*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013  (Αναγνώστηκε 47008 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος twins

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 09:38:03 μμ »
Μας κοροιδευουν μες τα μουτρα μας; Βγαλανε εξτρα πιστωσεις για τα εκκλησιαστικα σχολεια;;; ??? ??? ???
Δεν καταλαβαινω τιποτα μα το θεο!!!!!!!
Εχεις δικιο! Αυτα που βλεπουμε φετος δεν υπαρχουν πουθενα! Παντως υπαρχουν ακομα πολλα κενα στα σχολεια...
και οταν λεμε πολλα εννοουμε πολλα......
Καλως ηρθες ai lopes!!!!οσο για τα κενα ειναι παρα πολλα το γνωριζω.....Για να δουμε τι αλλο θα δουμε!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:45:22 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3429
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 09:12:57 πμ »
Την σειρα πινακα να κοιτας σε αυτη την φαση δεν φαινεται απο το Α/Α..οντως στην προηγουμενη φαινοτανε εχεις δικιο....αναμενεται να παρει συνολικα αλλα 18 ατομα η σιβιτανιδειος......επισης φιλος μου αναμενεται να παει σιβιτανιδειο και στην β φαση δεν τον πηρανε..ενω ειναι αρκετα ψηλα και αναμενοταν β φαση να τον παρουν...υποψιν εχει δηλωσει μονο εκει..και απλα τα καθυστερουν.....το μαγειρεμα εκει φετος γινεται ΔΕ και ΤΕ..εκτος του μαγειρεματος το πως βγαινουν ολες οι φασεις
Όσο για το φετινό μαγείρεμα  κ τις καθυστερήσεις τους εγώ προσωπικά τα ξέρω από πρώτο χέρι, αν πάρει κανονικά μέσα στα 18 άτομα πρέπει να είμαι κ γω αλλά δεν με θέλουν λέει γιατί δεν έχω κάτι να τους προσφέρω, το βύσμα τους όμως είναι 1 με 2 ονόματα μετά από μένα οπότε είμαι κ γω μία από τις πέτρες του σκανδάλου των καθυστερήσεών τους!!!!!
Ετσι ειναι συναδελφε...θα κοιταξουν με καθε τροπο να τα παρουν αυτα τα 2 ατομα που λες ...και αμα δεν τους φτανουν πιστωσεις τοτε θα περιμενουν να εγκριθουν αυτες οι 2 παραπανω.......προπερσι για συγκεκριμενα ονοματα πηρανε ΔΕ και δεν πηρανε ΠΕ που ηταν να παρουνε σε αυτη την ειδικοτητα...
Ευχομαι να βγει η φαση γρηγορα και οσοι δεν εχουν προσληφθει και αναμενουν να ηρεμησουν...γιατι το περιμενε ειναι το χειροτερο

Αποσυνδεδεμένος NINILY

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 09:59:58 μμ »
Παιδιά έχουμε κανένα νεότερο αναφορικά με τη νέα φάση (΄γ ισως) αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων? Θα υπάρξει νεα φάση? Μίλησε κανένας με το υπουργείο?

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 10:05:57 μμ »
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Για να γίνονται όλα τα μαθήματα σε ΕΠΑΛ-ΕΠΑΣ μας υποχρεώνουνε να κάνουμε σύμπτυξη ωρών.
Π.χ. ένα εργαστήριο 8ωρο γίνεται 3 ωρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2012, 11:24:28 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:45:22 »

Αποσυνδεδεμένος NINILY

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 11:23:01 μμ »
Πολλά έχω ακούσει αναφορικά με αλχημίες που γίνονται για να καλυφθούν τα κενά εσωτερικά απο τις περιφέρειες! Όμως ακούσε κανένας κάτι για επόμενη φάση 17.02? Λένε για μετα τα Χριστούγεννα και πεντάμηνες συμβάσεις! Απο την άλλη ο υπουργός ανακοίνωσε οτι εγκρίθηκαν πιστώσεις. Αυτό αφορά και την τεχνική εκπαίδευση ή μόνο τους δασκαλους? Εγώ πιστεύω οτι επειδή τα κενά είναι πολλά θα γίνει μέχρι τέλος του μήνα νέα φάση τεχνικών (και 17). Ο υφυπουργός δε, τονίζει συνέχεια οτι τελειώνουν οι πιστώσεις και τα κενά θα καλυφούν απο εκπαιδευτικούς σε αλλότρια έργα! Πάντως άκουσα απο σχετικά έμπειρη πηγή οτι η Σιβιταν. ζητάει 2  17.02 αλλά δεν θα καλυφθούν οι θέσεις!

