*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 58074 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #280 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 03:06:32 μμ »
όχι δεν διαρκούσε 6 μήνες. Γι ααυτό πρέπει να γίνουν 6μηνα. Άλλωστε από τη στιγμή που δίνε τη δυνατότητα αυτή ο νέος νόμος, συμφέρει να γίνουν 6μηνα

Λοιπόν εγώ κουράστηκα με τη ιστορία της ΑΣΠΑΙΤΕ. Όταν έχεις επιτυχία στο ΑΣΕΠ, πτυχίο, μεταπτυχιακό, proficiency καi ecdl και δεν γίνεται να μπεις σε ένα πρόγραμμα κατάρτισης της πλάκας., ναι της πλάκας είναι για εμένα ε  όχι νοιώθω ότι απευθύνονται σε ηλίθιους. Σε υποτιμούν. Διότι αν το σύστημα λειτουργούσε και λάμβανε και επιτυχίες στο ΑΣΕΠ που έπρεπε να το λαμβάνει υπόψη διότι λογικό είναι ένας επιτυχών στο ΑΣΕΠ να έχει περισσότερες πιθανότητες να προσληφθεί και λογικό είναι να προηγείται σε μια παιδαγωγική επάρκεια

Αλλά βέβααις όταν η ΑΣΠΑΙΤΕ παίρνει άτομα που ούτε μια φορά δεν θα ασκήσουν το επάγγελμα ου εκπαιδευτικο, ε τι να πω. Διότι εγώ στη ζωή μου, πήγα στη Αγγλία και επισκέφτηκα ξένο πανεπιστήμιο και εκεί γενικά τα περισσότερα πανεπιστηξμια δίνουν ειδικό πρόγραμμα παιδαγωγικής επάρκειας και όχι ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΤΕΙ ΟΠΩΣ ΕΔΩ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, και επίσης λαμβάνουν υπόψη αν έχεις εκπαιδευτική προυπηρεσία

Για αυτό όλο το πρόγραμμα της ΑΣΠΑΙΤΕ είναι στραβό και απαρχεωνμένο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:30:39 »

Αποσυνδεδεμένος penro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #281 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 03:38:11 μμ »
οι ενστασεις ποσο καιρο παιρνει να εκδικαστουν??

Αποσυνδεδεμένος ioanniagk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #282 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 03:48:51 μμ »
όχι δεν διαρκούσε 6 μήνες. Γι ααυτό πρέπει να γίνουν 6μηνα. Άλλωστε από τη στιγμή που δίνε τη δυνατότητα αυτή ο νέος νόμος, συμφέρει να γίνουν 6μηνα

Λοιπόν εγώ κουράστηκα με τη ιστορία της ΑΣΠΑΙΤΕ. Όταν έχεις επιτυχία στο ΑΣΕΠ, πτυχίο, μεταπτυχιακό, proficiency καi ecdl και δεν γίνεται να μπεις σε ένα πρόγραμμα κατάρτισης της πλάκας., ναι της πλάκας είναι για εμένα ε  όχι νοιώθω ότι απευθύνονται σε ηλίθιους. Σε υποτιμούν. Διότι αν το σύστημα λειτουργούσε και λάμβανε και επιτυχίες στο ΑΣΕΠ που έπρεπε να το λαμβάνει υπόψη διότι λογικό είναι ένας επιτυχών στο ΑΣΕΠ να έχει περισσότερες πιθανότητες να προσληφθεί και λογικό είναι να προηγείται σε μια παιδαγωγική επάρκεια

Αλλά βέβααις όταν η ΑΣΠΑΙΤΕ παίρνει άτομα που ούτε μια φορά δεν θα ασκήσουν το επάγγελμα ου εκπαιδευτικο, ε τι να πω. Διότι εγώ στη ζωή μου, πήγα στη Αγγλία και επισκέφτηκα ξένο πανεπιστήμιο και εκεί γενικά τα περισσότερα πανεπιστηξμια δίνουν ειδικό πρόγραμμα παιδαγωγικής επάρκειας και όχι ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΤΕΙ ΟΠΩΣ ΕΔΩ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, και επίσης λαμβάνουν υπόψη αν έχεις εκπαιδευτική προυπηρεσία

Για αυτό όλο το πρόγραμμα της ΑΣΠΑΙΤΕ είναι στραβό και απαρχεωνμένο
Άμα το κριτήριο σου είναι η Αγγλία εκεί που δεν υπάρχουν βύσματα εκεί που παίρνουν όλοι πτυχίο με το σπαθί τους και με την αξία τους εκεί που όλοι βγαίνουν επιστήμονες εκεί που υπάρχει η απόλυτη αξιοκρατία εκεί που όλα τα πανεπιστήμια μα όλα είναι κορυφή εκεί που δεν παίρνει κανένας πτυχίο μόνο επειδή τα σκάει εκεί που πάνε για σπουδές όσοι θέλουν πραγματικά να σπουδάσουν και όχι όσοι δεν κατάφεραν να περάσουν στα ελληνικά πανεπιστήμια εκεί που υπάρχουν ίσες ευκαιρείς για όλους εκεί που ο απλός φτωχός μπορεί να σπουδάσει ακόμα και στο oxford εκεί που όλοι όσοι παίρνουν παιδαγωγική επάρκεια είναι όλοι άριστα καταρτισμένοι και πολλά πολλά άλλα οκ τότε πάω πάσο. Έχεις απόλυτο μα απόλυτο δίκιο. Εύχομαι ολόψυχα να τους μοιάσεις. :)

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #283 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 05:36:32 μμ »
Και στην Αγγλία υπάρχουν βύσματα και εκεί τα πανεπιστήμια δεν λειτουργούν τέλεια. Το θέμα είναι ότι δίνουν ευκαιρίες σε όλους και ειδικά για απιδαγωγική κατάρτιση μέσα από το PGCERT

Δεν κατάλαβα αυτό ειρωνικό ήταν ¨να τους μοίασεις;;"

Eννοείται ότι όλοι πρέπει να έχουμε ως πρότυπα προγμένες χώρες που δεν καταπατούν διακιώματα στη μόρφωση, εφαρμόσυν τσο ακαίραιο τη νομοθεσία και μάλιστα άμεσα

Μακάρι όλοι να είχαμε ως πρότυπα προηγμένα πανεπιστήμια. Άλλωστε η Ελλάδα οφείλει με βάση τις ευρωπαικές συμβάσεις να προσαρμοστεί στο νόμο που λέει : όλοι οι πολίτες όλων των ευρωπαικών χωρών έχουν ίσα διακίωματα στη πρόσβαση στη μόρφωση.

