*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3141486 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος erani

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5922 στις: Δεκέμβριος 06, 2015, 07:00:40 μμ »
Γεια σας...ακόμα και αν έχουμε δώσει μόνο τα μαθήματα και δεν έχουμε λάβει βαθμολογία ...είναι εφικτό να κάνω τα χαρτιά μου στον ΔΟΑΤΑΠ; Αν τους δώσω τα δικαιολογητικά + το παράβολο που ζητούν θα πάρω αριθμό πρωτοκόλλου; Ή θα μου πουν να περιμένω να βγουν οι βαθμολογίες;

Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει! Ευχαριστώ!
 Anastasia3331 έχω κι εγώ την ίδια απορία , αν μάθεις κάτι ενημέρωσε σε παρακαλώ!!! Από πότε πρέπει να ξεκινήσουμε τη διαδικασία αναγνώρισης;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5923 στις: Δεκέμβριος 06, 2015, 09:38:50 μμ »
Γεια σας...ακόμα και αν έχουμε δώσει μόνο τα μαθήματα και δεν έχουμε λάβει βαθμολογία ...είναι εφικτό να κάνω τα χαρτιά μου στον ΔΟΑΤΑΠ; Αν τους δώσω τα δικαιολογητικά + το παράβολο που ζητούν θα πάρω αριθμό πρωτοκόλλου; Ή θα μου πουν να περιμένω να βγουν οι βαθμολογίες;

Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει! Ευχαριστώ!
 Anastasia3331 έχω κι εγώ την ίδια απορία , αν μάθεις κάτι ενημέρωσε σε παρακαλώ!!! Από πότε πρέπει να ξεκινήσουμε τη διαδικασία αναγνώρισης;

ΝΟΜΙΖΩ οτι μπορουμε,εαν μαθετε ειδοποιηστε με κ μενα με προσωπικο μηνυμα, τι αΚΡΙΒΩς τους στελνουμε?παραβολο και τι αλλο?ταχυδρομικα?

Αποσυνδεδεμένος aggeliki06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5924 στις: Δεκέμβριος 07, 2015, 05:56:16 μμ »
Έριξα μια ματιά στο βιβλίο του μαθήματος <<Συγκριτική Παιδαγωγική>>,504, και διαπίστωσα  πως είναι αρκετά θεωτητικό,λεπτομερές και με όρους λίγο δυσνόητους.Στην εξέταση του μαθήματος ζητούν αποστήθιση μερών του βιβλίου ή μια γενικότερη ιδέα γύρω από κάθε κεφάλαιο;Μήπως κάποιο μάθημα από τον κύκλο Β είναι λιγότερο απαιτητικό;

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5925 στις: Δεκέμβριος 07, 2015, 07:52:11 μμ »
καλησπέρα!!! Γνωρίζει κανείς θέματα για 621 και 526????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5926 στις: Δεκέμβριος 07, 2015, 08:21:13 μμ »
Αγγελικη γεια σου! Βασικά πρόσεξε στις τηλεδιασκέψεις τον εξευρωπαισμό της εκπαίδευσης είχε πέσει θέμα, επίσης θυμάμαι αν ήμουν διευθυντής ενος σχολείου πως θα προωθούσα τη συμπεριληπτική εκπαίδευση. Ηταν κριτικής φύσεωςς, απο  το βιβλίο δεν χρειάζεται να αποστηθίσεις κατι συγκεκριμένο. Το κλείδι ειναι να έχεις κατανοήσει τις εννοιες όπως εξευρωπαισμό και συμπεριληπτική εκπαίδευση. Θυμάμαι οι τηλεδιασκέψεις με είχαν βοηθήσει αρκετα

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5927 στις: Δεκέμβριος 07, 2015, 08:27:35 μμ »
621 ψυχοπαθολογια , μας είχε βάλει ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής, να προσέξεις πολυ δεπυ, σχιζοφρένεια παιζει πολύ αλλά και ολες τις οι άλλες κοινωνική φοβία, ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή κτλ. Μετά είχε μια ερωτηση πως οι διάφορες θεωρίες γνωστική-συμπεριφορική κτλ, θα αντιμετώπιζαν μια διαταραχή και αναφέρεις παραδείγματα, καπως ετσι είχε ειπωθεί. Αλλη μια παρουσιάζε μια κλινική εικόνα ενός παιδιού και ρωτούσε πια διαταραχή ήταν και να το αιτιολογήσεις. Αλλα ολες τις διαταρχές να της διαβάσεις, επίσης είχε να επιλέξεις τα θέματα. Ηταν βατα, μην σ ανησυχεί ιδιαίτερα ως μάθημα

