*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127954 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Iωάννα_Κομοτηνή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5530 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 06:05:07 μμ »
Ευχαριστώ πολύ aspi. Πολύ ενδιαφέρον μου φάνηκε κι εμένα,αλλά η ομαδική εργασία με προβληματίζει,γιατί δεν ξέρω κατά πόσο θα υπάρξει η απαιτούμενη συνεργασία.Δεδομένου ότι θα βαθμολογηθώ γι`αυτή,με αγχώνει λίγο το γεγονός ότι δεν θα εξαρτάται αποκλειστικά από εμένα. ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5531 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 09:49:56 μμ »
Γενικά για το 552 σχετικά με την τεχνολογία στις ειδικές ανάγκες τι γνώμη έχετε? Για τον Κουρπετογλου και την Τελεβάντου γνωρίζετε κάτι;
Μακριά από το 552..Δύσκολο μάθημα και εξετάσεις με κλειστά βιβλία και αποστήθιση..Δύσκολες έννοιες και μη συνεργάσιμος ο καθηγητής.. Βάζει 2 μεγάλες εργασίες μια με 1500 λέξεις και μια με 3000 λέξεις..Είχα το χαμηλότερο βαθμό στο μάθημα αυτό αν και είμαι πληροφορικής.
Η Τελεβάντου λένε ότι είναι καλή και επιεικής στις βαθμολογίες της (σεμινάριο 3)

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5532 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 09:53:23 μμ »
τι λετε για το 512 (ποσοτική έρευνα) και 552 (εφαρμογες τεχνολογιας);
Το 512 είναι ποσοτική έρευνα. Έχει 2 ή νομίζω τώρα πλέον 3 εργασίες μόνο ασκήσεις και χωρίς βιβλιογραφία.
Η Παπαϊερωνύμου είναι καταπληκτική στις τηλεδιασκέψεις της, τα εξηγεί αναλυτικά και με παραδείγματα. Λίγο αυστηρή στους βαθμούς της και αργεί να διορθώσει. Έχει λίγο στατιστική αλλά θα σε βοηθήσει να καταλάβεις το σεμινάριο 3 που είναι μικρογραφία του 512. Σου συνιστώ να πάρεις το 512. Είχα τον καλύτερο βαθμό και χωρίς μεγάλο κόπο.. Εξετάσεις με ανοιχτά τα πάντα όλα.
Μακριά από το 552 Δύσκολο μάθημα και δύσκολος και ο καθηγητής. Κλειστά βιβλία και αποστήθιση.

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5533 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 10:41:16 μμ »
η Τελεβαντου ειναι πολυ καλη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΜΕΝΙ@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5534 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:57:42 μμ »
Καλησπέρα κι από εμένα.Πρόκειται να ξεκινήσω το δεύτερο τετράμηνό μου.Έχω ήδη πάρει το Σεμινάριο 1 και την Ψυχομετρία.Σκέφτομαι τώρα να πάρω το Σεμινάριο 2 και ένα μάθημα από τον κύκλο Β.Είμαι ανάμεσα στο Ψυχολογικές διαστάσεις στην εκπαίδευση και το Συγκριτική παιδαγωγική....Κλίνω βέβαια περισσότερο προς το πρώτο.Ποιό από τα δύο είναι πιο απαιτητικό και ποιόν καθηγητή προτείνετε;;

Καλησπέρα Ιωαννα!!! Και εγώ τώρα πήρα το σεμινάριο 2, μου προτειναν τον Αναγιωτο και το 521 με την Κουντουρου!!! Και εγώ ξεκινάω το δεύτερο τετράμηνο ..... Ότι χρειαστείς θα είμαστε σε επικοινωνία !!!  ;)
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο....κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος dimief

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5535 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 01:17:04 πμ »
μήπως έχει κάποιος το mail της Χατζηχαραλάμπους?Πού βρίσκουμε τα στοιχεία των καθηγητών?

Αποσυνδεδεμένος ChRiSs_24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5536 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 01:46:48 πμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους,

Στο πρώτο εξάμηνο είχα Συγκριτική Παιδαγωγική, εκπαιδευτική έρευνα : Ποιοτικη & ποσοτικη έρευνα, Μορφές Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών και σεμινάριο Ι.

