*

Αποστολέας Θέμα: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20  (Αναγνώστηκε 95520 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #140 στις: Ιούνιος 04, 2016, 10:35:23 μμ »
Στην περίπτωση που διδάσκει σε δύο σχολεία ένα δυσπρόσιτο και το άλλο μη, τα μόρια προκύπτουν έτσι:
μέρες της εβδομάδας στο δυσπρόσιτο Χ διπλά μόρια (μήνες επί δύο) δια του πέντε και προσθέτουμε
μέρες εβδομάδας στο μη δυσπρόσιτο Χ μήνες συνολικής υπηρέτησης δια του πέντε

Αυτοί εμφανίζουν τον συνάδελφο να διδάσκει κάθε μέρα στο δυσπρόσιτο (υπάρχει μικρή πιθανότητα) και φυσικά στην βεβαίωση θα αναγράφεται ότι υπηρέτησε στον Έμπωνα.
Τα 18867 δειχνουν οτι οντως υπηρετησε στο γυμνασιο εμπωνα...η αληθεια ομως ειναι οτι υπηρετησε και στο γυμνασιο κρεμαστης...την ιδια χρονια....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2016, 10:39:04 μμ από tolakis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:04:26 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #141 στις: Ιούνιος 04, 2016, 10:42:40 μμ »
Τα 18867 δειχνουν οτι οντως υπηρετησε στο γυμνασιο εμπωνα...η αληθεια ομως ειναι οτι υπηρετησε και στο γυμνασιο κρεμαστης...την ιδια χρονια....
Το δικό μου ερώτημα είναι: Πόσες μέρες της εβδομάδας πήγαινε αποκλειστικά στην Κρεμαστή για να σου υπολογίσω πόσα μόρια πρέπει να έχει στον πίνακα κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #142 στις: Ιούνιος 08, 2016, 09:14:23 μμ »
Το δικό μου ερώτημα είναι: Πόσες μέρες της εβδομάδας πήγαινε αποκλειστικά στην Κρεμαστή για να σου υπολογίσω πόσα μόρια πρέπει να έχει στον πίνακα κανονικά.
Συγνωμη που δεν απαντησα αμεσως....τα 18867 μορια...ειναι περασμενα απο γυμνασιο εμπωνα...οι οποιες ωρες εγιναν γυμνασιο κρεμαστης....μαλλον χαθηκαν στον δρομο...τα 18867 αφορα 9μηνη συμβαση...

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #143 στις: Ιούνιος 09, 2016, 08:13:41 πμ »
Συγνωμη που δεν απαντησα αμεσως....τα 18867 μορια...ειναι περασμενα απο γυμνασιο εμπωνα...οι οποιες ωρες εγιναν γυμνασιο κρεμαστης....μαλλον χαθηκαν στον δρομο...τα 18867 αφορα 9μηνη συμβαση...
Ισχύουν αυτά που προανέφερα. Προφανώς μιλάμε για μία πέρα της ευνοϊκής μεταχείρισης του συναδέλφου από την διεύθυνση. Ο συνάδελφος αυτός κλήθηκε αρχικά στο σχολείο του Έμπωνα αλλά για της ανάγκες της υπηρεσίας στάλθηκε στην Κρεμαστή. Η προϋπηρεσία του θα φαίνεται ότι αποκτήθηκε στο σχολείο του Έμπωνα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:04:26 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #144 στις: Ιούνιος 09, 2016, 09:07:05 πμ »
Ισχύουν αυτά που προανέφερα. Προφανώς μιλάμε για μία πέρα της ευνοϊκής μεταχείρισης του συναδέλφου από την διεύθυνση. Ο συνάδελφος αυτός κλήθηκε αρχικά στο σχολείο του Έμπωνα αλλά για της ανάγκες της υπηρεσίας στάλθηκε στην Κρεμαστή. Η προϋπηρεσία του θα φαίνεται ότι αποκτήθηκε στο σχολείο του Έμπωνα.
Καλημερα...ασφαλως και μιλαμε για μια ευνοικη μεταχειριση και δεν ειναι η πρωτη...ο εν λογω συναδελφος ειναι η τριτη φορα που στα 6 τελευταια χρονια αναπληρωτης εχει διπλη μοριοδοτηση...και μαλιστα μεσα στο σπιτι του....τα μορια προυπηρεσιας του...ολα ειναι στον τοπο καταγωγης του...και δεν ειναι και λιγα....μεσα στους 50 ειναι....

