*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3136372 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Miriam_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8246 στις: Ιούλιος 22, 2016, 06:06:50 μμ »
κ εγω θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το 621 τι απαιτησεις εχει?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ntouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8247 στις: Ιούλιος 22, 2016, 06:20:03 μμ »
\
Καλησπέρα !!! Σήμερα πήγα χωρίς να έχω ειδοποιηθεί στο ΔΟΑΤΑΠ (είμαι απόφοιτος του Μαιου) και μου έδωσαν την αναγνώριση !!! Στο δικηγόρο για μετάφραση και επικύρωση δίνω μόνο το diploma supplement??? Xρειαζεται κατι αλλο επικυρωση ή μετάφραση από δικηγόρο ή από καπου αλλου;;;  Πρεπει να τα εχω ολα ετοιμα μήπως και προλάβω τη Δευτερα την προθεσμία.... Όσοι ειστε απόφοιτοι Μαιου και χωρις να εχετε ειδοποιηθει πηγαιντε ΔΟΑΤΑΠ.....Μάλλον ειναι ολα ετοιμα....και εγω δεν το περιμενα....

Kαλησπέρα! Θα μπορούσες μήπως να μας πεις τον αριθμό πρωτοκόλλου που είχες πάρει από ΔΟΑΤΑΠ;;;
Επίσης το πρόγραμμα σπουδών είναι αναρτημένο στο σάιτ του Πανεπιστημίου, θα χρειαστεί να τους το προσκομίσεις και αυτό!
Η παιδεία, όπως και η τέχνη, είναι vis formandi, μια δύναμη μορφοποίησης του χάους

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8248 στις: Ιούλιος 22, 2016, 06:30:01 μμ »
κ εγω θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το 621 τι απαιτησεις εχει?


Το 621 έχει κάτι μικρές ομαδικές εργασίες και μια μεγάλη ατομική. Κατά την γνώμη μου μην το αφήσεις τελευταίο εξάμηνο γιατί είναι μάθημα στο οποίο έχω ακούσει ότι κόβουν. Εγώ είχα την Ηλιάδου που δεν μου άρεσε καθόλου σαν καθηγήτρια. Δεν μου άρεσε έτσι όπως εξηγούσε αλλά και στη βαθμολογία στο τέλος θεωρώ ότι ήταν αυστηρή.

Αποσυνδεδεμένος Ρ.Π

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8249 στις: Ιούλιος 22, 2016, 07:29:10 μμ »
Kαλησπέρα! Θα μπορούσες μήπως να μας πεις τον αριθμό πρωτοκόλλου που είχες πάρει από ΔΟΑΤΑΠ;;;
Επίσης το πρόγραμμα σπουδών είναι αναρτημένο στο σάιτ του Πανεπιστημίου, θα χρειαστεί να τους το προσκομίσεις και αυτό!
Είχα πρωτοκολλησει 23/6 αν εννοείς αυτό! 15978/2016: Αρ Πρωτοκόλλου. Πηγαιντε οι του Μαιου τη Δευτερα...εμενα δεν με ειχε ειδοποιησει κανενας, τυχαια πηγα...
 Στο δικηγόρο χρειάζονται να μεταφραστούν  και οι 7 σελιδες ή μόνο οι 3 πρώτες από το diploma supplement αφού οι υπόλοιπες 4 αναφέρουν το εκπαιδευτικό σύστημα της Κύπρου; Ακόμη πρέπει να μεταφραστούν και οι υπόλοιπες 2 σελίδες που έχουν τα μαθήματα μας με τους βαθμούς και που τα στοιχεία μας είναι στα αγγλικά; Και προσκομίζουμε στη δευτεροβάθμια και αυτά που μας έστειλε το Πανεπιστήμιο και του δικηγόρου επικυρωμένα -μεταφρασμένα;;; Ε Ας απαντήσει ένας παλιός αναλυτικά τι προσκομιζουμε και τι χρειάζεται μετάφραση επικύρωση γιατί ετσι που τα κατάφεραν   δεν έχουμε παρα μονο μια μερα για να προλάβουμε......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Jordanian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8250 στις: Ιούλιος 22, 2016, 07:41:47 μμ »
Εμείς που δεν είμαστε από Αθήνα πότε θα προλάβουμε να πάρουμε την αναγνώριση; Μήπως υπάρχει κάποιος που να τον πήραν τηλέφωνο από τον ΔΟΑΤΑΠ, να μας πει τι του είπαν, μήπως είχαν σκοπό να τα στείλουν σήμερα ή αύριο μέσω ταχυμεταφορών;;

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8251 στις: Ιούλιος 22, 2016, 07:55:31 μμ »
Εμείς που δεν είμαστε από Αθήνα πότε θα προλάβουμε να πάρουμε την αναγνώριση; Μήπως υπάρχει κάποιος που να τον πήραν τηλέφωνο από τον ΔΟΑΤΑΠ, να μας πει τι του είπαν, μήπως είχαν σκοπό να τα στείλουν σήμερα ή αύριο μέσω ταχυμεταφορών;;

Οι εκτός αθήνας έχουν τρεις επιλογές
α) να δώσουν εξουσιοδότηση σε συγγενή μέσω ΚΕΠ για να το παραλάβουν αντί γιαυτούς και να το στείλουν
β) να δώσουν εξουσιοδότηση σε κουριερ μέσω ΚΕΠ για να το παραλάβει αυτό και να τους το επιστρέψει
γ) να το παραλάβουν οι ίδιοι ...