Το καταλαβαίνετε ότι παραβιάζουν διακιώματα πολιτών;;

Έχω μιλήσει σε δικηγόρο και μου έχει πει ότι επειδή υπάρχει απόφαση του Συνηγόρου του Πολίτη για το θέμα της παιδαγωγικής επάρκειας και επειδή η απόφαση αυτή βγήκε με βάση τους νόμους του ελληνικού συντάγματος, ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!, και με βάση τους νόμους της ευρωπαικής νομοθεσίας, το θέμα του μονωπολίου της ΑΣΠΑΙΤΕ μπάζει από παντού και αγγίζει πλέον όρια αντισυνταγματικών διατάξεων

Είναι σίγουρο ότι θα δικαιωθεί κάποιος στα ελκληνικά διακστήρια καλά δεν το συζητάω για ευρωπαικά μιας και υπάρχει πιθανότητα το κράτος να πληρώσει και αποζήμιωση στους θιγμένους . Το θέμα  μου είπε καταπατάει ευρωπαικούς και ελληνικούς νόμους

Εσείς καθήστε λοιπόν να απολαμβάνετε την καταπάτηση βασικών δικαιωμάτων σας από το ίδιο το κράτος  όσοι βέβαια νειώθετε ότι αδικείστε και

σύμφωνα με την ioanniagk ας μείνουμε προσηλωμένοι στην παλιά ελλάδα, χωρίς καμία πρόοδο σε θέματα μόρφωσης και επιμόρφωσης, διότι αυτή την ελλάδα αξίζουμε, αν κατάλαβα καλά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:30:39 »

Αποσυνδεδεμένος ΕΒΙΝΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #284 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 05:52:13 μμ »
 JonhyWalker, με ενδιαφερει αυτο που ειπες με το δικηγορο για την Ασπαιτε. Πως μπορουμε να μαθουμε λεπτομερειες? Δηλαδη οι απορριφθεντες μπορουν να κινηθουν νομικα? Μπορεις να πεις τι γνωριζεις σχετικα?Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #285 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 06:48:11 μμ »
Μπορούν να κινηθούν νομικά με την έννοια του μονοπωλίου αυτή τη στιγμή στο τομέα επιμόρφωσης, επίσης με την έννοια της μη συμμόρφωσης των πανεπιστημιων και ΤΕΙ με τη νέα νομοθεσία, με την έννοια της μη ισότιμης πρόσβασης σε σχέση με αποφοίτους θετικών επιστημών που παίρνουν επάρκεια με 1 ΜΟΝΟ ΜΑΘΗΜΑ!!!!!!!!!!! (ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΠΑΤΑΕΙ ΒΑΣΙΚΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΤΙ ΣΕ ΙΣΟΤΙΜΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΙΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ !!!!!!!) πως θα έχψ ίσες ευκαιρίες όταν στον έναν δίνεις παιδαγωγική επάρκεια ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΈΧΕΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΚΑΝ ΜΑΘΗΜΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ και στον άλλο τον αναγκάζεις να παρακολουθήσei OΛΟΚΛΗΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΝΟΠΩΛΙΑΚΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΠΟΣΟΥ 50 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ  προκειμένου να προσληφθεί στην εκπαίδευση!!!!!!

Ας ξυπνήσουμε όλοι και να δούμε πως μας αντιμετωπίζουν, ας δούμε τι λέει στην σελίδα 30-31 πόρισμα του Συνηγόρου από το 2008 περί παιδαγωγικής επάρκειας

Α. Το καθεστώς της παιδαγωγικής επάρκειας είναι ασαφές ως τυπικό προσόν διορισμού. Ο Συνήγορος του Πολίτη συμπεραίνει ότι το ΥΠΕΠΘ δεν έχει τηρήσει αυστηρή και σταθερή στάση όσον φορά το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας ενώ δεν είναι σαφές αν τελικά πρέπει οι υποψήφιοι εκπαιδευτικοί να έχουν αυτό το πτυχίο. Έτσι αν και γενικώς θεωρείται απαραίτητο προσόν διορισμού και πρόσληψης η έλλειψή του δεν αποτελεί κώλυμα, εφόσον εν απουσία των εχόντων παιδαγωγικό πτυχίο διορίζονται και προσλαμβάνονται οι μη έχοντες αυτό, ενώ σε ορισμένες περιπτώσεις δεν ζητείται καθόλου.

Β. Εμφανίζεται μια σημαντική αντίφαση ανάμεσα στην τυπική και ουσιαστική βαρύτητα του διαγωνισμού ως αξιοκρατική διαδικασία επιλογής αφενός και της εκ των υστέρων ανατροπής των αποτελεσμάτων (σειρά επιτυχίας) με μόνο κριτήριο την ύπαρξη του τυπικού προσόντος της παιδαγωγικής επάρκειας αφετέρου. Πολλώ μάλλον που η κατάργηση της επετηρίδας και η εισαγωγή του διαγωνισμού βασίστηκαν στην ανάγκη ενίσχυσης της ουσιαστικής αξιολόγησης των υποψηφίων αντί της κατάταξης βάσει τυπικών κριτηρίων.


ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΕΙ ΟΤΙ YΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΦΑΣΗ ΝΟΜΙΚΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΣΕΠ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!

Καταλαβαίνουμε όλοι την σημασία του παραπάνω;; Ουσιαστικά σου λένε ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΘΕΜΑ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΑΣΕΠ. ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;;


Δ. Αν και εξακολουθεί να υφίσταται η διάταξη της παρ. 6 του άρθρ. 6 του Ν. 2525/1997, σε πρακτικό επίπεδο δεν εφαρμόζεται. Μάλιστα, στο σώμα της προκήρυξης 10 Π/2006 (ΦΕΚ 500/24-8-2006) έχει παραλειφθεί η διάταξη της παρ. 6. του άρθρ. 6 του Ν.2525/1997 σύμφωνα με την οποία πιστοποιητικό παιδαγωγικής και διδακτικής επάρκειας μπορεί να χορηγείται από οποιοδήποτε ανώτατο εκπαιδευτικό ίδρυμα εάν και εφόσον έχει καταρτιστεί πρόγραμμα θεωρητικής κατάρτισης και πρακτικής άσκησης, διάρκειας δύο ακαδημαϊκών εξαμήνων.


ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΕΠΑΡΚΕΙΑΣ ΑΠΙΟ ΤΟ 2008 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΕΝΩ ΕΙΧΑΝ ΗΔΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΝΕΟ ΝΟΜΟ !!!!!!!!!!!!!!

Ε. Οι τρόποι απόδειξης της παιδαγωγικής επάρκειας χαρακτηρίζονται από άναρχη αποσπασματικότητα, αντιφάσεις και πολυπλοκότητα ως αποτέλεσμα αλλεπάλληλων ρυθμίσεων και αλλαγών χωρίς να γίνονται οι απαραίτητες προσαρμογές και εκκαθαρίσεις των προϊσχυουσών ρυθμίσεω


ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΝ ΨΗΛΟ ΓΑΖΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΤΑΞΕΙ ΩΣ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΒΑΣΙΚΑ ΔΙΑΚΙΩΜΑΤΑ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣν που άλλες σχολές έχουν;;;; Και όχι μόνο αυτό, άλλες σχολές έχουν την παιδαγωγική επάρκεια ουσιαστικά ΠΑΡΑΝΟΜΑ με μαθήματα παιδαγωγικής ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΥΧΡΕΟΥΣΑΙ ΚΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ για να θεωρείσαι παιδαγωγικά επαρκής. Αν αυτό δεν είναι ΚΑΤΑΦΟΡΗ ΚΑΤΑΠΑΤΗΣΗ ΤΩΝ ΔΙΑΚΙΩΜΑΤΩΝ ΣΑΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ;;;;;;;

O φίλος μου κάνει διδακτορικό στα νομικά σε Ευρωπαϊκή χώρα, αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να αναλάβει κανένα. Μου λέει όμως ΟΤΙ ΜΠΑΖΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΝΟΜΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΣΧΟΛΕΣ και δεν αποκλείει και τη διεκδίκηση καταβολής αποζημίωσης μιας και υπάρχουν πολλά τρωτά

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ μας αντιμετωπίζει το Υπουργείο τελείως ρατσιστικά σε σχέση με άλλες ειδικότητες

ΑΣ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ, ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ. ΟΥΤΕ ΙΔΕΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΣΤΑ ΠΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΟΡΙΣΜΑ!!!!!!!!!!!!''

Μόνο ΜΙΣΟΣ, ΟΡΓΗ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΗ  που προκαλεί πλέον η απάθεια όλων των φορέων σε οποιοδήποτε πόρισμα, ακόμα ΚΑΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ που ουσιαστικά ασχολείται με βασικά δικαιώματα των πολιτών μέσα σε μια ευνομούμενη πολιτεία

Παραθέτω και το πόρισμα και διαβάστε τα συμπεράσματα και τις προτροπές που δίνει

http://www.synigoros.gr/pdf_01/6953_2_porisma_p_e_.pdf
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2011, 07:42:25 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος Juana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #286 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 10:48:23 μμ »
Να ρωτησω.. εγω πχ που ειμαι αποφοιτος Ιεκ μπορω να παρακολουθησω μια ειδικοτητα για ενα χρονο μονο;;αφου επιλεγω εννοειται απο την διαδικασια!! Και αυτο το χαρτι που θα παρω θα ειναι κατι σαν πιστοποιητικο που μου δινει μορια ας πουμε οχι πτυχιο!! Ετσι; Ή λαθος κτλβα;; Ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #287 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 04:09:20 μμ »
Έχουμε κανένα νέο για το πότε θα βγουν τα αποτελέσματα;; Kάτι πιο συγκεκριμένο από πλευράς ημερομηνίας;

Αποσυνδεδεμένος eleni80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #288 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 01:06:07 πμ »
Και στην Αγγλία υπάρχουν βύσματα και εκεί τα πανεπιστήμια δεν λειτουργούν τέλεια. Το θέμα είναι ότι δίνουν ευκαιρίες σε όλους και ειδικά για απιδαγωγική κατάρτιση μέσα από το PGCERT

Δεν κατάλαβα αυτό ειρωνικό ήταν ¨να τους μοίασεις;;"

Eννοείται ότι όλοι πρέπει να έχουμε ως πρότυπα προγμένες χώρες που δεν καταπατούν διακιώματα στη μόρφωση, εφαρμόσυν τσο ακαίραιο τη νομοθεσία και μάλιστα άμεσα

Μακάρι όλοι να είχαμε ως πρότυπα προηγμένα πανεπιστήμια. Άλλωστε η Ελλάδα οφείλει με βάση τις ευρωπαικές συμβάσεις να προσαρμοστεί στο νόμο που λέει : όλοι οι πολίτες όλων των ευρωπαικών χωρών έχουν ίσα διακίωματα στη πρόσβαση στη μόρφωση.

Το καταλαβαίνετε ότι παραβιάζουν διακιώματα πολιτών;;

Έχω μιλήσει σε δικηγόρο και μου έχει πει ότι επειδή υπάρχει απόφαση του Συνηγόρου του Πολίτη για το θέμα της παιδαγωγικής επάρκειας και επειδή η απόφαση αυτή βγήκε με βάση τους νόμους του ελληνικού συντάγματος, ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!, και με βάση τους νόμους της ευρωπαικής νομοθεσίας, το θέμα του μονωπολίου της ΑΣΠΑΙΤΕ μπάζει από παντού και αγγίζει πλέον όρια αντισυνταγματικών διατάξεων

Είναι σίγουρο ότι θα δικαιωθεί κάποιος στα ελκληνικά διακστήρια καλά δεν το συζητάω για ευρωπαικά μιας και υπάρχει πιθανότητα το κράτος να πληρώσει και αποζήμιωση στους θιγμένους . Το θέμα  μου είπε καταπατάει ευρωπαικούς και ελληνικούς νόμους

Εσείς καθήστε λοιπόν να απολαμβάνετε την καταπάτηση βασικών δικαιωμάτων σας από το ίδιο το κράτος  όσοι βέβαια νειώθετε ότι αδικείστε και

σύμφωνα με την ioanniagk ας μείνουμε προσηλωμένοι στην παλιά ελλάδα, χωρίς καμία πρόοδο σε θέματα μόρφωσης και επιμόρφωσης, διότι αυτή την ελλάδα αξίζουμε, αν κατάλαβα καλά

Καλά βρε JohnyWalker ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι πολλοί εδώ έχουν ως πρότυπο την Κούβα και την Βορ.Κορέα και την Ελλάδα του 60 (άντε του 80 το πολύ). Την Βρετανία θέλεις να έχουν ως πρότυπο?

