*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 756829 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1946 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 08:01:51 μμ »
Δεν έχω κάποια πληροφορία για αυτό που έγραψα. Απλά γνωρίζω ότι από το 2009 που κάνω αιτήσεις για μόνιμο διορισμό, το υπουργείο δίνει 3 μέρες για την προθεσμία των αιτήσεων και την επόμενη μέρα το πρωί έχουμε τα αποτελέσματα. Με βάση αυτή την εμπειρία...περιμένω τα αποτελέσματα αύριο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:20:52 »

Αποσυνδεδεμένος ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ ΠΕ83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1947 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 08:05:44 μμ »
Εχω μια απορία. Εμεις που δουλεύουμε, θα παραμείνουμε στην περιοχή που εργαζόμαστε λέτε; Στην περιοχή π.χ της Εύβοιας έχουν καλέσει αναπληρωτή που δεν διορίζεται και παράλληλα διορίζεται συνάδελφος απο ΑΣΕΠ που δεν εργάζεται. Τι θα γίνει σε αυτή την περίπτωση;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2014, 08:08:59 μμ από ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ 1703 »

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1948 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 08:10:35 μμ »
Εχω μια απορία. Εμεις που δουλεύουμε, να παραμείνουμε στην περιοχή που εργαζόμαστε λέτε. Στην περιοχή π.χ της Φωκίδας έχουν καλέσει αναπληρωτή που δεν διορίζεται και παράλληλα διορίζεται συνάδελφος απο ΑΣΕΠ που δεν εργάζεται. Τι θα γίνει σε αυτή την περίπτωση;
Πάντως σίγουρα δεν απολύεται ο αναπληρωτής. Αυτό επιβεβαιωμένο από όλες τις πλευρές και ειδικά για τη Φωκίδα. Σε άλλες δευτεροβάθμιες δεν ξέρω τι θα εφαρμόσουν. Ο μόνιμος μπορεί να πάρει και υποχρεωτική απόσπαση εντός νομού, εντός περιφέρειας ακόμα και σε νομούς όμορους της περιφέρειας. Αν και το πιο πιθανό είναι να μείνει στη διάθεση και να απασχολείται στο γραφείο ή σε διοικητικό έργο στα σχολεία, κάτι που το χρειάζονται σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1949 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 08:15:33 μμ »
Θα δούμε τι θα κάνει το υπουργείο. Αυτό που γράφεις είναι ένα σενάριο. Δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα. Σε κάθε περίπτωση ο μόνιμος προηγείται του αναπληρωτή, αλλά όπως συνηθίζεται ο αναπληρωτής δεν απολύεται...απλά απασχολείται με κάποιον τρόπο. Ας έκαναν καλύτερο προγραμματισμό!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:20:52 »

Αποσυνδεδεμένος s.t.a.r.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1950 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 08:39:07 μμ »
Επικαιροποίηση κάνουν μόνο οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ που έχει γραφτεί το όνομά τους σε ΦΕΚ διοριστέων.
δλδ εγω που ειμαι διοριστεα ασεπ τι ακριβως πρεπει να κανω;εχω κανει την αιτηση για διορισμο κ τπτ αλλο.

Αποσυνδεδεμένος spisi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1951 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 08:47:51 μμ »
Δεν έχω κάποια πληροφορία για αυτό που έγραψα. Απλά γνωρίζω ότι από το 2009 που κάνω αιτήσεις για μόνιμο διορισμό, το υπουργείο δίνει 3 μέρες για την προθεσμία των αιτήσεων και την επόμενη μέρα το πρωί έχουμε τα αποτελέσματα. Με βάση αυτή την εμπειρία...περιμένω τα αποτελέσματα αύριο!

Ο υπουργός είναι στην Κεφαλονιά. Ποιός θα υπογράψει ώστε να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1952 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 08:57:19 μμ »
δλδ εγω που ειμαι διοριστεα ασεπ τι ακριβως πρεπει να κανω;εχω κανει την αιτηση για διορισμο κ τπτ αλλο.
Το έχω γράψει και στο τόπικ των διορισμών νηπιαγωγών, ότι εφόσον διορίζεστε όλοι οι έχοντες ΦΕΚ δε χρειάζεται να κάνετε επικαιροποίηση. Νηπιαγωγός δεν είσαι;

