*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3139950 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος efi89

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2968 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 08:53:24 πμ »
Γεια σας! θα ήθελα να ρωτήσω, τα μαθήματα αρχίζουν αύριο έτσι? έχω προβληματιστεί καθώς ενώ ολοκληρώθηκε η εγγραφή μου στα μαθήματα δεν μου έχουν στείλει ακόμα το όνομα χρήστη και τον κωδικό για το moodle. Υπάρχει κάποιος που να βρίσκεται στην ίδια θέση με μένα? ευχαριστώ!

Καλημέρα! Συμβαίνει πολλές φορές αυτό με αυτούς που ξεκινούν το πρόγραμμα. Μην ανησυχείς θα σου σταλουν οι κωδικοί. Οι καθηγητές το γνωρίζουν αυτό, οπότε είναι ελαστικοί ως προς τις προθεσμίες τις πρώτες εβδομάδες. Αν ωστόσο καθυστερήσουν πολύ καλύτερα να απευθυνθείς στο πανεπιστήμιο!Καλή αρχή!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ntouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2969 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 11:58:20 πμ »
Συνάδελφοι καλημέρα!
Θα ήθελα αν είναι εύκολο καποιος που τα έχει παρακολουθήσει, να με πληροφορήσει σχετικά με τα εξής μαθήματα (κατά πόσο είναι απαιτητικά, τι εργασίες χριεάζονται, τρόπος εξέτασης κλπ):

EDUC-552DL Εφαρμογές Τεχνολογίας στην Ειδική Εκπ.    
EDUC-610DL Μέτρηση και Αξιολόγηση στην Εκπαίδευση
EDUC-624DL Δυσλεξία: Έρευνες & Νεότερες Τάσεις

ευχαριστώ και καλή αρχή σε όλους στο χειμερινό τετράμηνο!! :)
Η παιδεία, όπως και η τέχνη, είναι vis formandi, μια δύναμη μορφοποίησης του χάους

Αποσυνδεδεμένος alex_ia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2970 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 12:33:32 μμ »
Παιδια οσοι μπηκατε στο moodle σημερα σας δειχνει κανονικα τ μαθηματα κ τ φορουμ κλπ? Εμενα δεν δείχνει κατι σχετικο μ τ μαθηματα ουτε καν  περιγραφη γ αυτα που διαλεξα κ μ εμφανιζει τ φορουμ απ τ προηγουμενο τετραμηνο

Αποσυνδεδεμένος notatytou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2971 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 12:35:54 μμ »
Ερωτησούλα: μπορώ να μπω με τους προσωρινούς κωδικούς στο moodle?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dem06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2972 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 01:39:30 μμ »
Χρειάζομαι βοήθεια!! Πρέπει να διαλέξω το τελευταίο μου μάθημα... Υπάρχουν 3 επιλογές : το 552 Εφαρμογές της τεχνολογίας στην Ειδική εκπαίδευση, 529 Νοητική Υστέρηση- Αυτισμός και το 624 Δυσλεξία έρευνες και νεότερες  τάσεις!! Ποιο θα μου προτείνατε να πάρω????

Αποσυνδεδεμένος efi89

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2973 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 02:01:31 μμ »
Παιδια οσοι μπηκατε στο moodle σημερα σας δειχνει κανονικα τ μαθηματα κ τ φορουμ κλπ? Εμενα δεν δείχνει κατι σχετικο μ τ μαθηματα ουτε καν  περιγραφη γ αυτα που διαλεξα κ μ εμφανιζει τ φορουμ απ τ προηγουμενο τετραμηνο

οχι δεν δείχνει ούτε σε μένα τα μαθήματα! Μην ανησυχείς! και στο προηγούμενο τετράμηνο γυρω στις 4 άνοιξαν τα μαθήματα!

