*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3137629 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8050 στις: Ιούλιος 04, 2016, 12:33:05 πμ »
Συνάδερφοι γεια σας,

Προτείνω να στείλουμε μια επιστολή διαμαρτυρίας στο Πανεπιστήμιο γιατί οι μέρες περνούν και ακόμα δεν έχουν σταλεί οι τίτλοι μας στο ΔΟΑΤΑΠ. 'Εμαθα ότι στο ΔΟΑΤΑΠ έχουν αναγνωριστεί τα πτυχία της Ιταλίας, ακολουθούν της Βουλγαρίας και μετά αν σταλούν τα δικά μας. Στο τηλέφωνο οι σύμβουλοι τώρα λένε ότι μέχρι τα μέσα Ιουλίου θα σταλούν, ενώ πριν μια βδομάδα έλεγαν αρχές Ιουλίου. Είναι άδικο για μας να ενταχθούν στον πίνακα υποψήφιοι που έδιναν εξετάσεις την ίδια περίοδο με μας και εμείς να χάσουμε την χρονιά. Γι'αυτό προτείνω να στείλουμε την διαμαρτυρία και να πιέζουμε τηλεφωνικά για να τα στείλουν όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.
Γράψτε κάτω στο έγγραφο τα στοιχεία σας αν συμφωνείτε
https://docs.google.com/document/d/1yjrzCUBBZfEOmdmwiXsAeLUN-HPiJz3KVCYMbjISads/edit?usp=sharing
Πέρσυ το καλοκαίρι, μετά από τηλεφωνική επικοινωνία μου με το ΔΟΑΤΑΠ μου είχαν πει ότι στο εξής δεν θα αναγνωρίζονταν μεταπτυχιακά (livello II νομίζω μου είχαν πει) από Ιταλία. Άρα μήπως αυτό που έμαθες είναι λίγο ανακριβές?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος panatha

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8051 στις: Ιούλιος 04, 2016, 12:39:17 πμ »
Πέρσυ το καλοκαίρι, μετά από τηλεφωνική επικοινωνία μου με το ΔΟΑΤΑΠ μου είχαν πει ότι στο εξής δεν θα αναγνωρίζονταν μεταπτυχιακά (livello II νομίζω μου είχαν πει) από Ιταλία. Άρα μήπως αυτό που έμαθες είναι λίγο ανακριβές?

Όχι demy4. Έχω φίλη στο Tor Vergata που της αναγνωρίστηκε πρόσφατα. Πάρε και τον κύριο Παπαβλασόπουλο που είναι υπεύθυνος στην ειδική αγωγή να σου πει ο ίδιος στον ΔΟΑΤΑΠ

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8052 στις: Ιούλιος 04, 2016, 08:07:06 πμ »
Πέρσυ το καλοκαίρι, μετά από τηλεφωνική επικοινωνία μου με το ΔΟΑΤΑΠ μου είχαν πει ότι στο εξής δεν θα αναγνωρίζονταν μεταπτυχιακά (livello II νομίζω μου είχαν πει) από Ιταλία. Άρα μήπως αυτό που έμαθες είναι λίγο ανακριβές?
Ναι το έχω ακούσει κι εγώ ότι τα Ιταλικά έχουν φάει άκυρο. Επίσης το Βουλγάρικο έχει ρημάξει, ελάχιστοι το κάνουν πλέον.'Αρα δεν θα έχετε θέμα με άλλους υποψηφίους.

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8053 στις: Ιούλιος 04, 2016, 11:49:35 πμ »
Καλημέρα παιδιά! Έχει κάνει κανείς την εργασία στο σεμινάριο ΙΙΙ; Στην άσκηση 3, στο γ, ποια ποσοστά εξετάζουμε; Επίσης ποια ποσοστά πάλι κοιτάμε στην 4γ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpidou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8054 στις: Ιούλιος 04, 2016, 11:11:01 μμ »
Και εγώ με την ίδια λογική το σκέφτηκα περίπου.. Μόνο που μάλλον θα τις επιμερίσω σε περισσότερες, τις πρώτες 2 θεματικές που αναφέρεις. Η κ. Χαραλάμπους ανέφερε ότι οι θεματικές δεν είναι τα ερευνητικά ερωτήματα αλλά πρέπει να απαντούν σε αυτά. Οπότε πρέπει να είναι προτάσεις. Έπειτα, τη φιλοσοφία και τους παράγοντες θα τα συμπεριλάβω στους κώδικες, αλλά μάλλον όχι στις θεματικές... Βέβαια, είναι ακόμα υπό σκέψη..νομίζω θέλει τον χρόνο της η εργασία...  :-\

Καλησπέρααα !!! δυσκολεύομαι κι εγώ στην εργασία του 2. βγάλατε κάποια άκρη;

