*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3136427 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5320 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 10:58:52 μμ »
πραγματικά δεν έχω λόγια συνάδελφοι αν και δεν έχω κάνει τέτοιο μαστερ και το σκεφτόμουν να άρχιζα η κατασταση ειναι χάλια απλά κινηθείτε όπως μπορείτε νομικά ακόμα και να πάρει διαστάσεις το θέμα και στο ευρύτερο κοινό

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος N.V.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5321 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 11:04:07 μμ »
Ξαναδιαβάζοντας την απόφαση του ΔΟΑΤΑΠ βλέπω ότι λέει "από τον Σεπτέμβριο του 2015" άρα από εδώ και πέρα, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα νομίζω για όσους γράφτηκαν μέχρι σήμερα θερινό εξάμηνο.
αναφερει οποιος ολοκληρωσει τις σπουδες του απο τον σεπτεμβριο και μετα. Θα ολοκληρωσει τις σπουδες του απο το σεπτεμβριο και μετα και οποιος γραφτηκε το θερινο του 2015 και το θερινο 2014. Προφανως κατι θα κανει το πανεπιστημιο ωστε να φενεται οτι ξεκινησαν το εαρινο του 2015 (δηλ τωρα) ή το εαρινο του 2014 αντιστοιχα. Και βεβαια θα μπορει να παρει πτυχιο μετα απο 2 χρονια. Δηλαδη αν ξεκινησες το θερινο του 2015 θα μπορεις να τελειωσεις το νωριτερο τον οκτωβριο του 2017!

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5322 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 11:15:10 μμ »
Καλά τοσο απλα μπορει να αλλαξει το εξαμηνο εγγραφης;δεν νομιζω να ειναι τοσο απλο.απορω απο που πηραν εγκριση και ξεκινησαν θερινα;πρεπει να ζητηθουν εξηγησεις

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5323 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 11:20:26 μμ »
το έχω ξαναπεί παλιότερα οτι το Λευκωσίας οταν ξεκίνησε το εξαποστάσεως δεν ήταν καν αναγνωρισμένο από τον ΚΥΣΑΤΣ κατι για το οποίο δεν είχει ιδέα ο δοαταπ. όλα τα ανακαλύπτει αργότερα και όποιος προλάβει π΄ρολαβε και κάποιοι την πατάνε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5324 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 11:38:50 μμ »
Το θερινο εξαμηνο δεν ειναι μονο αυτοι που ξεκινησαν αλλα και αυτοι που συνεχιζουν απο το εαρινο ή το χειμερινο.Σωστα;Δεν καταλαβαινω γιατι αυτοι που ξεκινησαν θερινο να εχουν προβλημα;κανονικα δεν επρεπε να επηρεαζει ολους;

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5325 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 11:55:58 μμ »
Είστε και άλλοι σαν εμένα που ξεκίνησαν το θερινό εξάμηνο? Τι θα γίνει? Δεν θα μπορεί να αναγνωριστεί το πτυχίο μας?? Κάποιος που να είναι στη δική μου περίπτωση και να ξέρει ας μου πει γιατί θα τρελαθώ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2015, 08:27:23 μμ από Lenaki98 »

Αποσυνδεδεμένος memosmemos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5326 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 11:56:48 μμ »
Γιατί δεν λένε ξεκάθαρα ότι δεν γουστάρουν τα ΜΤΠ της Κύπρου και κάθε τρεις και λίγο βρίσκουν μπούρδες για να τα μποϊκοτάρουν; Πραγματικά ζω σε ένα μπ@@ρδέλο. Είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Όχι από μνημόνια δεν θα βγούμε ποτέ εμείς αλλά στο τέλος θα γίνουμε δουλοπάροικοι και καλά να πάθουμε. Θέλουνε και ψήφο. Γελοία υποκείμενα.
ΣΩΣΤΗΗΗ

