*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 63164 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia_ch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 02:31:34 μμ »
Με προλαβες vaggis μολις ειχα πατησει copy να το αναρτησω κι εδω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:50:32 »

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #71 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 02:59:52 μμ »

Απ: Γ' Φάση τεχνικών ειδικοτήτων 2012-2013
« Απάντηση #142 στις: Σήμερα στις 02:47:38 μμ »
Παράθεση
Η γενιά του 1-1-4 θα αναβιώσει σε αυτή την τελευταία φάση προσλήψεων αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας. Με Μ.Ο. 2 για κάθε Διεύθυνση. Το μενού περιλαμβάνει Φιλολόγους, Κομμώτριες κ.ά.

Ανακοίνωση αύριο, ανάληψη υπηρεσίας από Δευτέρα (οι γνωστές καθυστερήσεις για να βγει από τη μύγα ξίγκι).
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος διανα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #72 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 04:00:39 μμ »
Συγχαρητήρια κε Υπουργέ! Καταφέρατε πάλι να δώσετε μια ανάσα μικρής ελπίδας σε κάποιες ειδικότητες, αλλά πεισματικά εσείς και οι σύμβουλοί σας αρνούνται να σκεφτούν τους θεολόγους αναπληρωτές. Αλήθεια, πόσες είναι τελικά αυτές οι πιστώσεις; Αυξάνονται και πληθύνονται κατά το δοκούν ή ανάλογα με τις πιέσεις; Συγχαρητήρια και στο εξασκημένο προσωπικό, που με μοναδική αδιαφορία ξεκαθαρίζει από το πρωί ότι θεολόγους δε θα πάρετε, χρησιμοποιώντας μάλιστα και πρώτο πληθυντικό.
Θαυμάζω και τη θρασύτητα του κυρίου Υφυπουργού σας να βεβαιώνει ότι το παιχνίδι κρίθηκε για τους θεολόγους. Δε φταίτε εσείς, άλλοι φταίνε.

Αποσυνδεδεμένος kouts

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #73 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 04:39:36 μμ »
Συγχαρητήρια κε Υπουργέ! Καταφέρατε πάλι να δώσετε μια ανάσα μικρής ελπίδας σε κάποιες ειδικότητες, αλλά πεισματικά εσείς και οι σύμβουλοί σας αρνούνται να σκεφτούν τους θεολόγους αναπληρωτές. Αλήθεια, πόσες είναι τελικά αυτές οι πιστώσεις; Αυξάνονται και πληθύνονται κατά το δοκούν ή ανάλογα με τις πιέσεις; Συγχαρητήρια και στο εξασκημένο προσωπικό, που με μοναδική αδιαφορία ξεκαθαρίζει από το πρωί ότι θεολόγους δε θα πάρετε, χρησιμοποιώντας μάλιστα και πρώτο πληθυντικό.
Θαυμάζω και τη θρασύτητα του κυρίου Υφυπουργού σας να βεβαιώνει ότι το παιχνίδι κρίθηκε για τους θεολόγους. Δε φταίτε εσείς, άλλοι φταίνε.
Πές τα ρε διανα, αν και εκμεταλλευόμαστε τη φιλοξενία topic άλλης ειδικότητας...

Ο "αξιότιμος" υφυπουργός ξεχνάει ότι σε λίγο θα φύγει από τη θέση του με μιά άθλια υστεροφημία να τον ακολουθεί... όσο για το αν κρίθηκε το παιχνίδι για τους θεολόγους, αυτό θα το δούμε σύντομα...γιατί και οι "άχρηστοι" (κατά το υπουργείο α-παιδείας) θεολόγοι ΔΕ θα κάτσουν με σταυρωμένα τα χέρια...

