*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 58087 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #336 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 11:44:04 πμ »
Σε όλο τον ιδιωτικό τομέα υπάρχουν συγκεκριμένες προσθεσμίες για να εκτελεστεί μία εργασία. Στο δημόσιο όποτε θέλει ο καθένας τη βγάζει. Γι'αυτή τη δουλειά έχουμε πληρώσει όλοι από 50 ευρώ,δεν μας την κάνουν τζάμπα. Τηλέφωνα στο Υπουργείο για διαμαρτυρία κατά της ΑΣΠΑΙΤΕ, ας τους βάλουν από εκεί χέρι τέλος πάντων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:42:05 »

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #337 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 11:45:02 πμ »
Συνάδελφοι δυστυχώς το μεταπτυχιακό και η ΑΣΠΑΙΤΕ,δεν προσφέρουν πλέον απολύτως τίποτα.Εγώ παρακολούθησα την ΑΣΠΑΙΤΕ πέρυσι,και ενώ περίμενα να διοριστώ,όχι μόνο δεν διορίστηκα αλλά δεν έχω πάει ούτε αναπληρώτρια ακόμη.Όσο για το επίπεδο σπουδών στην Ασπαιτε,τα έχω γράψει και σε άλλο topic,είναι χάλια.Πλέον,κατάληξα στο συμπέρασμα ότι δεν αξίζει να χαλάσω ούτε μία δραχμή για την εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #338 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 11:51:41 πμ »
Φέτος θα γίνουν συγχωνεύσεις σε ΕΠΑΛ και ΕΠΑς,το καλοκαίρι του 12 θα εφαρμοστεί εργασιακή εφεδρεία και στους εκπαιδευτικούς(πρώτα για όσους είναι πάνω απο 53 ετών και έχουν 33χρόνια υπηρεσίας και στον ιδιωτικό τομέα και στο δημόσιο με δυνατότητα εξαγοράς ενσήμων)και σαρωτικές μετατάξεις σε όλο το δημόσιο τομέα,οι διορισμοί το καλοκαίρι του 12 θα είναι από ελάχιστοι εως μηδενικοί.Μετά από όλα αυτά και με το μισθό των 690ευρώ,μακριά από τον τόπο μόνιμης κατοικίας,δεν αξίζει να χαλάσουμε ούτε μία δραχμή για την εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #339 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 12:02:08 μμ »
Φέτος θα γίνουν συγχωνεύσεις σε ΕΠΑΛ και ΕΠΑς,το καλοκαίρι του 12 θα εφαρμοστεί εργασιακή εφεδρεία και στους εκπαιδευτικούς(πρώτα για όσους είναι πάνω απο 53 ετών και έχουν 33χρόνια υπηρεσίας και στον ιδιωτικό τομέα και στο δημόσιο με δυνατότητα εξαγοράς ενσήμων)και σαρωτικές μετατάξεις σε όλο το δημόσιο τομέα,οι διορισμοί το καλοκαίρι του 12 θα είναι από ελάχιστοι εως μηδενικοί.Μετά από όλα αυτά και με το μισθό των 690ευρώ,μακριά από τον τόπο μόνιμης κατοικίας,δεν αξίζει να χαλάσουμε ούτε μία δραχμή για την εκπαίδευση.
Επίσης,ξέχασα,και αύξηση του ωραρίου των μόνιμων εκπαιδευτικών κατά 2 ώρες.Οχι διορισμούς δεν θα κάνει,αλλά και οι προσλήψεις των αναπληρωτών την επόμενη χρονιά θα είναι,κατά τη γνώμη μου,ούτε οι μισές σε σχέση με τις φετινές.Σιγά μην πάω να δώσω και άλλα λεφτά για την εκπαίδευση,για το αν και κατά πόσο γίνει Ασεπ για να πάρω μόρια.Αν γίνει Ασεπ,να είστε σίγουροι,δεν θα αφορά τις ειδικότητές μας.Οι μόνοι που θα έχουν ελπίδα θα είναι οι πε02,03,04, και αυτοί ελάχιστες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:42:05 »

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #340 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 12:05:26 μμ »
Μπορεί να κάνει ΑΣΕΠ απλά για ξεκινήσουν οι νέοι πίνακες, ούτως ή αλλως δεν θα προκηρύξει θέσεις διορισμού. Για πόσα χρόνια θα μείνουν οι σημερινοί πίνακες κλειδωμένοι;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2011, 12:08:26 μμ από Radius »

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #341 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 12:18:36 μμ »
Μπορεί να κάνει ΑΣΕΠ απλά για ξεκινήσουν οι νέοι πίνακες, ούτως ή αλλως δεν θα προκηρύξει θέσεις διορισμού. Για πόσα χρόνια θα μείνουν οι σημερινοί πίνακες κλειδωμένοι;
Είτε γίνει Ασεπ είτε δεν γίνει δεν θα υπάρχει κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα.Πιστεύετε,ότι υπάρχει η πιθανότητα να διορίσει??

