*

Αποστολέας Θέμα: Ξάνθη  (Αναγνώστηκε 11786 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Ξάνθη
« στις: Αύγουστος 19, 2007, 12:52:42 μμ »
Μήπως κάποιος έχει πληροφορίες για το δυσπρόσιτο στην ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΠΡΕΣΠΩΝ ή για τον Νομό Ξάνθης;
Υπάρχουν σπίτια για ενοίκιο στις Πρέσπες ή πρέπει να πηγαινοέρχομαι 50 χιλιόμετρα από την πόλη της Φλώρινας;
Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε πληροφορία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ξάνθη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:54 »

Αποσυνδεδεμένος moon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 19, 2007, 01:16:12 μμ »
Φαντάζομαι όταν λες σχολείο Πρεσπών εννοείς το Λαιμό. Δεν ξέρω ξέρω για σπίτια κλπ, ούτε έχω πάει ποτέ, αλλά επειδή είμαι διορισμένη στην ευρύτερη περιοχή ξέρω ότι θεωρείται χειρότερο και από το Καστελλόριζο. Εμείς στο σχολείο όταν ακούμε ότι κάποιος εργάζεται στο Λαιμό αμέσως αρχίζουμε τα "ωχ τον καημένο τον άνθρωπο συμφορά κλπ". Μάλλον δηλαδή είναι για πολύ γερά νεύρα. Αν δεν έχεις επιλέξει περιοχή διορισμού ακόμα και θες τα 10 μόρια που σου δίνει ο Λαιμός, καλύτερα βάλε Γ' Φλώρινας δυσπρόσιτο Βαρικού. 10 μόρια εντελώς για πλάκα, 15 λεπτά από την Πτολεμαΐδα.

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 19, 2007, 01:41:37 μμ »
Φαντάζομαι όταν λες σχολείο Πρεσπών εννοείς το Λαιμό. Δεν ξέρω ξέρω για σπίτια κλπ, ούτε έχω πάει ποτέ, αλλά επειδή είμαι διορισμένη στην ευρύτερη περιοχή ξέρω ότι θεωρείται χειρότερο και από το Καστελλόριζο. Εμείς στο σχολείο όταν ακούμε ότι κάποιος εργάζεται στο Λαιμό αμέσως αρχίζουμε τα "ωχ τον καημένο τον άνθρωπο συμφορά κλπ". Μάλλον δηλαδή είναι για πολύ γερά νεύρα. Αν δεν έχεις επιλέξει περιοχή διορισμού ακόμα και θες τα 10 μόρια που σου δίνει ο Λαιμός, καλύτερα βάλε Γ' Φλώρινας δυσπρόσιτο Βαρικού. 10 μόρια εντελώς για πλάκα, 15 λεπτά από την Πτολεμαΐδα.

Με απογοητεύεις. Γιατί το λές αυτό. Βασικά επειδή επιλέγω τις περιοχές σαν τουρίστας - και μάλλον ειναι λίγο επικίνδυνο αυτό - βλέπω οτι η περιοχή ειναι πολυδιαφημισμένη και όμορφη. Είναι δύσκολες οι συνθήκες διαμονής αυτό εννοείς;

Αποσυνδεδεμένος moon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 19, 2007, 02:34:17 μμ »
Μην απογοητεύεσαι γιατί όπως είπα δεν έχω πάει ποτέ. Σου λέω ποια είναι η γενικότερη εντύπωση που επικρατεί για το Λαιμό. Ίσως επειδή είναι πολύ μακριά. Αν δεις χάρτη του νομού Φλώρινας θα καταλάβεις. Στους περισσότερους ο Λαιμός δεν φαίνεται καν. Αλλά τα πάντα εξαρτώνται από το τι άνθρωπος είσαι και πώς έχεις συνηθίσει. Εγώ συνηθισμένη στη Θεσσαλονίκη, προτιμάω λίγο λιγότερα μόρια και να μένω σε μια πόλη που να έχει ζωή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ξάνθη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:54 »

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 19, 2007, 08:08:41 μμ »
Ευχαριστώ που απάντησες.

