*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 747201 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2912 στις: Νοέμβριος 22, 2020, 09:32:25 μμ »
Τα ονόματα στους πίνακες είναι καταταγμένα βάσει αριθού πρωτοκόλλου αίτησης και όχι βάσει μορίων κατάταξης.Οπότε και πρώτος να είναι κανείς στα μόρια , αν υπέβαλλε την αίτηση μεταγενέστερα από όλους τους άλλους υποψηφίους , εμφανίζεται στην τελευταία θέση. Μήπως αυτό συμβαίνει στην περίπτωση που αναφέρεις;Για τσέκαρέ  το ξανά... Οι άνεργοι μοριοδοτούνται βάσει μηνών ανεργίας αλλά δεν προτάσσονται

Αυτό που περιγράφεις δεν συμβαίνει. Αυτό που ισχύει και το οποίο δεν είχα προσέξει στο ποστ της συναδέλφου είναι το εξής: αν δηλώσεις ότι είσαι δημόσιος υπάλληλος, τότε ανεξάρτητα από μόρια μπαίνεις στο τέλος του πίνακα. Προφανώς πρόκειται για τέτοια περίπτωση. Κατά τα άλλα προηγούνται οι πιστοποιημένοι εκπαιδευτές, βάσει των μορίων τους και έπονται οι μη πιστοποιημένοι πάλι βάσει των μορίων τους. Η ανεργία δεν αποτελεί κριτήριο κατάταξης.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2020, 09:44:41 μμ από bloodymary195 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:34:41 »

Αποσυνδεδεμένος yiannk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2913 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 09:37:57 πμ »
Αυτό που περιγράφεις δεν συμβαίνει. Αυτό που ισχύει και το οποίο δεν είχα προσέξει στο ποστ της συναδέλφου είναι το εξής: αν δηλώσεις ότι είσαι δημόσιος υπάλληλος, τότε ανεξάρτητα από μόρια μπαίνεις στο τέλος του πίνακα. Προφανώς πρόκειται για τέτοια περίπτωση. Κατά τα άλλα προηγούνται οι πιστοποιημένοι εκπαιδευτές, βάσει των μορίων τους και έπονται οι μη πιστοποιημένοι πάλι βάσει των μορίων τους. Η ανεργία δεν αποτελεί κριτήριο κατάταξης.
Έτσι ακριβώς γίνεται.Και τώρα περιμένουμε να μας τηλεφωνήσουν από τους δήμους αν δημιουργηθούν τμήματα ;Απορώ τι θα γίνει φέτος εξαιτίας της πανδημίας.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2914 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 10:43:18 πμ »
Αυτό που περιγράφεις δεν συμβαίνει.

Κι όμως, αυτό ακριβώς που περιγράφω συμβαίνει...

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2915 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 10:45:40 πμ »
Έτσι ακριβώς γίνεται.Και τώρα περιμένουμε να μας τηλεφωνήσουν από τους δήμους αν δημιουργηθούν τμήματα ;Απορώ τι θα γίνει φέτος εξαιτίας της πανδημίας.

Ναι , περιμένουμε να μας τηλεφωνήσουν αν και όποτε δημιουργηθούν τμήματα. Η συγκεκριμένη πρόσκληση αφορούσε και εξ αποστάσεως τμήματα, οπότε ίσως κινηθούν έτσι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:34:41 »

Αποσυνδεδεμένος Goat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2916 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 12:00:56 μμ »
Αν κάποιος δουλεύει ως αναπληρωτής φέτος, μπορεί να δουλέψει στα ΚΔΒΜ;

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2917 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 12:01:10 μμ »
Κι όμως, αυτό ακριβώς που περιγράφω συμβαίνει...

Καλημέρα, στόχος μου δεν είναι να αντιπαρατεθώ, αλλά μου κάνει εντύπωση αυτό που λες! Δηλαδή στα αποτελέσματα της ειδικότητάς σου η κατάταξη που έχεις μπροστά σου είναι βάσει του αριθμού μητρώου αίτησης και στα δικά μου, όχι; Κοινώς όποιος προλάβει πρώτος; Τι να σου πω, αυτό ούτε νόημα βγάζει, ούτε συνέβη ποτέ στο παρελθόν. Τέλος πάντων... Και η προκήρυξη του 2018 πάντως είχε την Option για εξ αποστάσεως διδασκαλία, πράγμα που δεν νομίζω ότι εφαρμόστηκε, ίσως τώρα λόγω των συνθηκών. Παρ'όλα αυτά γενικότερα τα τελευταία χρόνια δεν νομίζω ότι τα ΚΔΒΜ κινήθηκαν με την ίδια δυναμική όπως μέχρι το 2015.

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2918 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 12:11:54 μμ »
Αν κάποιος δουλεύει ως αναπληρωτής φέτος, μπορεί να δουλέψει στα ΚΔΒΜ;

Ναι μπορεί, γιατί όχι; Και με τα ΙΕΚ συμβαίνει το ίδιο. Και μάλιστα το "αστείο" είναι ότι η προϋπηρεσία διδασκαλίας π.χ. στην Β'θμια εκπαίδευση μετράει για τα ΚΔΒΜ και τα ΙΕΚ. Η προϋπηρεσία όμως από ΚΔΒΜ και ΙΕΚ για τους αναπληρωτές δεν μετράει.