το γιατί δεν ενημέρωσαν θα σας το πω εγώ από τι δική μου εμπειρία τον Μάρτιο... φανταστείτε δυο ανθρώπους και 2-3 καρότσια γεμάτα με φακέλους από τις αναγνωρίσεις από τον Δντη.... δεν προλαβαίνουν να τους ενημερώσουν όλους την ιδια μέρα... ειδικά αν πήραν σήμερα την υπογραφή....

για το τι ζητά κάθε δευτεροβάθμία διαφέρει... άλλοι είναι οκ με απλά αντίγραφα: αναγνώρισης δοαταπ, πτυχίο, αναλυτική  και οδηγός σπουδών (ναι οι 50-60 σελίδες) άλλες θέλουν και μετάφραση στην αναλυτική και στο diploma supplement... βέβαια το diploma supplement  είναι περίληψη του οδηγού σπουδών



Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8252 στις: Ιούλιος 22, 2016, 07:56:22 μμ »
Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω ανάμεσα σε 2 υποχρεωτικά 621 Παιδαγωγική της Συμπερίληψης και 504 Συγκριτική Παιδαγωγική, ποιο προτείνεται; Ευχαριστώ

Θα σου πρότεινα, να πάρεις μαζί το 621 (υποχρεωτικό) και το 504 (επιλογής) γιατί είναι μαθήματα που έχουν κάποια κοινά χαρακτηριστικά και 1 κοινό κεφάλαιο. Είναι και τα δύο ενδιαφέροντα μαθήματα, αλλά το 621 θεωρείται πιο απαιτητικό στην εργασία και στην εξέτασή του.

Αποσυνδεδεμένος Ρ.Π

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8253 στις: Ιούλιος 22, 2016, 08:32:27 μμ »
Οι εκτός αθήνας έχουν τρεις επιλογές
α) να δώσουν εξουσιοδότηση σε συγγενή μέσω ΚΕΠ για να το παραλάβουν αντί γιαυτούς και να το στείλουν
β) να δώσουν εξουσιοδότηση σε κουριερ μέσω ΚΕΠ για να το παραλάβει αυτό και να τους το επιστρέψει
γ) να το παραλάβουν οι ίδιοι ...


το γιατί δεν ενημέρωσαν θα σας το πω εγώ από τι δική μου εμπειρία τον Μάρτιο... φανταστείτε δυο ανθρώπους και 2-3 καρότσια γεμάτα με φακέλους από τις αναγνωρίσεις από τον Δντη.... δεν προλαβαίνουν να τους ενημερώσουν όλους την ιδια μέρα... ειδικά αν πήραν σήμερα την υπογραφή....

για το τι ζητά κάθε δευτεροβάθμία διαφέρει... άλλοι είναι οκ με απλά αντίγραφα: αναγνώρισης δοαταπ, πτυχίο, αναλυτική  και οδηγός σπουδών (ναι οι 50-60 σελίδες) άλλες θέλουν και μετάφραση στην αναλυτική και στο diploma supplement... βέβαια το diploma supplement  είναι περίληψη του οδηγού σπουδών
Που ειναι ο αναλυτικος οδηγος σπουδών ;;; Δεν βρισκω τις 50-60 σελιδες...όποιος το έχει μπορει να  στειλει το συνδεσμο να καταλάβω που βρισκεται στη σελιδα του Πανεπιστημιου;;;


Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8254 στις: Ιούλιος 22, 2016, 09:29:53 μμ »
Που ειναι ο αναλυτικος οδηγος σπουδών ;;; Δεν βρισκω τις 50-60 σελιδες...όποιος το έχει μπορει να  στειλει το συνδεσμο να καταλάβω που βρισκεται στη σελιδα του Πανεπιστημιου;;;

στο moodle
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος mpidou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8255 στις: Ιούλιος 22, 2016, 10:05:56 μμ »
Καλησπέρα παιδιά!!! Τα έχω βρει σκούρα με την εργασία του Αγγελίδη σο 621. Υπάρχει κάποιος που να έχει βρει μία άκρη;

Αποσυνδεδεμένος Ρ.Π

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8256 στις: Ιούλιος 22, 2016, 10:07:15 μμ »
στο moodle
Σε ευχαριστώώώωώ΄πολύ πολύ πολύ  :)  :)  :)

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8257 στις: Ιούλιος 23, 2016, 12:51:47 πμ »
Στο 510 μπορουμε να παραδωσουμε μονο τον πινακα σωστα;; και οχι το σχεδιο εργασιας...
ετσι δεν ειπε ο Σωκρατους;;

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8258 στις: Ιούλιος 23, 2016, 02:53:53 μμ »

Το 621 έχει κάτι μικρές ομαδικές εργασίες και μια μεγάλη ατομική. Κατά την γνώμη μου μην το αφήσεις τελευταίο εξάμηνο γιατί είναι μάθημα στο οποίο έχω ακούσει ότι κόβουν. Εγώ είχα την Ηλιάδου που δεν μου άρεσε καθόλου σαν καθηγήτρια. Δεν μου άρεσε έτσι όπως εξηγούσε αλλά και στη βαθμολογία στο τέλος θεωρώ ότι ήταν αυστηρή.
Παθούσα κι εγώ. Ωραίο μάθημα και πολύ ενδιαφέρον. Μου άρεσε μέχρι που κατάλαβα ότι με την εν λόγω καθηγήτρια δε βγάζεις άκρη. Να το αποφεύγετε με Αγγελίδη ή Ηλιάδου.

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8259 στις: Ιούλιος 23, 2016, 02:55:01 μμ »
Στο 510 μπορουμε να παραδωσουμε μονο τον πινακα σωστα;; και οχι το σχεδιο εργασιας...
ετσι δεν ειπε ο Σωκρατους;;
Εμείς, που τον είχα στο προηγούμενο εξάμηνο, έτσι το κάναμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 362
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.