Αποσυνδεδεμένος alithia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5327 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 01:46:59 πμ »
πραγματικά δεν έχω λόγια συνάδελφοι αν και δεν έχω κάνει τέτοιο μαστερ και το σκεφτόμουν να άρχιζα η κατασταση ειναι χάλια απλά κινηθείτε όπως μπορείτε νομικά ακόμα και να πάρει διαστάσεις το θέμα και στο ευρύτερο κοινό
Κι εγώ με τη σειρά μου συνάδελφοι, σαν παλιά απόφοιτος του ΜΤΧ της Λευκωσίας κι εργαζόμενη ήδη, θέλω να τονίσω ότι η καλύτερη λύση πιστεύω ότι είναι, όχι μεμονωμένα email,αλλά συγγραφή κάποιου κειμένου,(που θα αναρτηθεί στο PDE και σε άλλα εκπαιδευτικά φόρουμ ) και από κάτω θα περιλαμβάνει όλα τα ονόματά μας και τα email μας.Να μην έχουν αναδρομική ισχύ τα κατάπτυστα αιτήματα του Πανεπιστημίου.Χρέος τους είναι να μας προστατέψουν.Μπορούν να το κάνουν.Αν δώσουμε χρήματα,τότε εμείς σκάβουμε οι ίδιοι το λάκκο μας.Μόνο η κατακραυγή από όλους μας και η δημοσιοποίηση-εξευτελισμός του Πανεπιστημίου τους, μπορεί να τους ταρακουνήσει.Συμμαχώντας όλοι μαζί λοιπόν, αγωνιζόμενοι, μπορούμε να πετύχουμε άρση της κατάπτυστης ανακοίνωσης και της παράλογης διεύρυνσης των σπουδών μας.Πιστεύω ότι έτσι πρέπει να κινηθούμε και μάλιστα γρήγορα.
Και κάτι άλλο.Είναι μεγάλο αβαντάζ ότι πολλά ελληνόπουλα φοιτούν στα προπτυχιακά τους προγράμματα. Εκεί διακυβεύονται τεράστια ποσά.(6000 το χρόνο*4 χρόνια=24000Ε)
Αν διαρρεύσει στους φοιτητές και στους γονείς τους  ότι μπορεί οι σπουδές τους στο μέλλον να μην είναι  αναγνωρισμένες και ότι  δεν θα έχουν στο παραμικρό  τη συμπαράσταση του Πανεπιστημίου, ο κύριος Αγγελίδης και όλοι οι παρατρεχάμενοι, Θα λακίσουν.Δείτε το σαν μια επιχείρηση το Πανεπιστήμιο αυτό (έτσι είναι και ξεχάστε όλα τα μελιστάλαχτα περί προσφοράς γνώσεων), που προσδοκά το μέγιστο κέρδος και βρήκε τώρα την ευκαιρία να αρμέξει. Εμείς θα κάτσουμε να μας αρμέξουν; Ελπίζω πως όχι. Εγώ πάντως θα αντισταθώ, γιατί αισθάνομαι ότι προσβάλλουν τη νοημοσύνη μου και την αξιοπρέπειά μου. Ελπίζω να μην είμαι μόνη μου, αν και κρατώ μικρό καλάθι,γιατί ξέρω ότι οι Έλληνες είμαστε βολεψάκηδες και δεν θέλουν να εκτεθούν.Μακάρι να διαψευσθώ από συναδέλφους.
Σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5328 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 08:59:57 πμ »


Μα λέει ''για όσους ολοκληρώνουν τις μεταπτυχιακές σπουδές τους από τον Σεπτέμβριο του 2015 και μετά''... Ουφ τί θα κάνουμε;;;; Θα μας τρελάνουν τελείως!!!
Η ελλαδα του παραλογου....Εδω και χρονια δεν υπαρχει πολιτικη ηγεσια του υπουργειου παιδειας που στο παρα πεντε να μην βαζει την σφραγιδα του με καποια αποφαση..Περυσι στο παρα πεντε ειχαμε την αλλαγη μοριοδοτησης...φετος ειχαμε την συναφεια..Δουλειες του ποδαριου δηλαδη...Επειδη εχει γινει πολλη συζητηση οσον αφορα τον ορο αναγνωριση και συναφεια...Εχω να πω οτι η αναγνωριση γινετε απο ΔΟΑΤΑΠ και η συναφεια απο επιτροπη υπουργειου παιδειας.Και εδω αρχιζει το προβλημα...Το φεκ αναφερει απο σεπτεμβριο του 2015..δηλαδη αφορα μεταπτυχιακα που αρχιζουν μετα το σεπτεμβριο ή και μεταπτυχιακα που θα παρουν πτυχιο μετα τον σεπτεμβριο....Ξεχασα να αναφερω οτι το εν λογω μεταπτυχιακο εχει αναγνωριση απο ΔΟΑΤΑΠ και συναφεια απο υπουργειο παιδειας..Το υπουργειο παιδειας ποτε δεν μπορεσε να καταλαβει οτι ενα πανεπιστημιο δεν ειναι μπακαλικο...Ωφειλε απο την αρχη και αφου ηθελε να κανει αυτες τις αλλαγες να ενημερωσει το πανεπιστημιο και αυτο σε βαθος χρονου να κανει τις αναλογες αλλαγες..Περιμενω να ακουσω απο καποιον υπευθυνο τι εννοει οτι μεχρι το 2016 πρεπει να εχουν γινει αυτες οι αλλαγες....ποιους αφορα...