Εγώ είμαι από Πέλλα και μάλιστα από χωριό της Πέλλας. Αν δεις τις περιοχές διορισμού των φιλολόγων ΑΣΕΠ θα δεις ότι το πιό κοντινό μέρος που δεν ειναι δυσπρόσιτο και δεν ειναι νησί ειναι η Ξάνθη. Γι' αυτό σκέφτομαι για Πρέσπες αν και τα δύο χρόνια - αν τελικά δεν μου αρέσει το μέρος ή το σχολείο ή ο,τιδήποτε συμβεί είναι δέσμευση. Δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος venedictinos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 10:03:03 μμ »
Πάω Αναπληρωτής στην Ξάνθη .Οποιαδηποτε πληροφορία ευπροσδεκτη,υπαρχουνε επιπλωμενα σπιτια ή οχι;

Αποσυνδεδεμένος des

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 07:04:11 πμ »
Με το καλό να έρθεις. Είναι όμορφη πόλη με πολύ ζεστούς και χαμογελαστούς ανθρώπους. Όσον αφορά τα σπίτια, την εποχή που έψαχνα εγώ (τέλη Αυγούστου), δυσκολεύτηκα αρκετά. Τα επιπλωμένα που είδα ήταν σε κακή κατάσταση. Θα σου πρότεινα να απευθυνθείς εξαρχής σε μεσίτη. Θα πληρώσεις κάτι παραπάνω (μισό ενοίκιο είναι τα μεσιτικά), αλλά θα βρεις σπίτι σίγουρα πιο εύκολα και γρήγορα. Καλή εγκατάσταση και διαμονή.

Αποσυνδεδεμένος kkokozidou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 30, 2012, 10:10:22 μμ »
παιδια  S.O.S !!!!!!!Με πηραν αναπληρωτρια στην ξανθη και θα πηγαινοερχομαι καθε μερα απο θεσσαλονικη φυσικα με αεριο.οποιος σκεφτεται η θελει να κανει το ιδιο για να μας βγαινει πιο οικονομικα ας γραψει για να επικοινωνησουμε.επισης θα βολευει και για την πολη της καβαλας αφου ειναι στο δρομο για ξανθη...ευχαριστω πολυ....μακαρι να βρεθει κατι..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2012, 07:59:50 μμ από Χριστίνα »

Αποσυνδεδεμένος agapimeni

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 30, 2012, 10:41:51 μμ »
Το σκέφτηκες καλά?  Εκτός από δαπανηρό είναι και πολύ κουραστικό αυτό που θα κάνεις. Εγώ μια χρονιά έκανα τη διαδρομή Θεσσαλονίκη- Δράμα που είναι λιγότερη κατά μισή ώρα και μέχρι να βγάλω τη χρονιά είδα και έπαθα. Περιττό να σου πω ότι στα μέσα της χρονιάς κατέληξα στο νοσοκομείο από υπερκόπωση. Γι΄αυτό σου το λέω. Θα είναι πάρα πολύ δύσκολο το χειμώνα. Εκεί κοντά στις λίμνες έχει πολλές φορές ομίχλη τα πρωινά που δυσχεραίνει κατά πολύ την κατάσταση.  Θα σού΄λεγα, φιλικά πάντα, να εξαντλήσεις όλες τις εναλλακτικές και μετά να το αποφασίσεις αυτό.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 30, 2012, 10:45:56 μμ »
παιδια  S.O.S !!!!!!!Με πηραν αναπληρωτρια στην ξανθη και θα πηγαινοερχομαι καθε μερα απο θεσσαλονικη φυσικα με αεριο.οποιος σκεφτεται η θελει να κανει το ιδιο για να μας βγαινει πιο οικονομικα ας γραψει για να επικοινωνησουμε.επισης θα βολευει και για την πολη της καβαλας αφου ειναι στο δρομο για ξανθη...ευχαριστω πολυ....μακαρι να βρεθει κατι..
Ωχ παναγία μου... Το εξπρες του μεσονυχτίου!

