*

Αποστολέας Θέμα: Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης ποιότητας στους Δήμους  (Αναγνώστηκε 200250 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
 @ alfieri, ευχαριστώ για την απάντηση και πηγαίνω στο 2ο σκέλος της απορίας μου: αυτά τα στελέχη είναι σε κάθε Δήμο (τουλάχιστον σε πρωτεύουσες νομών);
 Ή είναι στην Αθήνα, στο Υπουργείο Παιδείας και δεν εμφανίζονται στους Δήμους. Ρωτάω γιατί μου κινήθηκε το ενδιαφέρον να μάθω ποιός είναι υπεύθυνος στο δικό μου Δήμο, όπου γνωρίζω τους πάντες και δεν έχω ακούσει ξανά κάτι σχετικό!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 11:56:36 πμ από greedo »
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης έχουν έδρα στους δήμους της χώρας, σε κάθε δήμο που έχει κάνει αίτηση για να αποκτήσει ΚΔΒΜ! Όποιος δήμος επιθυμεί να αποκτήσει ΚΔΒΜ (Κέντρο Διά Βίου Μάθησης) κάνει αίτηση στο Υπουργείο και το Υπουργείο διορίζει στον δήμο αυτόν έναν Υπεύθυνο Εκπαίδευσης ως διευθυντή του ΚΔΒΜ και έναν Υπεύθυνο Οργάνωσης για την γραμματειακή υποστήριξη του Υπεύθυνου Εκπαίδευσης. Ο δήμος σου ίσως έχει ΚΔΒΜ και να μην το γνωρίζεις! Ίσως όμως ο δήμαρχος να αδιαφορεί για την Διά Βίου Μάθηση και να μην έχει κάνει αίτηση στο Υπουργείο Παιδείας για να ιδρυθεί και σε εσάς ΚΔΒΜ και να διοριστεί και σε εσάς επιστημονικό στέλεχος με καθήκοντα διευθυντή του Κέντρου Διά Βίου Μάθησης, δηλαδή Υπεύθυνος Εκπαίδευσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 12:18:55 μμ από alfieri »

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Σε ποιον δήμο είσαι ;
Πολλοί δήμοι δεν εχουν καν ξεκινήσει επειδη οι υπάλληλοι του ιδρύματος νεολαίας βαριούνται να βγάλουνε αποτελέσματα.έπρεπε Σεπτέμβρη να εχουν ξεκινήσει ολοι οι δημοι της χώρας αλλα επειδη αυτοί πήραν άδεια όλο τον Αύγουστο και δε δούλευε κανεις,κάποιοι δημοι θα ξεκινήσουν από Νοέμβρη...

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
 Είναι τόσο καινούργιο δηλαδή! Τότε λογικό είναι να μην έχω ακούσει κάτι! Θα το ψάξω και θα ενημερώσω!  ;)
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Υπενθυμίζουμε ότι προσωπικές αντιπαραθέσεις και χαρακτηρισμοί δεν έχουν θέση στο forum αυτό.

Αποσυνδεδεμένος aretik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα!

Νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος επαναλαμβανόμενων συζητήσεων για θέματα στα οποία εν τέλει όλοι συμφωνούμε αφού είμαστε στην ίδια πλευρά έτσι και αλλιώς! ανεξάρτητα από το πως ερμηνεύει ο καθένας ότι διαβάζει ή ότι ακούει οι "απαιτήσεις" μας ως Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης (είτε εν ενεργεία είτε σε αναμονή) είναι πάνω κάτω οι ίδιες.
Για να έχει λοιπόν νόημα και το όλο φόρουμ ίσως θα ήταν καλές κάποιες συγκεκριμένες προτάσεις για ανάληψη δράσης.
Πριν από αυτό όμως έχω μια απορία...πως θα διεκδικήσουμε το ο,τιδήποτε όταν ακόμα δεν έχουν βγει οι οριστικοί πίνακες και πολλοί από εμάς δεν έχουμε αναλάβει τις θέσεις μας στους εκάστοτε δήμους??
τι μπορούμε να κάνουμε πέρα από υπομονή μέχρι τα αποτελέσματα?

Αποσυνδεδεμένος rethimno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
ερωτηση προς ολλους:  εχουμε τα αποτελεσματα σε μια περιφερεια η οποια εχει πολλα Κεντρα Δια Βιου Μαθησης...
Με ποιο τροπο γινεται η επιλογη....το καθε  Κεντρα Δια Βιου Μαθησης ξεκιναει οταν υλοποιει τα προγραμματα απο το νουμερο 1 η αν ο νουμερο 1 εχει χρησιμοποιηθει απο αλλο Κεντρα Δια Βιου Μαθησης παει στο νουμερο 2 και τι γινεται σε περιπτωση που καποιοι αρνηθουν....γιατι αν ξεκινανε απο το 1 επειδη δεν εχουμε υλοποιησει των μαθηματων απο τα Κεντρα Δια Βιου Μαθησης την ιδια περιοδο νομιζω οτι η μονο η πρωτη 10 θα εχουν πιθανοτητα να κανουν μαθημα...γνωριζει καποιος κατι και που θα πρεπει να απευθυνθουμε στο Ινιδεβιμ?

