*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 757585 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kphorkys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΕΙ ΤΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΑΛΕΒΕΒΑΝ ΕΡΕΒΟΣ
    • Προφίλ
Πληροφορία και Ράδιο Αρβύλα
« Απάντηση #1862 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 12:48:57 μμ »
Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ (αξιόπιστη):
Σήμερα πετάχτηκα στη Διεύθυνση και υπέβαλα την αίτηση. Μου είπαν ότι υπάρχουν μερικοί ΑΣΕΠίτες που δήλωσαν ότι δεν αποδέχονται διορισμό. Το ίδιο είπαν και στη γυναίκα μου για τους νηπιαγωγούς. Μάλιστα, στην πρωτοβάθμια ζητάνε από όσους δεν έχουν σκοπό να υποβάλλουν αίτηση να προσκομίσουν υπεύθυνη δήλωση ότι έχουν λάβει γνώση του ότι αν δεν υποβάλλουν αίτηση φέτος χάνουν οριστικά το δικαίωμα διορισμού (στη δευτεροβάθμια δεν μου είπαν τίποτα τέτοιο). Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάποιοι  που μπορούν να διοριστούν δεν θα υποβάλλουν αίτηση.
ΤΟ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ (φήμες και διαδόσεις)
- Η κοπέλα που παρέλαβε την αίτηση μου, μου είπε ότι άκουσε πως οι διορισμοί, τουλάχιστον όσων εργάζονται ως αναπληρωτές, θα έχουν ημερομηνία υλοποίησης τον Σεπτέμβριο και στο μεσοδιάστημα θα παραμείνουν στις θέσεις τους.
- Στο διάδρομο άκουσα μια σύμβουλο που έτυχε να είναι εκεί να λέει σε μια φιλόλογο ότι το Υπουργείο σκέφτεται να κάνει και κάποιους επιπλέον διορισμός το καλοκαίρι. Δεν άκουσα πόσους και πότε ακριβώς.     

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:25 »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1863 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 01:16:49 μμ »
Απορια σχετικα με τις περιοχες προτιμησεις με αφορμη την πιθανοτητα μη αποδοχης διορισμου καποιων νηπιαγωγων...

Αυτη τη στιγμη καλεσε για διορισμο 95 ατομα αρα υπαρχουν 95 οργανικες στις 25 περιοχες της εγκλυκλιου.

Αν κανουν αιτηση π.χ. 85 νηπιαγωγοι....
α) ανακαθοριζονται οι θεσεις ανα περιοχη.... και βγαινουν νεες περιοχες στους επιλάχοντες?
ή
β) οι δεκα τελευταιες οργανικες που λογω προτιμησεων δεν καλυφθηκαν, πανε στους επιλαχοντες?

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1864 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 01:20:14 μμ »
δε βγαζουν νεες περιοχες
ναι θα παρουν τα ρεστα οι επιλαχοντες

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1865 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 01:24:06 μμ »
δε βγαζουν νεες περιοχες
ναι θα παρουν τα ρεστα οι επιλαχοντες
ευχαριστω για την απαντηση....

αρα αν δεν αποδεχτουν καποιοι διορισμο..... αυτο προφανως θα βελτιωσει καπως την περιοχη τοποθετησης με βαση τις επιλογες οσων εκαναν αιτηση....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:25 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1866 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 02:51:00 μμ »
"Επικαιροποίηση στοιχείων επιτυχόντων ΠΕ & ΤΕ διαγωνισμών ΑΣΕΠ που δεν έχουν διοριστεί"
και είναι γραμμένοι σε πίνακες διοριστέων  του ασεπ  με φεκ δημοσιευμένο απο 1-12009 και μετά.

