*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Εκπαιδευτική Ηγεσία (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 128376 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, για την ανταπόκρισή σου.
Δεν με τραβάει πολύ το 501, σε τι ακριβώς αναφερεται , εσυ που το ξερεις καλά ; ειναι χρήσιμο νομίζεις ;

για το 502 , ξερεις κάτι ;

όσο για το 512 μου χρειάζεται οπωσδήποτε ; εννοώ για διπλωματική με έρευνα ή με καλύπτει και το σεμιναριο 593 ;

 το 610 που ηθελα να πάρω , έκλεισε ; να το παρω λεω στο επόμενο.
για τα μαθηματα περι καινοτομιων , επιμορφωτικών μοντελων και αλλαγών -βελτίωσης , ξέρεις κάτι ; μου προτείνεις κάποιο ως χρήσιμο για το μελλον από διάφορες απόψεις ;

εχουμε επιβαρυνση αν ξεπεράσουμε τα 3 εξάμηνα ; ή πληρώνουμε απλά τα μαθήματα ;

Σκέφτομαι και την διπλωματική , τι λες ;

εσύ σε ποιο εξάμηνο είσαι ; τελειώνεις μήπως ;τι σκεφτεσαι να παρεις ;διπλωματικη ή δυο επιπλέον μαθήματα ; και ποια ;

Συγνώμη για τα πολλά ερωτήματα αλλά χρειάζομαι συμβουλές για τους προβληματισμούς μου και η γραμματεία είναι συνεχώς βιαστική και δεν λύνει τα ερωτήματα αλλά σου ξαναπετά το μπαλάκι επιλογής. τελικά οι σύμβουλοι , μόνο σύμβουλοι δεν είναι !


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το 576 είναι βατό και εύκολο, έχει μικρές και σχετικά εύκολες εργασίες. Για το 573 δεν ξέρω να σου πω...

τι μαθηματα έχεις πάρει μεχρι τώρα;

εγώ τα 3 σεμινάρια ( τωρα θα παω στο τρίτο εξάμηνο και χωρίς full πρόγραμμα), τα τρια κατευθυνσης ηγεσίας, το 510 κορμού μου μένει αλλο ένα και το ψάχνω τι να πάρω.
δήλωσα για το καλοκαίρι και 576 ένα επιλεγόμενο από της κατεύθυνσης.

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
1ον Πρέπει να πάρεις 2 μαθήματα από τον Α κύκλο και 1 από τον Β. 2ον Εγώ είχα πάρει τα 512 και 501. 3ον Αν τα καταφέρνεις κάπως με τα μαθηματικά τότε το 512 είναι πολύ καλή επιλογή. Εξάλλου θα σου χρειαστεί και το σεμινάριο 593 (έχει πολλά κοινά). Η Παπαϊερωνύμου είναι πολύ καλή καθηγήτρια αν και πολύ αυστηρή στους βαθμούς. Δεν θα έχεις πρόβλημα. 4ον Το 501 είναι απαιτητικό. Έχει κάθε εβδομάδα δραστηριότητα η οποία πρέπει να ολοκληρωθεί οπωσδήποτε στην ώρα της και μία ομαδική εργασία μέσω της πλατφόρμας στο τέλος του τετραμήνου. Έχει 8-9 εβδομάδες ύλη. Η διδάσκουσα (Στυλιανού) είναι πολύ καλή. Αν ασχοληθείς κατά τη διάρκεια του τετραμήνου δεν θα έχεις πρόβλημα.

τι ακριβως μαθαίνει κανείς στο 501 ;

και τι είδους δραστηριότητες ;

μήπως με τεστ στους μαθητές ;

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παράθεση
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, για την ανταπόκρισή σου.
Δεν με τραβάει πολύ το 501, σε τι ακριβώς αναφερεται , εσυ που το ξερεις καλά ; ειναι χρήσιμο νομίζεις ;

για το 502 , ξερεις κάτι ;

όσο για το 512 μου χρειάζεται οπωσδήποτε ; εννοώ για διπλωματική με έρευνα ή με καλύπτει και το σεμιναριο 593 ;

 το 610 που ηθελα να πάρω , έκλεισε ; να το παρω λεω στο επόμενο.
για τα μαθηματα περι καινοτομιων , επιμορφωτικών μοντελων και αλλαγών -βελτίωσης , ξέρεις κάτι ; μου προτείνεις κάποιο ως χρήσιμο για το μελλον από διάφορες απόψεις ;

