*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127262 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7308 στις: Μάιος 03, 2016, 11:50:56 μμ »
Οκ ευχαριστώ και πάλι pavlitsa!  :)

 :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pertain

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7309 στις: Μάιος 04, 2016, 09:15:55 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι και χρόνια πολλά! Θα μπορούσε κάποιος να μου πει σε ποιον αριθμό καλείτε στον ΔΟΑΤΑΠ για να πάρετε αριθμό πρωτοκόλλου; Κάποια νούμερα που καλεσα δεν αντιστοιχούν στην υπηρεσία. Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Kandr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7310 στις: Μάιος 04, 2016, 08:44:45 μμ »
Καλησπέρα.
Μου φαίνεται όντως πολύ ενδιαφέρον αλλά και πολύ απαιτητικό σαν μάθημα και σκοπεύω να το επιλέξω στο θερινό τετράμηνο.
Αυτό που με έχει προβληματίσει είναι το ότι διάβασα πως σημαντικό μέρος της αξιολόγησης αποτελεί κάποια ομαδική εργασία.
Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις με τι τρόπο πραγματοποιείται κάτι τέτοιο στο πλαίσιο ενός εξ αποστάσεως προγράμματος;
Καλησπέρα! Στο 501, οι μικρές εργασίες είναι μάλλον σαν τις εβδομαδιαίες δραστηριότητες που είχα αυτό το τετράμηνο σε κάποια μαθήματα υποθέτω. Σωστά; Οι ομαδικές είναι προαιρετικές;

501:Για τις μικρές εβδομαδιαίες εργασίες μετράει η συμμετοχή,να τις έχεις κάνει όλες, δεν βαθμολογούνται και δεν είναι δύσκολες. Η τελική ομαδική εργασία είναι υποχρεωτική,συνήθως μια μελέτη περίπτωσης που πρέπει να προτείνουμε τις μεθόδους διδασκαλίας που μελετήσαμε κατά τη διάρκεια του εξαμήνου. Οι ομάδες είναι 5-6 ατόμων, οι συνομιλίες γίνονται μέσω wiki ώστε να τις παρακολουθεί και η καθηγήτρια και αξιολογείται η προσωπική συμμετοχή και το τελικό κείμενο.

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7311 στις: Μάιος 04, 2016, 10:53:30 μμ »
Έχει δώσει κάποιος το 521 ή το 624 να μου πει τι θέματα βάζουν και τι βαθμό δυσκολίας έχουν; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7312 στις: Μάιος 04, 2016, 10:54:43 μμ »
501:Για τις μικρές εβδομαδιαίες εργασίες μετράει η συμμετοχή,να τις έχεις κάνει όλες, δεν βαθμολογούνται και δεν είναι δύσκολες. Η τελική ομαδική εργασία είναι υποχρεωτική,συνήθως μια μελέτη περίπτωσης που πρέπει να προτείνουμε τις μεθόδους διδασκαλίας που μελετήσαμε κατά τη διάρκεια του εξαμήνου. Οι ομάδες είναι 5-6 ατόμων, οι συνομιλίες γίνονται μέσω wiki ώστε να τις παρακολουθεί και η καθηγήτρια και αξιολογείται η προσωπική συμμετοχή και το τελικό κείμενο.

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος vix1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7313 στις: Μάιος 04, 2016, 10:59:52 μμ »
Πότε ανόιγει η δήλωση για το θερινό εξάμηνο? Πρέπει πρωτα να καταθέσουμε τα 400 ευρω και μετά να ανοίξει? Ρωτάω γιατι μπήκα το Φεβρουάριο και δε ξέρω την διαδικασία...

Αποσυνδεδεμένος oulaloum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7314 στις: Μάιος 04, 2016, 11:27:59 μμ »
501:Για τις μικρές εβδομαδιαίες εργασίες μετράει η συμμετοχή,να τις έχεις κάνει όλες, δεν βαθμολογούνται και δεν είναι δύσκολες. Η τελική ομαδική εργασία είναι υποχρεωτική,συνήθως μια μελέτη περίπτωσης που πρέπει να προτείνουμε τις μεθόδους διδασκαλίας που μελετήσαμε κατά τη διάρκεια του εξαμήνου. Οι ομάδες είναι 5-6 ατόμων, οι συνομιλίες γίνονται μέσω wiki ώστε να τις παρακολουθεί και η καθηγήτρια και αξιολογείται η προσωπική συμμετοχή και το τελικό κείμενο.