Μια χαρά έχουν βολευτεί αρκετοί απο αυτούς, και αρκετοί ελπίζουν ότι θα βολευτούν. έτσι δούλευε το σύστημα. Η ΑΣΠΑΙΤΕ δούλευε τους υποψηφίους, οι υποψήφιοι με μεταπτυχιακά (ετήσια σεμινάρια δλδ) και 2η ξένη γλώσσα τους συναδέλφους τους, και όσοι είχαν μπάρμπα στην κορώνη όλους τους άλλους μαζί!!

Μετά τους φταίει η Τρόικα......
ΠΕ20 περιμενοντας τον ΑΣΕΠ

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #289 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 03:10:25 πμ »
Και στην Αγγλία υπάρχουν βύσματα και εκεί τα πανεπιστήμια δεν λειτουργούν τέλεια. Το θέμα είναι ότι δίνουν ευκαιρίες σε όλους και ειδικά για απιδαγωγική κατάρτιση μέσα από το PGCERT

Δεν κατάλαβα αυτό ειρωνικό ήταν ¨να τους μοίασεις;;"

Eννοείται ότι όλοι πρέπει να έχουμε ως πρότυπα προγμένες χώρες που δεν καταπατούν διακιώματα στη μόρφωση, εφαρμόσυν τσο ακαίραιο τη νομοθεσία και μάλιστα άμεσα

Μακάρι όλοι να είχαμε ως πρότυπα προηγμένα πανεπιστήμια. Άλλωστε η Ελλάδα οφείλει με βάση τις ευρωπαικές συμβάσεις να προσαρμοστεί στο νόμο που λέει : όλοι οι πολίτες όλων των ευρωπαικών χωρών έχουν ίσα διακίωματα στη πρόσβαση στη μόρφωση.

Το καταλαβαίνετε ότι παραβιάζουν διακιώματα πολιτών;;

Έχω μιλήσει σε δικηγόρο και μου έχει πει ότι επειδή υπάρχει απόφαση του Συνηγόρου του Πολίτη για το θέμα της παιδαγωγικής επάρκειας και επειδή η απόφαση αυτή βγήκε με βάση τους νόμους του ελληνικού συντάγματος, ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!, και με βάση τους νόμους της ευρωπαικής νομοθεσίας, το θέμα του μονωπολίου της ΑΣΠΑΙΤΕ μπάζει από παντού και αγγίζει πλέον όρια αντισυνταγματικών διατάξεων

Είναι σίγουρο ότι θα δικαιωθεί κάποιος στα ελκληνικά διακστήρια καλά δεν το συζητάω για ευρωπαικά μιας και υπάρχει πιθανότητα το κράτος να πληρώσει και αποζήμιωση στους θιγμένους . Το θέμα  μου είπε καταπατάει ευρωπαικούς και ελληνικούς νόμους

Εσείς καθήστε λοιπόν να απολαμβάνετε την καταπάτηση βασικών δικαιωμάτων σας από το ίδιο το κράτος  όσοι βέβαια νειώθετε ότι αδικείστε και

σύμφωνα με την ioanniagk ας μείνουμε προσηλωμένοι στην παλιά ελλάδα, χωρίς καμία πρόοδο σε θέματα μόρφωσης και επιμόρφωσης, διότι αυτή την ελλάδα αξίζουμε, αν κατάλαβα καλά

Καλά βρε JohnyWalker ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι πολλοί εδώ έχουν ως πρότυπο την Κούβα και την Βορ.Κορέα και την Ελλάδα του 60 (άντε του 80 το πολύ). Την Βρετανία θέλεις να έχουν ως πρότυπο?

Μια χαρά έχουν βολευτεί αρκετοί απο αυτούς, και αρκετοί ελπίζουν ότι θα βολευτούν. έτσι δούλευε το σύστημα. Η ΑΣΠΑΙΤΕ δούλευε τους υποψηφίους, οι υποψήφιοι με μεταπτυχιακά (ετήσια σεμινάρια δλδ) και 2η ξένη γλώσσα τους συναδέλφους τους, και όσοι είχαν μπάρμπα στην κορώνη όλους τους άλλους μαζί!!

Μετά τους φταίει η Τρόικα......
Εδώ υπάρχουν άτομα που έχουν ως πρότυπο την Ελλάδα του 70...

Αποσυνδεδεμένος ioanniagk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #290 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 10:04:08 πμ »
Και στην Αγγλία υπάρχουν βύσματα και εκεί τα πανεπιστήμια δεν λειτουργούν τέλεια. Το θέμα είναι ότι δίνουν ευκαιρίες σε όλους και ειδικά για απιδαγωγική κατάρτιση μέσα από το PGCERT

Δεν κατάλαβα αυτό ειρωνικό ήταν ¨να τους μοίασεις;;"

Eννοείται ότι όλοι πρέπει να έχουμε ως πρότυπα προγμένες χώρες που δεν καταπατούν διακιώματα στη μόρφωση, εφαρμόσυν τσο ακαίραιο τη νομοθεσία και μάλιστα άμεσα

Μακάρι όλοι να είχαμε ως πρότυπα προηγμένα πανεπιστήμια. Άλλωστε η Ελλάδα οφείλει με βάση τις ευρωπαικές συμβάσεις να προσαρμοστεί στο νόμο που λέει : όλοι οι πολίτες όλων των ευρωπαικών χωρών έχουν ίσα διακίωματα στη πρόσβαση στη μόρφωση.

