*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 859395 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ωραία, ευχαριστώ pati ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ThanosX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
καλημέρα,
μετά από πόσα χρόνια λήγει η πιστοποίηση?

Αρχικά βασιζόμενος στο http://www.eoppep.gr/index.php/el/announcements/1048-ananeosi_isxyos_pistop_ekp_eparkeias ισχύει για 10 έτη.
Παρατήρηση βέβαια είναι ότι σήμερα μπαίνοντας στη συγκεκριμένη διεύθυνση πατάς στο όνομα και σου βγάζει αναλυτική κατάσταση όπου φαίνεται και "Διάρκεια Ισχύος Πιστοποίησης :    xx/xx/xxx" όπου και για μένα βλέπω την περίοδο των 10 ετών.

Με βάση την σελίδα του ΕΟΠΠΕΠ http://www.eoppep.gr/index.php/el/how-to/teacher-certification-educational-attainment-lifelong-learning-lll-adult#%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B7-%CE%B9%CF%83%CF%87%CF%8D%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82
"Η διαδικασία ανανέωσης της ισχύος πιστοποίησης εκπαιδευτικής επάρκειας...
να δηλώσετε/τεκμηριώσετε:
α) διδακτική εμπειρία 150 τουλάχιστον ωρών σε ενηλίκους ή εναλλακτικά
β) παρακολούθηση προγράμματος εκπαίδευσης εκπαιδευτών, διάρκειας τουλάχιστον 50 ωρών.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2018, 01:42:50 μμ από ThanosX »

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πότε αναμένονται αποτελέσματα εξετάσεων του Μαϊου;

Αποσυνδεδεμένος Sossa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι,

ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων πιστοποίησης εκπαιδευτών ενηλίκων στο σάιτ του ΕΟΠΠΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος thomi89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι,

ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων πιστοποίησης εκπαιδευτών ενηλίκων στο σάιτ του ΕΟΠΠΕΠ.
Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου στις μελέτες περίπτωσεις για τις εξετάσεις του εοππεπ  αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το παρράδειγμα των σημειώσεων; Αν όχι μπορεί κάποιος να μου πει ένα πάράδειγμα από την τεχνική επίλυση προβλήματος το οποόιο μπορεί να υλοποιηθει σε ενήλικες; και ένα προσωμοίωσεις;;
Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια
Ευχαριστώ εκ τοων προτέρψν

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Τι γίνεται με τις εξετάσεις της περιόδου 2019 ; εκεί στον ΕΟΠΠΕΠ....θα βγει καμιά ανακοίνωση ; ; ;

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Υπάρχει ζωή στον "πλανήτη ΕΟΠΠΕΠ"  ; ;  θα γίνουν εξετάσεις τον Μαιο ;  οέο ;

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλες/όλους!

Εν όψει της επικείμενης εξέτασης για την πιστοποίηση εκπαιδευτικής επάρκειας εκπαιδευτών ενηλίκων που θα γίνει τον Ιανουάριο από τον ΕΟΠΠΕΠ, μόλις συμπλήρωσα και υπέβαλα οριστικά την ηλεκτρονική αίτηση.

Η απορία μου έχει να κάνει με το εξής: Στα υπομητρώα για τα οποία αιτούμαι ένταξη, καθώς δεν έχω την επαγγελματική και διδακτική πείρα που απαιτεί το Υπομητρώο Εκπαιδευτών των Εκπαιδευτών Ενηλίκων, έβαλα μόνο το Υπομητρώο Εκπαιδευτών Ενηλίκων. Εν συνεχεία όμως, δεν είδα πουθενά να υπάρχει πρόβλεψη για μελλοντική ένταξη στο Υπομητρώο Εκπαιδευτών των Εκπαιδευτών Ενηλίκων χωρίς την ίδια διαδικασία από την αρχή (αίτηση και εξετάσεις). Μήπως ήταν λάθος μου και έπρεπε να αιτηθώ ένταξη και στα δύο;

Τα προσόντα που κατέθεσα ήταν πτυχίο (Πληροφορική), πιστοποιητικό επιμόρφωσης στην Εκπαίδευση Εκπαιδευτών Ενηλίκων (ΕΚΠΑ) και βεβαίωση ένταξης στο μητρώο εκπαιδευτών ενηλίκων του Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ του ΕΚΠΑ.
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος To be or not to be

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλες/όλους!

