*

Αποστολέας Θέμα: Οριστικά φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 5107 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zefi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 17, 2007, 09:44:25 μμ »
ΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ;ΤΙ ΟΜΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΕΤΑΙ Η ΚΡΑΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ.. Η ΗΔΗ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ ΔΗΛΑΔΗ ..ΠΩΣ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..; Η ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:36:03 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 18, 2007, 01:35:33 πμ »
   
· Καμία ένσταση από τον πίνακα «αποτυχόντων» δεν έγινε δεκτή. Να σημειώσουμε εδώ ότι ταυτόχρονα σβήστηκε από την ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ ο πίνακας των (φερομένων ως) «αποτυχόντων».
Μα δεν τον άνοιξαν τον πίνακα καν, απλά τον έσβησαν για να μην τον διαβάσει κανείς πια. Έχει εξαφανιστεί από τη σελίδα του ασεπ.

Εμφανίζεται, λοιπόν, το εξής στατιστικά παράδοξο γεγονός: Σε 68.500 καταχωρήσεις βαθμών (13.700 υποψήφιοι επί 5 εξεταζόμενα μαθήματα) δεν παρουσιάζεται το παραμικρό λάθος! Κι απ’ την άλλη, εκατοντάδες υποψήφιοι έπαθαν, φαίνεται, ομαδική παράκρουση και πιστεύουν ότι έχουν καταχωρηθεί λάθος στοιχεία τους, εφόσον τρέχουν στα μέσα του καλοκαιριού να υποβάλουν ενστάσεις, καταβάλλοντας, μάλιστα, το διόλου ευτελές παράβολο των 40€ (σύμφωνα με την προκήρυξη του διαγωνισμού), ενισχύοντας τα οικονομικά του κράτους κατά αρκετές χιλιάδες ευρώ...
Έπρεπε να κάνουν όλοι μία μαζική ένσταση και να στείλουν ένα μοναδικό ομαδικό παράβολο των 40 ευρώ. ;D
Το 2005 όταν βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα όλοι ανέβηκαν στον πίνακα κατά 5-10 θέσεις, αναλόγως, και αυτό απ' ό,τι ξέρω επειδή πολλά μεταπτυχιακά ελέγχθηκαν και κρίθηκαν ότι δεν είναι του κλάδου. Φέτος τέτοιες περιπτώσεις δεν είχαμε. Μήπως δεν τα έλεγξαν καθόλου. Μήπως όμως αυτά έπρεπε να τα συζητήσουμε στο τόπικ για να οριστικα αποτελέσματα φιλολόγων;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2007, 01:37:14 πμ από Syllas »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 18, 2007, 02:20:23 πμ »
Οταν θα παμε να δουμε τα γραπτα μας γελια που θα κανουμε ή μαλλον κλάματα? Τι είναι αυτά ρε παιδιά? Πρεπει να μας περνανε για μεγαλα βοδια.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 18, 2007, 09:16:56 πμ »
[Μα δεν τον άνοιξαν τον πίνακα καν, απλά τον έσβησαν για να μην τον διαβάσει κανείς πια. Έχει εξαφανιστεί από τη σελίδα του ασεπ] Να πω, ότι αποθηκεύσεις τον πίνακα μετά μπορίς άνετα να τον διαβάσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:36:03 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 18, 2007, 12:02:00 μμ »
Εγώ τον είχα αποθηκευμένο από παλιά, αλλά τώρα αν θέλει κάποιος νατον διαβάσει δεν υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος sisses

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή τελικά είναι ωραία!!!- ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 18, 2007, 01:33:01 μμ »
Syllas, όπως είπες και εσύ πολύ σωστά το 2004 είχα ανέβει 5 θέσεις στον πίνακα επιτυχόντων μετά τα οριστικά αποτελέσματα. Τώρα όμως κατέβηκα 4 θέσεις. Πώς εξηγείται αυτό ; Ας με διαφωτίσει κάποιος.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 18, 2007, 02:28:43 μμ »
Εγώ πιστεύω ότι δεν προλάβαιναν να ελέγξουν όλες τις ενστάσεις και έδωσαν πρόχειρο πίνακα, βλέπεις αυτή η κοπέλα στην επιστολή στον Κάτσικα έχει μεταπτυχιακό και δε το διορθώσανε, εκτός και αν δεν είναι του κλάδου. Το 2005 ξέρω ότι η τελευταία διοριστέα 863 έχανε και ξαναέπαιρνε τη θέση της 3 φορές σε διάστημα 2 χρόνων λόγω ενστάσεων άλλων, δηλαδή εξετάζανε ενστάσεις και στην πορεία μετά τα οριστικά για διάστημα ενός χρόνου. Φέτος δεν προλάβαιναν με τίποτα. Εγώ πιστεύω ότι εξετάσανε μόνο τον πίνακα των διοριστέων. Θα γίνει όπως το 2005, η τελευταία θέση θα παίζεται για μεγάλο διάστημα. Το 2005 νομίζω ότι έχαναν κάποιοι τις θέσεις τους γιατί το μεταπτυχιακό που δήλωναν δεν ήταν του κλάδου (ας μ διορθώσει κανείς αν κάνω λάθος)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2007, 02:34:25 μμ από Syllas »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 18, 2007, 02:36:11 μμ »
Καλό μεσημέρι συνάδελφοι!
Θα ήθελα να ρωτήσω πότε περίπου θα βγουν οι ανανεωμένοι πίνακες αναπληρωτών με τα μόρια του ΑΣΕΠ 2006 από το ΥΠΕΠΘ. Λογικά σύντομα δεν πρέπει να γίνει αυτό, αφού βγήκαν και τα οριστικά του κάδου μας;
Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει .
Αυτό πολύ μου άρεσε Κάδος ΠΕ 02  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος gng

