*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3140749 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8204 στις: Ιούλιος 20, 2016, 10:26:07 μμ »
Ευχαριστώ Lina92! Το ξέρω ότι είναι υποκειμενική αλλά θα χρειαζόμουν ένα παράδειγμα εργασίας πιστεύω. Κι εμένα οι δύο θεματικές βγήκαν από τα ερευνητικά ερωτήματα. Κι εσύ έχεις το σεμινάριο;

Έχεις δίκιο Ariadni.Κι εγώ θα ήθελα ένα παράδειγμα εργασίας. Ναι έχω κι εγώ το σεμινάριο2.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος styliani

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8205 στις: Ιούλιος 20, 2016, 11:20:27 μμ »
Γεια σας!!!
Μπήκα να δηλώσω τα μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου την επόμενη της ανακοίνωσης και δεν υπάρχει κανένα μάθημα διαθέσιμο. Έχουν κλείσει όλα. Είμαι στα δύο τελευταία μαθήματα και επειδή έχω κάνει όλα τα υποχρεωτικά έχω λίγες επιλογές από τα μαθήματα επιλογής μόνο. Ήθελα να δηλώσω το 623 (Ψυχοπαθολογία του Παιδιού) και το 626 (Συναισθηματικά και Συμπεριφορικά Προβλήματα).  Μπορώ να τα δηλώσω μαζί αν ανοίξουν ξερει κανείς να μου πει? Έχω πάει πολύ πίσω με τις αλλαγές και τους περιορισμούς. Υπολόγιζα να τελειώσω το αργότερο τώρα τον Αύγουστο (6 εξάμηνα) και τώρα  έχω πάει κι άλλο ένα πίσω διότι το καλοκαίρι δεν μπορούσα να πάρω μαθήματα. Πρέπει οπωσδήποτε να μου ανοίξουν τα μαθήματα αυτά και κάποια αλλά από τα επιλογής. Δεν μπορεί τη μια μέρα να βγαίνει η ανακοίνωση και την άλλη να μην υπάρχει τμήμα. Πείτε μου τη γνώμη σας. Πάντως έχω αγχωθεί πολύ.
Σας ευχαριστώ πολύ


Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8206 στις: Ιούλιος 20, 2016, 11:33:32 μμ »
Γεια σας!!!
Μπήκα να δηλώσω τα μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου την επόμενη της ανακοίνωσης και δεν υπάρχει κανένα μάθημα διαθέσιμο. Έχουν κλείσει όλα. Είμαι στα δύο τελευταία μαθήματα και επειδή έχω κάνει όλα τα υποχρεωτικά έχω λίγες επιλογές από τα μαθήματα επιλογής μόνο. Ήθελα να δηλώσω το 623 (Ψυχοπαθολογία του Παιδιού) και το 626 (Συναισθηματικά και Συμπεριφορικά Προβλήματα).  Μπορώ να τα δηλώσω μαζί αν ανοίξουν ξερει κανείς να μου πει? Έχω πάει πολύ πίσω με τις αλλαγές και τους περιορισμούς. Υπολόγιζα να τελειώσω το αργότερο τώρα τον Αύγουστο (6 εξάμηνα) και τώρα  έχω πάει κι άλλο ένα πίσω διότι το καλοκαίρι δεν μπορούσα να πάρω μαθήματα. Πρέπει οπωσδήποτε να μου ανοίξουν τα μαθήματα αυτά και κάποια αλλά από τα επιλογής. Δεν μπορεί τη μια μέρα να βγαίνει η ανακοίνωση και την άλλη να μην υπάρχει τμήμα. Πείτε μου τη γνώμη σας. Πάντως έχω αγχωθεί πολύ.
Σας ευχαριστώ πολύ
Μην αγχώνεσαι! Κι εγώ ήθελα να επιλέξω ένα μάθημα το θερινό εξάμηνο και δεν υπήρχε. Έστειλα μειλ σε ένα ακαδημαικό σύμβουλο και μου πρότεινε να ξαναμπώ στο συστημα γιατι ανοίγουν κατα καιρούς τμήματα. Και όντως έτσι έγινε! Καλή επιτυχία. Και με το καλό να τελειώσεις!

Αποσυνδεδεμένος styliani

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8207 στις: Ιούλιος 21, 2016, 01:04:12 πμ »
Μην αγχώνεσαι! Κι εγώ ήθελα να επιλέξω ένα μάθημα το θερινό εξάμηνο και δεν υπήρχε. Έστειλα μειλ σε ένα ακαδημαικό σύμβουλο και μου πρότεινε να ξαναμπώ στο συστημα γιατι ανοίγουν κατα καιρούς τμήματα. Και όντως έτσι έγινε! Καλή επιτυχία. Και με το καλό να τελειώσεις!