Νομίζω ότι αρχίζει έστω και αμυδρά να μυρίζει νέος ΑΣΕΠ...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1867 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 02:51:48 μμ »
Δημήτρης Μπράτης

Παράταση μέχρι τη Δευτέρα θα δοθεί για την υποβολή των αιτήσεων για τους μόνιμους διορισμούς.Πρόβλημα και για τους δασκάλους η περιοχή της Β Ανατολικής Αττικής ,η οποία μπήκε κατά λάθος στο σύστημα.Όσοι δάσκαλοι και νηπιαγωγοί δήλωσαν αυτή την περιοχή,δεν θα υπολογισθεί από το σύστημα.
Πήρα τηλέφωνο στο υπουργειο και μου είπαν οτι υπαρχει όντως προβλημα για την ανατολική Αττική!!! Καλά φέτος τα λάθη ειναι το κάτι άλλο! Δεν εχει ξαναγίνει να δώσουν περιοχή διορισμου με την εγκύκλιο και να την παίρνουν πίσω!!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1868 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 03:01:23 μμ »
Επικαιροποίηση στοιχείων επιτυχόντων ΠΕ & ΤΕ διαγωνισμών ΑΣΕΠ που δεν έχουν διοριστεί:

Υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης: http://www.ydmed.gov.gr/?p=7379

Δελτίο Τύπου του ΑΣΕΠ: http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Menu/ENHMEROSI/deltia+tipou/2014/January+2014/30012014_1.csp;jsessionid=c0a8641530d5ed2c86dd78a24223927ffde9bba095b5.e3aRbN8Kb3yMe34OchmSbx0Pa41ynknvrkLOlQzNp65In0

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1869 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 03:03:05 μμ »

- Η κοπέλα που παρέλαβε την αίτηση μου, μου είπε ότι άκουσε πως οι διορισμοί, τουλάχιστον όσων εργάζονται ως αναπληρωτές, θα έχουν ημερομηνία υλοποίησης τον Σεπτέμβριο και στο μεσοδιάστημα θα παραμείνουν στις θέσεις τους.

Δηλαδή; Θα ορκιστουμε κανονικά τωρα στην περιοχή διορισμου και θα μετα κινηθούμε τον Σεπτέμβριο; Ή θα μετατεθεί ο διορισμός για την αρχη της νέας χρονιάς; Μέχρι πριν λίγες μέρες οι υπάλληλοι του υπουργείου έλεγαν οτι θα φύγουμε αμέσως απο τις θεσεις μας όσοι είμαστε αναπληρωτες...τι γινεται βρε παιδια;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1870 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 03:09:22 μμ »
Το σύνηθες είναι να φεύγουν αμέσως από τις θέσεις τους οι αναπληρωτές που διορίζονται μόνιμοι. Απλά αυτή τη φορά συζητιέται να υπάρξει εξαίρεση, δηλαδή να διοριστείς τώρα αλλά να πας στον τόπο μόνιμου διορισμού από Σεπτέμβρη. Θα δούμε τι θα αποφασιστεί τελικά!

