*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 750148 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #742 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 07:11:14 μμ »
Εγώ έχω συνάντηση μέσα Φεβρουαρίου στην Θεσσαλονίκη ...Αν θυμάμαι καλά στην αίτηση που κάνεις για το σεμινάριο δηλώνεις που θέλεις να το παρακολουθήσεις..

Ποια σειρά έχεις στους εκπαιδευτές της ειδικότητας σου και σε κάλεσαν στη Θεσσαλονίκη;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:59:41 »

Αποσυνδεδεμένος katerin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #743 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 07:18:31 μμ »
και εγω ειμαι στον πινακα των εκπαιδευτων στην περιοχη μου στην 6 θεση και απο οτι ξερω πηραν 3 προς το παρων.Εχω ελπιδες να με καλεσουν κ μενα στο σεμιναριο?

Αποσυνδεδεμένος mariangela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #744 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 09:19:00 μμ »
Ποια σειρά έχεις στους εκπαιδευτές της ειδικότητας σου και σε κάλεσαν στη Θεσσαλονίκη;

15η.....Αλλα δεν νομιζω να εχει σημασια η σειρα για να σε καλεσουν στο σεμιναριο....

Αποσυνδεδεμένος mariangela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #745 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 09:22:57 μμ »
και εγω ειμαι στον πινακα των εκπαιδευτων στην περιοχη μου στην 6 θεση και απο οτι ξερω πηραν 3 προς το παρων.Εχω ελπιδες να με καλεσουν κ μενα στο σεμιναριο?

Εαν γίνουν στην περιοχη σου και αλλα προγραμματα και χρειάζονται εκπαιδευτές λογικα θα σε καλεσουν....Αλλα προηγουνται οι αλλοι που ειναι πιο πανω στις θέσεις  από εσένα.... :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:59:41 »

Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #746 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 09:55:56 μμ »
Βρε παιδιά τι σεμινάριο είναι αυτό και το έχετε δηλώσει στην αίτησή σας;Εγώ δεν θυμάμαι να δήλωσα κάτι τέτοιο όταν είχα κάνει τη δική μου αίτησή.Μήπως είναι το σεμινάριο των 100 ωρών που είχε πραγματοποιηθεί και παλιότερα από το ΙΔΕΚΕ;Σχετικό e-mail δεν έλαβα ούτε εγώ, αλλά ούτε και άλλοι συνάδελφοί μου.

Αποσυνδεδεμένος mariangela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #747 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:07:01 μμ »
Βρε παιδιά τι σεμινάριο είναι αυτό και το έχετε δηλώσει στην αίτησή σας;Εγώ δεν θυμάμαι να δήλωσα κάτι τέτοιο όταν είχα κάνει τη δική μου αίτησή.Μήπως είναι το σεμινάριο των 100 ωρών που είχε πραγματοποιηθεί και παλιότερα από το ΙΔΕΚΕ;Σχετικό e-mail δεν έλαβα ούτε εγώ, αλλά ούτε και άλλοι συνάδελφοί μου.

Δεν ξέρω για ποιο σεμιναριο 100 ωρων μιλάς....Αλλά αυτό ειναι σεμιναριο για Εκπαίδευση Εκπαιδευτών..Δεν το δηλωνες  μαζι με την αιτηση σου...Το ΚΔΒΜ σου στελνει mail με ενα link με την αίτηση για το σεμιναριο αυτό...

Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #748 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 11:00:40 μμ »
Το σεμινάριο των 100 ωρών ήταν σχετικό με την εκπαίδευση εκπαιδευτών.Είχε πραγματοποιηθεί από το ΙΔΕΚΕ.Όσοι το είχαν ολοκληρώσει έπαιρναν μία βεβαίωση καθώς και τα σχετικά μόρια, τα οποία θα χρησιμοποιούσαν σε μελλοντικές προκηρύξεις του οργανισμού.Επιμόρφωση ήταν.Για το σεμινάριο για το οποίο μιλάτε προφανώς δεν έχουν ενημερωθεί όλοι από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ,τουλάχιστον όχι ακόμη,γi' αυτό και ρώτησα. Ευχαριστώ για την ενημέρωση!Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε σχετικό e-mail!