Το καταλαβαίνετε ότι παραβιάζουν διακιώματα πολιτών;;

Έχω μιλήσει σε δικηγόρο και μου έχει πει ότι επειδή υπάρχει απόφαση του Συνηγόρου του Πολίτη για το θέμα της παιδαγωγικής επάρκειας και επειδή η απόφαση αυτή βγήκε με βάση τους νόμους του ελληνικού συντάγματος, ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!, και με βάση τους νόμους της ευρωπαικής νομοθεσίας, το θέμα του μονωπολίου της ΑΣΠΑΙΤΕ μπάζει από παντού και αγγίζει πλέον όρια αντισυνταγματικών διατάξεων

Είναι σίγουρο ότι θα δικαιωθεί κάποιος στα ελκληνικά διακστήρια καλά δεν το συζητάω για ευρωπαικά μιας και υπάρχει πιθανότητα το κράτος να πληρώσει και αποζήμιωση στους θιγμένους . Το θέμα  μου είπε καταπατάει ευρωπαικούς και ελληνικούς νόμους

Εσείς καθήστε λοιπόν να απολαμβάνετε την καταπάτηση βασικών δικαιωμάτων σας από το ίδιο το κράτος  όσοι βέβαια νειώθετε ότι αδικείστε και

σύμφωνα με την ioanniagk ας μείνουμε προσηλωμένοι στην παλιά ελλάδα, χωρίς καμία πρόοδο σε θέματα μόρφωσης και επιμόρφωσης, διότι αυτή την ελλάδα αξίζουμε, αν κατάλαβα καλά

Καλά βρε JohnyWalker ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι πολλοί εδώ έχουν ως πρότυπο την Κούβα και την Βορ.Κορέα και την Ελλάδα του 60 (άντε του 80 το πολύ). Την Βρετανία θέλεις να έχουν ως πρότυπο?

Μια χαρά έχουν βολευτεί αρκετοί απο αυτούς, και αρκετοί ελπίζουν ότι θα βολευτούν. έτσι δούλευε το σύστημα. Η ΑΣΠΑΙΤΕ δούλευε τους υποψηφίους, οι υποψήφιοι με μεταπτυχιακά (ετήσια σεμινάρια δλδ) και 2η ξένη γλώσσα τους συναδέλφους τους, και όσοι είχαν μπάρμπα στην κορώνη όλους τους άλλους μαζί!!

Μετά τους φταίει η Τρόικα......
Εδώ υπάρχουν άτομα που έχουν ως πρότυπο την Ελλάδα του 70...
Συμφωνώ κάποιοι έχουν σαν πρότυπο τους την Ελλάδα του 70 ενώ κάποιοι άλλοι έχουν την τύχη να ζουν στην Ελλάδα του 2011. τυχερούληδες!!! Μήπως και για αυτό φταίει η ΑΣΠΑΙΤΕ και τα βύσματα; Μήπως φταίνε και για αυτό οι κομμωτές; Μήπως η δάσκαλοι; Μα τόσα χρόνια στην ευρωπαϊκή δημοκρατική Ελλάδα αυτοί εξουσιάζουν; Και εμείς τότε γιατί συνεχίζαμε να ψηφίζουμε και να περιμένουμε κιόλας πλέον να μας σώσουν αυτοί που τοοοσσσαααα χρόνια έδιναν εξουσία σε συντεχνίες και στα βύσματα και όχι στην απόλυτη αξιοκρατία; Παρακαλώ πολύ αυτοι που έχουν ως πρότυπο της σύγχρονες ευρωπαϊκές χώρες ας μου απαντήσουν.,
Συμπέρασμα ποιος φταίει οεοοο μάλλον εγώ που έχω ως πρότυπο την Ελλάδα της του 70 και την Κορέα το καλύτερο άλλοθι γα τη συνείδηση σας. Όσο δεν βλέπουμε το φταίχτη έτσι θα είναι η Ελλάδα του 2011 η μάλλον και χειρότερα και εμείς θα ψάχνουμε άλλοθι για τη συνείδηση μας. Ααα!!! Και κάτι τελευταίο την τρόικα εγώ την έφερα ο κορεάτης; ;D

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #291 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 12:10:12 μμ »
Παράθεση
Συμφωνώ κάποιοι έχουν σαν πρότυπο τους την Ελλάδα του 70 ενώ κάποιοι άλλοι έχουν την τύχη να ζουν στην Ελλάδα του 2011. τυχερούληδες!!! Μήπως και για αυτό φταίει η ΑΣΠΑΙΤΕ και τα βύσματα; Μήπως φταίνε και για αυτό οι κομμωτές; Μήπως η δάσκαλοι; Μα τόσα χρόνια στην ευρωπαϊκή δημοκρατική Ελλάδα αυτοί εξουσιάζουν; Και εμείς τότε γιατί συνεχίζαμε να ψηφίζουμε και να περιμένουμε κιόλας πλέον να μας σώσουν αυτοί που τοοοσσσαααα χρόνια έδιναν εξουσία σε συντεχνίες και στα βύσματα και όχι στην απόλυτη αξιοκρατία; Παρακαλώ πολύ αυτοι που έχουν ως πρότυπο της σύγχρονες ευρωπαϊκές χώρες ας μου απαντήσουν.,
Συμπέρασμα ποιος φταίει οεοοο μάλλον εγώ που έχω ως πρότυπο την Ελλάδα της του 70 και την Κορέα το καλύτερο άλλοθι γα τη συνείδηση σας. Όσο δεν βλέπουμε το φταίχτη έτσι θα είναι η Ελλάδα του 2011 η μάλλον και χειρότερα και εμείς θα ψάχνουμε άλλοθι για τη συνείδηση μας. Ααα!!! Και κάτι τελευταίο την τρόικα εγώ την έφερα ο κορεάτης;

Γιατί ρε παιδιά τόσα χρόνια ποιος κυβερνούσε;; Πλάκα μας κάνετε, δεν βλέπετε που ζείτε;;

