*

Αποστολέας Θέμα: Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης ποιότητας στους Δήμους  (Αναγνώστηκε 200261 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιατί ρωτάς; Είδες πουθενά στην προκήρυξη να αποκλείονται οι πτυχιούχοι Φυσικής Αγωγής; Εδώ δεν χρειάζεται να έχεις καν πτυχίο, αρκεί το απολυτήριο Λυκείου.

ελα ντε!!!!ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
με πτυχειο ΑΕΙ οικονομικου και χωρις προυπηρεσια, λετε εχω πιθανοτητα στην νεα προκυρηξη που τρεχει? οιθεσεις ειναι κενες λογο μη αιτουντων στους συγκεκριμενους δημους; ενδιαφερομαι για τον Αγιο Ευστρατιο-βορειο αιγαιο.ι λετε?

Παράθεση από: Winona
Αμφιβάλλω για το αν θα έχεις ανταγωνισμό για τον Άγιο Ευστράτιο  :P
Βασικά εκπλήσσομαι που βρέθηκε έστω και ένας να ενδιαφέρεται για εκεί!!  :D
Οι προβληματικές συγκοινωνίες σύνδεσης (κυρίως το χειμώνα) με το νησί (με ότι αυτό συνεπάγεται) και ο περιορισμένος πληθυσμός του είναι αποτρεπτικοί παράγοντες για όποιον θα ήθελε να εργαστεί εκεί. Ωστόσο, κοίτα να δεις σύμπτωση! Συνομιλούσα προχθές με ένα φίλο μου που διαμένει στη Θάσο και μου αποκάλυψε ότι σκόπευε να υποβάλλει αίτηση για το ΚΔΒΜ του Αγ. Ευστράτιου! :o Εκείνος διαθέτει πτυχίο Θεολογίας (όπως αναμενόταν δυσκολεύεται να βρει μια μόνιμη θέση εργασίας), ECDL και τα μόνα μόρια που συγκεντρώνει προέρχονται από την καλή γνώση αγγλικής και τους 9 μήνες ανεργίας (συνολικά 8 μόρια). Αν ο Παύλος έχει περισσότερα, τότε το πιο πιθανόν είναι να επιλεχθεί αυτός.  ;)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
παντως αυτη η καθυστερηση στις πληρωμες ειναι πολυ αποτρεπτικη για να κανεις αιτηση. το σκεφτομουν και εγω για εναν αλλο δημο της περιφερειας μου, που δεν μιλαμε καν για τοσο απομακρυσμενο μερος οπως ο Αγ. Ευσταστιος, αλλα πως θα τα βγαζεις περα τοσους μηνες χωρις μισθο;  :-\

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Αν δεν είχαν λεφτά δεν θα έβγαζαν καν προκήρυξη.Δε θα ξεκινούσαν τέτοια προγράμματα και τέλος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pavloseb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • ΠΕ 09 - ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Οι προβληματικές συγκοινωνίες σύνδεσης (κυρίως το χειμώνα) με το νησί (με ότι αυτό συνεπάγεται) και ο περιορισμένος πληθυσμός του είναι αποτρεπτικοί παράγοντες για όποιον θα ήθελε να εργαστεί εκεί. Ωστόσο, κοίτα να δεις σύμπτωση! Συνομιλούσα προχθές με ένα φίλο μου που διαμένει στη Θάσο και μου αποκάλυψε ότι σκόπευε να υποβάλλει αίτηση για το ΚΔΒΜ του Αγ. Ευστράτιου! :o Εκείνος διαθέτει πτυχίο Θεολογίας (όπως αναμενόταν δυσκολεύεται να βρει μια μόνιμη θέση εργασίας), ECDL και τα μόνα μόρια που συγκεντρώνει προέρχονται από την καλή γνώση αγγλικής και τους 9 μήνες ανεργίας (συνολικά 8 μόρια). Αν ο Παύλος έχει περισσότερα, τότε το πιο πιθανόν είναι να επιλεχθεί αυτός.  ;)

ας κανουμε ολοι αιτηση και θα δειξει.τα ιδια μορια εχω με τον φιλο σου.παντως συνηστω να παει στο νησι αν περασει.η προυπηρεσια ειναι σημαντικη γιαυτες τις θεσεις που ακομα η μονιμοτητα τους δεν επεσε στο τραπεζι.

