*

Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014  (Αναγνώστηκε 735158 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2548 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 05:21:32 μμ »
Από τον Οκτώβρη μέχρι και τον Δεκέμβριο περίμενα κι εγώ με αγωνία έστω την ενισχυτική, αφού πολλοί από εμάς ξέραμε το έργο (θρίλερ για γερά νεύρα) που θα βλέπαμε φέτος... της ανεργίας... μετά από τόσο εμπαιγμό πλέον δε με νοιάζει...αν θα είναι αυτή η εβδομάδα, η επόμενη, η μεθεπόμενη ή του άλλου μήνα. Η αγανάκτηση και η αηδία ξεχείλισε τόσο, που αν δε σκεφτόμουν τα 50 ένσημα για την ανανέωση του βιβλιαρίου ασθενείας για την επόμενη χρονιά (κι αυτό για τα παιδιά μου κυρίως) θα παραχωρούσα τη θέση μου στην ενισχυτική σε κάποιον πιο αισιόδοξο και πρόθυμο από μένα...ή πιο απελπισμένο... Αισθάνομαι να χάνω πια τον αυτοσεβασμό μου μετά από τέτοιο εξευτελισμό στον οποίο μας έχουν υποβάλει.
Τουλάχιστον, ας μην αρκεστούμε στους 2-2,5 μήνες κοροϊδίας και ας αγωνιστούμε με όποιο τρόπο μπορεί ο καθένας για να είναι καλύτερη η επόμενη χρονιά...στη φετινή έχει γραφτεί ήδη ο επικήδειος λόγος!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:05:10 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2549 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 05:24:15 μμ »
Από τον Οκτώβρη μέχρι και τον Δεκέμβριο περίμενα κι εγώ με αγωνία έστω την ενισχυτική, αφού πολλοί από εμάς ξέραμε το έργο (θρίλερ για γερά νεύρα) που θα βλέπαμε φέτος... της ανεργίας... μετά από τόσο εμπαιγμό πλέον δε με νοιάζει...αν θα είναι αυτή η εβδομάδα, η επόμενη, η μεθεπόμενη ή του άλλου μήνα. Η αγανάκτηση και η αηδία ξεχείλισε τόσο, που αν δε σκεφτόμουν τα 50 ένσημα για την ανανέωση του βιβλιαρίου ασθενείας για την επόμενη χρονιά (κι αυτό για τα παιδιά μου κυρίως) θα παραχωρούσα τη θέση μου στην ενισχυτική σε κάποιον πιο αισιόδοξο και πρόθυμο από μένα...ή πιο απελπισμένο... Αισθάνομαι να χάνω πια τον αυτοσεβασμό μου μετά από τέτοιο εξευτελισμό στον οποίο μας έχουν υποβάλει.
Τουλάχιστον, ας μην αρκεστούμε στους 2-2,5 μήνες κοροϊδίας και ας αγωνιστούμε με όποιο τρόπο μπορεί ο καθένας για να είναι καλύτερη η επόμενη χρονιά...στη φετινή έχει γραφτεί ήδη ο επικήδειος λόγος!
+++++++++++++++++++++++++++++++++ΣΕ ΟΛΑ...

Αποσυνδεδεμένος εκπαιδευτικος_30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2550 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 05:37:49 μμ »
Από τον Οκτώβρη μέχρι και τον Δεκέμβριο περίμενα κι εγώ με αγωνία έστω την ενισχυτική, αφού πολλοί από εμάς ξέραμε το έργο (θρίλερ για γερά νεύρα) που θα βλέπαμε φέτος... της ανεργίας... μετά από τόσο εμπαιγμό πλέον δε με νοιάζει...αν θα είναι αυτή η εβδομάδα, η επόμενη, η μεθεπόμενη ή του άλλου μήνα. Η αγανάκτηση και η αηδία ξεχείλισε τόσο, που αν δε σκεφτόμουν τα 50 ένσημα για την ανανέωση του βιβλιαρίου ασθενείας για την επόμενη χρονιά (κι αυτό για τα παιδιά μου κυρίως) θα παραχωρούσα τη θέση μου στην ενισχυτική σε κάποιον πιο αισιόδοξο και πρόθυμο από μένα...ή πιο απελπισμένο... Αισθάνομαι να χάνω πια τον αυτοσεβασμό μου μετά από τέτοιο εξευτελισμό στον οποίο μας έχουν υποβάλει.
Τουλάχιστον, ας μην αρκεστούμε στους 2-2,5 μήνες κοροϊδίας και ας αγωνιστούμε με όποιο τρόπο μπορεί ο καθένας για να είναι καλύτερη η επόμενη χρονιά...στη φετινή έχει γραφτεί ήδη ο επικήδειος λόγος!

