*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 862534 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Η άγνωστη Χ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Γονείς σας οφείλομεν το ζην, δασκάλοι το Ευ Ζην
    • Προφίλ
Η διαδικασία επιστροφής παραβόλου που ακολούθησα τότε ήταν η εξής : πήρα τηλ στον ΕΟΠΠΣΠ, μου έδωσαν ένα μέιλ όπου μετά έστειλα τα Προσωπικά μου στοιχεία μαζί με αριθμό τραπέζης, έγραψα ένα δικό μου κείμενο όπου εξηγούσα την περίπτωση για την επιστροφή και τα έβαλαν μετά από 6μήνες  περίπου! Τότε ήταν 100 ευρώ...

Η ΑΣΠΑΙΤΕ δε μετράει γιατί δεν είναι για ενήλικες. Καλά όμως έκανες και την πέρασες στο σύστημα γιατί είναι Παιδαγωγικά. Ομως για να δώσεις εξετάσεις θέλει το σεμινάριο αν δεν έχεις προυπηρεσία. Τα λεφτά δεν τα χάνεις όμως θα περιμένεις πολύ να γίνει κάποιο πιστοποιημένο σεμινάριο-φαντάζομαι θα σας ενημερώσει ο ΕΟΠΠΕΠ. Αν δε μπεις στη διαδικασία αυτή να περιμένεις, μπορείς να ζητήσεις επιστροφή χρημάτων και να ακυρώσεις την αίτηση. Εχω δει στη διαύγεια τέτοια απόφαση. Γνώμη μου είναι να μην κλείσεις αυτή την "πόρτα"!

Σας υπερευχαριστώ και τους δυο σας ^_^ !!
Με ηρεμήσατε , Παρασκευή- Σάββατο που είμαι με την αμφιβολία για το αν θα χάσω τα χρήματα ήμουν σε υπερένταση!!
Εφόσον δε χάνονται τα χρήματα, θα έχω χρόνο να μαζέψω τα υπόλοιπα για το σεμινάριο, και γω πιστεύω πως καλύτερα να μην την κλείσω αυτή την "πόρτα" :) .
Και πάλι σας ευχαριστώ πάρα πολύ  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
anneta, μου είπαν ότι κατά τέλος του μηνά.... αρχές του άλλου θα το δούμε μέσα από την πλατφόρμα.
Ο φάκελος αν έχει σφραγίδα ταχυδρομείου 10/10 είμαστε καλυμμένοι, αν στείλετε με κουριερ  θα πρέπει ο φάκελος να φτάσει στις 10 αλλιώς χάνεις την προθεσμία. Στη συνέχεια θα ανοίξουν τους φακέλους, όσους προλάβουν, και μετά θα ενημερώνεται το σύστημα για το πότε και που δίνουμε εξετάσεις.
σας παραθέτω τηλέφωνα  2102709014 και 2102709141 η κοπέλα που το σηκώνει κάνει μεγάλη προσπάθεια και είναι αρκετά εξυπηρετική
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2016, 01:37:48 μμ από nasta22 »

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
anneta, μου είπαν ότι κατά τέλος του μηνά.... αρχές του άλλου θα το δούμε μέσα από την πλατφόρμα.

Ημερομηνίες εξετάσεων Θεωρητικού και Πρακτικού Μέρους

Σάββατο 26-11-2016
Κυριακή 27-11-2016

Σάββατο 03-12-2016
Κυριακή 04-12-2016

Σάββατο 10-12-2016
Κυριακή 11-12-2016

Σάββατο 17-12-2016
Κυριακή 18-12-2016

Όλοι οι παρακάτω δικαιούχοι συμμετοχής στις εξετάσεις καλούνται να επιλέξουν / δηλώσουν Εξεταστικό Κέντρο καιΗμερομηνία Εξετάσεων, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας http://trainersexams.eoppep.gr από 1-11-2016, και ώρα 10:00 π.μ. έως και 7-11-2016 και ώρα 23:59 μ.μ.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
foufoutos Η υπηρεσία δεν λειτουργεί προσωρινά για λόγους συντήρησης.
Tην Παρασκευή που μίλησα με ΕΟΠΠΕΠ ειχα αυτη την ενημέρωση, αν άλλαξε από τότε κάτι δεν το γνωρίζω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
foufoutos Η υπηρεσία δεν λειτουργεί προσωρινά για λόγους συντήρησης.
Tην Παρασκευή που μίλησα με ΕΟΠΠΕΠ ειχα αυτη την ενημέρωση, αν άλλαξε από τότε κάτι δεν το γνωρίζω

