*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 294325 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1918 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 10:32:19 πμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:44:21 »

Αποσυνδεδεμένος Chrisvi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Aligator32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1920 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 11:10:10 πμ »
Κοντά στο 830 στον εκκαθαρισμενο πινακα πε02 υπάρχουν ελπίδες μόνο για Αθήνα;

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1921 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 11:22:18 πμ »
Κοντά στο 830 στον εκκαθαρισμενο πινακα πε02 υπάρχουν ελπίδες μόνο για Αθήνα;

Επειδή στην τελευταία φάση πήραν πολλούς σε ΤΥ και ΜΝΑΕ Μειωμένου Ωραρίου, ενδεχομένως αρκετοί να μην αποδέχτηκαν. Η Αττική (ευρύτερα δηλ. Ανατολική, Δυτική, Πειραιάς) έχει πολλές προσλήψεις. Οπότε θεωρώ πως ίσως υπάρχει ελπίδα μέχρι το τέλος της χρονιάς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:44:21 »

Αποσυνδεδεμένος VickyLouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1922 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 11:26:09 πμ »
Καλησπέρα, με πήραν ΑΜΩ στην τέταρτη φάση. Με πολλή δυσκολία αποδέχτηκα την πρόσληψη λόγω απασχόλησής μου και στη μη τυπική εκπαίδευση (4 ώρες ) και άλλων υποχρεώσεων. Το ερώτημά μου είναι αν υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν να αναλάβω περισσότερες ώρες σε επόμενη φάση, το οποίο δεν θα ήθελα. Πρέπει να απενεργοποιήσω τις περιοχές που έχω δηλώσει στην αίτησή μου στον opsyd για να το αποφύγω αυτό; 

Αποσυνδεδεμένος Aligator32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1923 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 11:27:13 πμ »
Επειδή στην τελευταία φάση πήραν πολλούς σε ΤΥ και ΜΝΑΕ Μειωμένου Ωραρίου, ενδεχομένως αρκετοί να μην αποδέχτηκαν. Η Αττική (ευρύτερα δηλ. Ανατολική, Δυτική, Πειραιάς) έχει πολλές προσλήψεις. Οπότε θεωρώ πως ίσως υπάρχει ελπίδα μέχρι το τέλος της χρονιάς.

Μακάρι. Σε περιπτωση που δεν με καλέσουν φέτος, υπάρχουν ελπίδες για του χρόνου σε κάποια φάση προς το τέλος να προσληφθω;

Αποσυνδεδεμένος apc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1924 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 11:29:27 πμ »
ΠΕ02.ΕΑΕ με θέση περίπου 2.500 (Στον ειδικής) και δήλωση μόνο Αθήνα, έχω ελπίδα για φέτος;

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1925 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 01:36:24 μμ »
Καλησπέρα, με πήραν ΑΜΩ στην τέταρτη φάση. Με πολλή δυσκολία αποδέχτηκα την πρόσληψη λόγω απασχόλησής μου και στη μη τυπική εκπαίδευση (4 ώρες ) και άλλων υποχρεώσεων. Το ερώτημά μου είναι αν υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν να αναλάβω περισσότερες ώρες σε επόμενη φάση, το οποίο δεν θα ήθελα. Πρέπει να απενεργοποιήσω τις περιοχές που έχω δηλώσει στην αίτησή μου στον opsyd για να το αποφύγω αυτό;

Πλήρους ωραρίου μπορούν να σε κάνουν μόνο στην διεύθυνση σου. Εάν δεν θέλεις να γίνει αυτό, πρέπει να βγάλεις την επιλογή Πλήρους ωραρίου, από τη δήλωση σου. Τώρα μέχρι 15 ώρες, εάν δεν έχεις τόσες, ενδεχομένως να σου αναθέσουν εάν υπάρχει ανάγκη.

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1926 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 01:37:49 μμ »
ΠΕ02.ΕΑΕ με θέση περίπου 2.500 (Στον ειδικής) και δήλωση μόνο Αθήνα, έχω ελπίδα για φέτος;


Ο πίνακας έχει φτάσει στο 2.098 (χωρίς νοηματική). Κανείς δεν ξέρει τι θα πάρουν, πότε και εάν γίνει επόμενη φάση. Κενά υπάρχουν αρκετά, αλλά με δήλωση 4 περιοχών είσαι λίγο δύσκολα.

