*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 750934 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1680 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 12:10:55 πμ »
Καλησπέρα.
Με τη νέα μέθοδο και την "ανακοίνωση επιλογής εκπαιδευτή" μέσω αυτοματοποιημένου μηνύματος, τι γίνεται? Γράφει να επικοινωνήσουμε τηλεφωνικά με τον υπεύθυνο του δήμου, αλλά μετά λέει και "να απαντήσετε ... στο παρόν μήνυμα". Εννοεί να στείλουμε και μέιλ? Στην αρχή σκέφτηκα όχι, αλλά λέω μήπως...
Δεν σχολιάζω ότι για τα περσινά δεν έχω πληρωθεί ακόμα >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:06:49 »

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1681 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 09:19:55 πμ »
Καλησπέρα.
Με τη νέα μέθοδο και την "ανακοίνωση επιλογής εκπαιδευτή" μέσω αυτοματοποιημένου μηνύματος, τι γίνεται? Γράφει να επικοινωνήσουμε τηλεφωνικά με τον υπεύθυνο του δήμου, αλλά μετά λέει και "να απαντήσετε ... στο παρόν μήνυμα". Εννοεί να στείλουμε και μέιλ? Στην αρχή σκέφτηκα όχι, αλλά λέω μήπως...
Δεν σχολιάζω ότι για τα περσινά δεν έχω πληρωθεί ακόμα >:(
Απαντας στο αυτοματοποιημένο οτι αποδέχεσαι , και αυτό αποστελλεται στον υπεύθυνο. Εκείνος συνεχίζει τις διαδικασίες .. Λογικά και πρίν να σου στείλουν το μηνυμα θα έπρεπε να επικοινωνήσουν μαζί σου για να σε κατατοπίσουν.

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1682 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 11:37:59 πμ »
Εάν δουλεύεις σε ενα κδβμ και μετά από δύο μαθήματα παραιτηθείς, τις ώρες τις πληρώνεσαι;

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1683 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 11:53:49 πμ »
Ευχαριστώ herseys!
Είχα μια κλήση για να πω την αλήθεια, αλλά με πέτυχε σε ώρα που το είχα στο αθόρυβο. Μ'αρέσει που θεώρησες δεδομένο οτι αποδέχομαι. Καλά, θα το έκανα, αν δεν είχα αλλάξει νομό εντωμεταξύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:06:49 »

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1684 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 01:09:27 μμ »
Εάν δουλεύεις σε ενα κδβμ και μετά από δύο μαθήματα παραιτηθείς, τις ώρες τις πληρώνεσαι;

Τις πληρώνεσαι κανονικά τις ώρες. Καλό είναι όμως να μην αναλαμβάνει κάποιος τμήμα, αν πρόκειται μετά από λίγο να παραιτηθεί, γιατί προκαλείται μεγάλη αναστάτωση, εκτός αν προκύπτει σοβαρό πρόβλημα και πρέπει να αποχωρήσει.

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1685 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 01:59:19 μμ »
Τις πληρώνεσαι κανονικά τις ώρες. Καλό είναι όμως να μην αναλαμβάνει κάποιος τμήμα, αν πρόκειται μετά από λίγο να παραιτηθεί, γιατί προκαλείται μεγάλη αναστάτωση, εκτός αν προκύπτει σοβαρό πρόβλημα και πρέπει να αποχωρήσει.

Λυπάμαι που θα διαφωνήσω αλλα ο καθενας εχει δικαιωμα να κανει ό,τι θελει αδιαφορώντας για την οποια αναστάτωση. Οπως παιζουν με τη δουλειά μας και υπαρχει αυτο το τραγικο καθεστως του να μενεις απλήρωτος ακομα κ μια ολοκληρη χρονια ετσι κ ο εκπαιδευτης αν βρει κατι καλυτερο ή για τον οποιοδήποτε λόγο να κάνει αυτό που πιστεύει.

Δεν εχω κανει κατι αντιστοιχο κ παντα τα τμήματα μου ελεγαν τα καλυτερα λογια και με ζητουσαν ξανα αλλα καποια στιγμη το ποτήρι ξεχειλίζει. Καιρός να σκεφτουμε τις τσεπες μας και οχι την ενδεχόμενη αναστάτωση καποιων. Ολα αυτα φιλικα δε τα λεω με καμία κακή πρόθεση και πιστευω πως αρκετοι συμφωνουν.
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1686 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 02:50:13 μμ »
Λυπάμαι που θα διαφωνήσω αλλα ο καθενας εχει δικαιωμα να κανει ό,τι θελει αδιαφορώντας για την οποια αναστάτωση. Οπως παιζουν με τη δουλειά μας και υπαρχει αυτο το τραγικο καθεστως του να μενεις απλήρωτος ακομα κ μια ολοκληρη χρονια ετσι κ ο εκπαιδευτης αν βρει κατι καλυτερο ή για τον οποιοδήποτε λόγο να κάνει αυτό που πιστεύει.