Αποσυνδεδεμένος s.t.a.r.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1953 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 09:00:17 μμ »
Το έχω γράψει και στο τόπικ των διορισμών νηπιαγωγών, ότι εφόσον διορίζεστε όλοι οι έχοντες ΦΕΚ δε χρειάζεται να κάνετε επικαιροποίηση. Νηπιαγωγός δεν είσαι;
[/quote
ναι νηπιαγωγος..ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1954 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 09:01:54 μμ »
Ο υπουργός είναι στην Κεφαλονιά. Ποιός θα υπογράψει ώστε να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα;
Δε νομίζω ότι θα κοιμηθεί εκεί το βράδυ! Πήγε γιατί έπρεπε να πάει και λογικά θα επιστρέψει. Σιγά μην μείνει εκεί να κουνιέται μαζί με τους ντόπιους! Στο κάτω κάτω υπάρχει και ο υφυπουργός για να υπογράψει.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1955 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 11:52:26 μμ »
Πάντως σίγουρα δεν απολύεται ο αναπληρωτής. Αυτό επιβεβαιωμένο από όλες τις πλευρές και ειδικά για τη Φωκίδα. Σε άλλες δευτεροβάθμιες δεν ξέρω τι θα εφαρμόσουν. Ο μόνιμος μπορεί να πάρει και υποχρεωτική απόσπαση εντός νομού, εντός περιφέρειας ακόμα και σε νομούς όμορους της περιφέρειας. Αν και το πιο πιθανό είναι να μείνει στη διάθεση και να απασχολείται στο γραφείο ή σε διοικητικό έργο στα σχολεία, κάτι που το χρειάζονται σίγουρα.

αυτό που άκουσα από κορινθία ήταν (με αφορμή έναν μηχανολόγο που ρωτούσε μιας και η κορινθία έχει δηλώσει για μηχανολόγους) οι αναπληρωτές θα μείνουν κανονικά στη θέση τους. Το θέμα είναι ότι στην κορινθία όσοι πάνε θα είναι σίγουρα στη διάθεση από σχολείο σε σχολείο αυτό άκουσα αν και δε είμαι μηχανολόγος

Αποσυνδεδεμένος nanakimou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1956 στις: Φεβρουάριος 04, 2014, 09:22:54 πμ »
Καλημερα συναδελφοι!Να σας αναφερω τι μου ειπαν και εμενα στο γραφειο οπου ανηκω φετος!Μου ειπαν οτι δεν θα αλλαξω νομο τωρα αλλα απο Σεμτεμβρη,θα αλλαξει η συμβαση μου αλλα θα παραμεινω εδω που βρισκομαι γιατι θα δημιουργηθουν προβληματα αν μεταφερθουμε ολοι οι εκπαιδευτικοι που διοριζομαστε!Φυσικα μου το ειπαν με καθε επιφυλαξη γιατι δεν γνωρισουν και αυτοι κατι επισημα απο το υπουργειο, μονο φημες απο οτι καταλαβα!

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1957 στις: Φεβρουάριος 04, 2014, 02:04:40 μμ »
Καλημερα συναδελφοι!Να σας αναφερω τι μου ειπαν και εμενα στο γραφειο οπου ανηκω φετος!Μου ειπαν οτι δεν θα αλλαξω νομο τωρα αλλα απο Σεμτεμβρη,θα αλλαξει η συμβαση μου αλλα θα παραμεινω εδω που βρισκομαι γιατι θα δημιουργηθουν προβληματα αν μεταφερθουμε ολοι οι εκπαιδευτικοι που διοριζομαστε!Φυσικα μου το ειπαν με καθε επιφυλαξη γιατι δεν γνωρισουν και αυτοι κατι επισημα απο το υπουργειο, μονο φημες απο οτι καταλαβα!
Μήπως σου είπαν και πότε θα ανακοινωθούν οι διορισμοί;

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1958 στις: Φεβρουάριος 04, 2014, 02:35:14 μμ »
Σύμφωνα με ενημέρωση από το αρμόδιο τμήμα του υπουργείου οι μόνιμες προσλήψεις εκπκών θα ολοκληρωθούν το αργότερο σε μια βδομάδα.Όσοι συνάδελφοι υπηρετούν ως αναπληρωτές δεν θα μετακινηθούν τώρα,αλλά στο τέλος της σχολικής χρονιάς.Αυτή είναι η εισήγηση της Δνσης προσωπικού.Άλλες πιστώσεις για αναπληρωτές δεν υπάρχουν,θα αξιοποιηθούν όμως αυτές που θα προκύψουν από τους μόνιμους διορισμούς.Για μεταθέσεις-μετατάξεις τίποτε νεότερο.
Από Μπράτη!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1959 στις: Φεβρουάριος 04, 2014, 02:51:44 μμ »
Συνήθως οι 3 μέρες που δίνονται για να παρουσιαστούν οι νεοδιόριστοι περιλαμβάνουν Σαββατοκύριακο, οπότε πρακτικά αυτοί που μένουν μακριά από τον τόπο διορισμού έχουν 5 μέρες για να ετοιμαστούν και να ταξιδέψουν.
Αν έβγαιναν σήμερα οι μόνιμοι διορισμοί, θα έπρεπε το πολύ μέχρι την Παρασκευή να είναι όλοι στις θέσεις τους!
Είναι καλύτερη μια μικρή καθυστέρηση, η οποία όμως θα αυξήσει την αγωνία εκείνων που περιμένουν να μάθουν
που θα βρεθούν για τα επόμενα χρόνια της ζωής τους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.