*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 756897 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1302 στις: Δεκέμβριος 25, 2013, 09:01:44 μμ »
σε προηγουμενη χρονια που εγιναν διορισμοι γεναρη παντως, ανελαβαν κανονικα γεναρη.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:50:00 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1303 στις: Δεκέμβριος 25, 2013, 10:13:53 μμ »
Καταρχήν Χρόνια Πολλά σε όλους!! Τελικά αν γίνουν διορισμοί, λέμε τώρα, τότε αυτοί θα ισχύσουν από την νέα σχολική χρονιά και όχι από τη μέση της τρέχουσας χρονιάς.
λαθος συναδελφε ..θα ισχυσουν αμεσως ....οπως και απριλη να διορισει θα ισχυσουν αμεσως δεν πανε απο την νεα χρονια....το βασικο ειναι αν τους κανει....Βασικο επισης να εξαντλησει ολα τα φεκ...και οχι καποιο ποσοστο για να κλεισει στοματα...το ξαναλεω οτι ακουστηκε οτι θα υπαρξει και αλλη φουρνια γυρω στον Απριλη-Μαιο....και ας μην θελουν καποιοι που πιεζουν για το αντιθετο ...οποιος θελει σε πμ θα πω τι εννοω ακριβως...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1304 στις: Δεκέμβριος 25, 2013, 11:14:16 μμ »
Γιατί αγχώνεστε τόσο; Aν γίνουν διορισμοί θα το μάθετε επίσημα από το Υπουργείο. Μην ανησυχείτε δεν πρόκειται να προσπεράσουν κανέναν

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1305 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:20:00 πμ »
Πολύ σωστά!
Χρόνια Πολλά σε όλους, ας χαρούμε τις γιορτές και για τα υπόλοιπα υπάρχει καιρός μετά!  :)
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:50:00 »

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1306 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:37:05 πμ »
Γιατί αγχώνεστε τόσο; Aν γίνουν διορισμοί θα το μάθετε επίσημα από το Υπουργείο. Μην ανησυχείτε δεν πρόκειται να προσπεράσουν κανέναν
Σε 5 μήνες έχουμε εκλογές είναι μια καλή ευκαιρία να γίνουν οι διορισμοί που εκκρεμούν από το 2010 και να βάλουν πάνω από 100.000 εκπαιδευτικούς να στρωθούν στο διάβασμα , να δουλέψουν και τα φροντιστήρια. Αν διορίσουν όλους όσους έχουν φεκ, θα προκηρυχθεί και διαγωνισμός ασεπ ? Δίνουν αρκετό χρόνο για προετοιμασία?
Πολύ σωστά!
Χρόνια Πολλά σε όλους, ας χαρούμε τις γιορτές και για τα υπόλοιπα υπάρχει καιρός μετά:)
Χρόνια πολλά, περιμένουν άνεργοι κάποιοι το διορισμό, δεν είναι τόσο ευχάριστο για αυτούς να περάσουν και το 2014 με το άγχος αν θα διοριστούν. Πώς να χαρούμε εμείς που ανήκουμε στα ΄΄υπόλοιπα΄΄ που δεν ξέρουμε τι θα μας φέρει ο νέος χρόνος, ενισχυτική, ασεπ, άνοιγμα των πινάκων, υποχρεωτικές μεταθέσεις λόγο συγχωνεύσεων σχολείων.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1307 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 01:22:41 μμ »
Σε 5 μήνες έχουμε εκλογές είναι μια καλή ευκαιρία να γίνουν οι διορισμοί που εκκρεμούν από το 2010 και να βάλουν πάνω από 100.000 εκπαιδευτικούς να στρωθούν στο διάβασμα , να δουλέψουν και τα φροντιστήρια. Αν διορίσουν όλους όσους έχουν ΦΕΚ, θα προκηρυχθεί και διαγωνισμός ΑΣΕΠ? Δίνουν αρκετό χρόνο για προετοιμασία?
Αν διορίσουν όσους έχουν ΦΕΚ θα τελειώσει μεταβατική περίοδος και θα λογικά θα προκηρυχθεί και διαγωνισμός ΑΣΕΠ. Συνήθως αφήνουν τουλάχιστον 5-6 μήνες στη χειρότερη περίπτωση...ίσως και περισσότερο, αλλά όχι πάνω από χρόνο. Π.χ. ανακοίνωση διαγωνισμού τον Μάιο, ανακοίνωση ύλης τον Σεπτέμβριο και διεξαγωγή διαγωνισμού τέλη Δεκέμβρη με αρχές Γενάρη. Συνεπώς αν διοριστούν όσοι έχουν ΦΕΚ μέχρι Απρίλη-Μάιο, άνετα μπορεί να διεξαχθεί διαγωνισμός ΑΣΕΠ τον Δεκέμβρη του 2014 ή έστω τον Ιανουάριο του 2015.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1308 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 03:00:08 μμ »
Συναδελφοι επειδη ελαβα πολλα πμ...θελω να το γραψω και εδω για να μην απανταω σε ολους ξεχωριστα... ΟΛΑπου γραφω τα λεω με πασα επιφυλαξη...δεν ειμαι υπουργος..(χαχα)