Εν όψει της επικείμενης εξέτασης για την πιστοποίηση εκπαιδευτικής επάρκειας εκπαιδευτών ενηλίκων που θα γίνει τον Ιανουάριο από τον ΕΟΠΠΕΠ, μόλις συμπλήρωσα και υπέβαλα οριστικά την ηλεκτρονική αίτηση.

Η απορία μου έχει να κάνει με το εξής: Στα υπομητρώα για τα οποία αιτούμαι ένταξη, καθώς δεν έχω την επαγγελματική και διδακτική πείρα που απαιτεί το Υπομητρώο Εκπαιδευτών των Εκπαιδευτών Ενηλίκων, έβαλα μόνο το Υπομητρώο Εκπαιδευτών Ενηλίκων. Εν συνεχεία όμως, δεν είδα πουθενά να υπάρχει πρόβλεψη για μελλοντική ένταξη στο Υπομητρώο Εκπαιδευτών των Εκπαιδευτών Ενηλίκων χωρίς την ίδια διαδικασία από την αρχή (αίτηση και εξετάσεις). Μήπως ήταν λάθος μου και έπρεπε να αιτηθώ ένταξη και στα δύο;

Νομίζω μόνο στο ένα. Να ρωτήσω για φιλόλογος σε ΣΔΕ ποιον κωδικό βάζουμε; Επίσης το σεμινάριο εκπα το εντάσσουμε στα άλλα σεμινάρια ή στα αναγνωρισμένα απο εοππεπ; Και τέλος τον αριθμό μητρώου στο εκπα το γράφουμε και στα στοιχεία της αίτησης, εκτός από τη βεβαίωση που θα προσκομίσουμε; Είναι η πρώτη φορά που θα συμμετέχω στις εξετάσεις και δυστυχώς δεν ενημερώνει κανείς επίσημα..

Τα προσόντα που κατέθεσα ήταν πτυχίο (Πληροφορική), πιστοποιητικό επιμόρφωσης στην Εκπαίδευση Εκπαιδευτών Ενηλίκων (ΕΚΠΑ) και βεβαίωση ένταξης στο μητρώο εκπαιδευτών ενηλίκων του Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ του ΕΚΠΑ.

Αποσυνδεδεμένος Panosn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπερα.. ενω περιμενα να δω οτι η αιτηση μου εγινε δεκτη... μου ρθε χαρτι οτι θελουν βεβαιωση ενταξης σε αλλο
μητρωο εκπαιδευτων ενηλικων... επειδη εχω ψιλοαγχωθει θελω να ρωτησω.. εχω μπει στο μητρωο μου στο
σχολειο δευτερης ευκαιρειας (στο ιεκ δεν μπορω να μπω) και εχω κατεβασει ενα pdf 
"ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ YΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΤO ΜΗΤΡΩΟ ΕΚΠΑΙ∆ΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ,
ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΣΤΑ∆ΙΟ∆ΡΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ (ΜΗΤΡΩΟ Σ∆Ε),
ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ "ΣΧΟΛΕΙΑ ∆ΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ" (Σ∆Ε), ΟΠΣ: 5002546.
ΑΙΤΗΣΗ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΕΚΠΑΙ∆ΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ, ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΣΤΑ∆ΙΟ∆ΡΟΜΙΑΣ
ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ∆ΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ""
με ημερομινια οριστικης υποβολης

ΑΥΤΟ ΤΟ PDF ειναι οκ να τους το στειλω?????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158542
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 359
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.