εχουμε επιβαρυνση αν ξεπεράσουμε τα 3 εξάμηνα ; ή πληρώνουμε απλά τα μαθήματα ;

Σκέφτομαι και την διπλωματική , τι λες ;

εσύ σε ποιο εξάμηνο είσαι ; τελειώνεις μήπως ;τι σκεφτεσαι να παρεις ;διπλωματικη ή δυο επιπλέον μαθήματα ; και ποια ;

Συγνώμη για τα πολλά ερωτήματα αλλά χρειάζομαι συμβουλές για τους προβληματισμούς μου και η γραμματεία είναι συνεχώς βιαστική και δεν λύνει τα ερωτήματα αλλά σου ξαναπετά το μπαλάκι επιλογής. τελικά οι σύμβουλοι , μόνο σύμβουλοι δεν είναι !
Το 512 είναι εύκολο. Γι' αυτό στο πρότεινα. Το 501 σε εισάγει σε βασικές έννοιες ψυχολογίας και σου μαθαίνει τα βασικά σημεία των θεωριών Piaget, Vigkotski κλπ κλπ. Δεν είναι κακό μάθημα. Οι δραστηριότητες έχουν απ' όσο θυμάμαι να κάνουν με μελέτες περίπτωσης, με μνημονικές τεχνικές κ.α. Στην πραγματικότητα έχουν σκοπό να σε εξοικειώσουν με την ύλη κάθε εβδομάδας.
Το 576 το είχα πάρει κι εγώ. Για το 610 και αυτό το μάθημα που μου λες για τις καινοτομίες δεν έχω άποψη.
Εγώ έχω τελειώσει από τον Ιανουάριο. Περιμένω την αναγνώριση από τον δοαταπ.
Για την επιλογή της διπλωματικής δεν έχω να σου πω πολλά. Ξέρω όμως από αυτούς που την επέλεξαν ότι μάλλον μετάνιωσαν. Ο χρόνος στον οποίο θα πρέπει να την ολοκληρώσεις είναι μικρός και οι περισσότεροι καθυστερούν.
Το κόστος δεν έχει σχέση με το διάστημα στο οποίο θα ολοκληρώσεις το μεταπτυχιακό αλλά με τα μαθήματα τα οποία παίρνεις κάθε φορά. Εγώ ολοκλήρωσα σε 4 τετράμηνα και πλήρωσα ακριβώς τα ίδια με αυτούς που το έκαναν σε 3 ή 5 τετράμηνα.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το 512 είναι εύκολο. Γι' αυτό στο πρότεινα. Το 501 σε εισάγει σε βασικές έννοιες ψυχολογίας και σου μαθαίνει τα βασικά σημεία των θεωριών Piaget, Vigkotski κλπ κλπ. Δεν είναι κακό μάθημα. Οι δραστηριότητες έχουν απ' όσο θυμάμαι να κάνουν με μελέτες περίπτωσης, με μνημονικές τεχνικές κ.α. Στην πραγματικότητα έχουν σκοπό να σε εξοικειώσουν με την ύλη κάθε εβδομάδας.
Το 576 το είχα πάρει κι εγώ. Για το 610 και αυτό το μάθημα που μου λες για τις καινοτομίες δεν έχω άποψη.
Εγώ έχω τελειώσει από τον Ιανουάριο. Περιμένω την αναγνώριση από τον δοαταπ.
Για την επιλογή της διπλωματικής δεν έχω να σου πω πολλά. Ξέρω όμως από αυτούς που την επέλεξαν ότι μάλλον μετάνιωσαν. Ο χρόνος στον οποίο θα πρέπει να την ολοκληρώσεις είναι μικρός και οι περισσότεροι καθυστερούν.
Το κόστος δεν έχει σχέση με το διάστημα στο οποίο θα ολοκληρώσεις το μεταπτυχιακό αλλά με τα μαθήματα τα οποία παίρνεις κάθε φορά. Εγώ ολοκλήρωσα σε 4 τετράμηνα και πλήρωσα ακριβώς τα ίδια με αυτούς που το έκαναν σε 3 ή 5 τετράμηνα.

Ελπίζω να σε βοήθησα.