Λοιπον το ατομο που μου ειχε μιλησει για Διορισμους τον γεναρη μου το ειχε πει απο Οκτωβριο και το ιδιο ατομο ειχε πει και για απριλιο - μαιο για β φουρνια πριν απο εκλογες...στο πρωτο φαινεται οτι επιβεβαιωνεται και απο αλλους εδω μεσα....Ο συγκεκριμενος μου ειχε πει απο τοτε και αριθμο....το ιδιο επισης ατομο μου ανεφερε οτι ασκουνται πολλες πιεσεις απο ατομα που εχουν πρυπηρεσια αλλα οχι παιδαγωγικο να γινουν οι διορισμοι στο τελος της αλλη χρονιας ετσι ωστε να παρουν το παιδαγωγικο και να ανεβουν ψηλα στον πινακα...Υποψιν δεν ειναι καθολου τυχαιο , ασχετως αν βολευει καποιους, οτι φετος η ασπαιτε πηρε με κληρωση.... και ετσ ι  πηρε ατομα που δεν θα επαιρνε ποτε βασει παλαιας προκυρηξης....Αυτα τα ατομα που πιεζουν και εχουν τεραστιες προυπηρεσιες σε πολλες ειδικοτητες τις εχουν αποκτησει απο Σιβιτανιδειο--εκκλησιαστικα κ.ο.κ οποτε ναι εχουν ''δυναμη'' στο να πιεσουν....τα παραπανω επηρρεαζουν τον πινακα του 40% σε πολλες ειδικοτητες...Μενει να δουμε ποτε θα γινουν εκλογες...
Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αμα γινουν εκλογες θα τελειωσει με ολους τους διορισμους (60-40) μεχρι Μαιο....αμα δεν κανει εκλογες βλεπουμε.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1309 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 03:45:46 μμ »
αν μιλουσαμε για 3000 διορισμους οπως παλια να το συνδεαμε με εκλογες, αν μιλουσαμε για ασεπ με δεκαδες χιλιαδες συμμετοχες να το συνδεαμε και παλι με εκλογες, αλλα καμια 200αρια διορισμοι με τιποτε δε συνδεονται
ασε που τελικα ολοι οι διορισμοι στο παιδειας ειναι σαφως διαφορετικοι απο κατι λιμενικα και πυροσβεστικες, οποτε εξ ορισμου δε συνδεονται με εκλογες (αυτος ειναι και ο λογος αλλωστε που δε γινονται...γιατι ειναι σαφως λιγοτερο ελεγχομενοι)