Ευχαριστώ πολύ, Αριαδνη!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Αγγελική12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8208 στις: Ιούλιος 21, 2016, 08:13:31 πμ »
Καλημέρα σας,
θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος την ύλη του μαθήματος 501 Ψυχολογικές διαστάσεις στην εκπαίδευση και τι εργασίες έχει για να δω αν θα το δηλώσω στο χειμερινό. Αν έχει κάποιος να μου στείλει το διάγραμμα του μαθήματος θα με διευκόλυνε.

ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8209 στις: Ιούλιος 21, 2016, 09:47:56 πμ »
Μαρία καλησπέρα!Δεν χρειάζεται να τα κάνεις 2 αρχεία. Κάνε τα 1.Άν τυχόν δεν μπορείς να τα ανεβάσεις σε 1 λόγω μεγέθους αρχείου, τότε χώρισέ τα σε 2 αρχεία word.


Καλημέρα!Για το σεμινάριο 2 εγώ έχω κάνει 2 αρχεία.Το ένα word που είναι ουσιαστικά όλη η εργασία και το άλλο pdf που περιλαμβάνει τις συνεντευξεις με τις σημειώσεις σκαναρισμένες. Τη ρώτησα αν μπορώ να στείλω σε pdf και μου είπε ναι.Πως γίνετε οι συνεντεύξεις να γίνουν σε word;

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8210 στις: Ιούλιος 21, 2016, 10:04:52 πμ »

Καλημέρα!Για το σεμινάριο 2 εγώ έχω κάνει 2 αρχεία.Το ένα word που είναι ουσιαστικά όλη η εργασία και το άλλο pdf που περιλαμβάνει τις συνεντευξεις με τις σημειώσεις σκαναρισμένες. Τη ρώτησα αν μπορώ να στείλω σε pdf και μου είπε ναι.Πως γίνετε οι συνεντεύξεις να γίνουν σε word;

μια λύση είναι να κάνεις printscreen σε κάθε σελίδα του pdf και μετά την εικόνα να την κάνεις paste σε word!!!!!!
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8211 στις: Ιούλιος 21, 2016, 10:20:42 πμ »
μια λύση είναι να κάνεις printscreen σε κάθε σελίδα του pdf και μετά την εικόνα να την κάνεις paste σε word!!!!!


Πώς γίνετε το printscreen?

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8212 στις: Ιούλιος 21, 2016, 10:23:22 πμ »
μια λύση είναι να κάνεις printscreen σε κάθε σελίδα του pdf και μετά την εικόνα να την κάνεις paste σε word!!!!!


Πώς γίνετε το printscreen?

εξαρτάται το λειτουργικό που έχεις.... ρωτα το google how to printscreen in windows/mac
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος stela_500

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8213 στις: Ιούλιος 21, 2016, 10:34:34 πμ »
Καλημέρα  :) να παρω το 504 ή το 501; το 504 μου το δείχνει διαθέσιμο με χατζησωτηριου ειναι καλή;;;;

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8214 στις: Ιούλιος 21, 2016, 10:42:15 πμ »
εξαρτάται το λειτουργικό που έχεις.... ρωτα το google how to printscreen in windows/mac




Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος stepar10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8215 στις: Ιούλιος 21, 2016, 11:57:21 πμ »
Καλησπερα!
Θα ξεκινησω τοΠΜΣ "Σχολικη ψυχολογια" (καθαρα για μενα και οχι για πινακες κλπ) .
Με ποσα μαθηματα προτεινετε να ξεκινησω ,μιας και θα εργαζομαι παραλληλα σε σχολειο,  ενω ειμαι και μαμα ενός διχρονου ταραξια...;

Προτεινω δυο μαθηματα σε κάθε τετραμηνο! Το ιδιο επελεξα κι εγω , καθως δεν με νοιαζει ποτε θα το τελειωσω. Εργαζομαι κι εγω σε σχολειο και με παραπανω μαθηματα θα τα εβρισκα πολύ σκουρα. ΕΙναι και στον ανθρωπο ομως και στο ποσο αντεχει ο καθενας. Καλή αρχη.

Αποσυνδεδεμένος mariamath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8216 στις: Ιούλιος 21, 2016, 12:20:31 μμ »
Καλησπέρα, τις συνεντευξεις τις κωδικοποιησα στο word. γιαυτο ρωταω,  αυτο που σκεφτομαι ειναι να ειναι 1 αρχειο word η εργασια και αλλο ενα αρχειο word οι συνεντευξεις δηλαδη να τις συμπτυξω μαζι με το υπομνημα. τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος chryderm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8217 στις: Ιούλιος 21, 2016, 12:29:10 μμ »
Καλησπέρα, μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο μάθημα επιλογής σχετικά εύκολο ( να μην είναι πολύ απαιτητικό) και ταυτόχρονα να είναι ενδιαφέρον; Σας ευχαριστω :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.