Αποσυνδεδεμένος xandra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #145 στις: Ιούνιος 24, 2016, 06:43:56 μμ »
Στην περίπτωση που διδάσκει σε δύο σχολεία ένα δυσπρόσιτο και το άλλο μη, τα μόρια προκύπτουν έτσι:
μέρες της εβδομάδας στο δυσπρόσιτο Χ διπλά μόρια (μήνες επί δύο) δια του πέντε και προσθέτουμε
μέρες εβδομάδας στο μη δυσπρόσιτο Χ μήνες συνολικής υπηρέτησης δια του πέντε

Αυτοί εμφανίζουν τον συνάδελφο να διδάσκει κάθε μέρα στο δυσπρόσιτο (υπάρχει μικρή πιθανότητα) και φυσικά στην βεβαίωση θα αναγράφεται ότι υπηρέτησε στον Έμπωνα.
Δηλαδη για να υπολογιστουν τα μορια απο δυπροσιτο μετραει ποσες μερες τη βδομαδα πηγαινει καποιος κ οχι ποσες ωρες;

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #146 στις: Ιούλιος 10, 2016, 08:36:09 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα, προσπαθώ να εντοπίσω ποιοι κλήθηκαν πέρισυ στη Σιβιτανίδειο , σειρές στον πίνακα, ειναι κάτι που δε βλέπω ή απλά δεν ανακοινώθηκε ποτέ;; συγχωρέστε με αν είναι κάπου και δεν το βλέπω αλλά εχω κολλήσει..

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #147 στις: Ιούλιος 11, 2016, 07:54:48 πμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα, προσπαθώ να εντοπίσω ποιοι κλήθηκαν πέρισυ στη Σιβιτανίδειο , σειρές στον πίνακα, ειναι κάτι που δε βλέπω ή απλά δεν ανακοινώθηκε ποτέ;; συγχωρέστε με αν είναι κάπου και δεν το βλέπω αλλά εχω κολλήσει..
Kαλημερα..σειρα 43...ονομα Π Σ....79...ονομα Μ Π....174...ονομα Θ Ι...

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #148 στις: Ιούλιος 11, 2016, 07:18:07 μμ »
Σε ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος andreasath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #149 στις: Ιούλιος 13, 2016, 02:00:47 πμ »
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DsUTtFyCD_8d0_qQMlcTK20HaKSUlmxOp_ykwPx4zos/edit?usp=sharing

Συνάδελφε, έχω την αίσθηση πως ο πίνακας δεν είναι απολύτως σωστός. Για κάποιους που δούλεψαν το 2010-2011 δεν έχουν συμπεριληφθεί τα μόρια και σε κάποιους που προσλήφθηκαν μαζί τα μόρια δεν είναι ίδια.
Επίσης, με ποιο τρόπο υπολογίζονται τα μόρια αν κάποιος είναι ΑΜΩ; Δεν έχουν όλοι τα ίδια, πάει ανάλογα με τις ώρες που πήραν και δεν παίρνουν όλοι το μαξιμουμ.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #150 στις: Ιούλιος 13, 2016, 10:42:20 μμ »
Συνάδελφε, έχω την αίσθηση πως ο πίνακας δεν είναι απολύτως σωστός. Για κάποιους που δούλεψαν το 2010-2011 δεν έχουν συμπεριληφθεί τα μόρια και σε κάποιους που προσλήφθηκαν μαζί τα μόρια δεν είναι ίδια.
Επίσης, με ποιο τρόπο υπολογίζονται τα μόρια αν κάποιος είναι ΑΜΩ; Δεν έχουν όλοι τα ίδια, πάει ανάλογα με τις ώρες που πήραν και δεν παίρνουν όλοι το μαξιμουμ.