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #342 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 12:26:18 μμ »
Μόλις πήρα τηλέφωνο στην ΑΣΠΑΙΤΕ και δεν γνωρίζουν τίποτα για το πότε θα βγει. Από μεθάυριο μου είπε. Το 50άρικο ξέρουν να το παίρνουν. Να βγάλουν τα αποτρελέσματα νωρίς για να μπορούμε να προγραμματίσουμε τη ζωή μας δεν μπορούν να το κάνουν! ΑΙ στ@# δι@#λ@@ και η ΑΣΠΑΙΤΕ μαζί με το Υπουργείο Παιδείας, να πάνε να κρεμαστούν οι κοπρίτες.

Γιατί δεν τους λέτε ότι θα κατεβείτε να τους ρίξετε ένα βρωμόξυλο τόσο γερό που όχι απλά θα το θυμούνται σε ολη τους τη ζωή, θα παρακαλάνε να μην είχαν βγάλει ποτέ τη προκήρυξη για το ΕΠΠΑΙΚ. Είναι πλέον φανερό ότι τα συγκεκριμένα κοροιδεύουν ψηλό γαζί και εννοείται πλέιον ότι έχουν πέσει τηλέφωνα για να ΜΠΟΥΝ ΒΥΣΜΑΤΑ. Οσοσι δεν το πιστευετε αυτό που λέω για τα τηλέφωνα και τα βυσματα ζείτε σε άλλο κόσμο. Ο λόγος που τα αργούν είναι ότι πρέπι να ξανακάνουν ανακαταταξη των πινάκων λόγω βυσμάτων ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ

Εγώ πάντως αν ήμουν Αθηνα θα έπαιρνε άλλα πέντε φιλαράκια και θα την έκανα λαμπόγυαλο την ΑΣΠΑΙΤΕ

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #343 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 12:29:14 μμ »
Μπορεί να κάνει ΑΣΕΠ απλά για ξεκινήσουν οι νέοι πίνακες, ούτως ή αλλως δεν θα προκηρύξει θέσεις διορισμού. Για πόσα χρόνια θα μείνουν οι σημερινοί πίνακες κλειδωμένοι;
Είτε γίνει Ασεπ είτε δεν γίνει δεν θα υπάρχει κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα.Πιστεύετε,ότι υπάρχει η πιθανότητα να διορίσει??
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει η πιθανότητα να διορίσει, αλλά από κάπου πρέπει να παίρνει και αυτούς τους έστω μειωμένους αναπληρωτές.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #344 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 12:30:33 μμ »
Μόλις πήρα τηλέφωνο στην ΑΣΠΑΙΤΕ και δεν γνωρίζουν τίποτα για το πότε θα βγει. Από μεθάυριο μου είπε. Το 50άρικο ξέρουν να το παίρνουν. Να βγάλουν τα αποτρελέσματα νωρίς για να μπορούμε να προγραμματίσουμε τη ζωή μας δεν μπορούν να το κάνουν! ΑΙ στ@# δι@#λ@@ και η ΑΣΠΑΙΤΕ μαζί με το Υπουργείο Παιδείας, να πάνε να κρεμαστούν οι κοπρίτες.

Γιατί δεν τους λέτε ότι θα κατεβείτε να τους ρίξετε ένα βρωμόξυλο τόσο γερό που όχι απλά θα το θυμούνται σε ολη τους τη ζωή, θα παρακαλάνε να μην είχαν βγάλει ποτέ τη προκήρυξη για το ΕΠΠΑΙΚ. Είναι πλέον φανερό ότι τα συγκεκριμένα κοροιδεύουν ψηλό γαζί και εννοείται πλέιον ότι έχουν πέσει τηλέφωνα για να ΜΠΟΥΝ ΒΥΣΜΑΤΑ. Οσοσι δεν το πιστευετε αυτό που λέω για τα τηλέφωνα και τα βυσματα ζείτε σε άλλο κόσμο. Ο λόγος που τα αργούν είναι ότι πρέπι να ξανακάνουν ανακαταταξη των πινάκων λόγω βυσμάτων ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ

Εγώ πάντως αν ήμουν Αθηνα θα έπαιρνε άλλα πέντε φιλαράκια και θα την έκανα λαμπόγυαλο την ΑΣΠΑΙΤΕ
Έχει παραρτήματα και σε άλλα μέρη της Ελλάδας η ΑΣΠΑΙΤΕ  :P