Αποσυνδεδεμένος elenaki!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nηπιαγωγός δίχως αύριο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2974 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 04:58:31 μμ »
Χρειάζομαι βοήθεια!! Πρέπει να διαλέξω το τελευταίο μου μάθημα... Υπάρχουν 3 επιλογές : το 552 Εφαρμογές της τεχνολογίας στην Ειδική εκπαίδευση, 529 Νοητική Υστέρηση- Αυτισμός και το 624 Δυσλεξία έρευνες και νεότερες  τάσεις!! Ποιο θα μου προτείνατε να πάρω????

Δεν έχω προσωπική εμπειρία με κανένα απο τα μαθήματα, αλλά μιας και βιάζεσαι να φανταστώ, να σου πω απο αυτά που έχω διαβάσει, πως καλύτερα να αποφύγεις το 552. Έχω ακούσει πως είναι δυσνόητο, οι εξετάσεις με κλειστά βιβλία, πολλές εργασίες και ο καθηγητής διόλου συνεργάσιμος. Διάλεξε ένα απο τα υπόλοιπα. Έχουν ίδια σχεδόν δομή (μαθήματα του Στασινού βλέπεις) και μοιάζουν με το 521. Εγώ διάλεξα για το τελευταίο μου τετράμηνο το 529. Έχω ακούσει πως είναι βατό ενώ  στα συν του είναι πως έχει ίδιο βιβλίο με το 521.

Αποσυνδεδεμένος RosaSer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2975 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 06:11:03 μμ »
Καλησπέρα, υπάρχουν ακόμη μαθήματα του θερινού εξαμήνου που δεν έχουν δώσει βαθμό!! Εμένα το moodle δείχνει ακόμα αυτά τα μαθήματα που παραμένουν ανοιχτά, συμβαίνει και σε άλλους αυτό?

Αποσυνδεδεμένος chrisa88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2976 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 07:25:04 μμ »
Καλησπέρα!! ναι και σε μένα συμβαίνει το ίδιο... γνωρίζετε αν έχει βγει το 526 του Σαλβαρά;;; γιατί σε μένα είναι ακόμα z στο intranet...

Αποσυνδεδεμένος anni!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2977 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 01:24:26 μμ »
Γεια σας! θα ήθελα να ρωτήσω, τα μαθήματα αρχίζουν αύριο έτσι? έχω προβληματιστεί καθώς ενώ ολοκληρώθηκε η εγγραφή μου στα μαθήματα δεν μου έχουν στείλει ακόμα το όνομα χρήστη και τον κωδικό για το moodle. Υπάρχει κάποιος που να βρίσκεται στην ίδια θέση με μένα? ευχαριστώ!

Ουτε κ σε μένα έστειλαν κάτι ακόμα!σήμερα απλα ενέκριναν τα μαθήματα μου!

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2978 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 02:12:04 μμ »
Δεν έχω προσωπική εμπειρία με κανένα απο τα μαθήματα, αλλά μιας και βιάζεσαι να φανταστώ, να σου πω απο αυτά που έχω διαβάσει, πως καλύτερα να αποφύγεις το 552. Έχω ακούσει πως είναι δυσνόητο, οι εξετάσεις με κλειστά βιβλία, πολλές εργασίες και ο καθηγητής διόλου συνεργάσιμος. Διάλεξε ένα απο τα υπόλοιπα. Έχουν ίδια σχεδόν δομή (μαθήματα του Στασινού βλέπεις) και μοιάζουν με το 521. Εγώ διάλεξα για το τελευταίο μου τετράμηνο το 529. Έχω ακούσει πως είναι βατό ενώ  στα συν του είναι πως έχει ίδιο βιβλίο με το 521.

Μακριά από το 552!!! Το είχα το προηγούμενο τετράμηνο και ήταν μακράν το χειρότερο μάθημα που είχα ποτέ...από όλες τις απόψεις...Δυσλεξία είχα και ήταν καλό. Δύο εργασίες όχι πολύ μεγάλες και εβδομαδιαίες δραστηριότητες. Εγώ θα το συνιστούσα. Το 529 δεν το είχα καθόλου οπότε δεν ξέρω να σου πω.