Πάντα λέω ότι είναι προσέγγιση. Για τους ΑΜΩ, επειδή δεν υπάρχει κανένας απολύτως τρόπος να ξέρω πόσες ώρες είχε ο καθένας, έχω βάλει το μάξιμουμ. Βλέπεις άλλη λύση; Για τους υπολοίπους που λες, πες μου συγκεκριμένα και θα το κοιτάξω.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2549
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #151 στις: Ιούλιος 16, 2016, 10:10:04 μμ »
Υπάρχει στο διαδίκτυο αρχείο με όσους δεν ανέλαβαν υπηρεσία το 2010 (ή 2011). Δεν το βρίσκω με τίποτα τώρα! Αξίζει να βρεθεί γιατί είμαστε πάρα πολλοί που δεν δουλέψαμε τότε και ο πίνακας αλλάζει αρκετά με αυτά τα δεδομένα ;-)

Ωστόσο συνάδελφε έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά! Μπράβο για το χρόνο σου ;-)

Τελικά εκείνο το αρχείο δεν το βρήκε κανείς ρε παιδιάαααααα;;;;;;;;;;
Γιατι τα έχουν εξαφανίσει απο το διαδίκτυο;;;;;;
Στο παρελθόν googlara το ονομα μου κ όλο τις παραιτήσεις εκείνης της χρονιάς μου έβγαζε........
Κρίμα ρε γαμώτο ....θα το χρησιμοποιούσαμε στον πίνακα του trust και θα είχαμε ακόμα καλύτερη εικόνα της σειράς μας!!!
Αφού βλέπετε δεν μας κάνουν τη τιμή να δώσουν ενδεικτικούς!  :'(
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #152 στις: Ιούλιος 17, 2016, 10:48:19 μμ »
Τελικά εκείνο το αρχείο δεν το βρήκε κανείς ρε παιδιάαααααα;;;;;;;;;;
Γιατι τα έχουν εξαφανίσει απο το διαδίκτυο;;;;;;
Στο παρελθόν googlara το ονομα μου κ όλο τις παραιτήσεις εκείνης της χρονιάς μου έβγαζε........
Κρίμα ρε γαμώτο ....θα το χρησιμοποιούσαμε στον πίνακα του trust και θα είχαμε ακόμα καλύτερη εικόνα της σειράς μας!!!
Αφού βλέπετε δεν μας κάνουν τη τιμή να δώσουν ενδεικτικούς!  :'(

Δικιά μου συμβουλή, μιας και θεωρητικά φέτος θα πάρει σε 1 φάση: Χωρίστε τις περιοχές σε 3 κατηγορίες: 1η κοντά στο σπίτι σας, 2η μακριά από το σπίτι σας που όμως θα γουστάρατε να πάτε, 3η μακριά από το σπίτι σας που αν και δε γουστάρετε, θα πηγαίνατε για να εξασφαλίσετε δουλειά. Αν τις χωρίσετε έτσι και τις δηλώσετε με αυτή τη λογική, λίγη σημασία έχει η θέση σας στον πίνακα. Θα ξέρετε ότι θα δουλέψετε και θα πάτε στο καλύτερο δυνατό μέρος.

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ19-20
« Απάντηση #153 στις: Ιούλιος 17, 2016, 11:03:03 μμ »
Δικιά μου συμβουλή, μιας και θεωρητικά φέτος θα πάρει σε 1 φάση: Χωρίστε τις περιοχές σε 3 κατηγορίες: 1η κοντά στο σπίτι σας, 2η μακριά από το σπίτι σας που όμως θα γουστάρατε να πάτε, 3η μακριά από το σπίτι σας που αν και δε γουστάρετε, θα πηγαίνατε για να εξασφαλίσετε δουλειά. Αν τις χωρίσετε έτσι και τις δηλώσετε με αυτή τη λογική, λίγη σημασία έχει η θέση σας στον πίνακα. Θα ξέρετε ότι θα δουλέψετε και θα πάτε στο καλύτερο δυνατό μέρος.

Όταν δεν θέλεις να αφήσεις το σπίτι σου τότε τι κάνεις; Ρισκάρεις; Δύσκολη απόφαση...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158543
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 339
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.