Αποσυνδεδεμένος masaw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 03:35:18 μμ »
O Paralia1978 που είναι; Περιμένω με αγωνία τις ενημερώσεις του. Είναι ο μόνος με τις πιο έγκυρες πληροφορίες. Τελικά Paralia θα γινει Γ φάση τεχνικών ειδικοτήτων πριν τις γιορτές;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2012, 03:43:46 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Alpennas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • http://users.sch.gr/alpennas
    • Προφίλ
    • ALPENgine - Εκπαιδευτική Ιστοσελίδα
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 03:44:18 μμ »
Σήμερα όλη μέρα δεν απαντούσε κανείς στο υπουργείο για να μάθω νεότερα.
Δεν ξέρω τι γίνεται.
Κανένα νέο κανείς ?
ΠΕ18.18 Τεχνολόγος Οχημάτων

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 04:18:56 μμ »
Μίλησα εγώ με υπουργείο σήμερα, πράγματι η ευγενέστατη κυρία που απαντούσε στο τηλ. των ΠΕ 18 δεν το σήκωνε σήμερα, πήρα ένα άλλο νούμερο στην τύχη από το ίδιο γραφείο κ απάντησε ένας ευγενέστατος κύριος ο οποίος με ενημέρωσε ότι η συνάδελφος ήταν σε άδεια γι αυτό δεν απαντούσε.
Στην ερωτησή μου για το αν θα γίνει επόμενη φάση τεχνικών μου απάντησε ότι πιστώσεις τέλος άρα κ φάσεις τέλος.
Υπάρχουν βέβαια κάτι λίγες ακόμα απ' ότι μου είπε οι οποίες αντιστοιχούν στα άτομα τα οποία δεν ανέλαβαν υπηρεσία, αλλά δεν ξέρουν σε πιο κλάδο θα αποφασίσει ο υπουργός να τις διαθέσει, σαν παράδειγμα μου έφερε ότι αν η πίστωση προήλθε από ΠΕ 18 παρόλο που το συγκεκριμένο κενό παραμένει μπορεί η πίστωση να αποφασιστεί να διατεθεί στους φιλολόγους............

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 04:35:41 μμ »
Ωραία νέα...οι συνάδελφοι άνεργοι και οι μαθητές να κάνουν κενά...αλλά όλα λειτουργούν ρολόι!!! :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος masaw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 07:00:00 μμ »
Και τι κανουμε εμεις? Τιποτα!!!!! Γιατι  δεν στελνουμε μια ανοικτη επιστολη στον τυπο? Αν περιμενουμε απο την ΟΛΜΕ σωθηκαμε. Μου κανει εντυπωση που κανεις ουτε και τα κοματα της αντιπολιτευσης δεν το αναδεικνυουν σαν προβλημα,ουτε  τα ΜΜΕ, σαν να δουλευουν ολα ρολοι. Το μονο που δημοσιοποιουν ειναι  οι μεταγραφες των πρωτοετων φοιτητων και αυτο σαν να εχουν πετυχει κατι τρομερο. Προσπαθουν να το  θαψουν το θεμα και το εχουν πετυχει. Ειμαστε μουδιασμενοι και απλα μοιραζομαστε τις ανησυχιες μας, τις πληροφοριες μας και αναμενουμε καποιος συναδελφος να στειλει καποια πληροφορια για να πεταξουμε στα ουρανια και να αρχισουμε παλι να ελπιζουμε, μεχρι να ξαναπεσουμε και τουμπαλιν.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2012, 11:22:06 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 11:24:42 μμ »
Το θέμα είναι γνωστό σε όλους masaw. Στην εκπομπή πρώτη γραμμή ο δημοσιογράφος είπε στον υπουργό Παιδείας πως έρχονται e-mail που αναφέρουν ότι πολλά σχολεία δεν έχουν καθηγητές και τα παιδιά κάνουν 1-2 ώρες μάθημα μόνο τη μέρα. Στην ερώτηση αν θα διοριστούν άλλοι αναπληρωτές...είπε φέτος ΟΧΙ.