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορία και Ράδιο Αρβύλα
« Απάντηση #1871 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 04:35:04 μμ »
Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ (αξιόπιστη):
Σήμερα πετάχτηκα στη Διεύθυνση και υπέβαλα την αίτηση. Μου είπαν ότι υπάρχουν μερικοί ΑΣΕΠίτες που δήλωσαν ότι δεν αποδέχονται διορισμό. Το ίδιο είπαν και στη γυναίκα μου για τους νηπιαγωγούς. Μάλιστα, στην πρωτοβάθμια ζητάνε από όσους δεν έχουν σκοπό να υποβάλλουν αίτηση να προσκομίσουν υπεύθυνη δήλωση ότι έχουν λάβει γνώση του ότι αν δεν υποβάλλουν αίτηση φέτος χάνουν οριστικά το δικαίωμα διορισμού (στη δευτεροβάθμια δεν μου είπαν τίποτα τέτοιο). Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάποιοι  που μπορούν να διοριστούν δεν θα υποβάλλουν αίτηση.
ΤΟ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ (φήμες και διαδόσεις)
- Η κοπέλα που παρέλαβε την αίτηση μου, μου είπε ότι άκουσε πως οι διορισμοί, τουλάχιστον όσων εργάζονται ως αναπληρωτές, θα έχουν ημερομηνία υλοποίησης τον Σεπτέμβριο και στο μεσοδιάστημα θα παραμείνουν στις θέσεις τους.
- Στο διάδρομο άκουσα μια σύμβουλο που έτυχε να είναι εκεί να λέει σε μια φιλόλογο ότι το Υπουργείο σκέφτεται να κάνει και κάποιους επιπλέον διορισμός το καλοκαίρι. Δεν άκουσα πόσους και πότε ακριβώς.   
Eπιπλεον δηλαδη? Αν δε δεχθουν καποιοι διορισμο τωρα να καλυφθουν με αλλους οι θεσεις η εξτρα αριθμο? Γνωριζει κανεις αυτο το 513 ως αριθμος για μονιμο διορισμο που εβγαλε το Διοικητικης Μεταρρυθμισης για το Παιδειας μεχρι το τελος του 2014 τι ειναι?

Αποσυνδεδεμένος kphorkys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΕΙ ΤΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΑΛΕΒΕΒΑΝ ΕΡΕΒΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορία και Ράδιο Αρβύλα
« Απάντηση #1872 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 05:12:21 μμ »
Eπιπλεον δηλαδη? Αν δε δεχθουν καποιοι διορισμο τωρα να καλυφθουν με αλλους οι θεσεις η εξτρα αριθμο? Γνωριζει κανεις αυτο το 513 ως αριθμος για μονιμο διορισμο που εβγαλε το Διοικητικης Μεταρρυθμισης για το Παιδειας μεχρι το τελος του 2014 τι ειναι?
Όπως είπα πρόκειται για συζήτηση του διαδρόμου που έτυχε να την ακούσω. Δεν είναι αξιόπιστη. Η σύμβουλος και η φιλόλογος μιλούσαν μεταξύ τους περί ανέμων και υδάτων και εγώ απλώς άκουγα. Και που "έστησα αυτι" σαν κοινή κουτσομπόλα νιώθω άσκημα, προφανώς δεν μπορούσα να παρέμβω στη συζήτηση ζητώντας επεξηγήσεις. Ίσως κάποιος άλλος να έχει ακούσει κάτι επί του θέματος κάπου αλλού και να γράψει...

Αποσυνδεδεμένος zoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1873 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 05:22:51 μμ »
Στο παρελθόν έχουν συμβεί και τα δύο, δηλαδή και να παραμείνουν και να φύγουν άμεσα οι αναπληρωτές. Αυτό από όσα ακούω στα σχολεία που δουλεύω και είναι έγκυρο.

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1874 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 06:37:52 μμ »
Δηλαδή; Θα ορκιστουμε κανονικά τωρα στην περιοχή διορισμου και θα μετα κινηθούμε τον Σεπτέμβριο; Ή θα μετατεθεί ο διορισμός για την αρχη της νέας χρονιάς; Μέχρι πριν λίγες μέρες οι υπάλληλοι του υπουργείου έλεγαν οτι θα φύγουμε αμέσως απο τις θεσεις μας όσοι είμαστε αναπληρωτες...τι γινεται βρε παιδια;
και μενα μου το ειπε η κοπελα που εκανα σημερα την αιτηση.......οτι απο σεπτεμβρη θα πανε...οσοι διοριστουν

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1875 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 06:47:30 μμ »
επισης ηθελα να αναφερω και συγνωμη κιολας που το αναφερω εδω,πως γινεται το υπουργειο να κανει λαθος στις περιοχες διορισμων?σε εμας,τις νηπιαγωγους,εβαλαν καταλαθος και τη β ανατολικη αττικη....ελεοςς

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 538

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.