Αποσυνδεδεμένος daskaladim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8055 στις: Ιούλιος 05, 2016, 01:44:10 πμ »
Γεια σας συνάδελφοι
Είμαι νεο μέλος και μιας και μιλάτε για τον ΔΟΑΤΑΠ έχω κάποιες απορίες και δεν απαντούν στα τηλέφωνα..
Στο έντυπο συγκατάθεσης γνωρίζετε τι γράφουμε στο δεύτερο κενό συμπλήρωσης μετά δηλαδή απο εκεί που λέει..my academic degrees(.....κενό.....)
Επίσης στην αίτηση τσεκάρατε το κουτάκι που λέει ότι επιθυμείτε την αντιστοιχία της βαθμολογικής κλίμακας κ.λπ.
Τέλος από το παράβολο στέλνουμε εκτός από το πρωτότυπο και ένα αντίγραφο και το άλλο κρατάμε εμείς;
Αν κάποιος έχει κάνει τη διαδικασία και μπορεί να με βοηθήσει ευχαριστώ εκ των προτέρων..για να στειλω επιτέλους τα χαρτιά μου και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8056 στις: Ιούλιος 05, 2016, 10:02:04 πμ »
Έπαιρνα τηλ στο ΔΟΑΤΑΠ κι εγώ την προηγούμενη εβδομάδα να ρωτήσω για το κουτάκι, αλλά ήταν συνέχεια κατειλημμένο και επειδή βιαζόμουν να τα στείλω τα συμπλήρωσα, όπως νόμιζα.
Στο κουτάκι δήλωσα και τις 2 επιλογές (η δεύτερη επιλογή είναι ίδια με την πρώτη, αλλά έχει και την αντιστοιχία). Οπότε τα έβαλα και τα 2 να είμαι μέσα και ας επιλέξουν αυτοί ποιο είναι το σωστό.
Στο έντυπο συγκατάθεσης στο πρώτο κενό γράφεις το όνομα του Πανεπιστημίου (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας) και στο δεύτερο το όνομα του Μεταπτυχιακού (π.χ. Επιστήμες Αγωγής: Ειδική Εκπαίδευση). Εγώ τα έγραψα στα ελληνικά, γιατί μου είπε μια κοπέλα που πήγε στο ΔΟΑΤΑΠ να κάνει την αίτηση ότι τα έγραψε στα ελληνικά και δεν υπήρχε πρόβλημα.
Σχετικά με το παράβολο στέλνεις το πρωτότυπο. Εγώ δεν έβγαλα αντίγραφο, γιατί έτσι κι αλλιώς δεν το δέχονται φωτοτυπημένο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2016, 10:30:22 πμ από ria19 »

Αποσυνδεδεμένος Ioanna199

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8057 στις: Ιούλιος 06, 2016, 12:41:52 πμ »
Καλησπέρα. Εχει κανείς το σεμινάριο 3? Κάνω την τελική εργασία, αν κάποιος την έχει κάνει και μπορεί ας μου στείλει να επιβεβαιώσω οτι τα ποσοστά που χρησιμοποίησα σε μια απο τις άσκησεις είναι σωστά..

Αποσυνδεδεμένος daskaladim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8058 στις: Ιούλιος 06, 2016, 01:24:36 πμ »
Ευχαριστώ ria19 για την άμεση ανταπόκριση..θελω να πιστεύω ότι και να είναι λάθος οτι θα μας ειδοποιήσουν απο τον Δοαταπ.

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8059 στις: Ιούλιος 06, 2016, 10:15:39 πμ »
Καλημερα, να ρωτήσω κάτι: το παραβολο απο την τραπεζα της Ελλάδας υπέρ ΔΟΤΑΠ μπορει κάποιος να το αγοράσει ηλεκτρονικά, με χρήση χρεωστικης/ πιστωτικής κάρτας;

Αποσυνδεδεμένος neve

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • ΠΕ70/ ΠΕ7Ο.50/ ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8060 στις: Ιούλιος 07, 2016, 09:43:19 πμ »
Από αυτούς που τελείωσαν τον Ιανουάριο, υπάρχει κάποιος που να κατέθεσε τα χαρτιά του στις διευθύνσεις;;;;;;;;;;;
Θέλω να ρωτήσω το εξής: μου εμφανίζει στο opsyd μια καρτέλα "προσόντα ειδικής αγωγής" όπου εκεί αναγράφονται όλα τα στοιχεία του μεταπτυχιακού, ωστόσο στο ιστορικό μεταβολής στοιχείων μου γράφει πως το αίτημα δεν έχει διεκπεραιωθεί και  η απάντηση στο αίτημα μου για μεταβολή των στοιχείων εκκρεμεί.... Δεν έχω καταλάβει θα μπορώ να κάνω αίτηση και να ενταχθώ στους πίνακες ειδικής ή θα πρέπει να περιμένω απάντηση από το ιεπ;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8061 στις: Ιούλιος 07, 2016, 04:47:48 μμ »
Καλησπέρα! Είχε κανείς σε προηγούμενο τετράμηνο το 621 με Αγγελίδη και την εργασία με θέμα τα εμπόδια στη μάθηση και τη συμμετοχή να μου πει πώς ανέπτυξε το θέμα του; Κεφάλαια κλπ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Αποσυνδεδεμένος mamarpde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8062 στις: Ιούλιος 08, 2016, 09:06:19 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που να κατέθεσε το μεταπτυχιακό στη δευτεροβάθμια, τι ακριβώς είναι το αναλυτικό πρόγραμμα που σπουδών που ζητάν?
Τι θα πρέπει να δώσω? Θα πρέπει να ζητήσω κατι επιπλέον από το πανεπιστήμιο?

Αποσυνδεδεμένος el05470

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8063 στις: Ιούλιος 08, 2016, 04:58:13 μμ »
Γνωριζει κανεις απο οσους θα καταθεσουν τα δικαιαολογητικα για ενταξη στους πινακες ΕΑΕ αν χρειαζεται μεταφραση η αναλυτικη βαθμολογια του μεταπτυχιακου γιατι βλεπω υπαρχουν καποιες λεξεις αγγλικες;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159762
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 280
Σύνολο: 298

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.