Ευχαριστούμε για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος lenakyrom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7315 στις: Μάιος 05, 2016, 06:18:25 μμ »
Για όποιον έχει το 510..
Μήπως μπορείτε να μου πείτε πώς κάνατε τη διαγραμματική αναπαράσταση των μεταβλητών, γιατί δυστυχώς δεν έχω το βασικό εγχειρίδιο;

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7316 στις: Μάιος 05, 2016, 08:17:51 μμ »
Έχει πάρει κάποιος το 503 Εκπαιδευτικά κινήματα και νεωτερισμοί; Πώς είναι σαν μάθημα;

Αποσυνδεδεμένος el05470

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7317 στις: Μάιος 06, 2016, 12:46:29 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι και χρόνια πολλά! Θα μπορούσε κάποιος να μου πει σε ποιον αριθμό καλείτε στον ΔΟΑΤΑΠ για να πάρετε αριθμό πρωτοκόλλου; Κάποια νούμερα που καλεσα δεν αντιστοιχούν στην υπηρεσία. Σας ευχαριστώ.

Καλησπερα. Μπορεις να στειλεις και μηνυμα στην ηλεκτρονικη διευθυνση information_dep@doatap.gr θα σου το δωσουν.

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7318 στις: Μάιος 06, 2016, 03:53:10 πμ »
Υπεύθυνος είναι ο Αγγελίδης αλλά διδάσκουσα είχα την Ηλιάδου. Μου φάνηκε χαλαρή, όχι αυστηρή και επεξηγηματική στις τηλεδιασκέψεις. Αλλά αυτό που με χάλασε - και δεν ξέρω αν το παρατήρησαν και οι άλλοι- είναι ότι κάνει συστηματικά κραυγαλέα ορθογραφικά λάθη. Σε συνδυασμό με το νεαρό της ηλικίας της μου δημιούργησε ανασφάλεια... Δεν ξέρω πως βαθμολογεί γιατί δεν έχει διορθώσει την ατομική μου και οι ομαδικές είναι προαιρετικές. Όπου διαπίστωσε ελλείψεις, μας έστειλε τις παρατηρήσεις της αλλά δε βαθμολόγησε. Στην επικοινωνία είναι αρκετά άμεση και βοηθητική. Έχοντας ακούσει για άλλους παράξενους καθηγητές, θα την ξαναπροτιμούσα.  :)
Δεν έχω να σου προτείνω....αλλά να σου αντιπροτείνω τον Αγγελίδη. Τον είχε μία φίλη μου και μου είπε ότι τσεκουρώνει.

Αποσυνδεδεμένος Kandr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7319 στις: Μάιος 06, 2016, 09:47:00 πμ »
Καλημερα,
Γνωριζει κανεις ποτε ειναι η εξεταστικη του θερινου εξαμηνου?Τελη Αυγουστου,αρχες Σεπτεμβρη,τελη Σεπτεμβρη??Θελω να κανονισω κατι σημαντικο.. πληζ χελπ!

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7320 στις: Μάιος 06, 2016, 11:11:14 πμ »
Καλημερα,
Γνωριζει κανεις ποτε ειναι η εξεταστικη του θερινου εξαμηνου?Τελη Αυγουστου,αρχες Σεπτεμβρη,τελη Σεπτεμβρη??Θελω να κανονισω κατι σημαντικο.. πληζ χελπ

Μέσα Σεπτεμβρίου 9-10 !

Αποσυνδεδεμένος erani

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7321 στις: Μάιος 06, 2016, 12:17:36 μμ »
Καλημέρα συνάδελφοι και χρόνια πολλά! Θα μπορούσε κάποιος να μου πει σε ποιον αριθμό καλείτε στον ΔΟΑΤΑΠ για να πάρετε αριθμό πρωτοκόλλου; Κάποια νούμερα που κάλεσα δεν αντιστοιχούν στην υπηρεσία. Σας ευχαριστώ

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!! Το τηλ. είναι  2105281000 με εσωτερικό  κωδικό 201. Εγώ που τους πήρα την προηγούμενη εβδομάδα μου είπαν ότι τι πανεπιστήμιο έστειλε τα χαρτιά στις 4/4 αλλά δεν ξεκίνησαν αυτοί ακόμη τη διαδικασία αναγνώρισης. Ελπίζω να έχεις καλύτερα νέα. Ενημέρωσέ μας....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158531
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.