*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3141009 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2954 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 10:58:36 μμ »
Καλημέρα. Αν είσαι 1ο τετράμηνο πρέπει να δώσεις 455€ (400€ προκαταβολή+ 55€ για την αίτηση εισδοχής). Αν είσαι σε επόμενο τετράμηνο τότε πρέπει να δώσεις 400€. Θα πρέπει να φροντίσεις να τα δώσεις σχετικά σύντομα. Ήδη πάνω από 15 μέρες έχουν ζητήσει να τα καταθέσουμε.
Για το 510 σου προτείνω ανεπιφύλακτα τον Γιασεμή. Είναι πολύ καλός. Ακόμη δες το 512 (οπωσδήποτε με την Παπαϊερωνύμου).Είναι αρκετά εύκολο μάθημα. Η καθηγήτρια είναι εξαιρετική.
[/quote  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :) ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΚΟΙΚΤΕΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ?? ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΛΑΒΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΡΙΒΕΣ ΠΟΣΟ Κ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ. ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ 29 ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ?
 ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ, ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟ MAIL Ή ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ INTARNET ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2014, 11:01:58 μμ από μαρακι μαρακι »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alex_ia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2955 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 12:16:40 πμ »
Θα πάρω αύριο να δω τι γίνεται  :-
Τσεκαρε τα σπαμ στα μειλ σου....εμενα εκει μπηκε τ μειλ κ δν το ειχα παρει πρεφα 2 μερες

Αποσυνδεδεμένος eviv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2956 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 03:14:49 πμ »
Γεια σας! Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου ως αγχωμένο πρωτάκι να ρωτήσω αν κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει δίνοντάς μου πληροφορίες για τα μαθήματα που επέλεξα. Λοιπόν επέλεξα το 511 με την κ Αβραμίδου, το 523 με τον κ Κωνσταντίνου και το Σεμινάριο 2 με την κ Αγγελίδου. Πως σας φαίνονται? επιπλέον θα μπορώ να ανταπεξέλθω στο δεύτερο σεμινάριο για αρχή? (τα τμήματα στο σεμινάριο 1 είχαν κλείσει).

Ευχαριστώ πολύ! καλή αρχή  σε όλους  :)

Αποσυνδεδεμένος marcha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2957 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 07:59:11 πμ »
Γεια σας! Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου ως αγχωμένο πρωτάκι να ρωτήσω αν κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει δίνοντάς μου πληροφορίες για τα μαθήματα που επέλεξα. Λοιπόν επέλεξα το 511 με την κ Αβραμίδου, το 523 με τον κ Κωνσταντίνου και το Σεμινάριο 2 με την κ Αγγελίδου. Πως σας φαίνονται? επιπλέον θα μπορώ να ανταπεξέλθω στο δεύτερο σεμινάριο για αρχή? (τα τμήματα στο σεμινάριο 1 είχαν κλείσει).

Ευχαριστώ πολύ! καλή αρχή  σε όλους  :)
Καλημέρα eviv!! Οι επιλογές σου ειναι μια χαρα!!για το 523 μαθαίνεις απέξω τις σημειώσεις και θα είσαι ok...για το σεμινάριο 2 μην ανησυχείς αφού θα σε βοηθήσει πολυ το μάθημα 511...ολα καλα λοιπόν!! Για τους καθηγητές δεν μπορώ να σου πω παρά μονο για τον κ. Κωνσταντίνου ότι ειναι γενναιοδωρος με την βαθμολογία ενώ καλα λόγια εχω ακούσει και για την κ.Αβραμιδου ;)  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΤΩΝΗΣ11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2958 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 01:56:34 μμ »
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω για την ολοκλήρωση του μεταπτυχιακού ο μέσος όρος βαθμολογίας πρέπει να είναι από 70% και πάνω?

Αποσυνδεδεμένος notatytou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2959 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 01:59:27 μμ »
Καλησπέρα!!! Την Δευτέρα ξεκινούν τα μαθήματα σωστά;;; Πως ακριβώς θα γίνει αυτο; Εχω δηλώσει τα μαθήματα μου άλλα μέχρι εκει. Πως θα δω το προγραμμα, τα συγγράμματα;

Αποσυνδεδεμένος marcha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2960 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 02:14:43 μμ »
Καλησπέρα!!! Την Δευτέρα ξεκινούν τα μαθήματα σωστά;;; Πως ακριβώς θα γίνει αυτο; Εχω δηλώσει τα μαθήματα μου άλλα μέχρι εκει. Πως θα δω το προγραμμα, τα συγγράμματα;
μην ανησυχείς!!απο Δευτέρα που θα ανοίξουν τα μαθήματα θα μπεις στο λογαριασμό σου στο moodle και θα δεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι !!

Αποσυνδεδεμένος notatytou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2961 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 02:19:18 μμ »

μην ανησυχείς!!απο Δευτέρα που θα ανοίξουν τα μαθήματα θα μπεις στο λογαριασμό σου στο moodle και θα δεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι !!

