*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 299431 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #630 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 03:28:32 μμ »
αυτο ξερω κι εγω αλλα πως ειναι δυνατον μονο με πδς να παρει κανεις σε ενα χρονο 3,47 μορια?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:58:51 »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #631 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 03:41:48 μμ »
Αυτο θα ηθελα να το ξερω και εγω γιατι μετα από 4 χρονια ΠΔΣ έχω μόνο 2,84 μορια όλα μαζι.

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #632 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 03:52:57 μμ »
χαμος γινεται..........αυτο εχω να πω
  Χαμός δε θα πεί τίποτα..Συνάδελφος με πτυχίο 2003, έχει μαζέψει πάνω από 16 μόρια καθαρή προυπηρεσία, χωρίς μισό μόριο ΑΣΕΠ. Μιά χρονιά ακόμη καί θα διοριστεί...Ο ΧΑΜΟΣ αγαπητή Σώτια!!!

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #633 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 03:58:52 μμ »
τελικα την δικια μου την βρηκα και σε πινακα σμεα με προυπηρεσια 1 μηνα και 8 ημερες. και πδς 2 ωρες. πτυχιο 2005 και αποτυχουσα στον ασεπ. το λοιπον?
3,497 μοριακια.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:58:51 »

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #634 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 04:12:19 μμ »
Συνάδελφοι έτσι δεν κάνουμε τίποτα. Ή θα βγάλουμε στο φώς της δημοσιότητας κάποιες χτυπητές περιπτώσεις, ή του χρόνου τέτοια μέρα θα μαστε πάλι εδώ και θα μεμψιμοιρούμε. Με τα ημίμετρα δεν πετυχαίνουμε κάτι. Και φέτος όσοι έχουν μπάρμπα στην Κορώνη θα οργιάσουν...Θα γράψουν πάλι τρελές προυπηρεσίες... Από μας εξαρτάται...

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #635 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 07:49:24 μμ »
Καλησπέρα, στο υπέπθ δε βρήκα κάτι για διορισμούς πολυτέκνων, ούτε η θέση μου έχει βελτιωθεί  (κατά 33 θέσεις) στον ενιαίο πίνακα, γιατί άραγε;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2007, 08:12:24 μμ από EIRINH »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #636 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 07:52:38 μμ »
Και καλά στην ΠΔΣ γνωριζαμε το τι επικρατει αλλά δεν ήξερα ότι αυτο το πραγμα γινεται και στην ωρομισθια. Γιατι εγώ ρώτησα στη δευτεροβαθμια αν επειδη εχω κάποιο χρονιο προβλημα υγειας ισως ο νομος μου εδινε κάποιο δικαιωμα για πρωινη ωρομισθια και μου απάντησαν : Με κανενα τροπο δεν παρακάμπτονται οι πινακες ακόμη και χαρτι από επιτροπη αν εχεις να πας στα ΣΜΕΑ. Θα μας πανε φυλακη αν παρανομησουμε. Και της απάντησα ότι εγω δε θελω παρανομια ρώτησα απλώς αν μου δινουν καποια μορια λόγω υγειας δηλαδη να ενημερωθω εάν δικαιουμαι κατι. Και τώρα βλέπω ότι μπαίνουν ωρομισθιοι από παντου.... Τι να πω.....  Εχω στενοχωρηθει παρα πολυ .....

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #637 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 08:38:24 μμ »
Και καλά στην ΠΔΣ γνωριζαμε το τι επικρατει αλλά δεν ήξερα ότι αυτο το πραγμα γινεται και στην ωρομισθια. Γιατι εγώ ρώτησα στη δευτεροβαθμια αν επειδη εχω κάποιο χρονιο προβλημα υγειας ισως ο νομος μου εδινε κάποιο δικαιωμα για πρωινη ωρομισθια και μου απάντησαν : Με κανενα τροπο δεν παρακάμπτονται οι πινακες ακόμη και χαρτι από επιτροπη αν εχεις να πας στα ΣΜΕΑ. Θα μας πανε φυλακη αν παρανομησουμε. Και της απάντησα ότι εγω δε θελω παρανομια ρώτησα απλώς αν μου δινουν καποια μορια λόγω υγειας δηλαδη να ενημερωθω εάν δικαιουμαι κατι. Και τώρα βλέπω ότι μπαίνουν ωρομισθιοι από παντου.... Τι να πω.....  Εχω στενοχωρηθει παρα πολυ .....
  Κellykou οι πίνακες δεν παρακάμπτονται για μας που δεν έχουμε μέσο. Κάποιοι άλλοι συνάδελφοι προφανώς τους παρακάμπτουν πολύ άνετα καί χωρίς καθόλου τύψεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2007, 08:40:34 μμ από θάνος »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #638 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 09:40:32 μμ »
Θανο, η αλήθεια είναι ότι για όλα τα άλλα το ήξερα. π.χ. εκκλησιαστικά ή σιβιτανιδειο υπάρχει συνεντευξη. Στην ΠΔΣ για χρονια δεν με επαιρναν και δεν ηξερα γιατι, μεχρι που τους απειλησα ότι θα έκανα καταγγελία εάν δεν ξεκαθαριζαν με ποια κριτηρια προσλαμβανουν στην ΠΔΣ. Ομως για τους ωρομισθιους επειδη κανουμε μαζι αιτηση για αναπληρωτες και ωρομισθιους νομιζα ότι ο πινακας ειναι ενιαιος και επειδη εχω μόνο περιπου 3 μορια δεν το έψαχνα παρα μονο όταν μπηκα στο pde. Δεν ειχα ενημερωση πιο πριν παρα μονο αυτο που ανεφερα παραπάνω. Ειχα επαναπαυτει και έλεγα όταν ερθει η σειρά μου. Αλλά με αυτο τον τροπο καταλαβα ότι ποτε δεν θα ερθει η σειρά μου. Δεν ντραπηκαν καθολου και με ειρωνευτηκαν ότι δεν μπορουν να παρακάμψουν τη σειρά. Λες και εγώ τους είπα να κάνουν παρανομια. Αλλά αυτο που με έθιξε πιο πολύ είναι που μου είπαν ότι εάν εχω χαρτι επιτροπής να πάω στα ΣΜΕΑ γιατι δεν εχουν καμια σχεση με αυτά. Δυστυχως αν ειχα χαρτι κάποιας άλλης επιτροπής (πολιτικης) θα μου εκαναν εκατο τεμεναδες.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #639 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 10:16:22 μμ »
Αν κάποιος χρειαστεί - λέμε τώρα- να επιλέξει ανάμεσα σε 8 π.χ ώρες πρωινή ωρομισθία και 8 ώρες ΠΔΣ τι τον συμφέρει περισσότερο; Λογικά η ΠΔΣ, έτσι δεν είναι; Αφού η πρωινή μπορεί να είναι και για 2-3 μήνες.