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2919 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 03:42:10 μμ »
Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου κάτι. Μπορούμε να αναλάβουμε 2 τμήματα ( πχ 2  25ωρα σε διαφορετικούς δήμους);
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2920 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 03:56:55 μμ »
Καλημέρα, στόχος μου δεν είναι να αντιπαρατεθώ, αλλά μου κάνει εντύπωση αυτό που λες! Δηλαδή στα αποτελέσματα της ειδικότητάς σου η κατάταξη που έχεις μπροστά σου είναι βάσει του αριθμού μητρώου αίτησης και στα δικά μου, όχι; Κοινώς όποιος προλάβει πρώτος; Τι να σου πω, αυτό ούτε νόημα βγάζει, ούτε συνέβη ποτέ στο παρελθόν. Τέλος πάντων... Και η προκήρυξη του 2018 πάντως είχε την Option για εξ αποστάσεως διδασκαλία, πράγμα που δεν νομίζω ότι εφαρμόστηκε, ίσως τώρα λόγω των συνθηκών. Παρ'όλα αυτά γενικότερα τα τελευταία χρόνια δεν νομίζω ότι τα ΚΔΒΜ κινήθηκαν με την ίδια δυναμική όπως μέχρι το 2015.
Ναι, ούτε εγώ στο λέω με σκοπό αντιπαράθεσης, αλλά αν δεις τους πίνακες δεν είναι η σειρά βάσει αριθμού μορίων αλλά βάσει αριθμού πρωτοκόλλου! Αυτό τουλάχιστον έχει γίνει στον δικό μου τον πίνακα. Όταν όμως γίνονται οι κλήσεις, γίνονται βάσει αριθμού μορίων .

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2921 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 03:58:55 μμ »
Αν κάποιος δουλεύει ως αναπληρωτής φέτος, μπορεί να δουλέψει στα ΚΔΒΜ;


ναι, με άδεια άσκησης έργου με αμοιβή απο την Αθμια/Βθμια. Αλλά όπως προαναφέρθηκε, πολύ χλιαρή είναι η κίνηση των ΚΔΒΜ  την τελευταία 5 ετία

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2922 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 04:19:22 μμ »
Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου κάτι. Μπορούμε να αναλάβουμε 2 τμήματα ( πχ 2  25ωρα σε διαφορετικούς δήμους);
Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός. Όσο πιο πολλά τμήματα γίνονται, τόσο πιο σύντομα έρχεται ξανά η σειρά σου και φυσικά μπορείς να είσαι συγχρόνως.

Αποσυνδεδεμένος FLE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2923 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 06:45:44 μμ »
Παιδιά καλησπέρα! Επανέρχομαι. Η φίλη που είχε τα περισσότερα μορια και ήταν στο τέλος του πίνακα ήταν επειδή είχε επιλέξει το κουτάκι δημόσιος υπάλληλος μιας κ ήταν αναπληρώτρια και όχι συνταξιούχος. Όμως λανθασμένα. Δεν έπρεπε να το επιλέξει. και σε τηλ. επικοινωνία με το Ινεδιβιμ της ειπαν οτι αυτο δεν μπορεί να αλλάξει ούτε με ενσταση. Τραγικό! Αν κι εδω που τα λεμε εκείνοι δεν όφειλαν να ελέγξουν αν όντως είναι δημόσιος υπάλληλος; Οπότε η σειρά προτεραιότητας παει με καποιο χαρτί στην εκπαίδευση ενηλίκων και μόρια και έπειτα οι υπόλοιποι κι ας έχουν παραπάνω μορια. Οι δημόσιοι υπάλληλοι στο τέλος. Αναπληρωτές και ωρομίσθιοι σαφώς και μπορούν να κάνουν γκρουπακια στην περιοχή που είναι αν την έχουν δηλώσει.

Αποσυνδεδεμένος IOANNIS131185

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2924 στις: Δεκέμβριος 20, 2020, 02:28:30 μμ »
Ειμαι 1ος σε κδβμ δυτικης ελλαδας ως συμβουλος σταδιοδρομιας. Θα πρεπει να δημιουργηθει τμημα για να με καλεσουν? αν δε δημιουργηθει τμημα, μενει αναξιοποιητο το οτι ειμαι πρωτος στη καταταξη?ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2925 στις: Δεκέμβριος 20, 2020, 03:10:15 μμ »
Ειμαι 1ος σε κδβμ δυτικης ελλαδας ως συμβουλος σταδιοδρομιας. Θα πρεπει να δημιουργηθει τμημα για να με καλεσουν? αν δε δημιουργηθει τμημα, μενει αναξιοποιητο το οτι ειμαι πρωτος στη καταταξη?ευχαριστω
Είναι φοβερό αυτό που γίνεται τόσο καιρό με τα κδβμ! Δεν ενδιαφέρει κανέναν! Προσκλήσεις τραγικές, αποτελέσματα που απέρριπταν σχεδόν το σύνολο των υποψηφίων, ξανά να κάνουμε αιτήσεις και τώρα έχουμε τα αποτελέσματα απλά να τα κοιτάμε! Στις περισσότερες περιοχές δεν κινείται τίποτα! Αν δεν γίνει τμήμα απλά θα έχετε την πρωτιά να την κοιτάτε, αυτή είναι η πικρή αλήθεια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 556
Σύνολο: 579

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.