Συνάδελφοι ΠΕ06 ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:50:32 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #74 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 08:37:31 μμ »
apo fb......
Georgia Charitou
Το             2103443084       ειπε οτι μεχρι αυριο θα βγει φαση ββαθμιας με περιπου 100 ατομα για ολες τις ειδικοτητες και μαλλον με μονοψηφιο αριθμο για μας. Μακαρι να κανει λαθος.. Και μην ακουσω κανεναν να παραπονιεται.. Εμεισ μαθαμε να διεκδικουμε μονο απτο φβ κ απτα τηλεφωνα. Οσοι κοντοφθαλμοι βολευτηκαν με ανασφαλιστα μαθηματα ας συνεχισουν, οι υπολοιποι ας ζητησουμε δουλεια απο τις καφετεριες που αραζουμε τοσο καιρο.
Υ.Γ. Δεν θελω να προσβαλω κανεναν, ο καθενας διαθετει τν εαυτο του οπως επιλεγει. Απλα παραθετω την εικονα που εχω για τον κλαδο μας μαζι με την απορια μου για το λογο που δεν μπορουμε να βρεθουμε για εναν καφε ολοι μαζι....

Για καφέ όποτε θέλει η Γεωργία. Απλά μερικοί δεν έχουμε εμπιστοσύνη σε διάφορες κινήσεις, γιατί κατά το παρελθόν έχουμε δει και άλλες κινήσεις κάτι "επαρκειομάχων", που από μπλά μπλά μας χόρτασαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2013, 09:49:03 μμ από Stelios »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #75 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 09:00:23 μμ »
Παιδιά κι εγώ ήθελα να σας στείλω. Κανονίστηκε κάτι μέσω f/b και δεν πήγαμε? Εγώ θέλω να βοηθήσω αν και είμαι κι εγώ λίγο καχύποπτη με τις προθέσεις που μπορεί να έχουν ορισμένοι συνάδελφοι. Γεωργία υπήρχε ενημέρωση για συνάντηση εδώ στο φόρουμ?
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος NIKOSFUSION

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Η δουλειά και η δουλεία έχουν ένα τόνο διαφορά ...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #76 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 02:31:11 πμ »
Συνάδελφοι επιτέλους δεν μπορούμε να λοιδορούμε κάποιον-α συνάδελφο επειδή εκανε τουλάχιστον μια προσπάθεια να συγκεντρωθούμε στην Αθηνα και εμεις δεν καναμε ουτε τον κοπο να πάμε να δουμε περι τινος πρόκειται....Μην παραπονιομαστε τοτε για οτι επακολουθησει. Κι εγω ειμαι μαζι σας στο να ειμαστε επιφυλακτικοί με οποιονδηποτε μας ταζει λαγους με πετραχειλια (βλ. ΥΠΕΠΘ), αλλά αυτό δεν σημαινει οτι πρεπει να ειμαστε αρνητικά προδιαθετημενοι για την κινηση που κανει καποιος-α αλλος-η για ολους οσοι-ες ενδιαφερονται.

Κι επειδή το ειχα αναφερει και τοτε προ της συναντησης που ειχε οριστει στο Συνταγμα, το ξαναβαζω κι εδω: http://www.facebook.com/groups/374368829307700/ αυτη είναι η διευθυνση στο facebook, όσοι θελετε μπορειτε να παρακολουθείτε τις όποιες εξελιξεις απο εδω, αλλά μην εχουμε και την απαιτηση να μας τα εχουν ολα ετοιμα στρωμενα και εμεις να κανουμε και τους καμποσους, και το βλεπω επιφυλακτικά και ωχ δε βαριεσαι τωρα... Αυτό μας εφερε εδω που ειμαστε, ειτε το καταλαβαινετε ειτε οχι....

Ειναι ντροπη και ονειδος το οτι σε ολοκληρη Αθηνα  βρεθηκαν μονο 2, ακουσον - ακουσον (!!!) ΔΥΟ ατομα ΠΕ06 να πανε στο σημειο συναντησης που ανακοινωθηκε στο γκρουπ (750+ μελη) αλλά και εδω στο pde απο εμενα και άλλους συναδελφους (π.χ. τη Γιωτα που είναι Αμφιλοχια φετος εδω κοντα μου)... δεν εχει σημασια αν γνωριζομαστε, κι απο που, απο το FACEBOOK, το PDE, το πανεπιστημιο, τα σχολείο, το στρατό και δεν ξερω κι εγω απο που αλλού, αλλά το οτι ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε (και θα συνεχισουμε απο οτι φαινεται).