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #345 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 12:34:02 μμ »
Εγώ βλέπω, ότι μάλλον πρέπει να βρούμε άλλη δουλειά να κάνουμε.Που θα τη βρούμε,βέβαια,με 1.000.000 ανέργους που θα φτάσουμε το 2012,είναι άλλο θέμα.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #346 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 12:49:45 μμ »
Εγώ βλέπω, ότι μάλλον πρέπει να βρούμε άλλη δουλειά να κάνουμε.Που θα τη βρούμε,βέβαια,με 1.000.000 ανέργους που θα φτάσουμε το 2012,είναι άλλο θέμα.
Γιατί κοροιδεύουμε τους εαυτούς μας; Αφού όταν θα μας καλέσουν για αναπληρωτές, θα τρέξουμε όλοι. Μόνο όταν δεν θα μας ξανακαλέσουν και θα μείνουμε όντως άνεργοι θα αποφασίσουμε ότι κάτι άλλο πρέπει να κάνουμε και θα μουτζώνουμε και τον εαυτό μας για τα χαμένα χρόνια της ημιαπασχόλησης.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #347 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 01:00:22 μμ »
Εγώ βλέπω, ότι μάλλον πρέπει να βρούμε άλλη δουλειά να κάνουμε.Που θα τη βρούμε,βέβαια,με 1.000.000 ανέργους που θα φτάσουμε το 2012,είναι άλλο θέμα.
Γιατί κοροιδεύουμε τους εαυτούς μας; Αφού όταν θα μας καλέσουν για αναπληρωτές, θα τρέξουμε όλοι. Μόνο όταν δεν θα μας ξανακαλέσουν και θα μείνουμε όντως άνεργοι θα αποφασίσουμε ότι κάτι άλλο πρέπει να κάνουμε και θα μουτζώνουμε και τον εαυτό μας για τα χαμένα χρόνια της ημιαπασχόλησης.
Για αυτά τα χαμένα χρόνια όπως είπες,κάποιοι μας εξαπάτησαν και κορόϊδεψαν.Εγώ προσωπικά είμαι υποχρεωμένη να περιμένω τους φετινούς διορισμούς,αν και εφόσον γίνουν...Βέβαια θα πάμε γιατί δεν έχουμε κάτι άλλο να κάνουμε...Με τα ιδιαίτερα και τα φροντιστήρια δεν μπορούμε να ελπίζουμε σε πολλά.Δεν κοροϊδεύουμε τους εαϋτούς μας,βλέπουμε πολύ καλά που πάνε τα πράγματα,για το λόγο αυτό,εγώ από δω και πέρα θα είμαι σε κάθε συγκέντρωση διαμαρτυρίας που θα γίνεται στην πόλη μου.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #348 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 01:10:48 μμ »
Εγώ βλέπω, ότι μάλλον πρέπει να βρούμε άλλη δουλειά να κάνουμε.Που θα τη βρούμε,βέβαια,με 1.000.000 ανέργους που θα φτάσουμε το 2012,είναι άλλο θέμα.
Γιατί κοροιδεύουμε τους εαυτούς μας; Αφού όταν θα μας καλέσουν για αναπληρωτές, θα τρέξουμε όλοι. Μόνο όταν δεν θα μας ξανακαλέσουν και θα μείνουμε όντως άνεργοι θα αποφασίσουμε ότι κάτι άλλο πρέπει να κάνουμε και θα μουτζώνουμε και τον εαυτό μας για τα χαμένα χρόνια της ημιαπασχόλησης.
Για αυτά τα χαμένα χρόνια όπως είπες,κάποιοι μας εξαπάτησαν και κορόϊδεψαν.Εγώ προσωπικά είμαι υποχρεωμένη να περιμένω τους φετινούς διορισμούς,αν και εφόσον γίνουν...Βέβαια θα πάμε γιατί δεν έχουμε κάτι άλλο να κάνουμε...Με τα ιδιαίτερα και τα φροντιστήρια δεν μπορούμε να ελπίζουμε σε πολλά.Δεν κοροϊδεύουμε τους εαϋτούς μας,βλέπουμε πολύ καλά που πάνε τα πράγματα,για το λόγο αυτό,εγώ από δω και πέρα θα είμαι σε κάθε συγκέντρωση διαμαρτυρίας που θα γίνεται στην πόλη μου.
Φοβάμαι ότι πια είναι αργά για τις διαμαρτυρίες. Έπρεπε να είχαν γίνει εδώ και πολλά χρόνια οι διαμαρτυρίες για όλα αυτά τα ανοσιουργήματα που βλέπαμε να γίνονται κάθε μέρα γύρω μας, και τα οποία και εμείς τα ανεχόμασταν σιωπηρά γιατί μας πέταγαν το ξεροκόμματό μας. Αν τόλμαγες όμως να καταγγείλεις τον γείτονα, τον συνάδελφο, τον συμπολίτη που έκανε τη λαμογιά γινόσουν ο κακός, ο αντισυναδελφικός, ο ρουφιάνος. Αυτή την νοοτροπία και την παιδεία μας καλλιέργησαν. Ας κάτσουμε τώρα να πνιγούμε όλοι μαζί με τα λαμόγια. Αλλά τουλάχιστον αυτά πρόλαβαν και έζησαν και κάποια καλά χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #349 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 01:28:52 μμ »
Πότέ δεν είναι αργά

ΟΛΟΙ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ !!!!!!!!!!!!!!!!! Εγώ πιστεύω φοβούνται όσο τίποτα άλλο τις συγκεκριμένες διαδηλώσεις που θα γίνουν αυτή την εβδομάδα. ίσως να είναι η αρχή της αλλαγής και της πτώσης της συγκεκριμένης κυβέρνησης

Παρεπιμπτόντως η ΑΣΠΑΙΤΕ είναι κοντά Σύνταγμα;;;  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162178
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 683
Σύνολο: 691

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.