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 30, 2012, 11:16:10 μμ »
παιδια  S.O.S !!!!!!!Με πηραν αναπληρωτρια στην ξανθη και θα πηγαινοερχομαι καθε μερα απο θεσσαλονικη φυσικα με αεριο.οποιος σκεφτεται η θελει να κανει το ιδιο για να μας βγαινει πιο οικονομικα ας γραψει για να επικοινωνησουμε.επισης θα βολευει και για την πολη της καβαλας αφου ειναι στο δρομο για ξανθη...ευχαριστω πολυ....μακαρι να βρεθει κατι..

Αυτό θα πει μάχιμη εκπαιδευτικός... Εσύ θα δίνεις πραγματική μάχη καθημερινά στους δρόμους. Φαντάζομαι υπάρχει κάποιος πολύ σοβαρός λόγος που θέλεις να πηγαινοέρχεσαι γιατί έχω ακούσει για περιπτώσεις που για να μη χάσουν τα ιδιαίτερά τους ήταν διατεθειμένοι κάποιοι να πηγαινοέρχονται και στην Αλεξανδρούπολη. 

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 30, 2012, 11:22:25 μμ »
ειλικρινα και εκ πειρας (ημουν  3 χρονια αναπληρωτρια στην Ξανθη,πηγαινοερχομουν Θεσσαλ.-ξανθη)ειναι πολυ κουραστικο να κανεις220χλμ την ημερα αλλα και πολυ δαπανηρο.εγω  γυρνουσα  σπιτι θεσσαλονικη καθε σκ και παλι κουραζομουν και βαριομουν.καλυτερα να βρεις εναλλακτικη.παντως πας σε μια πολυ ωραια πολη με καλο κοσμο.καλη αρχη!

Αποσυνδεδεμένος kkokozidou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 30, 2012, 11:49:45 μμ »
παιδια καθε χρονο πηγαινοερχομαι μια θεσσαλονικη-δραμα,θεσσαλονικη-καβαλα,3 χρονιες θεσσαλονικη-σερρες και τωρα θεσσαλονικη-ξανθη.ο μονος λογος ειναι η οικογενεια που πρεπει να ειμαι πισω.ιδαιτερα?τι ειναι αυτο?μακαρι να υπηρχαν...για τα ιδιαιτερα δεν θα το εκανα ποτε...αν ακουσετε κατι παρακαλω γραψτε μου...ξαναλεω με αεριο που και να ακριβυνει δεν θα ειναι πανω απο 1,10.πιστευω 2 και πανω ατομα συμφερει πολυ..φυσικα μενει η κουραση αλλα μαθημενα τα βουνα στα χιονια....ευχαριστω και παλι...

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ξάνθη
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 30, 2012, 11:53:36 μμ »
παιδια καθε χρονο πηγαινοερχομαι μια θεσσαλονικη-δραμα,θεσσαλονικη-καβαλα,3 χρονιες θεσσαλονικη-σερρες και τωρα θεσσαλονικη-ξανθη.ο μονος λογος ειναι η οικογενεια που πρεπει να ειμαι πισω.ιδαιτερα?τι ειναι αυτο?μακαρι να υπηρχαν...για τα ιδιαιτερα δεν θα το εκανα ποτε...αν ακουσετε κατι παρακαλω γραψτε μου...ξαναλεω με αεριο που και να ακριβυνει δεν θα ειναι πανω απο 1,10.πιστευω 2 και πανω ατομα συμφερει πολυ..φυσικα μενει η κουραση αλλα μαθημενα τα βουνα στα χιονια....ευχαριστω και παλι...
Αν εξισωθουν οι φοροι υγραεριου και πετρελαιου κινησης οπως ειπαν μαλλον θα παει γυρω στο 1.50 κι αυτο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 512

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.