*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013  (Αναγνώστηκε 101420 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #574 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 09:22:24 μμ »
Καλησπέρα! Να ρωτήσω, όσοι πέρασαν πάνε στη δευτεροβάθμια και ακυρώνουν την αίτησή τους για αναπληρωτές?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:18:06 »

Αποσυνδεδεμένος Neo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #575 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 09:39:35 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους εισάγονται.

Είμαι 1ος επιλαχόντας σε Αθήνα-Θεσ/κη-Πάτρα.
Αν χτυπήσει το τηλέφωνο σε καμιά βδομάδα,για Θεσσαλονίκη καλώς.

Αλλιώς,στην άλλη ζωή.. ;D μιας και του χρόνου δεν το κόβω να ξανασχολούμαι..
Εύχομαι κ ελπίζω να είσαι μαζί μας Θεσσαλονίκη!Λογικά στο κινητό θα πάρουν πρώτα,,, τα αυτιά σου 14!
Δεν νομίζω να προλάβουν..Την Παρασκευή που τελειώνουν οι εγγραφές θα ρίξω τηλέφωνα και στα 3 παραρτήματα.

Εγώ λέω να βρω την κοπέλα που μου έφαγε την Θεσσαλονίκη για 0,07 μόρια,να πάμε για κανέναν καφέ και να αρχίσω να της μιλάω για τα νέα μέτρα,τους 2.000 αναπληρωτές,τις συγχωνεύσεις,κ.λ.π. μπας και το ξανασκεφτεί. 8)

Εντάξει,καλά που δεν μιλάμε για κανέναν διορισμό,γιατί θα γινόμουν σαν τον πρωταγωνιστή της ταινίας "Le Couperet" του Γαβρά ;D
Aris81 τι ειδικότητα είσαι;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2012, 01:27:14 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος παιδεία13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #576 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 09:46:28 μμ »

συγχαρητήρια και από μένα σε όσους πέρασαν!

παιδιά, επειδή δεν βλέπω πουθενά μέχρι πότε έχουμε προθεσμία για εγγραφή ή επανεγγραφή, μήπως έχει μάθει κανείς τηλεφωνικά; :o

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #577 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 09:47:40 μμ »

συγχαρητήρια και από μένα σε όσους πέρασαν!

παιδιά, επειδή δεν βλέπω πουθενά μέχρι πότε έχουμε προθεσμία για εγγραφή ή επανεγγραφή, μήπως έχει μάθει κανείς τηλεφωνικά; :o
http://www.aspete.gr/eppaik2013/apotelesmata/Anakoinosi%20Eggrafis.pdf

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:18:06 »

Αποσυνδεδεμένος παιδεία13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #578 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 09:51:34 μμ »
οοοοοhhhh!!

μερσύ μποκού!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος goj

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #579 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 09:55:09 μμ »
Καλησπέρα! Να ρωτήσω, όσοι πέρασαν πάνε στη δευτεροβάθμια και ακυρώνουν την αίτησή τους για αναπληρωτές?
δεν ξέρω αν παρακολουθείς το μπλογκ αλλά αυτό που ρωτάς είναι αυτό που ρωτάμε ολοι για τους αναπληρωτες και δεν υπαρχει καμια επισημη οδηγια. καλωσηρθες.
Το ΠΑΣΟΚ μπορεί να ανοίξει τους ορίζοντες της Παιδείας - Προεκλογική εκστρατεία ΠΑΣΟΚ 1981

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #580 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 09:56:52 μμ »
Παράθεση
και όχι μόνο αυτό..εμείς που είμαστε αναπληρωτές δεν ξέρουμε τι να κάνουμε! Θα ισχύσει η περυσινή εγκύκλιος; Ή θα βγει άλλη φέτος; Να ξέρουμε να παραιτηθούμε για να παρακολουθήσουμε ή θα μας τιμωρήσουν! Αν ξέρει κάποιος ρε παιδιά ας μας
Εννοείς υποψήφιοι αναπληρωτές ή αναπληρωτές που έχουν προσληφθεί; Τα πράγματα είναι μπάχαλο πραγματικά. Δηλαδή από αυτή την στιγμή αν σε καλέσουν αναπληρωτή δεν μπορείς να αρνηθείς να μην πας και ας μην έχει παράρτημα κοντά σου μιας και η τιμωρία του δίχρουνου αποκλεισμού θα είναι βαρύς πέλεκυς.
Οτι να 'ναι. Ελπίζω αυριο το Υπουργείο να εχει σαφείς απαντήσεις, αλλά δεν το κόβω.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2012, 10:04:11 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος goj