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #749 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 11:16:55 μμ »
Και δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση στη σελίδα του Ινεδιβιμ για αυτό το σεμινάριο. Περίεργο ...

Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #750 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 11:28:35 μμ »
Δεν πραγματοποιήθηκε πρόσφατα το σεμινάριο ίσως γι' αυτό δεν φαίνεται.Πρέπει να έχουν περάσει χοντρικά γύρω στα δύο χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #751 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 11:30:26 μμ »
Οχι εγώ μιλάω για αυτό που υποτίθεται θα γίνει τώρα. Πρόκειται για το κρυφό σεμινάριο για το οποίο δεν υάρχει πουθενά καμία πληροφορία και στέλνονται υποτίθεται μαιλ σε κάποιους, έτσι γενικά!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2014, 11:32:47 μμ από kakar »

Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #752 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 11:35:25 μμ »
Ναι οκ sorry λάθος κατάλαβα.Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό.Ίσως ακολουθούν κάποια σειρά και με βάση αυτή ενημερώνουν τα άτομα.Μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσουμε με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.Μήπως γνωρίζεις πόσες ώρες είναι αυτό το σεμινάριο;

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #753 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:34:20 πμ »
Οχι εγώ μιλάω για αυτό που υποτίθεται θα γίνει τώρα. Πρόκειται για το κρυφό σεμινάριο για το οποίο δεν υάρχει πουθενά καμία πληροφορία και στέλνονται υποτίθεται μαιλ σε κάποιους, έτσι γενικά!
Δεν "υποτίθεται", είναι πραγματικό σεμινάριο εκπαίδευσης. Είχα αναφερθεί σε αυτό αρκετές δημοσιεύσεις πριν στο ίδιο νήμα (πριν 2 μήνες περίπου), όταν είχαν καλέσει μια φίλη μου σε άλλη περιοχή. Πριν 1-2 βδομάδες ήρθε σε μένα και σε άλλους 2 γνωστούς μου το mail για να δηλώσουμε συμμετοχή και προχθές μας έστειλε mail η υπεύθυνη του τμήματος.

Σύμφωνα με τον οδηγό σπουδών του προγράμματος: "Το πρόγραμμα απευθύνεται σε εκπαιδευτές ενηλίκων που στη συνέχεια θα αναλάβουν να υλοποιήσουν διδακτικές ενότητες σε θέματα της ειδικότητάς τους στα Κέντρα Διά Βίου Μάθησης των Δήμων (ΚΔΒΜ)." Πρόκειται για σεμινάριο 37 ωρών, από τις οποίες οι 13 δια ζώσης ένα συγκεκριμένο σαββατοκύριακο. Στο τέλος υπάρχει γραπτή εργασία και αξιολόγηση μέσα από πρακτική εξάσκηση στο γκρουπ.

Φαντάζομαι ότι πραγματοποιείται τμηματικά σε διάφορες περιοχές, οπότε είναι θέμα χρόνου να κληθούν και οι υπόλοιποι εκπαιδευτές ΚΔΒΜ.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #754 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:35:42 μμ »
Και δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση στη σελίδα του Ινεδιβιμ για αυτό το σεμινάριο. Περίεργο ...

Δεν υπάρχει διότι αυτό είναι εσωτερικό θέμα των ΚΔΒΜ. Δεν δηλώνει συμμετοχή όποιος θέλει και όποιος δει την ανακοίνωση αλλά όποιος είναι εκπαιδευτής στην λίστα των ΚΔΒΜ.
Οι ειδοποιήσεις γίνονται τμηματικά στους εκπαιδευτές.
Δεν υπάρχει εννοείται τίποτα κρυφό.

Αποσυνδεδεμένος monti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #755 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 07:29:17 μμ »
καλησπέρα ..με κάλεσαν να παω σε μια πολη 125 χιλιόμετρα από την δικη μου , θα μου καλυψουν τα οδοιπορικα; και ενώ ειμαστε 3 ατομα στην ιστορια θα παρουν το αλλον που είναι μετα από μενα στο κεντρο που είναι διπλα από το σπιτι μου;..εχω μπερδευτεί..υπαρχει αξιοκρατία σχετικά με την επιλογή των εκπαιδευτών και τα κεντρα;...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 505
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 506
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.