σαν υπευθυνοι ισως γνωριζετε να μου πειτε...ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ερωτηση προς ολλους:  εχουμε τα αποτελεσματα σε μια περιφερεια η οποια εχει πολλα Κεντρα Δια Βιου Μαθησης...
Με ποιο τροπο γινεται η επιλογη....το καθε  Κεντρα Δια Βιου Μαθησης ξεκιναει οταν υλοποιει τα προγραμματα απο το νουμερο 1 η αν ο νουμερο 1 εχει χρησιμοποιηθει απο αλλο Κεντρα Δια Βιου Μαθησης παει στο νουμερο 2 και τι γινεται σε περιπτωση που καποιοι αρνηθουν....γιατι αν ξεκινανε απο το 1 επειδη δεν εχουμε υλοποιησει των μαθηματων απο τα Κεντρα Δια Βιου Μαθησης την ιδια περιοδο νομιζω οτι η μονο η πρωτη 10 θα εχουν πιθανοτητα να κανουν μαθημα...γνωριζει καποιος κατι και που θα πρεπει να απευθυνθουμε στο Ινιδεβιμ?

σαν υπευθυνοι ισως γνωριζετε να μου πειτε...ευχαριστω

Υπάρχει επικοινωνία μεταξύ των ΚΔΒΜ του κάθε νομού. Αν το ΚΔΒΜ ξεκινήσει να καλεί εκπαιδευτές και σταματήσει στο νούμερο 10 το επόμενο ΚΔΒΜ θα ξεκινήσει απο το 11. Την επόμενη εκπαιδευτική περίοδο ο πίνακας θα ξεκινήσει από τον αριθμό που σταμάτησε . Αν αρνηθεί κάποιος θέση χάνει την σειρά του και συνεχίζει στον επόμενο. Οπότε ο πίνακας πηγαίνει ρολόι και δουλεύουν όλοι.
Μπορείς να παίρνεις και να ρωτάς τα ΚΔΒΜ που έχει σταματήσει ο πίνακας  για να δεις αν φτάνει η σειρά σου.
Αν θεωρείς οτι σε έχουν προσπεράσει ή οτι υπάρχει κάποια αδικία μπορείς να επικοινωνήσεις με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ
 

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Καλημέρα!

Νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος επαναλαμβανόμενων συζητήσεων για θέματα στα οποία εν τέλει όλοι συμφωνούμε αφού είμαστε στην ίδια πλευρά έτσι και αλλιώς! ανεξάρτητα από το πως ερμηνεύει ο καθένας ότι διαβάζει ή ότι ακούει οι "απαιτήσεις" μας ως Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης (είτε εν ενεργεία είτε σε αναμονή) είναι πάνω κάτω οι ίδιες.
Για να έχει λοιπόν νόημα και το όλο φόρουμ ίσως θα ήταν καλές κάποιες συγκεκριμένες προτάσεις για ανάληψη δράσης.
Πριν από αυτό όμως έχω μια απορία...πως θα διεκδικήσουμε το ο,τιδήποτε όταν ακόμα δεν έχουν βγει οι οριστικοί πίνακες και πολλοί από εμάς δεν έχουμε αναλάβει τις θέσεις μας στους εκάστοτε δήμους??
τι μπορούμε να κάνουμε πέρα από υπομονή μέχρι τα αποτελέσματα?

μάλλον δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο, λογικά μέσα στην βδομάδα ή αρχές της επόμενης θα μας καλέσουν

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
περιμενετε ολλοι εσεις που περασες στο κεντρα δια βιου μαθησης να βγει το αποτελεσματα....μολις εχουμε εκδωσει των αποτελεσματων τοτε θα μπορεσουμε να αναλαβουμε δραση....ολλοι μαζι ενοειται....αλα μεχρι βγκει οριστικα αποτελεσμα καλο νοεμβρη....γιατι ινεδιβιμ αργκο....πολλυ αργκο....η εκδοσει αποτελεσματων θα αργισι πολλυ....καλο νοεμβρη
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:25:10 πμ από alfieri »

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ερωτηση προς ολλους:  εχουμε τα αποτελεσματα σε μια περιφερεια η οποια εχει πολλα Κεντρα Δια Βιου Μαθησης...
Με ποιο τροπο γινεται η επιλογη....το καθε  Κεντρα Δια Βιου Μαθησης ξεκιναει οταν υλοποιει τα προγραμματα απο το νουμερο 1 η αν ο νουμερο 1 εχει χρησιμοποιηθει απο αλλο Κεντρα Δια Βιου Μαθησης παει στο νουμερο 2 και τι γινεται σε περιπτωση που καποιοι αρνηθουν....γιατι αν ξεκινανε απο το 1 επειδη δεν εχουμε υλοποιησει των μαθηματων απο τα Κεντρα Δια Βιου Μαθησης την ιδια περιοδο νομιζω οτι η μονο η πρωτη 10 θα εχουν πιθανοτητα να κανουν μαθημα...γνωριζει καποιος κατι και που θα πρεπει να απευθυνθουμε στο Ινιδεβιμ?