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #581 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 10:10:30 μμ »
Φοίβο έχω στείλει αίτηση στο υπουργείο (μου είπαν οτι δε γινεται να μην απαντησουν σε αιτηση ακομα και αν αργησουν). εχω ενημερωσει το διευθυντη του σχολειου μου και αυριο το πρωι θα προσπαθησω να επικοινωνησω μαζι του με καποιον υπευθυνο. ειμαι αναπληρωτης αλλα γενικα για τους αναπληρωτες πρεπει να δωσουνε μια κατευθυνση υπευθυνα απο το υπουργειο. Νομιζω οτι προς το παρον κανουμε την εγγραφη και πιστευω πριν κοπουμε απο απουσιες, αυτοι που δεν μπορουν να παρακολουθησουν επειδη τα τμηματα της ΑΣΠΑΙΤΕ ειναι μακρυα απο τα σχολεια τους, να εχει ανακοινωθει κατι. περισυ βλεπω (φετος δηλαδη 2/1/2012) η διαμαντοπουλου εβγαλε εγκυκλιο με θεμα "Διευκρινίσεις για τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς που επιλέγονται για φοίτηση στην ΑΣΠΑΙΤΕ". Πιστευω να βγει συντομα κατι τετοιο και να μαθουμε τι κανουμε. http://www.minedu.gov.gr/publications/docs2012/bonh9_itho_signed_120103.pdf είναι η περσυνη εγκλυκλιος για το θεμα μας..για φετος δεν ξερουμε ακομα τι θα ισχυει..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2012, 10:13:36 μμ από goj »
Το ΠΑΣΟΚ μπορεί να ανοίξει τους ορίζοντες της Παιδείας - Προεκλογική εκστρατεία ΠΑΣΟΚ 1981

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #582 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 10:27:40 μμ »
Φοίβο έχω στείλει αίτηση στο υπουργείο (μου είπαν οτι δε γινεται να μην απαντησουν σε αιτηση ακομα και αν αργησουν). εχω ενημερωσει το διευθυντη του σχολειου μου και αυριο το πρωι θα προσπαθησω να επικοινωνησω μαζι του με καποιον υπευθυνο. ειμαι αναπληρωτης αλλα γενικα για τους αναπληρωτες πρεπει να δωσουνε μια κατευθυνση υπευθυνα απο το υπουργειο. Νομιζω οτι προς το παρον κανουμε την εγγραφη και πιστευω πριν κοπουμε απο απουσιες, αυτοι που δεν μπορουν να παρακολουθησουν επειδη τα τμηματα της ΑΣΠΑΙΤΕ ειναι μακρυα απο τα σχολεια τους, να εχει ανακοινωθει κατι. περισυ βλεπω (φετος δηλαδη 2/1/2012) η διαμαντοπουλου εβγαλε εγκυκλιο με θεμα "Διευκρινίσεις για τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς που επιλέγονται για φοίτηση στην ΑΣΠΑΙΤΕ". Πιστευω να βγει συντομα κατι τετοιο και να μαθουμε τι κανουμε. http://www.minedu.gov.gr/publications/docs2012/bonh9_itho_signed_120103.pdf είναι η περσυνη εγκλυκλιος για το θεμα μας..για φετος δεν ξερουμε ακομα τι θα ισχυει..

Προφανώς σε εσένα θα ισχύσει ότι μπορείς να παραιτηθείς από αναπληρωτής χωρίς καμια επίπτωση.
Μα καλά υπάρχει τεχνική ειδικότητα που φέτος πήραν άτομα χωρίς επάρκεια;;
Ποια είναι αυτήν; Sorry τωρα είδα ότι είσαι ΠΕ20. Και καλά πήραν ΠΕ20 χωρίς επάρκεια;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2012, 10:34:13 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #583 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 10:31:47 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους!!!! Εύχομαι τα καλύτερα!!!! Άντε και στα δικά μας!! :)

Να ρωτήσω κάτι για εμάς τους απέξω, που δεν τα καταφέραμε.
Εμείς φαντάζομαι είμαστε οι επιλαχόντες?

Πως μπορούμε να ξέρουμε σε ποια πόλη και με τη σειρά είμαστε επιλαχόντες?

