*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 872093 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος edge

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Eπιπλέον αναφέρω οτι σε mail διαμαρτυρίας που είχα στείλει στον Εοππεπ στις 12 - 3-2015 , παραθέτω αυτούσια την απάντηση που πήρα σήμερα , προς ενημέρωση των συναδέλφων.

 Προωθημένο μήνυμα ----------
Από: Ανοικτή Γραμμή <anoiktigrammi@eoppep.gr>
Ημερομηνία: 17 Μαρτίου 2015 - 3:33 μ.μ.
Θέμα: Re: Φόρμα ανοικτής γραμμής επικοινωνίας
Προς: saradish@gmail.com


Καλημέρα σας.

 Καθώς ο έλεγχος πληρότητας των αιτήσεων για την εκπαιδευτική επάρκεια εκπαιδευτών ενηλίκων δεν έχει ολοκληρωθεί, οι αιτήσεις βρίσκονται σε κατάσταση ελέγχου. 

Το αποτέλεσμα και η διαδρομή σας για την πιστοποίηση, θα σας κοινοποιηθεί μετά την ολοκλήρωση του ελέγχου. Θα μπορείτε επίσης να δείτε το αποτέλεσμα ελέγχου στο ηλεκτρονικό σας χαρτοφυλάκιο.

Αν λείπουν στοιχεία από την αίτηση, θα σας ειδοποιήσουν να στείλετε συμπληρωματικά μέσα στον επόμενο μήνα.

 Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος 3kalos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελικά, γνωρίζει κανείς εάν εμάς (ΜH ΓΕΛΑΣΕΤΕ!!!) που κάναμε αίτηση και στείλαμε τα χαρτιά μας και μας είπαν ότι τα περάλαβαν έως 02/02/2015, πότε θα μπούμε σε πίνακα για τη μετέπειτα διαδικασία? Και ποιά παρεπιπτόντως είναι αυτή..?!

Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2015, 11:09:51 μμ από 3kalos »

Αποσυνδεδεμένος 3kalos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, τελευταία εξέλιξη για εμένα τουλάχιστον είνια ότι και ηλεκτρονικά ανανεώθηκε το status της αίτησής μου, παίρνοντας αριθμό πρωτοκόλλου υποψηφιότητας και τώρα βρίσκεται σε κατάσταση ελέγχου. Κάτι πάντως κινείται. ΑΥτά..!

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
για να κανεις τα χαρτια σου πρεπει να εχεις 150 ωρες διδασκαλιας αλλιως δεν γινεται?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
μπορείς να τα κάνεις έτσι κι αλλιώς. απλά αν δεν έχεις τις 150 ώρες θα πρέπει να πάς σε ένα σεμινάριο (νομίζω διοργανώνονται από το εαπ και από το καποδιστριακό) και να πάρεις την αντίστοιχη βεβαίωση, η οποία θα σου δώσει το δικαίωμα να συμμετεχεις στις εξετάσεις.

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
jellyfish
Αρχικα ευχαριστω για την απαντηση.Κατα δευτερον μηπως ξερεις τι τιτλο εχουν αυτα τα σεμιναρια να τα ψαξω?

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
όχι, αλλά αν ψάξεις στο παρόν θέμα θα βρεις σχετικά.

Αποσυνδεδεμένος abla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γνωστός μου ήταν στο εισαγωγικό μητρώο του ΕΚΕΠΙΣ αλλά δεν είχε πάρει πιστοποίηση. Τι γίνεται τώρα; Πρέπει να παρακολουθήσει κάποια σεμινάρια; Οι 150 ώρες πρέπει να είναι την τελευταία πενταετία ή οποτεδήποτε;

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τα σεμινάρια από αυτους θα είναι

Αποσυνδεδεμένος 3kalos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδη δεν προκειται να επιλεχθω να μπω στα σεμιναρια και στις εξετασεις εαν δεν εχω 150 ωρες διδασκαλιας?

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
όσοι έχουν 150 ώρες δεν χρειάζεται να περάσουν σεμινάριο θα πάνε για εξετάσεις πιστοποίησης όταν αυτές γίνουν....

οι υπόλοιποι που δεν έχουν τις ώρες αυτές θα περάσουν σεμινάριο και μετά εξετάσεις

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
jellyfish ποια σεμιναρια απο το ΕΑΠ ενοεις; αυτα εδω; http://www.eap.gr/search.php?query=$query εγω ειχα μεινει στο οτι ο ΕΟΠΠΕΠ θα ενημερωνε για τα εγκεκριμενα σεμιναρια.

3kalos, αν εχεις 150 ωρες τοτε πας κατευθειαν στις εξετασεις. τα σεμιναρια ειναι για οσους δεν εχουν τις απαιτουμενες ωρες διδασκαλιας. μετα το σεμιναριο θα μπορεις να δωσεις εξετασεις.


εγω εχω 142 ωρες. αν κανω τωρα αιτηση και στο ενδιαμεσο συμπληρωσω τις 150, τι γινεται; μπορω να διορθωσω/συμπληρωσω την αιτηση μου; το αναβαλω τοσο καιρο μεχρι να μπορεσω να συμπληρωσω τις ωρες...

Αποσυνδεδεμένος Ragazza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
σχετικά με τη μικροδιδασκαλία,

την φτιάχνουμε εμείς εκείνη τη στιγμή ανάλογα με το θέμα που θα μας δώσουν και
από τη θεωρία γενικά που γνωρίζουμε πάνω στην Εκπαίδευση Ενηλίκων

ή υπάρχει Ειδική Διδακτική-Μεθοδολογία που πρέπει να γνωρίζουμε ή να μελετήσουμε
για να καταφέρουμε;

Αποσυνδεδεμένος gt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Καλημέρα!!! Θα ήθελα τη βοήθειά σας απ' όποιον γνωρίζει μιας κ ο εοππεπ εδώ κ μια εβδομάδα μιλάει συνεχώς κ δεν μπορώ να βγάλω άκρη!Είμαι απόφοιτος αγγλικής απθ κ με έχουν καλέσει από δια βίου της περιοχής μου να διδάξω αγγλικά. Πρώτη φορά δουλεύω εκεί. Η προυπηρεσία μου είναι σε πρωτ. κ δευτ.  εκπαιδευση τα τελευταία  9 χρόνια και λίγες ώρες σε ΙΕΚ. Χρειάζεται να πιστοποιηθώ; Πώς με κάλεσαν να διδάξω σε ενήλικες; Η πιστοποίηση πώς σε βοηθάει; Μπορείς να αναλάβεις κ άλλες αρμοδιότητες μετά;
 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 571
Σύνολο: 580

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.