*

Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014  (Αναγνώστηκε 731779 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2534 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 12:06:02 μμ »
Τέτοιο μπάχαλο σ' αυτό το υπουργείο δεν έχω ξαναδεί στα τόσα χρόνια που ασχολούμαι με τη δημόσια εκπαίδευση. Ανίκανοι και επικίνδυνοι! Ας το κλείσουν το μαγαζί και να μας αδειάσουν τη γωνιά και ο υπουργός και οι σύμβουλοί του κι όλο το υπουργείο μαζί!

Ούτε στις Διδε γνωρίζουν με σιγουριά αλλά μάλλον δεν πρόκειται να γίνει τίποτα αύριο. Από Τρίτη κι αν, έτσι μου είπαν τις προάλλες. Επίσης πολλοί στις διευθύνσεις είναι και οι ίδιοι αηδιασμένοι με την κατάσταση και εκφράζονται αρνητικά αλλά μάλλον δε μπορούν να κάνουν πολλά.
Όσο για την Ολμε ασχολείται με τους διαθέσιμους και καλά κάνει αλλά υπάρχουν και χιλιάδες πρώην αναπληρωτές βρε αδερφέ! Αυτό τον εμπαιγμό δε τον βλέπουν; Αλλά σιγά μη τους νοιάζει, το τομάρι τους κοιτάνε να σώσουν μέχρι τις 22 Μαρτίου κι έχει ο θεός! Ας θυσιαστούν και μερικοί αναπληρωτές δε τρέχει τίποτα έτσι κι αλλιώς αναλώσιμοι ήταν!

Έτσι όπως έχουν τα πράγματα αν δουλέψουμε και 2 μήνες ευχαριστημένοι να είμαστε! Και το ευχαριστώ ξέρετε στην κάλπη, μη τυχόν και ξεχαστούμε μέχρι τότε και φανούμε αγνώμονες!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:10:08 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2535 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 12:11:27 μμ »
Τέτοιο μπάχαλο σ' αυτό το υπουργείο δεν έχω ξαναδεί στα τόσα χρόνια που ασχολούμαι με τη δημόσια εκπαίδευση. Ανίκανοι και επικίνδυνοι! Ας το κλείσουν το μαγαζί και να μας αδειάσουν τη γωνιά και ο υπουργός και οι σύμβουλοί του κι όλο το υπουργείο μαζί!

Ούτε στις Διδε γνωρίζουν με σιγουριά αλλά μάλλον δεν πρόκειται να γίνει τίποτα αύριο. Από Τρίτη κι αν, έτσι μου είπαν τις προάλλες. Επίσης πολλοί στις διευθύνσεις είναι και οι ίδιοι αηδιασμένοι με την κατάσταση και εκφράζονται αρνητικά αλλά μάλλον δε μπορούν να κάνουν πολλά.
Όσο για την Ολμε ασχολείται με τους διαθέσιμους και καλά κάνει αλλά υπάρχουν και χιλιάδες πρώην αναπληρωτές βρε αδερφέ! Αυτό τον εμπαιγμό δε τον βλέπουν; Αλλά σιγά μη τους νοιάζει, το τομάρι τους κοιτάνε να σώσουν μέχρι τις 22 Μαρτίου κι έχει ο θεός! Ας θυσιαστούν και μερικοί αναπληρωτές δε τρέχει τίποτα έτσι κι αλλιώς αναλώσιμοι ήταν!

Έτσι όπως έχουν τα πράγματα αν δουλέψουμε και 2 μήνες ευχαριστημένοι να είμαστε! Και το ευχαριστώ ξέρετε στην κάλπη, μη τυχόν και ξεχαστούμε μέχρι τότε και φανούμε αγνώμονες!




Mα αυτό δεν συμφώνησε η ΟΛΜΕ , ΟΧΙ απολύσεις για κάποιες ειδικότητες μεν αλλά και πάγωμα διορισμών , μείωση αναπληρωτών ,εργασία μέσω ΕΣΠΑ ,για κάποιες άλλες...δε !!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2014, 12:24:24 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2536 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 01:55:40 μμ »
εγω λεω να συζητησουμε κατι πρακτικο , για παραδειγμα τι δουλεια θα κανετε απο του χρονου το εχετε σκεφτει??῞...εγω το ψαχνω...

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2537 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 02:00:39 μμ »
έχεις δίκιο eri, ασχολούμαστε με ένα πρόγραμμα που μας δίνει την ψευδαίσθηση (ούτε και αυτή μάλλον) ότι διατηρούμε επαφή με το χώρο της εκπαίδευσης, ενώ στην πραγματικότητα μας εμπαίζουν προεκλογικά. Ωστόσο, η εύρεση εργασίας μου φαίνεται ουτοπία, αν και θα το κοιτάξω συστηματικά απτο καλοκαίρι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:10:08 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2538 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 02:16:39 μμ »
Εμείς οι φιλόλογοι θα "θυσιαστούμε"και του χρόνου?Γιατί να μην πιάσουν κανέναν άλλο κλάδο?Τι τους κάναμε?Η ενισχυτική ήταν πρόγραμμα που θα δουλεύαμε πολλοί φιλόλογοι...αλλά μας το φάγανε.Τι πάει να πει από Μάρτιος?Αύριο έπρεπε να υπογράψουμε σύμβαση για να κάνουμε μάθημα μετά την Καθαρή Δευτέρα που ο μήνας θα έχει 4.Ποιος είναι αυτός ο Μάρτιος?Ποιανού έτους?Δεν προσδόρισαν ακόμα ημερομηνία?φτιάχνονται να τους ρωτάμε και να λένε ψέματα?