Σε κάθε περιπτωση ο χρόνος κυλαει αντιστροφα για ολους, κι αν εσεις ειστε ευχαριστημενοι με το πως κυλησε η σχολικη χρονια ως τωρα, καντε υπομονη και για την επομενη...Οι υπολοιποι που θέλουμε κατι να αλλάξει, ας προσπαθησουμε τουλαχιστον να συμβαλλουμε ενεργα σε αυτο. Αν (ενημερωθούμε και τελικως) δεν συμφωνουμε με τις ενεργειες που γινονται απο συναδελφους, ας κατσουμε σπιτια μας κι ας περιμενουμε να πεσει η πιτα να τη φαμε. ΑΛΛΑ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΣ, ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ.

*Το πρωτο πληθυντικο προσωπο πιστευω μας εκφραζει ολους, μη νομισει κανεις οτι θα μεινει στο απυροβλητο, όλοι ειμαστε υπευθυνοι και υπολογοι των πραξεων και λεγομενων μας, και πρωτος εγω. Αααα και ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλλέτω ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 24, 2013, 02:57:29 μμ από NIKOSFUSION »

Αποσυνδεδεμένος georgia_ch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #77 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 11:14:23 πμ »
Καλημερα!
Παρακαλω πολυ, οποιος ειναι αναμεσα στους 3 σημερινους προσληφθεντες, οπως επικοινωνησει μαζι μου για να παιξουμε μαζι ενα τζοκερ που κληρωνει σημερα, να βγαλουμε κ τπτ εμεις οι ανεργοι. ´Ολοι στα προπατζιδικα παιδια, πιο πιθανο ειναι .... :'( :P :'(

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #78 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 11:17:20 πμ »
Καλημέρα κι από μένα! Ίσως φανεί λίγο σχετικό- άσχετο αυτό που θα ζητήσω αλλά είναι ένα θέμα που επείγει. Όσο είμαστε σε φάση αναμονής της επόμενης φάσης προσλήψεων θα ήθελα να διαθέσετε λίγο από το χρόνο σας να συμπληρώσετε ένα ερωτηματολόγιο. Πιστεύω θα το βρείτε αρκετά ενδιαφέρον γιατί είναι πάνω στη διδασκαλία της αγγλικής. Έχω αναρτήσει και σε άλλα blogs του διαδικτύου αλλά η ανανταπόκριση είναι αμελητέα έως και απελπιστικά αδιάφορη. Όποιος θέλει ας επικοινωνήσει μαζί μου με προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #79 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 12:28:23 μμ »
Καλημερα!
Παρακαλω πολυ, οποιος ειναι αναμεσα στους 3 σημερινους προσληφθεντες, οπως επικοινωνησει μαζι μου για να παιξουμε μαζι ενα τζοκερ που κληρωνει σημερα, να βγαλουμε κ τπτ εμεις οι ανεργοι. ´Ολοι στα προπατζιδικα παιδια, πιο πιθανο ειναι .... :'( :P :'(
Ξέρεις από έγκυρη πηγή ότι θα είναι 3?

Αποσυνδεδεμένος georgia_ch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #80 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 12:45:40 μμ »
Καλημερα!
Παρακαλω πολυ, οποιος ειναι αναμεσα στους 3 σημερινους προσληφθεντες, οπως επικοινωνησει μαζι μου για να παιξουμε μαζι ενα τζοκερ που κληρωνει σημερα, να βγαλουμε κ τπτ εμεις οι ανεργοι. ´Ολοι στα προπατζιδικα παιδια, πιο πιθανο ειναι .... :'( :P :'(
Ξέρεις από έγκυρη πηγή ότι θα είναι 3?

Απο το 2103443084

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #81 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 12:57:57 μμ »
Καλημερα!
Παρακαλω πολυ, οποιος ειναι αναμεσα στους 3 σημερινους προσληφθεντες, οπως επικοινωνησει μαζι μου για να παιξουμε μαζι ενα τζοκερ που κληρωνει σημερα, να βγαλουμε κ τπτ εμεις οι ανεργοι. ´Ολοι στα προπατζιδικα παιδια, πιο πιθανο ειναι .... :'( :P :'(
Ξέρεις από έγκυρη πηγή ότι θα είναι 3?

Απο το 2103443084
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #82 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 02:07:41 μμ »
Μόνο 3; Κατάντια...

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #83 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 04:36:50 μμ »
Ανανεώθηκαν οι πίνακες αναπληρωτών.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161979
  • Σύνολο θεμάτων: 19238
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.