*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 750222 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #756 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 08:08:37 μμ »
αστειευεσαι? να διαμαρτυρηθεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:15 »

Αποσυνδεδεμένος monti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #757 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 08:36:06 μμ »
παιδια αυτό βρηκα τι στο καλο;   τι στιγμη που είμαι σε έναν ολόκληρο νομο δεν πρεπει από το ένα ακρο στο άλλο να με πληρώνουν; <<Για τις μετακινήσεις του εκπαιδευτή για διδασκαλία προβλέπεται η κάλυψη οδοιπορικών εξόδων για μετακινήσεις με Μέσα Μαζικής Μεταφοράς και Ι.Χ. αυτοκίνητο μόνο για απόσταση μεγαλύτερη των 50 χιλιομέτρων υπολογιζόμενη συνολικά από την κατοικία του εκπαιδευτή και προς το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης ή τον χώρο εκπαίδευσης και επιστροφή ή από το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης προς το χώρο εκπαίδευσης και επιστροφή.

Για την πραγματοποίηση μετακίνησης απαιτείται η συμπλήρωση και αποστολή του ημερολογίου μετακίνησης και του εκκαθαριστικού οδοιπορικών εξόδων και η αποστολή τους στην ομάδα έργου του ΙΝΕΔΙΒΙΜ στο τέλος κάθε μήνα. Αυτά θα συνοδεύονται από την άδεια ΙΧ και τη βεβαίωση χιλιομετρικής απόστασης στην περίπτωση χρήσης ΙΧ ή από το απόκομμα εισιτηρίου σε περίπτωση χρήσης ΜΜΜ. Για χρήση αυτοκινήτου οικογενειακού προσώπου απαιτείται Υπεύθυνη Δήλωση του ιδιοκτήτη περί παραχώρησης του Ι.Χ. Η αποζημίωση υπολογίζεται με βάση τα διανυθέντα χιλιόμετρα επί 0,15 € ανά χλμ. Για μετακινήσεις σε οδικές αρτηρίες όπου υπάρχουν διόδια, χρησιμοποιούνται αυτές και προσκομίζονται απαραίτητα οι αποδείξεις των διοδίων.>>
τωρα με το άλλο θέμα , δεν ξερω τι να κανω να δεχτω ΄; και μετα θα παρουν αλλον στα κοντινα κεντρα;..δεστε εδώ και πειτε μου σας παρακαλω...<<Αποκλίσεις από τη λίστα κατάταξης δεν επιτρέπονται παρά μόνον για περιπτώσεις εκπαιδευτών που διαμένουν σε απομακρυσμένες περιοχές και αναπτύσσονται σε αυτές, όμορες ή κοντινότερες περιοχές τμήματα εκπαίδευσης σχετικά με την ειδικότητά τους.>>


Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #758 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 08:45:15 μμ »
εσένα θα πάρουν εφόσον προηγείσαι στην κατάταξη. Αν ειναι πάνω από 50χμ από την έδρα του κδβμ δικαιούσαι βενζίνες και αν έχει διόδια φυσικά και τα διόδια. Ζητάς ένα χαρτί από τις τεχνικές υπηρεσίες του δήμου όπου αναγράφεται η επίσημη χιλιομετρική απόσταση. Για τις βενζίνες παίρνεις περίπου 0,15 λεπτά ανά χιλιόμετρο. Γράφεις κάθε μήνα σε ένα ημερολόγιο που θα σου χορηγήσουν τις ώρες και τις ημέρες της προσέλευσης. Τα καταθέτεις όλα μαζί όταν σου πει ο υπεύθυνος, μαζί με δίπλωμα και άδεια. Αν το αυτοκίνητο ανήκει σε άλλον θέλεις  , αν θυμάμαι καλά, ένα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης όπου πρέπει να φαίνεται ότι είναι 1ου βαθμού συγγένεια.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #759 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 08:54:18 μμ »
Εμένα σήμερα ήρθε το περιζήτητο e-mail για την επιμόρφωση! έχει την πόλη μου, δεν το περίμενα. Είναι διήμερο, καθώς έχει και προτεινόμενες ημερομηνίες. Θέλει κάποιος από εσάς να δει το e-mail ας μου στείλει προσωπικό μνμ να του το επισυνάψω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:15 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #760 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 09:00:29 μμ »
μπορεις να μας πεις για ποτε ειναι το σεμιναριο; μιας που σημερα σου το εστειλαν.

edit: αα τωρα ειδα οτι ειπες οτι εχει προτεινομενες ημερομηνιες. για πες ποιες ειναι. 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2014, 09:02:02 μμ από evi06 »

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #761 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 09:09:13 μμ »
είναι ΣΚύριακα 15-16, 22-23, 29-30 Μαρτίου και 5-6 Απριλίου για την περιοχή Ξάνθη.

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #762 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 09:12:58 μμ »
Αξιοκρατια θεωρω υπάρχει. Σε καλεσαν γιατι ειναι λογικα το πρωτο τμημα που δημιοργηθηκε και καλεσαν εσενα. Αν αρνηθεις καλουν τον επομενο και οταν και οπου γινει αλλο τμημα καλουν παλι απ την αρχη -οσους αρνηθηκαν η δεν εργαζονται τωρα σε αλλο εργο. Καπως ετσι παει....

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #763 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 09:15:22 μμ »
ευχαριστω giannisz  :)

Αποσυνδεδεμένος mariangela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #764 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 10:56:42 μμ »
είναι ΣΚύριακα 15-16, 22-23, 29-30 Μαρτίου και 5-6 Απριλίου για την περιοχή Ξάνθη.