Τώρα προσπαθώ να μπω στο moodle και δεν με βάζει. Πρέπει να ξεκινήσουν για να μπω;

Αποσυνδεδεμένος marcha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2962 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 02:56:53 μμ »
Τώρα προσπαθώ να μπω στο moodle και δεν με βάζει. Πρέπει να ξεκινήσουν για να μπω;
υπομονη μέχρι την Δευτέρα!!τοτε θα δεις αναλυτικά τι βιβλία χρειάζεσαι, το διάγραμμα...μην ανησυχείς οι καθηγητές ειναι επιεικεις αφου γνωρίζουν οτι στην αρχή άλλοι δεν θα έχουν βιβλία, δεν θα έχουν κωδικούς....

Αποσυνδεδεμένος marcha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2963 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 03:00:32 μμ »
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω για την ολοκλήρωση του μεταπτυχιακού ο μέσος όρος βαθμολογίας πρέπει να είναι από 70% και πάνω?
αντωνη αυτο το βρήκα στις οδηγίες που υπάρχουν στο moodle...ελπίζω να σε βοηθήσει..."Τα Μεταπτυχιακά Προγράμματα απαιτούν την ολοκλήρωση τουλάχιστον 30 πιστωτικών μονάδων/75-180 ECTS, ανάλογα με τις απαιτήσεις του κάθε προγράμματος.  Ο φοιτητής πρέπει να ολοκληρώσει όλες τις απαιτήσεις του προγράμματος.  Η ελάχιστη γενική βαθμολογία (CPA) που απαιτείται είναι 2.0/4.0"

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2964 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 03:50:03 μμ »
Παράθεση
αντωνη αυτο το βρήκα στις οδηγίες που υπάρχουν στο moodle...ελπίζω να σε βοηθήσει..."Τα Μεταπτυχιακά Προγράμματα απαιτούν την ολοκλήρωση τουλάχιστον 30 πιστωτικών μονάδων/75-180 ECTS, ανάλογα με τις απαιτήσεις του κάθε προγράμματος.  Ο φοιτητής πρέπει να ολοκληρώσει όλες τις απαιτήσεις του προγράμματος.  Η ελάχιστη γενική βαθμολογία (CPA) που απαιτείται είναι 2.0/4.0"

Ναι έτσι είναι. Το 2.00/4.00 στην πραγματικότητα σημαίνει 75/100 μέσος όρος βαθμολογίας. Εμείς το ανακαλύψαμε όταν μπήκαμε να δώσουμε εξετάσεις στο 1ο μάθημα και αγχωθήκαμε. Είναι πολύ πιο εύκολο απ' όσο φαντάζεσαι να συμπληρώσεις μέσο όρο στα μαθήματα 75/100 οπότε μη σε προβληματίζει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2965 στις: Σεπτέμβριος 27, 2014, 10:32:19 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ. ΜΕ ΤΙ ΙΣΟΥΤΑΙ ΤΟ Α, Β,C ΚΤΛ? ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΥΠΑΡΧΕΙ Α+, Α-, Β+, Β-. ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΙ ΙΣΟΥΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ????

       ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ: 2ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ Α ΚΥΚΛΟ, 1 ΜΑΘΗΜΑ ΑΠΟ Β ΚΘΚΛΟ, ΤΑ 3 ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΚΑΙ 3 ΚΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ Ή 1 ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΒΗ, ΣΩΣΤΑ???????
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2014, 10:39:03 μμ από μαρακι μαρακι »

Αποσυνδεδεμένος marcha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2966 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 12:24:37 πμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ. ΜΕ ΤΙ ΙΣΟΥΤΑΙ ΤΟ Α, Β,C ΚΤΛ? ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΥΠΑΡΧΕΙ Α+, Α-, Β+, Β-. ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΙ ΙΣΟΥΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ????

       ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ: 2ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ Α ΚΥΚΛΟ, 1 ΜΑΘΗΜΑ ΑΠΟ Β ΚΘΚΛΟ, ΤΑ 3 ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΚΑΙ 3 ΚΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ Ή 1 ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΒΗ, ΣΩΣΤΑ???????

για τις βαθμολογίες υπάρχει πίνακας αξιολόγησης στο moodle. Προσπάθησα να κάνω copy-paste αλλα δεν τα κατάφερα  ::)  :P...οπότε κοιτα στο moodle στην αρχή της κεντρικης σελίδας υπάρχει το med-DL-announcements forum.οσον αφορά τον αριθμό των μαθημάτων τα υπολογισες σωστά.  :)

 



 

Αποσυνδεδεμένος eviv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2967 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 12:13:53 πμ »
Γεια σας! θα ήθελα να ρωτήσω, τα μαθήματα αρχίζουν αύριο έτσι? έχω προβληματιστεί καθώς ενώ ολοκληρώθηκε η εγγραφή μου στα μαθήματα δεν μου έχουν στείλει ακόμα το όνομα χρήστη και τον κωδικό για το moodle. Υπάρχει κάποιος που να βρίσκεται στην ίδια θέση με μένα? ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.