙΕΚ και γενικά στις δομές εκπαίδευσης ενηλίκων και πάλι αλλά το θέμα είναι το γαμώτο και τη κατάντια που βλέπεις στον τομέα της εκπαίδευσης αυτής τη χώρας και ακόμα χειρότερο θλίβεσαι με τις απόψεις και τις στάσεις συναδέλφων που θέλουν να ασχοληθούν με αυτόν τον τομέα.

 Εγώ λέω να διαμαρτυρηθούμε με κάποιο τρόπο γιατί αυτή τη στιγμή δεν έχει καμία αξία, και περνάει και ο χρόνος ισχύος του, δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ νιώθω πολύ μ@λ@κ@ς που σαν χαζός μέσα στο καλοκαίρι να διαβάζω και να τρέχω σε άλλη πόλη 100 χλμ, όλη τη μέρα να αγωνίζομαι …
 

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Εγώ λέω να διαμαρτυρηθούμε με κάποιο τρόπο γιατί αυτή τη στιγμή δεν έχει καμία αξία, και περνάει και ο χρόνος ισχύος του, δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ νιώθω πολύ μ@λ@κ@ς που σαν χαζός μέσα στο καλοκαίρι να διαβάζω και να τρέχω σε άλλη πόλη 100 χλμ, όλη τη μέρα να αγωνίζομαι …

Και το 2013 στην προκήρυξη των ΚΔΒΜ έδιναν 10 μόρια στους πιστοποιημενους επάνω και από διδακτορικό. Δεν βγήκε κανείς να πει γιατί αφου δεν έγιναν εξετάσεις και δεν πήγα και ήταν ακριβά και στρείδια μύδια.
Τότε μούγκα όλοι. Τώρα επειδή είδαν ότι τους παίρνει σε αυτή τη κυβέρνηση της κωλοτούμπας να παίρνουν και τηλέφωνα στη κυρα σούλα και γιατί είναι και πολλοί οι πιστοποιημένοι πια έβαλαν τα μεγάλα μέσα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2015, 10:17:56 μμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Ξεκινάτε. Τί περιμένουμε;

http://ec.europa.eu/education/contact/index_en.htm
όποιος θέλει βοήθεια να μου πει. Υπάρχει κι άλλο ένα σχετικότερο. Θα σας ενημερώσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2015, 10:29:44 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 445
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.