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2979 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 02:16:47 μμ »
Καλησπέρα, υπάρχουν ακόμη μαθήματα του θερινού εξαμήνου που δεν έχουν δώσει βαθμό!! Εμένα το moodle δείχνει ακόμα αυτά τα μαθήματα που παραμένουν ανοιχτά, συμβαίνει και σε άλλους αυτό?

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει..Περιμένω το 523 και το 552...

Αποσυνδεδεμένος thanos_83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2980 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 09:02:27 μμ »
Kαλησπέρα παιδια.

Είμαι κι εγω πρωτακι και θα ηθελα να τη γνωμη σας για τις επιλογες μαθηματων.
Εχω επιλεξει το 510 (Εκπαιδευτική Έρευνα: Αρχές και Μέθοδοι Ποιοτικής και Ποσοτικής Έρευνας) με τον. κ Μοσουλιδη, το 501(Ψυχολογικές Διαστάσεις στην Εκπαίδευση) με κ.Στυλιανου  ,το  621( παιδαγωγικη συμπεριληψης) με κ.Αγγελιδη και το 592 (σεμιναριο 2) με κ Αγγελιδoυ.Δεδομενου του οτι εργαζομαι θεωρειτε οτι ειναι πολλα η αρκετα δυσκολα?ΠΟια η γνωμη σας για τους καθηγητες?
Θα εκτιμουσα πολυ τη βοηθεια σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2014, 09:23:51 μμ από thanos_83 »

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2981 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 11:29:52 μμ »
Kαλησπέρα παιδια.

Είμαι κι εγω πρωτακι και θα ηθελα να τη γνωμη σας για τις επιλογες μαθηματων.
Εχω επιλεξει το 510 (Εκπαιδευτική Έρευνα: Αρχές και Μέθοδοι Ποιοτικής και Ποσοτικής Έρευνας) με τον. κ Μοσουλιδη, το 501(Ψυχολογικές Διαστάσεις στην Εκπαίδευση) με κ.Στυλιανου  ,το  621( παιδαγωγικη συμπεριληψης) με κ.Αγγελιδη και το 592 (σεμιναριο 2) με κ Αγγελιδoυ.Δεδομενου του οτι εργαζομαι θεωρειτε οτι ειναι πολλα η αρκετα δυσκολα?ΠΟια η γνωμη σας για τους καθηγητες?
Θα εκτιμουσα πολυ τη βοηθεια σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!


Για το 510 δε γνωρίζω.. είχα επιλέξει 512 το οποίο είναι μόνο ασκήσεις.. θέλει λίγο να πιάνεις τα μαθηματικά και κάποια απλή στατιστική με πίνακες.
Το 621 είναι ωραίο μαθηματάκι σαν παραμύθι.... δεν θα το έπαιρνα με Αγγελίδη.. όχι ότι έχω ακούσει ιδιαίτερα άσχημα λόγια (στις περισσότερες εργασίες έβαλε ότι είναι εκτός θέματος--στο προηγούμενο τετράμηνο). Έχω ακούσει θετικά σχόλια για Ηλιάδου και Γεροσίμου (την τελευταία την είχα εγώ)
Δεν θα σε αφήσουν να πάρεις το σεμινάριο 2.. και ποιος ο λόγος να το κάνεις αυτό..Επέλεξε το σεμινάριο 1 με Δανόπουλο. Προς θεού ΟΧΙ Ιεροκυπιώτη.
Το 501 λένε ότι είναι δυσνόητο αλλά η καθηγήτρια που επέλεξες λένε ότι είναι φοβερή.
Προσωπικά από τον κύκλο αυτόν πήρα το 504 με Μάγο.
Αρκετά μαθήματα επέλεξες πάντως με πολλές εργασίες και εβδομαδιαίες δραστηριότητες.

Καλή Αρχή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 354
Σύνολο: 356

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.