ΚΑΙ πάλι σ΄ευχαριστώ πολύ.
Για το 512 είναι ενδιαφέρον ίσως και πολύ χρήσιμο για εργασία σίγουρα θα χρειαστώ βοήθεια με τα μαθηματικά δεν είμαι καλή, ούτε στην άνετη χρήση του excell &  το SPSS ΠΆΛΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΈΡΩ ΚΑΘΌΛΟΥ. Στην εποχή που τελείωσα δεν είχαμε ερευνητικό μάθημα και ούτε υπολογιστή να φανταστείς. Μόλις είχε ξεκινήσει δειλά η χρήση σε κάποιους φοιτητές..

Νομίζεις ότι είναι καλό να μην έχεις κάνει διπλωματική εργασία ;. όλοι ρωτάμε στον άλλον ποιο ήταν το θέμα σου ;
Έπειτα αν κάτι αλλάξει στην μοριοδότησή τους , μπορεί και να είναι μείον ΄το ότι δεν έγινε διπλωματική ;

Φαντάζομαι ορκίζεσαι τώρα ; ή ορκίστηκες και περιμένεις απλά τον ΔΟΑΤΑΠ ;Πόσο καιρό κάνει ; ξέρεις ;

Ξέρεις επίσης από κα΄ποιον που έκανε εργασία , αν περνάει δύσκολα στην εξέταση από επιτροπή ;

Σου εύχομαι καλή συνέχεια και δημιουργική χρήση του πτυχίου σου.
Από που είσαι ; και πού δουλε΄ύεις ;

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ;
ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ;
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΘΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΜΑΖΊ ;
ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΤΟΥ ;
ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΙ ;

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΔΥΟ ΕΞΑΜΗΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ; Ή ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ;ΆΦΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ , ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΆΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ;
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥ ;
ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΔΟΑΤΑΠ ;


ΠΟΙΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΕ-ΜΑΣ ΦΩΤΙΣΟΥΝ ;


Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παράθεση
ΚΑΙ πάλι σ΄ευχαριστώ πολύ.
Για το 512 είναι ενδιαφέρον ίσως και πολύ χρήσιμο για εργασία σίγουρα θα χρειαστώ βοήθεια με τα μαθηματικά δεν είμαι καλή, ούτε στην άνετη χρήση του excell &  το SPSS ΠΆΛΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΈΡΩ ΚΑΘΌΛΟΥ. Στην εποχή που τελείωσα δεν είχαμε ερευνητικό μάθημα και ούτε υπολογιστή να φανταστείς. Μόλις είχε ξεκινήσει δειλά η χρήση σε κάποιους φοιτητές..

Νομίζεις ότι είναι καλό να μην έχεις κάνει διπλωματική εργασία ;. όλοι ρωτάμε στον άλλον ποιο ήταν το θέμα σου ;
Έπειτα αν κάτι αλλάξει στην μοριοδότησή τους , μπορεί και να είναι μείον ΄το ότι δεν έγινε διπλωματική ;

Φαντάζομαι ορκίζεσαι τώρα ; ή ορκίστηκες και περιμένεις απλά τον ΔΟΑΤΑΠ ;Πόσο καιρό κάνει ; ξέρεις ;

Ξέρεις επίσης από κα΄ποιον που έκανε εργασία , αν περνάει δύσκολα στην εξέταση από επιτροπή ;

Σου εύχομαι καλή συνέχεια και δημιουργική χρήση του πτυχίου σου.
Από που είσαι ; και πού δουλε΄ύεις ;
Ξέρω μόνο ένα άτομο που έκανε διπλωματική. Νομίζω ότι του πήρε αρκετό χρόνο. Την είχε ξεκινήσει από το καλοκαίρι. Δεν ξέρω αν την έχει τελειώσει. Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι. Πάντως εγώ δεν είχα το χρόνο ούτε τη διάθεση να μπλέξω με διπλωματική. Και πάλι αν επέλεγα το ίδιο θα έκανα. Η ορκομωσία γίνεται μία φορά το χρόνο (κάθε Ιούνιο). Εγώ έχω απλώς στα χέρια μου τον τίτλο του μεταπτυχιακού και περιμένω όπως σου είπα από τον δοαταπ τα περαιτέρω. Εργάζομαι σε επαγγελματικό λύκειο. Μένω στην Καλαμάτα.

Καλή συνέχεια. Εύχομαι να επιλέξεις ό,τι είναι καλύτερο για σένα.

