*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Εκπαιδευτική Ηγεσία (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 127564 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marytilos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Εκπαιδευτική Ηγεσία (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 16, 2013, 02:27:07 μμ »
Καλό μεσημέρι ell1!Πέμπτη απόγευμα πήρα 3 απανωτά μηνύματα για καλωσόρισμα και δήλωση μαθημάτων .Δήλωσα τα 570 ,571 ,579 κ το σεμινάριο 591(δεν είχαν μείνει κ πολλά... ) .Κωδικούς δεν έχω λάβει ακόμη...θα τους πάρω Δευτέρα να δω τι γίνεται ...Ξεκίνησα να διαβάζω το βιβλίο του κου Θεοφιλίδη ,κάποιες έννοιες που έχουν σχέση με μορφές στατιστικής ανάλυσης κ όρους δεν τις κατανοώ ...π.χ.μέσος όρος r ,δείκτης συνάφειας κτλ .Απογοητεύτηκα είναι η αλήθεια... :-[Είδομεν...καλό Σ/Κ να έχεις !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ulysses

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
η τιμή είναι ίδια, 5900.

Θα είμαι και εγώ εκεί ;) Σε περίπτωση όμως που "μαζευτεί κόσμος" στο εκπαιδευτική τεχνολογία θα μετακινηθώ εκεί..

Καλή μας αρχή.

Γεια σας. Έχω ανοίξει θέμα σχετικά με αυτό το αντικείμενο, αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμη. Τι σημαίνει συνάδελφε fzappa "αν μαζευτεί κόσμος"; Ενδιαφέρομαι πολύ για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό αλλά δεν έχω βρει πληροφορίες παρά μόνο τα λίγα που αναφέρονται στη σελίδα του Πανεπιστημίου. Εσύ μάλλον το έχεις ψάξει. Μήπως γνωρίζεις κάτι παραπάνω; Ευχαριστώ.   

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι πείτε μας πώς είναι το μεταπτυχιακό μέχρι τώρα ; Αξίζει ;

Αποσυνδεδεμένος Shantelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί να μου πει κάποιος στην αίτηση εισδοχής ποιά χαρακτηρίζουν ως πλήρη και ποιά ως μερική φοίτηση;το 18μηνο τί είναι. Αυτό δεν αναγνώρισε ο Δοατάπ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Shantelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,

εσείς που παρακολουθείτε ήδη το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό, μπορείτε να μας πείτε πως είναι;Είναι απαιτητικό;Πόσα μαθήματα δηλώνετε κατά μέσο όρο το κάθε τετράμηνο. Αξίζει;

Αποσυνδεδεμένος ell1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχει αρκετό διάβασμα και εργασίες... Επέλεξα 3 μαθήματα και ένα σεμινάριο αυτό το τετράμηνο και ήταν αρκετά βαρύ το πρόγραμμά μου. Κάθε μάθημα έχει 2-3 εργασίες, μερικέςπιο χρονοβόρες π.χ. συνέντευξη με κάποιον εκπαιδευτικό, απομαγνητοφώνηση κτλ. Σε 1-2 βδομάδες είναι και οι τελικές εξετάσεις.. Πάντως, θέλει διάβασμα και για μένα αξίζει!

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα!! Είναι κάποιος που γράφτηκε τώρα για το καλοκαιρινό τετράμηνο;;; Αν ναι ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα....

Αποσυνδεδεμένος sloukad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,
μήπως έχει κανείς υπόψιν του το στυλ των θεμάτων για το μάθημα Σχολική Ηγεσία και Διοίκηση;
ή μήπως γνωρίζει κάποιος προηγούμενα θέματα από το κανονικό μεταπτυχιακό γιατί το εξ αποστάσεως νομίζω ότι λειτουργεί πρώτη φορά

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
η τιμή είναι ίδια, 5900.

Θα είμαι και εγώ εκεί ;) Σε περίπτωση όμως που "μαζευτεί κόσμος" στο εκπαιδευτική τεχνολογία θα μετακινηθώ εκεί..

Καλή μας αρχή.

Γεια σας. Έχω ανοίξει θέμα σχετικά με αυτό το αντικείμενο, αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμη. Τι σημαίνει συνάδελφε fzappa "αν μαζευτεί κόσμος"; Ενδιαφέρομαι πολύ για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό αλλά δεν έχω βρει πληροφορίες παρά μόνο τα λίγα που αναφέρονται στη σελίδα του Πανεπιστημίου. Εσύ μάλλον το έχεις ψάξει. Μήπως γνωρίζεις κάτι παραπάνω; Ευχαριστώ.


Είχα καιρό να μπω στη σελίδα γι' αυτό και η καθυστέρηση...
Δεν υπήρχαν πολλές αιτήσεις για αυτή την κατεύθυνση και γι' αυτό δεν πραγματοποιήθηκε. Έτσι μου είχαν πει.
Το ΜΠΣ είναι πολύ καλό όπως αρχικά φαίνονται τα πράγματα. Έχει πολύ διάβασμα. Εγώ πήρα 2 μαθήματα κ 1 σεμινάριο για αρχή. Ελπίζω να βοήθησα.
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος Shantelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχει αρκετό διάβασμα και εργασίες... Επέλεξα 3 μαθήματα και ένα σεμινάριο αυτό το τετράμηνο και ήταν αρκετά βαρύ το πρόγραμμά μου. Κάθε μάθημα έχει 2-3 εργασίες, μερικές πιο χρονοβόρες π.χ. συνέντευξη με κάποιον εκπαιδευτικό, απομαγνητοφώνηση κτλ. Σε 1-2 βδομάδες είναι και οι τελικές εξετάσεις.. Πάντως, θέλει διάβασμα και για μένα αξίζει!

Ευχαριστώ πολύ ell1!!Καλή επιτυχία στις εξετάσεις!!

Αποσυνδεδεμένος Shantelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
@fzappa καλή επιτυχία και σε σένα!Όταν ολοκληρώσετε τις εξετάσεις να μας πείτε και εμάς πώς ήταν τα θέματα, αν προλαβαίνετε να διαβάσετε,κλπ.

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Σ' ευχαριστώ πολύ Shantelle!
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος ell1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ, Shantelle!

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Γεια σας!

Το σ/κ έδωσα τα δυο μου μαθήματα. Ξεχώρισα μια κύρια διαφορά. Το μάθημα στο οποίο γράψαμε με ανοικτές σημειώσεις είχε δυσκολότερα θέματα από το άλλο. Λογικό θα μου πείτε και θα συμφωνήσω. Γενικά, νομίζω πως τα θέματα ήταν αναμενόμενα και (κλασικά) αν είχες ασχοληθεί όλο το τετράμηνο, διαβάζοντας και πραγματοποιώντας τις εργασίες (χωρίς να μένεις πίσω), μπορούσες να γράψεις. Στο μάθημα της Ποιοτικής έρευνας αυτό με τις ανοικτές σημειώσεις (511) νομίζω πως τα θέματα ήταν πολλά. Δεν πρόλαβα να τα γράψω όλα. Στο άλλο μάθημα που έδωσα, φιλοσοφικές διαστάσεις, νομίζω τα θέματα ήταν ευκολότερα.

Αυτά, μην αγχώνεστε όσοι ξεκινάτε τώρα. Ακολουθώντας ένα πρόγραμμα στο διάβασμά σας θα τα καταφέρετε.

Καλημέρα!
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161196
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 745
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 724
Σύνολο: 747

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.