Εσυ σε ποιο Σ/Κ είσαι???Εγω έχω συναντηση 15/2..και μόλις εμαθα οτι αυτη η εβδομαδα(3/2-9/2) είναι η πρώτη εβδομαδα του προγράμματος και έχω αλλες δύο εβδομαδες για να κανω την εργασια που ειναι απαραιτητη..... :-\

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #765 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 03:00:43 μμ »
Εσυ σε ποιο Σ/Κ είσαι???Εγω έχω συναντηση 15/2..και μόλις εμαθα οτι αυτη η εβδομαδα(3/2-9/2) είναι η πρώτη εβδομαδα του προγράμματος και έχω αλλες δύο εβδομαδες για να κανω την εργασια που ειναι απαραιτητη..... :-\

Είμαι στην ειδικότητα πληροφορικής, δεν νομίζω να είμαστε μαζί.
Πάντως επέλεξα στις 15-16 Μαρτίου και 5-6 Απριλίου.

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #766 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 03:24:55 μμ »
παιδια αυτό βρηκα τι στο καλο;   τι στιγμη που είμαι σε έναν ολόκληρο νομο δεν πρεπει από το ένα ακρο στο άλλο να με πληρώνουν; <<Για τις μετακινήσεις του εκπαιδευτή για διδασκαλία προβλέπεται η κάλυψη οδοιπορικών εξόδων για μετακινήσεις με Μέσα Μαζικής Μεταφοράς και Ι.Χ. αυτοκίνητο μόνο για απόσταση μεγαλύτερη των 50 χιλιομέτρων υπολογιζόμενη συνολικά από την κατοικία του εκπαιδευτή και προς το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης ή τον χώρο εκπαίδευσης και επιστροφή ή από το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης προς το χώρο εκπαίδευσης και επιστροφή.

Για την πραγματοποίηση μετακίνησης απαιτείται η συμπλήρωση και αποστολή του ημερολογίου μετακίνησης και του εκκαθαριστικού οδοιπορικών εξόδων και η αποστολή τους στην ομάδα έργου του ΙΝΕΔΙΒΙΜ στο τέλος κάθε μήνα. Αυτά θα συνοδεύονται από την άδεια ΙΧ και τη βεβαίωση χιλιομετρικής απόστασης στην περίπτωση χρήσης ΙΧ ή από το απόκομμα εισιτηρίου σε περίπτωση χρήσης ΜΜΜ. Για χρήση αυτοκινήτου οικογενειακού προσώπου απαιτείται Υπεύθυνη Δήλωση του ιδιοκτήτη περί παραχώρησης του Ι.Χ. Η αποζημίωση υπολογίζεται με βάση τα διανυθέντα χιλιόμετρα επί 0,15 € ανά χλμ. Για μετακινήσεις σε οδικές αρτηρίες όπου υπάρχουν διόδια, χρησιμοποιούνται αυτές και προσκομίζονται απαραίτητα οι αποδείξεις των διοδίων.>>
τωρα με το άλλο θέμα , δεν ξερω τι να κανω να δεχτω ΄; και μετα θα παρουν αλλον στα κοντινα κεντρα;..δεστε εδώ και πειτε μου σας παρακαλω...<<Αποκλίσεις από τη λίστα κατάταξης δεν επιτρέπονται παρά μόνον για περιπτώσεις εκπαιδευτών που διαμένουν σε απομακρυσμένες περιοχές και αναπτύσσονται σε αυτές, όμορες ή κοντινότερες περιοχές τμήματα εκπαίδευσης σχετικά με την ειδικότητά τους.>>
τα οδοιπορικα τα παιρνεις, οχι ολα αλλα ενα μεγαλο ποσοστό (ειναι 0,15/ χιλ. )!! ετσι με καλεσαν και εμενα απο αλλο δημο 100 χιλ. μακρια στην αρχη δεν δεχτηκα αλλα επειδη είτε αρνιομαστε είτε δεχομαστε στην ουσια μετα περναμε στο τέλος του πινακα και έτσι εμενα δεν με καλεσαν ποτε απο την περιοχη μου και με καλεσαν πριν λιγες μερες παλι απο τον ιδιο δημο για αλλο τμημα επειδη ομως τυχαινει και εχω δουλεια προς τα εκει δεχτηκα αυτη τη φορα .... γιατι ειναι και η ταλαιπωρια ... οχι μονο το οικονομικο!! αλλα να ξερεις αν εχεις μικρο πινακα ισως σε ξανα καλεσουν αν ο πινακας ειναι μεγαλος δεν υπαρχει καμια περιπτωση να σε ξανα καλέσουν...  :(

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #767 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 04:57:04 μμ »
15η.....Αλλα δεν νομιζω να εχει σημασια η σειρα για να σε καλεσουν στο σεμιναριο....

Απλά ρωτάω επειδή δεν με έχουν καλέσει εμένα ακόμη. Εγώ είμαι πιο κάτω στην ειδικότητά μου. Λογικά θα αναμένω το επόμενο χρονικό διάστημα. Για ποιο μάθημα έχεις κάνει αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #768 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 05:12:24 μμ »
Στη Ρόδο ξεκίνησαν επιτέλους να καλούν!!!  :D
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος mariangela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #769 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 05:21:16 μμ »
Απλά ρωτάω επειδή δεν με έχουν καλέσει εμένα ακόμη. Εγώ είμαι πιο κάτω στην ειδικότητά μου. Λογικά θα αναμένω το επόμενο χρονικό διάστημα. Για ποιο μάθημα έχεις κάνει αίτηση;

Πληροφορική....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 507

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.