To κράτος είπε, θέλω παιδαγωγική κατάρτιση για τα τεχνικά λύκεια, ήρθε η έκλαμψη στα λαμπρά μυαλά που έχουν άχυρα στο εγκέφαλο, ότι η λέξη τεχνική - τεχνολογική παραπέμπει στην ΑΣΠΑΙΤΕ. Άρα λένε: κουστά στραβά γιατροί, δικηγόροι, γεωπόνοι, μηχανικοί απόφοιτοι ποανεπιστημιων όλοι στην ΑΣΠΑΙΤΕ. Την έκαναν μονποπώλιο, ποτέ για λόγους καθαρά ροτυσφετολογικούς δεν εφάρμοσαν το νόμο που έδινε δυνατότητα και στα υπόλοιπα ΑΕΙ για προγραμματα παιδαγωγικης επάρκειας. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ Η ΑΣΠΑΙΤΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΧΟΥΝΤΑ ΟΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΥΠΑΡΧΕΙ

Εννοείται ότι κυβερνάνε οι δάσκαλοι στο χώρο της εκπαίδευσης. Καταρχήν τόσα χρόνια είχαν τεράστιο αριθμό μελών, η παιδαγωγική τους ανήκει και έχει και αυτό σημασία μιας και το Υπουργείο καταβάθος ασχολείται με παιδαγωγικά θέματα, έχουν μια καλή ΔΟΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΣΤΑ ΜΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ. Το προνόμιο να υπάρχουν χιλιάδες των χιλιάδων δημοτικά και οι καλές σχέσεις που υπάρχουν με τα ΜΜΕ τους ΚΑΘΙΣΤΑ ΕΞΟΥΣΙΑ, ΚΡΑΤΟΣ ΕΝ ΚΡΑΤΗ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΔΙΑΤΑΖΟΜΕΝ ΚΑΙ ΕΠΙΤΑΣΟΥΜΕ, μιας και έχουν και τα ΜΜΕ στο μέρος τους, π.χ. πάντα προβάλουν τις ελλείψεις στα δημοτικά και όχι γυμνάσια. Στα γυμνάσια και λύκεια προβαλουν ΜΟΝΟ ΤIΣ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ!!!!!!!! Γιατί αυτή η προβολή στη δευτεροβάθμια μόνο των κακών;;; Γιατί αυτός ο πόλεμος;; Σκεφτείτε από τα ΜΜΕ οι πληροφορίες που έρχονται χρόνια τώρα είναι: ΚΤΑΛΑΗΨΕΙΣ, ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ, ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ, ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ.

Εσκεμμένος ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΥΡΙΟΙ;;;; Nαι πλέον πιστεύω ότι είναι εσκεμμένος ο πόλεμος αυτός

Γιατί πολύ απλά η OLME και όλοι οι υπόλοιποι είναι για φούντο άγριο

Εννοείται ότι είναι οι κομμωτές αυτοί που κυριαρχούν στην τεχνική  εκπαίδευση ως αναπληρωτές. Και εξηγούμαι. Οι αγαπητοί κομμωτές, με τα μαλλάκια που ασχολούνται, έχουν διακίωμα να πάνε στην τεχνική εκπαίδευση μόνο αν έχουν πτυχίο ΤΕΕ ΟΧΙ ΙΕΚ!!!!!!!!!!!!!!!! Και όμως το Υπουργείο καθαρά βυσματικά και ρουσφετολογικά (διότι στην αρχή έτσι ξεκίνησε και έτσι έμεινε) δεν επιτρέπει σε αποφοίτους ΙΕΚ κομμωτικής να υποβάλλον τα χαρτιά τους. ΘΕΩΡΕΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΤΕΕ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ. Αποτέλεσμα πάνε οι κομμωτές στα σχολειά, λένε και στους μαθητές παιδιά εγώ μπήκα και σας διδάσκω με ένα πτυχίο απλό ΤΕΕ, όπα λέεν οι μαθητές, εδώ έχει ψωμί, τους φλομώνουν και τα μυαλά για υπέροχη επαγγελματική αποκατάσταση μιας και μπορείτε να γίνετε και εσείς καθηγητές κατευθείαν ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ΄. Φυσικά το γεγονός όιο οι μόνιμποι κομμωτές είναι ελάχιστοι ΑΥΞΑΝΕΙ τον αριθμ΄.ο

Και το πιο σημαντικό η κομμωτική και αισθητική συμβαδίζει και με τα πρότυπα της εποχής. Η ομορφιά είναι αυτή που πολλές φορές σου ανοίγει το δρόμο για δουλειές, σου φτιάχνει τρελά την αυτοπεποίθηση και φυσικά αυτό έχει συμβάλει ώστε η κοινωνία να προτιμά γρήγορες εξωτερικές επίπλαστε λύσεις παρά μια εσωτερική αναδόμηση που είναι πιο σημαντική αλλά με ψυχικό κόστος. Ο λαμπερόε κόσμος της ομορφιάς ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ για να καλύπτει εσωτερικές ανασφέλειες (συμφέρει όλους αυτό, εξουσιαστές, δούλους, μορφωμένους, αγράμματους, όλους μα όλους - εως ότου πέσουν οι προσωπίδες!!!!!!!) 
Πω πω έχω έξαρση λέμε....  ::) ::) ::) ::) ::) Σκεφτείτε το και θα δείτε ότι εχω δίκιο

Φταίνε λοιπόν και οι κομμωτές διότι προβάλουν ένα πρότυπο ότι συμβάλλει η κομμωτική στην ανάπτυξη της χώρας. ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΧΟΥΜΕ ΟΧΙ ΜΕ ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΩΝ, φυσικά αυτό δεν ισχύει μιας και η ανπάτυξηέρχεται με παραγωγή γεωργίας, νέων τεχνολογιών ήπιων μορφών ενέργειας π.χ. ηλεκτρολόγοι

Ε, κυρία Διαμαντοπούλου δεν έχω δίκιο;;

Και στο κάτω κάτω δεν γουστάρω άτομα που έχουμε μαστερ να μην μπορούμε ούτε ΑΣΠΑΙΤΕ να μπούμε, και άτομα με ένα πτυχίο ΤΕΕ να προσλαμβάνονται με το τσουβάλι

ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Ωχ, ωχ τι έχω να ακούσω από κομμωτές δεν λέγεται!!!  :o :o :o :o :o :o Τυχόν κατάρες παρακαλώ να μην απευθυνονται στο τριχωτό της κεφαλής μου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2011, 12:39:42 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος ioanniagk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #292 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 12:58:07 μμ »
Παράθεση
Συμφωνώ κάποιοι έχουν σαν πρότυπο τους την Ελλάδα του 70 ενώ κάποιοι άλλοι έχουν την τύχη να ζουν στην Ελλάδα του 2011. τυχερούληδες!!! Μήπως και για αυτό φταίει η ΑΣΠΑΙΤΕ και τα βύσματα; Μήπως φταίνε και για αυτό οι κομμωτές; Μήπως η δάσκαλοι; Μα τόσα χρόνια στην ευρωπαϊκή δημοκρατική Ελλάδα αυτοί εξουσιάζουν; Και εμείς τότε γιατί συνεχίζαμε να ψηφίζουμε και να περιμένουμε κιόλας πλέον να μας σώσουν αυτοί που τοοοσσσαααα χρόνια έδιναν εξουσία σε συντεχνίες και στα βύσματα και όχι στην απόλυτη αξιοκρατία; Παρακαλώ πολύ αυτοι που έχουν ως πρότυπο της σύγχρονες ευρωπαϊκές χώρες ας μου απαντήσουν.,
Συμπέρασμα ποιος φταίει οεοοο μάλλον εγώ που έχω ως πρότυπο την Ελλάδα της του 70 και την Κορέα το καλύτερο άλλοθι γα τη συνείδηση σας. Όσο δεν βλέπουμε το φταίχτη έτσι θα είναι η Ελλάδα του 2011 η μάλλον και χειρότερα και εμείς θα ψάχνουμε άλλοθι για τη συνείδηση μας. Ααα!!! Και κάτι τελευταίο την τρόικα εγώ την έφερα ο κορεάτης;

Γιατί ρε παιδιά τόσα χρόνια ποιος κυβερνούσε;; Πλάκα μας κάνετε, δεν βλέπετε που ζείτε;;

To κράτος είπε, θέλω παιδαγωγική κατάρτιση για τα τεχνικά λύκεια, ήρθε η έκλαμψη στα λαμπρά μυαλά που έχουν άχυρα στο εγκέφαλο, ότι η λέξη τεχνική - τεχνολογική παραπέμπει στην ΑΣΠΑΙΤΕ. Άρα λένε: κουστά στραβά γιατροί, δικηγόροι, γεωπόνοι, μηχανικοί απόφοιτοι ποανεπιστημιων όλοι στην ΑΣΠΑΙΤΕ. Την έκαναν μονποπώλιο, ποτέ για λόγους καθαρά ροτυσφετολογικούς δεν εφάρμοσαν το νόμο που έδινε δυνατότητα και στα υπόλοιπα ΑΕΙ για προγραμματα παιδαγωγικης επάρκειας. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ Η ΑΣΠΑΙΤΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΧΟΥΝΤΑ ΟΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΥΠΑΡΧΕΙ

Εννοείται ότι κυβερνάνε οι δάσκαλοι στο χώρο της εκπαίδευσης. Καταρχήν τόσα χρόνια είχαν τεράστιο αριθμό μελών, η παιδαγωγική τους ανήκει και έχει και αυτό σημασία μιας και το Υπουργείο καταβάθος ασχολείται με παιδαγωγικά θέματα, έχουν μια καλή ΔΟΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΣΤΑ ΜΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ. Το προνόμιο να υπάρχουν χιλιάδες των χιλιάδων δημοτικά και οι καλές σχέσεις που υπάρχουν με τα ΜΜΕ τους ΚΑΘΙΣΤΑ ΕΞΟΥΣΙΑ, ΚΡΑΤΟΣ ΕΝ ΚΡΑΤΗ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΔΙΑΤΑΖΟΜΕΝ ΚΑΙ ΕΠΙΤΑΣΟΥΜΕ, μιας και έχουν και τα ΜΜΕ στο μέρος τους, π.χ. πάντα προβάλουν τις ελλείψεις στα δημοτικά και όχι γυμνάσια. Στα γυμνάσια και λύκεια προβαλουν ΜΟΝΟ ΤIΣ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ!!!!!!!! Γιατί αυτή η προβολή στη δευτεροβάθμια μόνο των κακών;;; Γιατί αυτός ο πόλεμος;; Σκεφτείτε από τα ΜΜΕ οι πληροφορίες που έρχονται χρόνια τώρα είναι: ΚΤΑΛΑΗΨΕΙΣ, ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ, ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ, ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ.

Εσκεμμένος ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΥΡΙΟΙ;;;; Nαι πλέον πιστεύω ότι είναι εσκεμμένος ο πόλεμος αυτός

Γιατί πολύ απλά η OLME και όλοι οι υπόλοιποι είναι για φούντο άγριο

Εννοείται ότι είναι οι κομμωτές αυτοί που κυριαρχούν στην τεχνική  εκπαίδευση ως αναπληρωτές. Και εξηγούμαι. Οι αγαπητοί κομμωτές, με τα μαλλάκια που ασχολούνται, έχουν διακίωμα να πάνε στην τεχνική εκπαίδευση μόνο αν έχουν πτυχίο ΤΕΕ ΟΧΙ ΙΕΚ!!!!!!!!!!!!!!!! Και όμως το Υπουργείο καθαρά βυσματικά και ρουσφετολογικά (διότι στην αρχή έτσι ξεκίνησε και έτσι έμεινε) δεν επιτρέπει σε αποφοίτους ΙΕΚ κομμωτικής να υποβάλλον τα χαρτιά τους. ΘΕΩΡΕΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΤΕΕ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ. Αποτέλεσμα πάνε οι κομμωτές στα σχολειά, λένε και στους μαθητές παιδιά εγώ μπήκα και σας διδάσκω με ένα πτυχίο απλό ΤΕΕ, όπα λέεν οι μαθητές, εδώ έχει ψωμί, τους φλομώνουν και τα μυαλά για υπέροχη επαγγελματική αποκατάσταση μιας και μπορείτε να γίνετε και εσείς καθηγητές κατευθείαν ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ΄. Φυσικά το γεγονός όιο οι μόνιμποι κομμωτές είναι ελάχιστοι ΑΥΞΑΝΕΙ τον αριθμ΄.ο