σαν υπευθυνοι ισως γνωριζετε να μου πειτε...ευχαριστω
απαντηση προς ολλους: με ποιο τροπο γινεται η επιλογη....το καθε Κεντρα Δια Βιου Μαθησης αν ο νουμερο 1 εχει χρησιμοποιηθει παει στους επομενους ακομα κι αν εχουμε υλοποιησει των μαθηματων απο το καθε Κεντρα Δια Βιου Μαθησης....ετσι οχι μονο η πρωτη 10 θα εχουν πιθανοτητα να κανουν μαθημα αλλα ολη η η περισσοτερη θα μπορουν κανουν μαθημα αν τελει....αν ντεν τελει και αρνηθουν καποιοι καθηγητες παει τελος λιστα....αλα αν ντεν ξερουν μιλαει και γκραφει ελληνικος πως διδαξει?
ελπιζω καταλαβαν ολη εσεις....ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2013, 10:11:03 πμ από alfieri »

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μάλλον δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο, λογικά μέσα στην βδομάδα ή αρχές της επόμενης θα μας καλέσουν
Μέσα στην εβδομάδα; Ή αρχές της επόμενης θα σε καλέσουν; Μιλάς σοβαρά; Μη βάλεις στοίχημα, θα το χάσεις! Θα είσαι τυχερή αν μέσα στον Οκτώβρη βγάλουν οριστικά αποτελέσματα και σε καλέσουν μέσα στον Νοέμβρη για να αρχίσεις από Δεκέμβρη! Αυτό είναι το γρήγορο σενάριο! Γιατί υπάρχει και το κανονικό και το αργό που δεν θες να τα ξέρεις! Για το ΙΝΕΔΙΒΙΜ μιλάμε, που ακόμα χρωστάει στους Υπεύθυνους τους μισθούς του Αυγούστου! Οπότε μην αγχώνεσαι τζάμπα! Τώρα αν εσύ θες να σπαταλάς το χρόνο σου και κάθε μέρα του Σεπτέμβρη να νομίζεις ότι θα βγουν οριστικά αποτελέσματα, ΟΚ κάνε το και χάλα τα νεύρα σου και άσε τη ζωή να περνάει έτσι, πεταμένη στα σκουπίδια! Το ξέρω ότι είσαι νέα και άνεργη και ανυπομονείς να εργαστείς, αλλά πίστεψέ με, αυτούς στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ που διορίστηκαν ως αορίστου χρόνου με κομματικό ή άλλο μέσον δεν τους νοιάζει καθόλου αν περιμένεις εσύ! Καρφί δεν τους καίγεται!

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Βασικά με είχαν καλέσει και στην προηγούμενη φάση και αρνήθηκα την θέση για κάποιον λόγο.
Βγήκαν αποτελέσματα προσωρινά 30 Γενάρη ,τα οριστικά αρχές Φλεβάρη με κάλεσαν στη συνάντηση της Αθήνας την επόμενη μέρα και την επόμενη βδομάδα υπόγραψαν και ξεκίνησαν οι υπεύθυνοι εκπαίδευσης.
Οποτε δε βρίσκω το λόγο να αργήσουν τόσο τωρα.και μέχρι 15 Οκτώβρη θα ξεκινήσουν.οποτε ναι περιμένω άμεσα να γίνει κατι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βασικά με είχαν καλέσει και στην προηγούμενη φάση και αρνήθηκα την θέση για κάποιον λόγο.
Βγήκαν αποτελέσματα προσωρινά 30 Γενάρη ,τα οριστικά αρχές Φλεβάρη με κάλεσαν στη συνάντηση της Αθήνας την επόμενη μέρα και την επόμενη βδομάδα υπόγραψαν και ξεκίνησαν οι υπεύθυνοι εκπαίδευσης.
Οποτε δε βρίσκω το λόγο να αργήσουν τόσο τωρα.και μέχρι 15 Οκτώβρη θα ξεκινήσουν.οποτε ναι περιμένω άμεσα να γίνει κατι τέτοιο.
Εσύ λες ότι θα σε καλέσουν άμεσα. Εγώ που ξέρω το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, λέω ότι θα σε καλέσουν σε κάνα μήνα στην καλύτερη των περιπτώσεων. ΟΚ, διαφωνούμε. Ας αφήσουμε το μέλλον  να δείξει ποιός έχει δίκιο. Σε καμιά δεκαριά μέρες θα έχει φανεί. Αλλά σου λέω, εδώ δεν έχουν πληρώσει ακόμα τους μισθούς του Αυγούστου, ελπίζεις να σε καλέσουν άμεσα; Λοιπόν, θα μιλήσει η πραγματικότητα την επόμενη εβδομάδα! Ελπίζω να κάνω λάθος...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 650
Σύνολο: 668

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.