Ο Aris81 είπε πριν ότι είναι 1ος επιλαχων στη θεσ/νικη νομίζω.
Πως μπορούμε να βρούμε αυτό?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2012, 10:34:26 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10881
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #584 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 10:36:35 μμ »
Μπορείς να το δεις από τις λίστες των ατόμων που χαρακτηρίστηκαν "Μη Εισαγώμενοι"

http://www.aspete.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=603&lang=el

Αποσυνδεδεμένος goj

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #585 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 10:36:53 μμ »
Το γράφω στο προφίλ μου ΠΕ20 Πληροφορική. Χμ.. κοίτα νομίζω πως αν διαβάσεις το άρθρο 29Οκτ12 "http://www.pde.gr/index.php?page=5674" θα καταλάβεις πως δεν ισχύει το προφανώς που έγραψες.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2012, 11:06:56 μμ από Lasid »
Το ΠΑΣΟΚ μπορεί να ανοίξει τους ορίζοντες της Παιδείας - Προεκλογική εκστρατεία ΠΑΣΟΚ 1981

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #586 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 10:43:32 μμ »
Μπορείς να το δεις από τις λίστες των ατόμων που χαρακτηρίστηκαν "Μη Εισαγώμενοι"

http://www.aspete.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=603&lang=el

Ναι το είδα το αρχείο αυτό! Αλλά δεν αναφέρει ούτε πόλη , ούτε σειρά!
Μόνο λέει για την σειρά κατάταξης με βαση τα μόρια. Μπορεί κάποιοι πάνω απο μένα να μην έχουν δηλώσει την πόλη που θέλω εγω!

Υποθέτω πως θα πρεπεί να υπολογίσω εγω κοιτώντας τα προσωρινά αποτελέσματα που λένε και τις προτιμήσεις πόλεων ε?
και επίσης να ρωτήσω κάτι ακόμα μηπως ξέρεις.

Να περιμένουμε εμείς να μας πάρουν τηλ? ή να πάμε και απο κει καμια βόλτα, να μαθαίνουμε τι γίνεται? ξ'ερω γω...




Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #587 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 10:44:35 μμ »
Εγώ πιστεύω ότι θα ισχύσουν αυτά για τους αναπληρωτές και υποψήφιους αναπληρωτές:

1) όσοι δουλεύουν ήδη ως αναπληρωτές μπορούν να παραιτηθούν αν μπηκαν ΑΣΠΑΙΤΕ χωρίς καμιά επίπτωση

2) όσοι είναι υποψήφιοι και τους καλέσουν μετά τις εγγραφές στην ΑΣΠΑΙΤΕ σε τόπο που δεν υπάρχει ΑΣΠΑΙΤΕ, πρέπει να πάνε, αλλιώς διαγράφονται για 2 χρόνια. Δεν νομίζω το Υπουργείο να δείξει κανένα οίκτο επειδή πέρασε κάποιος ΑΣΠΑΙΤΕ πριν τον πάρουν αναπληρωτή.

3) όσοι είναι υποψήφιοι και τους καλέσουν μετά τις εγγραφές στην ΑΣΠΑΙΤΕ σε τόπο που υπάρχει ΑΣΠΑΙΤΕ, το αμέσως επόμενο διάστημα μπορούν να συνδυάσουν και τα δύο, αν σας καλέσουν στα ενδιάμεσα εξάμηνα δεν μπορείτε και ας υπάρχει παράρτημα στο τόπο, επομένως πάλι πρέπει να πάτε αναπληρωτής ή να επιλέξετε διαγραφή για 2 χρόνια.

Με λίγα λόγια όλα κορώνα γράμματα. Η απενεργοποίηση σίγουρα σας βγάζει από αυτά τα βάσανα, αλλά δεν θα σας δώσει δουλειά αυτό το σχολικό έτος.
Η μη απενεργοποίηση ενέχει το θετικο να εχετε δουλεια, να έχετε δουλειά χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ, να έχετε δουλειά με ΑΣΑΠΙΤΕ, να μην έχετε καθόλου δουλειά μιας και δεν πρόκειται να καλέσουν και ειδικά αν σας καλέσουν από 1η Μαρτίου και μετά να έχετε τη δυματότητα να μην πάτε καν αν δεν γουστάρετε χωρίς καμιά επίπτωση

Ένα μπέρδεμα τεράστιο και κυρίως πολύ υποθετικό
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2012, 11:11:31 μμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162183
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 706
Σύνολο: 719

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.