Συμφωνώ σε όλα! Ας πιέσουμε ο καθένας όπως μπορεί, τουλάχιστον να μη νομίζουν ότι δεχόμαστε τα πάντα παθητικά. Πρέπει να δείξουμε πως δε θα ανεχτούμε και του χρόνου αυτή την αντιμετώπιση. Το σίγουρο είναι οτι θα μας γράψουν στα παλιά τους τα παπούτσια, αλλά εμείς θα έχουμε προσπαθήσει...

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2551 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 05:39:11 μμ »
Από τον Οκτώβρη μέχρι και τον Δεκέμβριο περίμενα κι εγώ με αγωνία έστω την ενισχυτική, αφού πολλοί από εμάς ξέραμε το έργο (θρίλερ για γερά νεύρα) που θα βλέπαμε φέτος... της ανεργίας... μετά από τόσο εμπαιγμό πλέον δε με νοιάζει...αν θα είναι αυτή η εβδομάδα, η επόμενη, η μεθεπόμενη ή του άλλου μήνα. Η αγανάκτηση και η αηδία ξεχείλισε τόσο, που αν δε σκεφτόμουν τα 50 ένσημα για την ανανέωση του βιβλιαρίου ασθενείας για την επόμενη χρονιά (κι αυτό για τα παιδιά μου κυρίως) θα παραχωρούσα τη θέση μου στην ενισχυτική σε κάποιον πιο αισιόδοξο και πρόθυμο από μένα...ή πιο απελπισμένο... Αισθάνομαι να χάνω πια τον αυτοσεβασμό μου μετά από τέτοιο εξευτελισμό στον οποίο μας έχουν υποβάλει.
Τουλάχιστον, ας μην αρκεστούμε στους 2-2,5 μήνες κοροϊδίας και ας αγωνιστούμε με όποιο τρόπο μπορεί ο καθένας για να είναι καλύτερη η επόμενη χρονιά...στη φετινή έχει γραφτεί ήδη ο επικήδειος λόγος!
Tonik μας κάλυψες όλους απόλυτα.Η ενισχυτική ήταν η μόνη ελπίδα και ευκαιρία φέτος και ίσως τούτα τα χρόνια της κρίσης για τους φιλολόγους.Φρόντισαν να μας την αφαιρέσουν ακόμη και αυτήν.Μακάρι του χρόνου εμάς τους πε 02 να μας αφήσουν ήσυχους,να μη συνεχίσουν σε βάρος μας,να αντιληφθούν πόσο μας αδίκησαν φέτος και μας κορόϊδεψαν.Μακάρι όλοι οι φιλόλογοι να διεκδικήσουμε αυτό που μας αναλογεί.Η ενισχυτική, αν λειτουργούσε σωστά και με γνώμονα το μαθητή αλλά και για την καταπολέμηση της ανεργίας ημών των αναπληρωτών ,ήταν μια κάποια λύση,όμως δυστυχώς ούτε σ'αυτό μας υπολόγισαν.Μακάρι του χρόνου να τύχουμε καλύτερης αντιμετώπισης και να αιτήσουμε την ικανοποίηση των δίκαιων αιτημάτων του κλάδου μας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:05:10 »

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2552 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 06:01:51 μμ »
Πιο ΠΕ02 πεθαίνεις.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2553 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 07:14:45 μμ »
που αν δε σκεφτόμουν τα 50 ένσημα για την ανανέωση του βιβλιαρίου ασθενείας για την επόμενη χρονιά (κι αυτό για τα παιδιά μου κυρίως) θα παραχωρούσα τη θέση μου στην ενισχυτική σε κάποιον πιο απελπισμένο...
Ακόμη και αυτό δεν είναι σίγουρο… . Οι ωρομίσθιοι δεν μπορούν να συγκεντρώσουν 50 ένσημα και αν δεν ξεκινήσει μέσα στην επομένη εβδομάδα ούτε οι αμω. Υπάρχει και ρίσκο για τους μαθηματικούς είναι πολύ πιθανό να μην έρχονται οι μαθητές και έστω ένα τμήμα να κοπεί με 8 ώρες θα γίνουν ωρομίσθιοι πριν το Πάσχα και θα χάσουν τουλάχιστον 11 μέρες.
Υπάρχουν και οι εκδρομές έτσι μπορεί να χαθούν κάποιες ώρες…
Πιο ΠΕ02 πεθαίνεις.
ΠΕ03
 :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2554 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 11:34:25 πμ »
Καλημέρα! Είναι σχεδόν βέβαιο ότι ότι η Ενισχυτική πάει για Μάρτη και αν... Το υπουργείο γλιτώνει έτσι ένσημα και ασφάλιση ΙΚΑ. Ντροπή τους! Μάς δουλεύουν κανονικά. Θα μπορούσαν , αν είχαν τσίπα, να μας το πουν εξαρχής. >:(Το ξέρω πως δε σχετίζεται άμεσα, αλλά δείτε πόσο ενδιαφέρεται το υπουργείο και η ΟΛΜΕ για τους μαθητές των Φούρνων, άρθρο ΑΒ. Αν ξαναδουλέψω, θα φροντίσω να ανταποδώσω και στην ΟΛΜΕ.Αντίο.