Και το πιο σημαντικό η κομμωτική και αισθητική συμβαδίζει και με τα πρότυπα της εποχής. Η ομορφιά είναι αυτή που πολλές φορές σου ανοίγει το δρόμο για δουλειές, σου φτιάχνει τρελά την αυτοπεποίθηση και φυσικά αυτό έχει συμβάλει ώστε η κοινωνία να προτιμά γρήγορες εξωτερικές επίπλαστε λύσεις παρά μια εσωτερική αναδόμηση που είναι πιο σημαντική αλλά με ψυχικό κόστος. Ο λαμπερόε κόσμος της ομορφιάς ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ για να καλύπτει εσωτερικές ανασφέλειες (συμφέρει όλους αυτό, εξουσιαστές, δούλους, μορφωμένους, αγράμματους, όλους μα όλους - εως ότου πέσουν οι προσωπίδες!!!!!!!) 
Πω πω έχω έξαρση λέμε....  ::) ::) ::) ::) ::) Σκεφτείτε το και θα δείτε ότι εχω δίκιο

Φταίνε λοιπόν και οι κομμωτές διότι προβάλουν ένα πρότυπο ότι συμβάλλει η κομμωτική στην ανάπτυξη της χώρας. ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΧΟΥΜΕ ΟΧΙ ΜΕ ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΩΝ, φυσικά αυτό δεν ισχύει μιας και η ανπάτυξηέρχεται με παραγωγή γεωργίας, νέων τεχνολογιών ήπιων μορφών ενέργειας π.χ. ηλεκτρολόγοι

Ε, κυρία Διαμαντοπούλου δεν έχω δίκιο;;

Και στο κάτω κάτω δεν γουστάρω άτομα που έχουμε μαστερ να μην μπορούμε ούτε ΑΣΠΑΙΤΕ να μπούμε, και άτομα με ένα πτυχίο ΤΕΕ να προσλαμβάνονται με το τσουβάλι

ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Ωχ, ωχ τι έχω να ακούσω από κομμωτές δεν λέγεται!!!  :o :o :o :o :o :o Τυχόν κατάρες παρακαλώ να μην απευθυνονται στο τριχωτό της κεφαλής μου
Όλα αυτά που περιγράφεις είναι ακριβώς έτσι και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Η διαφωνία μας είναι στο την κύρια ευθύνη δεν την έχουν αυτοί που τα κάνουν αλλά αυτοί που τοοοσσσααα χρόνια τους επέτρεψαν και τους έδωσαν το δικαίωμα να τα κάνουν. Και ποιοι είναι αυτοί; Μήπως αυτοί που ψήφισε ο ελληνικός λαός; Μήπως αυτοί που τώρα είναι οι σωτήρες μας; Η μάλλον μήπως αυτοί που επιλέξαμε να μας σώσουν;  Ποιος επέτρεψε στην ΑΣΠΑΙΤΕ να κυβερνάει; Ποιος  την έκανε μονοπώλιο; Ποιος φταίει που δεν εφαρμόστηκε ο νόμος που έδινε δυνατότητα και στα υπόλοιπα ΑΕΙ για προγράμματα παιδαγωγικής επάρκειας; Ποιος φταίει που η δάσκαλοι μπορούν και κυβερνάνε όπως λες; Ποιος φταίει που οι κομμωτές είναι αυτοί που κυριαρχούν στην τεχνική εκπαίδευση ως αναπληρωτές όπως λες; Ποιος φταίει που διδάσκουν στην τεχνική εκπαίδευση με πτυχίο ΤΕΕ; Ποιος φταίει για τις βυσματικές ΠΔΣ συβιτανίδειο κλπ; Ποιος φταίει που ενώ έχεις περάσει ΑΣΕΠ και έπρεπε να έχεις διοριστεί περιμένεις ακόμα; Ποίος φταίει που η ΟΛΜΕ δεν αντιδρά σε όλα αυτά; Ποιος φταίει που εμείς οι τεχνολόγοι θεωρούμαστε από το υπουργείο μη βασικές ειδικότητες; Ποις φταίει για όλα αυτά και πολλά πολλά άλλα που μπορώ να γραφώ για ώρες; Εσύ λες φταίνε οι κομμωτές η ΑΣΠΑΙΤΕ, τα ΜΜΕ, οι δάσκαλοι, ο καιρός, οι αγρότες που έφαγαν τις επιδοτήσεις, η ΟΛΜΕ (λες και η ΟΛΜΕ εκλέγεται από μόνη της και για πάρτη της) κ.α. εγώ λέω …………..    εύχομαι ολόψυχα καλό διορισμό μέσα από την καρδία μου και το εννοώ χωρίς καμία δόση ειρωνείας και καλό κουράγιο. Αν ο κόσμος δεν τα γουστάρει όλα αυτά έχει τη δύναμη να τα αλλάξει. Αλλά μάλλον τα γουστάρει γιατί αν δεν τα γούσταρε ή δεν θα εμπιστευόταν πάλι και πάλι τους ίδιους ή αν παραπλανήθηκε θα έκανε κάτι να διορθώσει το λάθος του. Και με 15% συμμετοχή στις απεργίες μάλλον δεν κάνει τίποτα. Δεν έχς κάτι μαζί σου ίσα ίσα χαίρομαι που συζητάμε και ανταλλάσουμε απόψεις. Άλλωστε μόνο με κουβέντα και συζήτηση θα βρούμε τον ένοχο. Τουλάχιστον εσύ το παλεύεις με τον τρόπο που θεωρείς σωστό και δεν κάθεσαι με σταυρωμένα τα χέρια να περιμένεις να σε σώσει άλλος. Η ιστορία θα δείξει ποιος έχει δίκιο και που βρίσκεται η αλήθεια και που ξέρεις μπορεί κάποτε να συμφωνήσουμε και σε όλα. Τώρα αν όλα αυτά σημαίνουν ότι αναπολώ την Ελλάδα του 70 την Κούβα η την Κορέα εσύ θα το κρίνεις. Καλή σου μέρα και καλή δύναμη σε όλλους.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #293 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 01:28:18 μμ »
Σε ευχαριστώ, καλη δύναμη και σε εσένα καλή σταδιοδρομία, εγώ διορισμό δεν περιμένω αλλά μια καλή αναπλήρωση δεν θα με χαλούσε, αν μας κάνουν τη χάρη και βγάλουν ποτέ την α φάση τεχνικών ειδικοτήτων

Έχει κανείς κανένα νέο από το αγαπητό τμήμα ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162174
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 668
Σύνολο: 683

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.