Στο δεύτερο πήρα Διδασκαλία παιδιών με Ειδικές Ανάγκες στο συνηθισμένο σχολείο με τον Σαλβαρα, μέτρηση και αξιολόγηση στην εκπαίδευση με Παπαναστασίου, παιδαγωγική της συμπερίληψης με Αγγελίδη και σεμινάριο ΙΙ με Αγγελίδου. Μήπως πρέπει να αλλάξω κάποιον καθηγητή; πως την βλέπετε την δήλωση μου οι παλιοί??? :)

Αποσυνδεδεμένος Nefeli13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5537 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 09:07:42 πμ »
Καλημερα.Στην τηλεοραση διαφημιζουν τα μεταπτυχιακα του πανεπιστημιου με 50% εκπτωση.Επισης μια συμφοιτητρια ειχε πει πως αλλα μεταπτυιακα εχουν ριξει τα διδακτρα για τους ελληνες φοοτητες.Γνωριζετε αν θα γινει κ για εμας κατι αντιστοιχο;;Θεωρω πως θα επρεπε!

Αποσυνδεδεμένος lenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5538 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 09:33:14 πμ »
Ήδη από πέρσι που ξεκίνησα εγώ έλεγαν ότι κάνουν 50% στους Έλληνες φοιτητές. Όταν τους είχα πάρει να ρωτήσω την τιμή μου είπαν ότι σε αυτά τα 5900 περίπου που βγαίνει έχει ήδη γίνει η έκπτωση αυτή!

Αποσυνδεδεμένος EiRiNi_22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5539 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 09:52:22 πμ »
Το 512 είναι ποσοτική έρευνα. Έχει 2 ή νομίζω τώρα πλέον 3 εργασίες μόνο ασκήσεις και χωρίς βιβλιογραφία.
Η Παπαϊερωνύμου είναι καταπληκτική στις τηλεδιασκέψεις της, τα εξηγεί αναλυτικά και με παραδείγματα. Λίγο αυστηρή στους βαθμούς της και αργεί να διορθώσει. Έχει λίγο στατιστική αλλά θα σε βοηθήσει να καταλάβεις το σεμινάριο 3 που είναι μικρογραφία του 512. Σου συνιστώ να πάρεις το 512. Είχα τον καλύτερο βαθμό και χωρίς μεγάλο κόπο.. Εξετάσεις με ανοιχτά τα πάντα όλα.
Μακριά από το 552 Δύσκολο μάθημα και δύσκολος και ο καθηγητής. Κλειστά βιβλία και αποστήθιση.

Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση. Το σεμιναριο 3 το εχω πάρει. Με δυσκολεψε λιγο γιατι δεν το χω με τη στατιστική. Αναγκαζομαι να παρω το 512 γιατί δεν εχει τμηματα στο μετρηση κι αξιολογηση!

Όσο για την εκπτωση που αναφερεται παρακάτω από μερικούς, νομιζω πως είναι στα προπτυχιακά και στο μεταπτυχιακό αλλά οχι εξ αποστάσεως. Η τιμη 5900 παντως δεν ειναι εκπτωτική!

Αποσυνδεδεμένος Anastasia3331

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5540 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 10:47:57 πμ »
Γεια σας !! Στη  ψυχοπαθολογια ειναι απαραιτητο το βιβλιο ''εξελικτικη ψυχοπαθολογια''??

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5541 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 10:48:41 πμ »
Καλημέρα! Σας εμφανίζει διαθέσιμα κάποια από τα 610, 526 και 623; Σε εμένα από την 1η μέρα τα έβγαζε κλεισμένα και με ελάχιστα τμήματα...είναι δυνατόν το 610 και το 526 να έχουν μόνο από 2 τμήματα;; :o

Αποσυνδεδεμένος Iωάννα_Κομοτηνή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5542 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 10:48:53 πμ »
Καλημέρα....Προσπαθώ να δηλώσω το 521 ,αλλά δεν ανοίγει η σελίδα ώστε να δω την περιγραφή-διάγραμμα του μαθήματος.Μπορεί κάποιος να μου το στείλει;;

Αποσυνδεδεμένος EiRiNi_22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5543 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 11:33:37 πμ »
Καλημέρα! Σας εμφανίζει διαθέσιμα κάποια από τα 610, 526 και 623; Σε εμένα από την 1η μέρα τα έβγαζε κλεισμένα και με ελάχιστα τμήματα...είναι δυνατόν το 610 και το 526 να έχουν μόνο από 2 τμήματα;; :o

έλα ντε;;;; και μενα το ίδιο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 583
Σύνολο: 605

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.