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2555 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 11:41:46 πμ »
Η αγανάκτηση μας δεν υπάρχει πια...μας την πήραν όλη.Μόνο στις εκλογές θα μιλήσουμε,δεν έχουμε πια άλλη δύναμη,μας εξόντωσαν...Λένε ψέματα σε όλους.Μαθητές,εκπ/κους,διδε.Σήμερα επικοινώνησα με τη διδε και μου είπαν ότι ακόμα δε στάλθηκε εγκύκλιος έναρξης της ενισχυτικής  που τους είχαν πει για αυτήν την εβδομάδα.Τι αλλο να πει κανείς?Ποιους ψηφίζουμε?Από ποιους αναμένουμε βοήθεια και κατανόηση?

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2556 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 11:46:48 πμ »
Μόλις μίλησα με υπουργείο. Δεν απάντησε ο ευγενικός κύριος, αλλά μια κυρία που μου μίλησε με απρέπεια, αυθάδεια και μου έκλεισε το τηλ. στα μούτρα. Είμαστε ω κατηγορίας για τους βολεμένους. Για αυτό πάμε κατά...Είμαστε χωρισμένοι, διασπασμένοι και χωρίς ενσυναίσθηση. Αυτή η κυρία ας σκεφτεί ότι εμείς θα δουλέψουμε για 2 μήνες και θα πάρουμε καθυστερημένα το μισό της μισθό για να ζήσουμε εμείς και η οικογένεια μας για τον υπόλοιπο χρόνο. Σύμφωνα με τα λεγόμενά της, θα σταλεί εγκύκλιος από Τρίτη-Τετάρτη στις ΔΔΕ και τότε θα μας πουν πότε υπογράφουμε και ξεκινούν μαθήματα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2557 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 11:51:11 πμ »
Μόνο στις εκλογές θα μιλήσουμε
"Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα." Αίσωπος

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2558 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 11:58:14 πμ »
Καλημέρα! Είναι σχεδόν βέβαιο ότι ότι η Ενισχυτική πάει για Μάρτη και αν...
Έτσι όπως πάει, θα την πάνε μάλλον για μετά τις εξετάσεις!!  ;D >:(
  

Αποσυνδεδεμένος marthoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2559 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 12:03:55 μμ »
Κάλεσαν τόσο αργά για να καταθέσουμε τα δικαιολογητικά και δεν έχουν ακόμα έτοιμες τις συμβάσεις?! Αίσχος, ακόμα μας εμπαίζουν! Και η ΟΛΜΕ φυσικά ανύπαρκτη για εμάς τους αδιόριστους!

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2560 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 12:07:31 μμ »
Μόλις μίλησα με υπουργείο. Δεν απάντησε ο ευγενικός κύριος, αλλά μια κυρία που μου μίλησε με απρέπεια, αυθάδεια και μου έκλεισε το τηλ. στα μούτρα. Είμαστε ω κατηγορίας για τους βολεμένους. Για αυτό πάμε κατά...Είμαστε χωρισμένοι, διασπασμένοι και χωρίς ενσυναίσθηση. Αυτή η κυρία ας σκεφτεί ότι εμείς θα δουλέψουμε για 2 μήνες και θα πάρουμε καθυστερημένα το μισό της μισθό για να ζήσουμε εμείς και η οικογένεια μας για τον υπόλοιπο χρόνο. Σύμφωνα με τα λεγόμενά της, θα σταλεί εγκύκλιος από Τρίτη-Τετάρτη στις ΔΔΕ και τότε θα μας πουν πότε υπογράφουμε και ξεκινούν μαθήματα.
Ένα χρόνο μας έχουν πηδ.....μ'αυτές τις εγκυκλίους της ενισχυτικής και το σύστημα ίδιο,από Δευτέρα σε Παρασκευή...Την κυρία έπρεπε εσύ να τη βρίσεις και να της πεις να είναι πιο ευγενική γιατί μετά τις εκλογές μαζί με τον ψεύτη τον υπουργό θα πάει κι αυτήν στη θέση της αφού θα φύγουν τα λαμόγια που τη βόλευαν...

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2561 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 12:31:36 μμ »
Συγχαρητήρια στο Βασίλειο Καλόγηρο,μια φωνή δική μας,που αφουγκράζεται τα προβλήματά μας και τα εκθέτει στο news.gr μιλώντας για ενισχυτική και κοινωνικό φροντιστήριο.Άραγε τα διαβάζει κανείς από τους υπεύθυνους-ανεύθυνους που τους δώσαμε τα ηνία για να καταστέψουν  το εκπαιδευτικό σύστημα της χώρας?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 587
Σύνολο: 602

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.