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5928 στις: Δεκέμβριος 07, 2015, 08:32:31 μμ »
621 ψυχοπαθολογια , μας είχε βάλει ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής, να προσέξεις πολυ δεπυ, σχιζοφρένεια παιζει πολύ αλλά και ολες τις οι άλλες κοινωνική φοβία, ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή κτλ. Μετά είχε μια ερωτηση πως οι διάφορες θεωρίες γνωστική-συμπεριφορική κτλ, θα αντιμετώπιζαν μια διαταραχή και αναφέρεις παραδείγματα, καπως ετσι είχε ειπωθεί. Αλλη μια παρουσιάζε μια κλινική εικόνα ενός παιδιού και ρωτούσε πια διαταραχή ήταν και να το αιτιολογήσεις. Αλλα ολες τις διαταρχές να της διαβάσεις, επίσης είχε να επιλέξεις τα θέματα. Ηταν βατα, μην σ ανησυχεί ιδιαίτερα ως μάθημα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά το 621 είναι η Παιδαγωγική της Συμπερίληψης και το 623 είναι η ψυχοπαθολογία

Αποσυνδεδεμένος aggeliki06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5929 στις: Δεκέμβριος 07, 2015, 10:10:37 μμ »
Αγγελικη γεια σου! Βασικά πρόσεξε στις τηλεδιασκέψεις τον εξευρωπαισμό της εκπαίδευσης είχε πέσει θέμα, επίσης θυμάμαι αν ήμουν διευθυντής ενος σχολείου πως θα προωθούσα τη συμπεριληπτική εκπαίδευση. Ηταν κριτικής φύσεωςς, απο  το βιβλίο δεν χρειάζεται να αποστηθίσεις κατι συγκεκριμένο. Το κλείδι ειναι να έχεις κατανοήσει τις εννοιες όπως εξευρωπαισμό και συμπεριληπτική εκπαίδευση. Θυμάμαι οι τηλεδιασκέψεις με είχαν βοηθήσει αρκετα
Σε ευχαριστώ πολύ Sotia!!!!!!Καλή συνέχεια σε σένα!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ioanna199

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5930 στις: Δεκέμβριος 08, 2015, 06:20:20 μμ »
Kαλησπέρα. Μόλις ειδοποιήθηκα κι εγω οτι έγινα δεκτή στο μεταπτυχιακό αύτο. Ξέρει κανείς τι γίνεται τελικά με τη συνάφεια; Είδα οτι ανακλήθηκε η απόφαση αλλα ρωτάω μηπως γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω.Λέτε εμείς που ξεκινάμε τώρα να αντιμετωπίσουμε πρόβλημα με αυτό το θέμα;

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5931 στις: Δεκέμβριος 08, 2015, 06:45:10 μμ »
IΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ! ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ, Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕΥΣΤΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ...ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙΣ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ, ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ. ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΦΕΚ, ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΕΧΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος Diamond2016

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5932 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 03:12:23 μμ »
Αγγελικη γεια σου! Βασικά πρόσεξε στις τηλεδιασκέψεις τον εξευρωπαισμό της εκπαίδευσης είχε πέσει θέμα, επίσης θυμάμαι αν ήμουν διευθυντής ενος σχολείου πως θα προωθούσα τη συμπεριληπτική εκπαίδευση. Ηταν κριτικής φύσεωςς, απο  το βιβλίο δεν χρειάζεται να αποστηθίσεις κατι συγκεκριμένο. Το κλείδι ειναι να έχεις κατανοήσει τις εννοιες όπως εξευρωπαισμό και συμπεριληπτική εκπαίδευση. Θυμάμαι οι τηλεδιασκέψεις με είχαν βοηθήσει αρκετα

Καλησπερα Sotia, θα ηθελα να σε ρωτησω αν γνωριζεις για το 501 αν ειναι αναγκαιο να διαβασουμε απο το  βιβλιο. Αν διαβασω τις σημειωσεις που ανεβασαν στη πλατφορμα και τις δραστηριοτητες που καναμε, θα ειμαι καλυμενη για τις εξετασεις;

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5933 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 08:05:50 μμ »
Δυστυχώς δεν το είχα παρει(501) και δεν μπορω να σε βοηθήσω

Αποσυνδεδεμένος antig

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5934 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 10:57:47 μμ »
 γεια σε όλους θυμαται κανείς τα περσινά ή  και παλιότερα θέματα στο 511 αρχές και μέθοδοι ποιοτικής έρευνας με βρασίδα;;  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2015, 11:01:10 μμ από antig »

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5935 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 12:21:12 μμ »
ΑNTIG ΓΕΙΑ ΣΟΥ! ΓΙΑ ΤΟ 511, ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ 5 ΒΑΣΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΗΣ ΠΟΣΟΤΙΚΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ. ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΕΔΙΝΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΠΡΑΞΗ. ΜΕΤΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΔΙΝΕ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΡΩΤΟΥΣΕ ΠΩΣ ΘΑ  ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΡΑΨΙΜΟ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 595
Σύνολο: 611

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.