Βρε παιδιά αυτή είναι η ανακοίνωση κι αυτό πρέπει να κάνετε τις ημερομηνίες που γράφει. Το σύστημα τότε θα ανοίξει (1-7 Νοεμβρίου, πιο πριν δε μπορείτε να κάνετε κάτι).
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος alexc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα μπορούσε κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το έντυπο σχέδιο παρουσίασης μικροδιδασκαλίας;
και τι μαθήματα μπορεί να παρουσίασει ο καθένας μας στη μικροδιδασκαλία (τις πρώτες αναθέσεις μας;)

Σας ευχαριστώ πολύ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2016, 02:12:55 μμ από alexc »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Ο φάκελος αν έχει σφραγίδα ταχυδρομείου 10/10 είμαστε καλυμμένοι, αν στείλετε με κουριερ  θα πρέπει ο φάκελος να φτάσει στις 10 αλλιώς χάνεις την προθεσμία.

αυτό δεν το κατάλαβα ??????????
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Η άγνωστη Χ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Γονείς σας οφείλομεν το ζην, δασκάλοι το Ευ Ζην
    • Προφίλ
Ο φάκελος αν έχει σφραγίδα ταχυδρομείου 10/10 είμαστε καλυμμένοι, αν στείλετε με κουριερ  θα πρέπει ο φάκελος να φτάσει στις 10 αλλιώς χάνεις την προθεσμία.

αυτό δεν το κατάλαβα ??????????
Το συστημένο μας καλύπτει γιατί αναγράφεται πάνω η ημερομηνία, ενώ με το κούριερ αν δεν φτάσει 10 δεν μπορείς να αποδείξεις πότε το έστειλες και πιάνεται ως εμπρόθεσμο (εκτός προθεσμίας)

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Το συστημένο μας καλύπτει γιατί αναγράφεται πάνω η ημερομηνία, ενώ με το κούριερ αν δεν φτάσει 10 δεν μπορείς να αποδείξεις πότε το έστειλες και πιάνεται ως εμπρόθεσμο (εκτός προθεσμίας)

Γιατί το συστημένο φτάνει την ίδια μέρα;;;  ::)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιατί το συστημένο φτάνει την ίδια μέρα;;;  ::)
Επάνω στο συστημένο αναγράφεται η ημερομηνία που το κατέθεσες, με σφραγίδα ταχυδρομείου.
Χρειάζεται να προσέχει κανείς να είναι ευανάγνωστη, εξηγείς και επιμένεις σε αυτό. Συνήθως οι υπάλληλοι το ξέρουν και το προσέχουν αλλά τυχαίνει καμμιά φορά να πέσεις σε ...

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Lik αυτο το γνωρίζω!
Αλλά φτάνει την ίδια μέρα???????????????
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Την ίδια μέρα φτάνει μέσω κούριερ αν μένετε εντός Αττικής.

Λοιπόν, αν προλάβω, θα τα στείλω αύριο με συστημένο φάκελο μέσω ταχυδρομείου και ο Θεός βοηθός.

Μια τελευταία ερώτηση : εφόσον  είμαι σε άλλο μητρώο εκπαιδευτών ήδη, έχω πάνω από 150 ώρες διδασκαλίας σε ενηλίκους και πάνω από 100ώρες σεμινάρια εκπαίδευσης ενηλίκων πάω κατευθείαν σε εξετάσεις;

Αποσυνδεδεμένος alexc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Την ίδια μέρα φτάνει μέσω κούριερ αν μένετε εντός Αττικής.

Λοιπόν, αν προλάβω, θα τα στείλω αύριο με συστημένο φάκελο μέσω ταχυδρομείου και ο Θεός βοηθός.

Μια τελευταία ερώτηση : εφόσον  είμαι σε άλλο μητρώο εκπαιδευτών ήδη, έχω πάνω από 150 ώρες διδασκαλίας σε ενηλίκους και πάνω από 100ώρες σεμινάρια εκπαίδευσης ενηλίκων πάω κατευθείαν σε εξετάσεις;

Εφόσον έχεις πάνω από 150 ώρες, ναι πας κατευθείαν για εξετάσεις

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για την απάντηση! Μακάρι η αίτησή μου να προλάβει να πάρει αριθμό πρωτοκόλλου, αλλιώς θα κλαίω τα 120 ευρώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 321
Σύνολο: 322

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.