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1310 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:54:31 μμ »
αν μιλουσαμε για 3000 διορισμους οπως παλια να το συνδεαμε με εκλογες, αν μιλουσαμε για ασεπ με δεκαδες χιλιαδες συμμετοχες να το συνδεαμε και παλι με εκλογες, αλλα καμια 200αρια διορισμοι με τιποτε δε συνδεονται
ασε που τελικα ολοι οι διορισμοι στο παιδειας ειναι σαφως διαφορετικοι απο κατι λιμενικα και πυροσβεστικες, οποτε εξ ορισμου δε συνδεονται με εκλογες (αυτος ειναι και ο λογος αλλωστε που δε γινονται...γιατι ειναι σαφως λιγοτερο ελεγχομενοι)
μην ορκίζεσαι κιόλας...αλήθεια υπάρχει κάποιος που πιστεύει πως θα γίνουν εκλογές το 2016;μαζί με την ανάπτυξη;χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1311 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 10:13:31 μμ »
νομίζω ότι αυτούς που θα διορίσουν δεν θα είναι από το γραπτό διαγωνισμό του ΑΣΕΠ, αλλά από κάτι 24μηνα που είχαν τη δύναμη λίγα χρόνια πριν να κάνουν το 24μηνο 23,5 και να το αποκτήσουν με τρόπους περίεργους, όπως αναφέρθηκε παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1312 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 02:40:53 πμ »
Μα υπάρχουν ειδικότητες που έχει εξαντληθεί και ο ΑΣΕΠ και το 24μηνο! Με αυτές τι θα κάνει; Θα διορίσει; Και αν ναι, από που;

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1313 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 05:53:17 πμ »
αληθευει οτι περσυ εγιναν τον Δεκεμβρη καποιοι διορισμοι;

Αποσυνδεδεμένος STATHOULA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1314 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 08:53:08 πμ »
debio το κατι 24μηνα δεν το καταλαβα.Ανηκω στο 24μηνο φιλολογων ,εχω δωσει 3 φορες ασεπ εχω προυπηρεσια και δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα πλαγιο μεσο.Ειναι λυπηρο να στρεφομαστε ο ενας εναντια στον αλλο.Εκτος αν ξερετε κατι που δε γνωριζω εγω οποτε κακως εκανα την παρεμβαση

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1315 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 12:15:54 μμ »
Μα υπάρχουν ειδικότητες που έχει εξαντληθεί και ο ΑΣΕΠ και το 24μηνο! Με αυτές τι θα κάνει; Θα διορίσει; Και αν ναι, από που;
Ο Μπράτης είπε ότι το υπουργείο θα διορίσει μόνο από ειδικότητες που έχουν μείνει αδιόριστοι με ΦΕΚ του ΑΣΕΠ.
Συνεπώς το λογικό συμπέρασμα είναι ότι όπου το 60-40 εξαντλήθηκε δε θα γίνουν διορισμοί.

Αληθευει οτι περσυ εγιναν τον Δεκεμβρη καποιοι διορισμοι;
Ναι, τέλη Νοέμβρη του 2012 έγιναν οι διορισμοί των επιλαχόντων ασεπιτών σε κάποιες ειδικότητες.
Ολόκληρο το θέμα της συζήτησης για αυτό βρίσκεται εδώ: http://www.pde.gr/index.php?topic=26180.0
Να έχεις υπόψην ότι πάντα οι επιλαχόντες του ΑΣΕΠ διορίζονταν φθινόπωρο μετά τους διορισμούς του Αυγούστου.

debio το κατι 24μηνα δεν το καταλαβα.Ανηκω στο 24μηνο φιλολογων ,εχω δωσει 3 φορες ασεπ εχω προυπηρεσια και δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα πλαγιο μεσο.Ειναι λυπηρο να στρεφομαστε ο ενας εναντια στον αλλο.Εκτος αν ξερετε κατι που δε γνωριζω εγω οποτε κακως εκανα την παρεμβαση
Δε μιλούσε για σένα το μέλος debio. Αναφέρθηκε σε κάποιους που δεν έπιασαν τους 24 μήνες και πίεσαν να συμπεριληφθούν στο 24μηνο εκείνοι που είχαν 23,5 μήνες προϋπηρεσίας... Αυτό πέρασε στα μουλωχτά! ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 479
Σύνολο: 479

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.