Αποσυνδεδεμένος pavloseb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • ΠΕ 09 - ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
παντως αυτη η καθυστερηση στις πληρωμες ειναι πολυ αποτρεπτικη για να κανεις αιτηση. το σκεφτομουν και εγω για εναν αλλο δημο της περιφερειας μου, που δεν μιλαμε καν για τοσο απομακρυσμενο μερος οπως ο Αγ. Ευσταστιος, αλλα πως θα τα βγαζεις περα τοσους μηνες χωρις μισθο;  :-\

σωστο και αυτο. αλλα μεγαλη η επιμονη οσων θελουν ακομα να ορθοποδησουν στην χωρα μας. η αγαπη γιαυτο που κανεις ειναι μια καλη αρχη.ψωμι κ γαλα για 2-3-4 μηνες, παρα ανεργος και αεργος.εχω αδικο?

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
φανταζομαι η διδακτικη προυπηρεσια σε δομες δια βιου μαθησης δεν λογιζεται ως επαγγελματικη ε ;

επισης υπευθυνοι εκπαιδευσης και υπευθυνοι οργανωσης εχουν τον ιδιο μισθο;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Ο μισθός είναι 680 καθαρά για τον υπεύθυνο εκπαίδευσης και γύρω στα 580 για τον υπεύθυνο οργάνωσης(τρελά λεφτά μιλάμε).
Υπολογίζεται ως επαγγελματική. Γιατί να μην υπολογίζεται;

Αποσυνδεδεμένος AAEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας! και εγώ ενδιαφέρομαι για την προκύρηξη αλλά σκέφτομαι αξίζει όλη αυτή η διαδικασία να κάνεις έναρξη επαγγέλματος και να πληρώνεις την ασφάλεια σου ακόμη και όταν υπάρχουν μήνες που δεν πληρώνεσαι καθόλου;

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Ο μισθός είναι 680 καθαρά για τον υπεύθυνο εκπαίδευσης και γύρω στα 580 για τον υπεύθυνο οργάνωσης(τρελά λεφτά μιλάμε).
Υπολογίζεται ως επαγγελματική. Γιατί να μην υπολογίζεται;

καλα τρελα λεφτα και αμεσα πανω απ'ολα!  ;D

γιατι αναφερει

Επαγγελματική Εμπειρία σχετική με: σχεδιασμό και οργάνωση
 εκπαιδευτικών προγραμμάτων, συντονισμό υλοποίησης εκπαιδευτικής
 διαδικασίας σε φορείς εκπαίδευσης ενηλίκων


εντασσεται η διδασκαλεια σε αυτα?  :-\

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Όχι, η διδασκαλία δεν αποτελεί επαγγελματική εμπειρία με την έννοια που ορίζεται στην προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
καλα τρελα λεφτα και αμεσα πανω απ'ολα!  ;D

γιατι αναφερει

Επαγγελματική Εμπειρία σχετική με: σχεδιασμό και οργάνωση
 εκπαιδευτικών προγραμμάτων, συντονισμό υλοποίησης εκπαιδευτικής
 διαδικασίας σε φορείς εκπαίδευσης ενηλίκων


εντασσεται η διδασκαλεια σε αυτα?  :-\


O σχεδιασμός και οργάνωση εκπαιδευτικών προγραμμάτων, συντονισμός υλοποίησης εκπαιδευτικής διαδικασίας σε φορείς εκπαίδευσης ενηλίκων αποτελεί διοικητική εργασία-εμπειρία.
Η διδασκαλία αποτελεί διδακτική εμπειρία.
Όσον αφορά για τα χρήματα ότι σας φαίνονται λίγα (σε σχέση με άλλες δουλειές) να σας ενημερώσω ότι ένας νεοδιόριστος καθηγητής πληρώνεται τον μήνα με 680 ευρώ.
Γενικά στις περισσότερες δουλειές οι μισθοί είναι χαμηλοί. Το θέμα είναι τι δουλειά σ' αρέσει να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
τα χρηματα,  οπως λες στις μερες, ειναι σχετικα καλα. ειδικα αν ειναι στο τοπο κατοικιας σου. εμενα πιο πολυ με προβληματιζει η μεγαλη καθυστερηση πληρωμης και το θεμα οαεε.  :-\

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τα χρηματα,  οπως λες στις μερες, ειναι σχετικα καλα. ειδικα αν ειναι στο τοπο κατοικιας σου. εμενα πιο πολυ με προβληματιζει η μεγαλη καθυστερηση πληρωμης και το θεμα οαεε.  :-\

Τα 680 ευρώ είναι καθαρά. Ο ΟΑΕΕ ειναι περίπου 250 ευρώ το μήνα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 653
Σύνολο: 667

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.