Αποσυνδεδεμένος NINILY

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 22, 2012, 05:28:56 μμ »
Συνάδελφοι και εγώ μίλησα με το υπουργείο και μου είπε οτι ακόμα έχουν γύρω στις 40 πιστώσεις, επιπλέον όμως έχουν και αυτές που αφορούν αυτούς που παραιτήθηκαν! Μου είπαν και εμένα την ίδια ιστορία με τα κενά (μίλησα με ένα κύριο ο οποίος έδινε ειρωνικές απαντήσεις και γελούσε μετά) και μάλιστα μου είπε το πιο κουφό οτι οι περιφερειακές διευθύνσεις δεν έστειλαν τα κενά στο υπουργείο και αυτοί κάλυψαν όλα τα κενά που είχαν σταλεί μέχρι τότε (10/11). Σε 15 μέρες να ξαναπάρω και θα δούμε αν υπάρχουν νεότερα! Ο ίδιος μου είπε οτι δεν ξέρει κατι για πεντάμηνες συμβάσεις και οτι αυτό δεν ισχύει.
 Μίλησα όμως και με την προεδρο της ένωσης λειτουργών τεχνικής εκ/σης και τη ρώτησα αν έχουν αποτέλεσμα οι καταγγελίες τους για την μή κάλυψη των κενών στα τεχνικά σχολεία. Μου απάντησε οτι το υπουργείο τους ειπε οτι τα κενά θα καλυφθούν μετα τα Χριστούγεννα αν και αυτοί απο τη μεριά τους πιέζουν να καλυφθούν νωρίτερα! Επίσης μου ειπε οτι φέτος γίνεται ένα μπάχαλο αφού αλλού υπάρχουν ανάγκες και αλλού στέλνουν!
Εγώ πιστεύω άν ισχύσει αυτό με τις πεντάμηνες, οτι το κάνουν εσκεμένα με σκοπό να κόψουν παράλληλα και ένα κύμα αναπληρωτών απο το ταμείο ανεργείας (και πληρώνουν λιγότερους μήνες και δεν μπορείς να συμπληρώσεις ένσυμα για το ταμείο)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 22, 2012, 06:46:03 μμ »
(μίλησα με ένα κύριο ο οποίος έδινε ειρωνικές απαντήσεις και γελούσε μετά) και μάλιστα μου είπε το πιο κουφό οτι οι περιφερειακές διευθύνσεις δεν έστειλαν τα κενά στο υπουργείο και αυτοί κάλυψαν όλα τα κενά που είχαν σταλεί μέχρι τότε (10/11).

Χονδροειδέστατο ψέμα... Κακώς δεν του είπες ότι δεν απευθύνεται σε πολίτη της μπανανίας, άσχετα αν έτσι αυτός νομίζει...

Το τι έχω ακούσει από συναδέλφους και μη για φέτος, δε λέγεται... Η αλχημεία της αλχημείας.
Χαλάλι τους...
Αν το δεις από τη θετική πλευρά, σε κάποιες περιπτώσεις, είναι πολύ ενδιαφέρουσες οι ραδιουργίες που σκαρφίζονται (ακροβατώντας με τη νομιμότητα) προκειμένου να μην στείλουν αναπληρωτές...

Πραγματικά ενδιαφέρουσα από πολλές απόψεις χρονιά...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2012, 10:29:57 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 22, 2012, 07:22:01 μμ »
μάλιστα μου είπε το πιο κουφό οτι οι περιφερειακές διευθύνσεις δεν έστειλαν τα κενά στο υπουργείο και αυτοί κάλυψαν όλα τα κενά που είχαν σταλεί μέχρι τότε (10/11).

Ότι έγραψε ο συνάδελφος πριν από εμένα.
ΨΕΜΑ 100%.

Είναι κλασσική δικαιολογία του υπουργείου για να θολώνει τα νερά και να επιρρίπτει ευθύνες σε τρίτους.
Τον Οκτώβρη πήγα σε 2 Διευθύνσεις οι οποίες έχουν δώσει εμπρόθεσμα κενά που ακόμη δεν έχουν καλυφθεί.
Είδα τα έγγραφα με τα κενά και τις ημερομηνίες υποβολής.
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162168
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 789
Σύνολο: 802

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.