Αποσυνδεδεμένος aspi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5329 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 09:06:35 πμ »
Κι εγώ με τη σειρά μου συνάδελφοι, σαν παλιά απόφοιτος του ΜΤΧ της Λευκωσίας κι εργαζόμενη ήδη, θέλω να τονίσω ότι η καλύτερη λύση πιστεύω ότι είναι, όχι μεμονωμένα email,αλλά συγγραφή κάποιου κειμένου,(που θα αναρτηθεί στο PDE και σε άλλα εκπαιδευτικά φόρουμ ) και από κάτω θα περιλαμβάνει όλα τα ονόματά μας και τα email μας.Να μην έχουν αναδρομική ισχύ τα κατάπτυστα αιτήματα του Πανεπιστημίου.Χρέος τους είναι να μας προστατέψουν.Μπορούν να το κάνουν.Αν δώσουμε χρήματα,τότε εμείς σκάβουμε οι ίδιοι το λάκκο μας.Μόνο η κατακραυγή από όλους μας και η δημοσιοποίηση-εξευτελισμός του Πανεπιστημίου τους, μπορεί να τους ταρακουνήσει.Συμμαχώντας όλοι μαζί λοιπόν, αγωνιζόμενοι, μπορούμε να πετύχουμε άρση της κατάπτυστης ανακοίνωσης και της παράλογης διεύρυνσης των σπουδών μας.Πιστεύω ότι έτσι πρέπει να κινηθούμε και μάλιστα γρήγορα.
Και κάτι άλλο.Είναι μεγάλο αβαντάζ ότι πολλά ελληνόπουλα φοιτούν στα προπτυχιακά τους προγράμματα. Εκεί διακυβεύονται τεράστια ποσά.(6000 το χρόνο*4 χρόνια=24000Ε)
Αν διαρρεύσει στους φοιτητές και στους γονείς τους  ότι μπορεί οι σπουδές τους στο μέλλον να μην είναι  αναγνωρισμένες και ότι  δεν θα έχουν στο παραμικρό  τη συμπαράσταση του Πανεπιστημίου, ο κύριος Αγγελίδης και όλοι οι παρατρεχάμενοι, Θα λακίσουν.Δείτε το σαν μια επιχείρηση το Πανεπιστήμιο αυτό (έτσι είναι και ξεχάστε όλα τα μελιστάλαχτα περί προσφοράς γνώσεων), που προσδοκά το μέγιστο κέρδος και βρήκε τώρα την ευκαιρία να αρμέξει. Εμείς θα κάτσουμε να μας αρμέξουν; Ελπίζω πως όχι. Εγώ πάντως θα αντισταθώ, γιατί αισθάνομαι ότι προσβάλλουν τη νοημοσύνη μου και την αξιοπρέπειά μου. Ελπίζω να μην είμαι μόνη μου, αν και κρατώ μικρό καλάθι,γιατί ξέρω ότι οι Έλληνες είμαστε βολεψάκηδες και δεν θέλουν να εκτεθούν.Μακάρι να διαψευσθώ από συναδέλφους.
Σας ευχαριστώ!

συμφωνώ με alithia! Ο μόνος τρόπος να πιέσουμε το πανεπιστήμιο είναι να φοβηθεί πιθανή δυσφήμισή του! Με ένα κείμενο καυστικό που θα παίξει παντού στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και θα φτάσει κ σε αυτούς εννοείται.Αν συμφωνείτε κι άλλοι να το πράξουμε μαζικά όμως με ονόματα...

Αποσυνδεδεμένος nikoleta_chaido

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5330 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 10:04:43 πμ »
Παιδιά εγώ έστειλα αυτό στον Αγγελίδη