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 18, 2007, 02:45:45 μμ »
Ακούστε τη δική μου περίπτωση: Είμαι διοριστέα. Μου βάζουνε βαθμό πτυχίου 6,5, το κατώτερο του Λιαν καλώς γιατί τους είχα στείλει αναλυτική βαθμολογία όπου δεν αναγραφόταν όμως ο ακριβής βαθμός του πτυχίου και βεβαίως δεν μπήκαν στον κόπο να κάνουν μια απλή πράξη για να δουν ότι ο βαθμός μου ήταν 7,3. Κάνω ένσταση στέλνοντας τους πιστοποίηση από τη Σχολή. Στα οριστικά αποτελέσματα εμφανίζομαι στην ίδια ακριβώς σειρά με βαθμό πτυχίου 6,5. Στη θέση μου τι θα κάνατε; Βέβαια διορίζομαι (κατα πάσα πιθανότητα) με την πρώτη φουρνιά, αλλά αυτό δε αναιρεί την αδικία.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2007, 02:57:50 μμ από sophiadesp »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 18, 2007, 02:48:21 μμ »
Τι να πω; ούτε τον πίνακα διοριστέων δν έλεγξαν καλά!  :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος enigma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 18, 2007, 03:10:45 μμ »
sophiadesp εννοείται ότι θα το κυνηγούσα. Μπορεί έστω κ για λίγο να αλλάξει η τοποθέτησή σου σε καλύτερο μέρος.

Αποσυνδεδεμένος sisses

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή τελικά είναι ωραία!!!- ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 18, 2007, 08:19:10 μμ »
Syllas , ένα λαθάκι έκανα: αντί για κλάδος έγραψα <<κάδος>>. Αν και μου φαίνεται ότι ψιλοταιριάζει γάντι στην πέρίπτωσή μας : αν δεν είσαι στους διοριστέους και είσαι μόνο επιτυχών, τότε  σε πετάνε στον κάδο των αχρήστων, μέχρι να ξαναδώσεις στον επόμενο ΑΣΕΠ !
Δε μου απάντησες όμως στην ερώτησή μου...
 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 19, 2007, 05:44:28 μμ »
Το 2005 νομίζω ότι έχαναν κάποιοι τις θέσεις τους γιατί το μεταπτυχιακό που δήλωναν δεν ήταν του κλάδου (ας μ διορθώσει κανείς αν κάνω λάθος)
Αυτός νομίζω είναι ο λογος και πιστεύω ότι και φέτος υπάρχουν τέτοιοι, απλά φέτος δεν πρόλαβαν να τα ελέγξουν και θα το κάνουν στην πορεία.

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικά φιλολόγων
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 20, 2007, 04:33:12 μμ »
καλησπέρα παιδια. μολις γυρισα απο διακοπες και ειδα στην ιστοσελιδα του υπουργειου οτι οι πινακες αναπληρωτων ανανεωθηκαν τελευταια φορα 13/8. αυτο ισχυει και για μας τους φιλολογους η οι ανανεωμενοι πινακες αναπληρωτων μας δεν εχουν βγει ακομη; εχω προβλημα γιατι στον ενα πινακα δε με βγαζει καθολου και στον μηδενικης προυπηρεσιας δε μου εχει τα μορια του ασεπ 2005. στη δευτεροβαθμια μου ειπαν οτι οταν βγουν οι τελικοι πινακες τοτε να παω μηπως και το ρυθμισουμε. λετε να χασω τα μορια του 05 επειδη οταν ειχαν βγει οι προσωρινοι πινακες δεν ειχα προλαβει τις ενστασεις;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 597
Σύνολο: 609

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.