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2539 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 02:19:50 μμ »
εγω λεω να συζητησουμε κατι πρακτικο , για παραδειγμα τι δουλεια θα κανετε απο του χρονου το εχετε σκεφτει??῞...εγω το ψαχνω...

Ό,τι βρούμε. ::)
Αν ρίξεις μια ματιά στο ιντερνετ 7 στις 10 αγγελίες είναι από call center.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος prodo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2540 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 02:37:36 μμ »
ΝΕΑ.......Μολις με πηραν απο Δ.να παω αυριο τα δικαιολογητικα κι η συμβαση την αλλη βδομαδα.να τα φερω τοτε.οχι απο το υπουργειο ειπαν αυριο..........

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2541 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 02:49:36 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση; Δικαιολογητικά θα πάνε μόνο οι ΑΜΩ ή και οι ωρομίσθιοι; Κι αν ναι, τι ακριβώς πρέπει να πάμε; Εμάς στη Γ Αθήνας δε μας είπαν τίποτα και σκέφτομαι να τα έχω έτοιμα.

Αποσυνδεδεμένος prodo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2542 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 02:54:12 μμ »
Ναι μπες στη Δ τα εχει

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2543 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 02:57:33 μμ »
Οκ! Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2544 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 04:07:42 μμ »
ΝΕΑ.......Μολις με πηραν απο Δ.να παω αυριο τα δικαιολογητικα κι η συμβαση την αλλη βδομαδα.να τα φερω τοτε.οχι απο το υπουργειο ειπαν αυριο..........
Μήπως σου είπαν αν το υπουργείο τους ενημέρωσε πότε θα ξεκινήσουμε μαθήματα?Την άλλη εβδομάδα η σύμβαση?μήπως πάμε από Τρίτη σχολείο και βιάζονται τα δικαιολογητικά για αύριο?αν πας αύριο τα δικαιολογητικά ρώτησέ τους τι τους είπε το υπουργείο και ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ και όλους εμάς που είμαστε στην αναμονή και δε μας λένε τίποτα...Ούτε τηλέφωνο ούτε ακρόαση!

Αποσυνδεδεμένος prodo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2545 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 04:13:53 μμ »
το την αλλη βδομαδα ηταν αοριστο.οτι μαθω θα σας ενημερωσω γιατι κι εγω μαθαινω απο σας

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2546 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 04:14:22 μμ »
Καλημέρα, συνάδελφοι. Μόλις μίλησα με υπουργείο, τηλ. για ενισχυτική 2103442212 και ο εξυπηρτικότατος υπάλληλος μου είπε ότι ακόμα περιμένουν χαρτιά από ΕΣΠΑ. Πολύ δύσκολο να γίνει κάτι σήμερα. Από διεύθυνση εικάζουν ότι μάλλον πάει για Μάρτιο. Ξέρετε πόσα γλιτώνουν έτσι, από ΙΚΑ και άλλα.Κατά τα άλλα, πρώτα ο μαθητής. Καλό είναι να τηλεφωνούμε και να πιέζουμε. Εγώ αυτό κάνω εδώ και καιρό. Όποιος γνωρίζει κάτι άλλο ή μάθει , ας ενημερώσει. Υπομονή σε όλους μας...Πού καταντήσαμε...
Μάρτιος είναι το Σάββατο...Δεν πριοσδιόρισε μέρα.Ο Βασίλης Καλόγηρος στο news.gr έγραψε για τέλη αυτής της εβδομάδας.Ο υπάλληλος δεν ήξερε μέρα?

Μάρτιο θα είναι σίγουρα. Προσωπικά πιστεύω ότι η έναρξη θα γίνει Τετάρτη-Πέμπτη, χωρίς να είμαι κατηγορηματικός.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2014, 04:19:55 μμ από jak_13 »
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2547 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 04:18:02 μμ »
το την αλλη βδομαδα ηταν αοριστο.οτι μαθω θα σας ενημερωσω γιατι κι εγω μαθαινω απο σας
Σ'ευχαριστούμε.Αύριο που θα πας ρώτα μήπως ξέρουν κάτι.
Jak 13 μακάρι να βγεις αληθινός και να είναι Τετάρτη-Πέμπτη,γιατί έχουμε λαχταρίσει φέτος.Μακάρι να μην είναι τη Μεγάλη Πέμπτη,μη μας σταυρώσουν πάλι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159730
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 312
Σύνολο: 318

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.