Μάλλον ναι. Μπορεί όμως να κάνει και τα δύο, αλλά θα πάρει μόρια για τις 11 ώρες.
Μήπως όπως τον συμφέρει η ωρομισθία, γιατί εκεί ακόμη και αν δεν προσέλθουν οι μαθητές, η ώρα γράφεται, ενώ στην ΠΔΣ χάνεται.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #640 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 10:43:46 μμ »
Μην ανησυχεις  με τοσο λιγη διαφορά θα εισαι άνετα αναπληρώτρια. Και εγώ εχουν δει πολλα τα ματια μου και συναδελφοι μου λενε άλλα τοσα αλλά πως να τα αποδειξει κανεις. Εάν δεν έχουμε δυνατες αποδειξεις πως να κάνουμε καταγγελία? Τα βυσματα θα τη γλιτωσουν και εμεις θα μεινουμε με τη ρετσινια του ρουφιανου. Αυτών η συμπεριφορά είναι ανηθικη κια αντισυναδελφικη, εμεις όμως ας φερθουμε με αξιοπρέπεια. Το ξερω πως σε πνιγει το δικιο. Το νιωθω και εγώ όμως καλυτερα αντι να κάνουμε προσωπικες καταγγελιες θεωρώ ότι ειναι να παλεψουμε ομαδικα για διαφάνεια μεσα από τους συλλογους μας. Δηλαδή να διεκδικησουμε αξιοκρατια και διαφανεια στο θεσμο των ωρομισθιων που κατ'εμε δεν θα επρεπε να υπαρχει καθολου. Θα επρεπε να στελνουν αναπληρωτες στα σχολεια και όχι ωρομισθιους.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2007, 12:24:47 πμ από kellykou »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #641 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 10:57:18 μμ »
Μην ανησυχεις despina με τοσο λιγη διαφορά θα εισαι άνετα αναπληρώτρια.
Όχι, kellykou, αν κανείς δίνει πρώτη φορά ασεπ και είναι για 0.4 μόρια μη διοριστέος δεν πάει ούτε ωρομίσθιος, γιατί αντε να μαζέψει το πολύ 18 μόρια (κάτι θα πάρει και αό πτυχίο στον ασεπ).

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #642 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 11:58:37 μμ »
Kαλά syllas, εχεις απόλυτο δικιο..... Εγώ ζω στον κόσμο μου.... Δηλαδη αυτοι που χανουν για λιγο το διορισμο δεν πάνε ουτε για αναπληρωτές? Ισως όχι φετος όμως του χρονου? Γιατι την περασμενη χρονια που ηταν δευτερη χρονια μετα από ΑΣΕΠ επαιρναν στους αναπληρωτες με 14,5 μορια στον Πειραια. Νομιζω όμως ότι ισως την παρουν ωρομισθια με 18 μόρια ή μηπως πάλι κάνω λάθος. Πάντως της ευχομαστε τα καλυτερα και για οσους εχουν άγχος και αγωνια. Και σε σενα ευχομαι επίσης ότι καλύτερο γινεται
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2007, 12:25:52 πμ από kellykou »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #643 στις: Σεπτέμβριος 07, 2007, 12:09:55 πμ »
Το 2005 με συμμετοχή μία φορά στον ασεπ πήγαινες έστω τη δεύτερη χρονιά αναπληρωτής. Τώρα συσσωρεύτηκε κόσμος και επειδή μάζεψε μόρια από ασεπ 2005 και 2007, αλλά και άλλοι με βυζματικά μόρια. Έτσι το 2008 στον επόμενο ασεπ αυτός που δεν περνάει έστω και για λίγο δε θα έχει στον ήλιο μοίρα. Όσο για το αν κανείς με 18 μόρια θα πάει ωρομίσθιος θα το δούμε και αυτό, εξαρτάται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 658
Σύνολο: 675

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.