Γεια σας κ. Αγγελίδη. Είμαι και εγώ μία από τους μεταπτυχιακούς φοιτητές του τμήματος Επιστημών Αγωγής με ειδικότητα την Ειδική Αγωγή όπου έχω εξοργιστεί με τα νέα δεδομένα!!!!!!!!!!!!!
Είναι δυνατόν εμείς που σας εμπιστευτήκαμε και κάθε τέλος του μήνα σας στάζουμε αδρά τον κόπο και τον ιδρώτα μας, να μην μπορείτε να μας καλύψετε το επιπλέον ποσό?????????
Είμαι μητέρα δύο μικρών παιδιών (2 και 4 χρονών), με ένα μισθό του συζύγου που δεν ξεπερνά τα 900 € , με από κοινού απόφαση να ξεκινήσω το μεταπτυχιακό για να δουλέψω όταν το τελειώσω, με υπερβολικές στερήσεις για να μπορώ να σας δίνω κάθε μήνα τα λεφτά που θέλετε ..................... και μάλλον δε θα το συνεχίσω γιατί δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα να το τελειώσω!!!!!
Έτσι μου χαλάτε όλα τα όνειρα για δουλειά που είχα!!
Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Καλά έκανα??????
Επίσης πιστεύω ότι με τα email μπορεί να μην ιδρώσει και τόσο το αυτί τους, αλλά αν όλοι μαζί δεν βάλουμε τέλος Σεπτέμβρη τα 400 € εκεί να δείτε τι τρομάρα θα πάρουν και θα μας παρακαλάν να συνεχίσουμε!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος renadrama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5331 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 10:17:43 πμ »
Συμφωνώ απόλυτα με όλους.. ήρθε η ώρα να κινηθούμε και μεις με τα δικά μας όπλα. είτε αυτό λέγεται πάγωμα των πληρωμών, είτε δυσφήμηση του πανεπιστημίου... και ειδικά μία εποχή που το υπέροχο και εγκυρότατο πανεπιστήμιο έχει ξεκινήσει τα σποτάκια του στην τηλεόραση και σε πολλούς ραδιοφωνικούς σταθμούς.. ήρθε η ώρα να απαντήσουμε και μείς για την εγκυρότητα και την αξιοπιστία του πανεπιστημίου αφού είμαστε γνώστες του θέματος απο πρώτο χέρι.. σήμερα έβλεπα τον Παπαδάκη πριν έρθω στην δουλεία μου και σκεφτόμουν ότι αν είχα λίγο χρόνο παραπάνω θα έπαιρνα τηλέφωνο μπάς και ακουστώ.. μπάς και μας δοθέι και μας λόγος..

Αυτή τη στιγμή τα έχω τόσο με το υπουργείο, όσο και με το πανεπιστήμιο και τον Δοατάπ.. επιτέλους πρέπει όταν ξεκινάμε κάτι ναγνωρίζουμε τι θα ισχύει όταν ολοκληρωθεί και όχι να έιμαστε έρμαια των καταστάσεων..

Πιστεύω ότι πρέπει να γραφτεί ένα κείμενο σοβαρό και αρκετά καυστικό  και να δημοσιευτεί σε όλα τα μέσα.. (είμαι θετικού κλάδου και δε νομίζω να είμαι η κατάλληλη για την σύνταξη του αλλιώς θα το είχα ήδη γράψει.) ελπίζω να το αναλάβει κάποιος και να δράσουμε όλοι μαζί.

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5332 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 10:18:22 πμ »
συμφωνώ με alithia! Ο μόνος τρόπος να πιέσουμε το πανεπιστήμιο είναι να φοβηθεί πιθανή δυσφήμισή του! Με ένα κείμενο καυστικό που θα παίξει παντού στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και θα φτάσει κ σε αυτούς εννοείται.Αν συμφωνείτε κι άλλοι να το πράξουμε μαζικά όμως με ονόματα...

συμφωνώ και εγώ... έχουν ανοίξει ένα μαγαζι, θέλουν να το μεγαλώσουν αλλά δεν μπορούν να το κάνουν στις πλάτες μας, άναρχα... η νομική τους έχει πρόβλημα, σε λίγο θα δείτε θα έχει και η ιατρική με τον τρόπο που θα την δουλεύουν.
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος renadrama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5333 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 10:31:12 πμ »
Μόλις είδα στο σαιτ του ΕΝΕΛΕΑ ότι σε 2 ώρες περίπου βγαίνει το ΦΕΚ... ευχηθείτε να πάνε όλα καλά..αρνούμαι να πιστέψω ότι θα πατήσουν τα όνειρα μας έτσι άδικα..

Επόμενο θέμα συζήτησης ο ΔΟΑΤΑΠ.. τι γίνεται με όσους ξεκίνησαν σε θερινό εξάμηνο??? δεν έπρεπε να ισχύει απο δώ και πέρα η απόφαση αυτή όπως σε όλες τις άλλες αποφάσεις.. έχει μιλήσει κανείς με Δοαταπ? δυστυχώς είμαι στη δουλεία και δεν μπορώ να πάρω.. αν μάθει κανείς ασ μας ενημερωσεί.. άντε να συγκεντρωθείσ να δουλέψεις και να διαβάσεις για εξεταστική.. τρέλα επικρατεί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159611
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 437
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 423
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.