Δεν εχω κανει κατι αντιστοιχο κ παντα τα τμήματα μου ελεγαν τα καλυτερα λογια και με ζητουσαν ξανα αλλα καποια στιγμη το ποτήρι ξεχειλίζει. Καιρός να σκεφτουμε τις τσεπες μας και οχι την ενδεχόμενη αναστάτωση καποιων. Ολα αυτα φιλικα δε τα λεω με καμία κακή πρόθεση και πιστευω πως αρκετοι συμφωνουν.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Πρώτα θα ζητήσω αν γινεται να μου αλλάξουν μέρες.Εννοειται ότι παρά τις συνθήκες που δουλεύουμε στα Κδβμ δε θέλω να κρεμάσω το τμήμα αλλά ελπίζω να ειναι και οι υπέυθυνοι διατεθειμένοι να με εξυπηρετήσουν, γιατι την έχω πατήσει πολλές φορές.

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1687 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 03:31:47 μμ »
Λυπάμαι που θα διαφωνήσω αλλα ο καθενας εχει δικαιωμα να κανει ό,τι θελει αδιαφορώντας για την οποια αναστάτωση. Οπως παιζουν με τη δουλειά μας και υπαρχει αυτο το τραγικο καθεστως του να μενεις απλήρωτος ακομα κ μια ολοκληρη χρονια ετσι κ ο εκπαιδευτης αν βρει κατι καλυτερο ή για τον οποιοδήποτε λόγο να κάνει αυτό που πιστεύει.

Δεν εχω κανει κατι αντιστοιχο κ παντα τα τμήματα μου ελεγαν τα καλυτερα λογια και με ζητουσαν ξανα αλλα καποια στιγμη το ποτήρι ξεχειλίζει. Καιρός να σκεφτουμε τις τσεπες μας και οχι την ενδεχόμενη αναστάτωση καποιων. Ολα αυτα φιλικα δε τα λεω με καμία κακή πρόθεση και πιστευω πως αρκετοι συμφωνουν.

Δε νομίζω ότι διαφωνούμε. Άλλωστε κι εγώ ακόμα περιμένω να πληρωθώ! Όταν μιλάω για αναστάτωση,αναφέρομαι κυρίως στους εκπαιδευόμενους και όχι στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Έχει τύχει να ξεκινήσει τμήμα, να παραιτηθεί ο εκπαιδευτής και με δυσκολία βρέθηκε άλλος εκπαιδευτής για να συνεχιστούν τα μαθήματα. Εννοείται, όπως επισημαίνω και πιο πάνω, ότι προκύπτουν σοβαροί λόγοι (υγείας ή καλύτερη δουλειά) και είναι φυσικό να παραιτηθεί ο εκπαιδευτής. Όλοι για κάτι καλύτερο παλεύουμε!

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1688 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 05:49:47 μμ »
Να ρωτήσω κατι αν ξέρει κάποιος. Στην καινούργια προκήρυξη για κδβμ έγραφε στα κοινωνικά κριτήρια τριτεκνιια (γονείς και τέκνα). Υπάρχει κάποιος περιορισμός ηλικιακός Ή κάποιος άλλος στα τέκνα τρίτεκνων ή οχι. Γνωρίζει καποιος τι ισχύει? ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1689 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 01:47:48 μμ »
Τις πληρώνεσαι κανονικά τις ώρες. Καλό είναι όμως να μην αναλαμβάνει κάποιος τμήμα, αν πρόκειται μετά από λίγο να παραιτηθεί, γιατί προκαλείται μεγάλη αναστάτωση, εκτός αν προκύπτει σοβαρό πρόβλημα και πρέπει να αποχωρήσει.

Σοβαρά προκαλούμε αναστάτωση στα ΚΔΒΜ. Πλάκα μας κάνεις μάλλον. Εγώ προτείνω όλοι οι απλήρωτοι καθηγητές να δεχτούν να αναλάβουν τμήμα και να μη πηγαίνουν για μάθημα μέχρι να πληρωθούν να καταλάβουν πραγματικά την αναστάτωση που μας έχουν προκαλέσει αυτοί.

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1690 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 02:52:44 μμ »
Σοβαρά προκαλούμε αναστάτωση στα ΚΔΒΜ. Πλάκα μας κάνεις μάλλον. Εγώ προτείνω όλοι οι απλήρωτοι καθηγητές να δεχτούν να αναλάβουν τμήμα και να μη πηγαίνουν για μάθημα μέχρι να πληρωθούν να καταλάβουν πραγματικά την αναστάτωση που μας έχουν προκαλέσει αυτοί.

Συμφωνώ απόλυτα..........

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1691 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 06:42:13 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα..........

Κατι τετοιο τους χρειαζεται...
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1692 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 08:08:22 μμ »
Μόλις πληρώθηκα από τμήμα της Θεσσαλονίκης του Οκτώβρη του 2013!!!!

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1693 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:49:10 μμ »
και γω σήμερα τους ξέχ..σα άγρια το πρωί και απόγευμα πληρώθηκα. Ακριβώς 13 μήνες μετά την έναρξη του προγράμματος και 11 μήνες μετά το τέλος του.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159908
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 476
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.