Αποσυνδεδεμένος Chrisvi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1927 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 03:09:39 μμ »
Καλησπέρα, με πήραν ΑΜΩ στην τέταρτη φάση. Με πολλή δυσκολία αποδέχτηκα την πρόσληψη λόγω απασχόλησής μου και στη μη τυπική εκπαίδευση (4 ώρες ) και άλλων υποχρεώσεων. Το ερώτημά μου είναι αν υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν να αναλάβω περισσότερες ώρες σε επόμενη φάση, το οποίο δεν θα ήθελα. Πρέπει να απενεργοποιήσω τις περιοχές που έχω δηλώσει στην αίτησή μου στον opsyd για να το αποφύγω αυτό;
Ο κατώτατος μισθός στο μειωμένο αν δουλέψεις τις λιγότερες ώρες γνωρίζουμε πόσο είναι;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1928 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 04:37:03 μμ »
Ο κατώτατος μισθός στο μειωμένο αν δουλέψεις τις λιγότερες ώρες γνωρίζουμε πόσο είναι;

Χωρίς προϋπηρεσία, παιδιά, μεταπτυχιακά κτλ ο μισθός πλήρους ωραρίου είναι περίπου 880. Αν έχεις ως αναπληρωτής 9 ώρες θα πάρεις στην δευτεροβάθμια τα 9/23*880=345 περίπου. Στην πρωτοβάθμια θα είναι τα 9/24, ενώ αν έχεις πχ 15 ώρες αλλάζεις τον αριθμητή στο κλάσμα.

Αποσυνδεδεμένος Chrisvi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1929 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 04:49:30 μμ »
Χωρίς προϋπηρεσία, παιδιά, μεταπτυχιακά κτλ ο μισθός πλήρους ωραρίου είναι περίπου 880. Αν έχεις ως αναπληρωτής 9 ώρες θα πάρεις στην δευτεροβάθμια τα 9/23*880=345 περίπου. Στην πρωτοβάθμια θα είναι τα 9/24, ενώ αν έχεις πχ 15 ώρες αλλάζεις τον αριθμητή στο κλάσμα.
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1930 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 06:51:58 μμ »
Χωρίς προϋπηρεσία, παιδιά, μεταπτυχιακά κτλ ο μισθός πλήρους ωραρίου είναι περίπου 880. Αν έχεις ως αναπληρωτής 9 ώρες θα πάρεις στην δευτεροβάθμια τα 9/23*880=345 περίπου. Στην πρωτοβάθμια θα είναι τα 9/24, ενώ αν έχεις πχ 15 ώρες αλλάζεις τον αριθμητή στο κλάσμα.

Πολύ κατατοπιστικός ο τρόπος που το παρουσίασες. Ευχαριστούμε! Ήταν κάτι για το οποίο αναρωτιόμουν και εγώ. Μήπως γνωρίζεις και το πως προσμετρώνται μισθολογικά τα λοιπά προσόντα, πλην προϋπηρεσίας, δηλαδή μεταπτυχιακό κλπ;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1931 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 07:20:13 μμ »
Πολύ κατατοπιστικός ο τρόπος που το παρουσίασες. Ευχαριστούμε! Ήταν κάτι για το οποίο αναρωτιόμουν και εγώ. Μήπως γνωρίζεις και το πως προσμετρώνται μισθολογικά τα λοιπά προσόντα, πλην προϋπηρεσίας, δηλαδή μεταπτυχιακό κλπ;

Δες το παρακάτω link
https://www.especial.gr/misthologio-anaplhrwtwn-2020-21-pinakas-me-ta-kathara-posa-tou-sidera/

Ανάλογα με την προϋπηρεσία σου, αν έχεις παιδιά, αν είσαι σε παραμεθόριο, το μεταπτυχιακό η διδακτορικό που μπορεί να έχεις αναφέρει το βασικό μισθό και τις αυξήσεις που παίρνεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 269
Σύνολο: 275

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.