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ξέρω μόνο ένα άτομο που έκανε διπλωματική. Νομίζω ότι του πήρε αρκετό χρόνο. Την είχε ξεκινήσει από το καλοκαίρι. Δεν ξέρω αν την έχει τελειώσει. Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι. Πάντως εγώ δεν είχα το χρόνο ούτε τη διάθεση να μπλέξω με διπλωματική. Και πάλι αν επέλεγα το ίδιο θα έκανα. Η ορκομωσία γίνεται μία φορά το χρόνο (κάθε Ιούνιο). Εγώ έχω απλώς στα χέρια μου τον τίτλο του μεταπτυχιακού και περιμένω όπως σου είπα από τον δοαταπ τα περαιτέρω. Εργάζομαι σε επαγγελματικό λύκειο. Μένω στην Καλαμάτα.

Καλή συνέχεια. Εύχομαι να επιλέξεις ό,τι είναι καλύτερο για σένα.


ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΤΗΛ. Ή EMAIL ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ; ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ gkara@sch.gr.

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Και το 610 είναι εύκολο, έχει ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής. Το βιβλίο είναι μικρό, απλά έχει αρκετή στατιστική. Εμένα δε μου φάνηκε όμως δύσκολο, αν και φιλόλογος...

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Κι εγώ έχω ακούσει ότι η διπλωματική είναι πολύ χρονοβόρα και γενικά επικρατεί ένα κυνηγητό να βρεις τους καθηγητές, να επιλέξεις το θέμα, να καταλήξεις σε αυτό, να παίρνεις ανατροφοδότηση.

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και το 610 είναι εύκολο, έχει ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής. Το βιβλίο είναι μικρό, απλά έχει αρκετή στατιστική. Εμένα δε μου φάνηκε όμως δύσκολο, αν και φιλόλογος...

Γιατί μου είπαν οτι τα θέματα στο 610 ήταν κάπως ;είχαν δυσκολία ή ήταν ακαταλαβίστικα και δεν είχαν διδαχθεί ακριβώς ;
Ξέρεις , ή κάποιος άλλος αν μπορούμε να πάρουμε και μάθημα από άλλη κατεύθυνση επιλεγόμενο ;κάπου το διάβασα , νομίζω.
τι ξέρεις για 576, 671ή και 574  και 575 ;
από τον κορμό να επιλέξω 512 ή 610 ;

το 502 δεν λειτουργει ως μάθημα πια ;

οι δε ψυχολικές προσεγγίσεις του 501 , τι ακριβώς είναι ; είναι χρήσιμο θεωρείς ; αν ξέρεις , φωτισε εμένα τη νότερη σε παρακαλώ  πολύ .

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και το 610 είναι εύκολο, έχει ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής. Το βιβλίο είναι μικρό, απλά έχει αρκετή στατιστική. Εμένα δε μου φάνηκε όμως δύσκολο, αν και φιλόλογος...

Εχεις πάρει μήπως το 512 ;δεν ξέρω ,αλλά θέλω να κάνω ερευνητικη εργασία αν είναι προτιμότερο να πάρω από τον κορμό το 510 ή 610 .Υπόψη δεν γνωρίζω το SPSS,ΓΙΑΤΊ στην εποχή μου δεν είχαμε στο πανεπιστήμιο σχετικό με έρευνα μάθημα.
Επίσης μπορούμε να πάρουμε και από άλλη κατεύθυνση μάθημα ;

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η Διερωνίτου στο 571 βάζει ότι λέει στις τηλεδιασκέψεις ΑΚΡΙΒΩΣ!!Δεν θυμάμαι τα θέματα, αλλά ήταν όλα από τις τηλεδιασκέψεις της. Αν προσέξεις πολύ καλά αυτές θα γράψεις σίγουρα. Στο 576 δεν ξέρω γιατί τώρα θα το δώσω

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 504 . ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ;ΤΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. Η ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΛΉ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ , ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ , ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ;
ΜΗΠΩΣ ΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ; ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ .
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΜΕΤΑΞΥ 501 ΚΑΙ 504.
ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ .

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς τι γίνεται αν κάποιος "κοπεί" σε εργασία λόγω λογοκλοπής;
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΜΟ 501 ΚΑΙ 504 ;ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΤΗΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 764
Σύνολο: 774

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.