*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 299340 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 17, 2007, 06:19:41 μμ »
Παιδιά στείλτε σήμερα εδώ όσες απορίες έχετε σχετικά με τα μόρια, τις ελπίδες για αναπλήρωση κλπ, και κάποια στιγμή αργότερα ή αύριο θα τις μετακινήσω εκεί που πρέπει  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:58:42 »

Αποσυνδεδεμένος n_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 17, 2007, 06:27:25 μμ »
Αίσχος και ντροπή για τον καταφανώς αναξιοκρατικό-διαβλητό διαγωνισμό των ημετέρων!

Συνάδελφοι,
 πρέπει άμεσα να αντιδράσουμε άμεσα και δυναμικά σε αυτή την αθλιότητα του στημένου διαγωνισμού!

Προτείνω άμεσα παράσταση και διαμαρτυρία στο ΑΣΕΠ και το ΥΠΕΠΘ.
Να ξαναβαθμολογηθούν τα γραπτά μας και όσοι έκαναν λαθροχειρίες, ευνοώντας τους έχοντες μπάρμπα στην Κορώνη,  να οδηγηθούν στον εισαγγελέα   

 

 

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 17, 2007, 06:34:48 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους διορίστηκαν. Εγώ δυστυχώς είμαι επιτυχούσα μη διοριστέα με 68,30 μόρια. Στενοχωρήθηκα πολύ γιατί είχα πραγματικά διαβάσει. Σκεφτείτε ότι είχα δώσει και στον προηγούμενο διαγωνισμό, εντελώς αδιάβαστη, και είχα 64,55 μόρια! Δηλαδή τόσο διάβασμα για να γράψω 4 μόρια παραπάνω! Ιστορία ήξερα ότι δεν είχα γράψει καλά, αλλά Αρχαία περίμενα γύρω στο 75 και πήρα 62,50! Το πραγματικό σοκ, όμως,το έπαθα με τη διδακτική. Φέτος που διάβασα, μελέτησα σχέδια μαθημάτων, κοίταξα βιβλιογραφίες μου έβαλαν ένα ωραίο 62,50 όταν στον προηγούμενο διαγωνισμό που ήμουν εντελώς τρία πουλάκια κάθονταν, πήρα 69! Είχα απαντήσει απλώς στις ερωτήσεις, ενώ φέτος και στόχους έθεσα, και εποπτικά μέσα ανέφερα και ομάδες έφτιαξα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλουν.
Imac επειδή κι εγώ διδακτική αρχαίων έγραψα, μήπως θυμάσαι περίπου τι και πώς το έγραψες και πήρες 80; Μπας και καταλάβω τι θέλουν τελικά...
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος thanos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 17, 2007, 06:47:42 μμ »
Καλησπέρα,παιδιά.Ήθελα να ρωτήσω,είμαι επιτυχών φέτος με μ.ο 74,02,έχω και κάποια μόρια από τον πρηγούμενο ασεπ.Τι πιθανότητες έχω για αναπληρωτής?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:58:42 »

Αποσυνδεδεμένος alice cooper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ωραία που ναι η ζωή!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 17, 2007, 06:52:11 μμ »
Συγχαρητήρια σε οσους διοριστηκαν!

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 17, 2007, 07:00:51 μμ »
Καλή σταδιοδρομία σε όλα τα παιδιά που είναι διοριστέοι και συγχαρητήρια σε όσους ονειρεύτηκαν ένα καλύτερο αύριο και το προσπάθησαν. Ήμουν σε μαθήματα. Τώρα μόλις μπήκα σπίτι και χαίρομαι που βλέπω αρκετούς να είναι στους διοριστέους. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την παρέα και την ψυχολογική ντόπα τόσους μήνες. Εύχομαι τα καλύτερα για όλους ανεξαιρέτως!

ΥΓ Το διήμερο στη Χαλκιδική ισχύει για την πρόβλεψη της βάση; ;D
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 17, 2007, 07:09:48 μμ »
ovidius και σε ολους συγχαρητηρια... καλα αν δεν εμπαινε και ο ovidius θα καναμε οαδικη πορεια διαμαρτυριας.
παιδια τα χω παρει πολυ με τους βαθμους. δεν μπορει να καναμε λαθος... rica με πιανεις? να ρωτησω με σειρα 2800 εχω ελπιδες τουλαχιστον για ωρομισθια?

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 17, 2007, 07:13:55 μμ »
Προς olgalia:
Τα θέματα του φετινού διαγωνισμού έμοιαζαν κατα τα 2/5 με εκείνα του προηγούμενου στην ειδική διδακτική των αρχαίων. Έγραψα τα ίδια όσον αφορά την περίληψη προσθέτοντας κάποια παραπάνω στοιχεία. Απο την άλλη τις ενότητες τις χώρισα με βάση το σχολικό βιβλίο και τους διδακτικούς στόχους τους άντλησα απο το βιβλίο του καθηγητή. Στα "Ηθικά" ανέπτυξα όλους τους συλλογισμούς μιας και το μάθημα διδάσκεται στη 3η λυκείου και εντόπισα τις διαφορές Αριστοτέλη και χωρίων που παρατέθηκαν. Είδα ένα περιποιημένο 52αρι ενω το 2005 ενα 79. Αναρωτιέμαι μήπως δεν ξέρω να αξιολογώ σωστά τον εαυτό μου... Τι περίπου απάντησες εσυ; Μήπως και μου λυθεί η απορία.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 17, 2007, 07:17:01 μμ »
μια απ τα ιδια max και εχω μεινει με την απορια

Αποσυνδεδεμένος cloe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 17, 2007, 07:18:54 μμ »
Καλησπέρα. Είναι η πρώτη φορά που γράφω και θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να μου πει. Είμαι ΠΕ60.Ημουν επιτυχούσα (όχι διοριστέα) στον ασεπ του 2005 αλλα δεν είχα καταθέσει τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια εκείνη τη χρονιά. Μόνο πέρσι και φέτος. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να προστεθούν αυτά τα μόρια σ' αυτά που έχω ήδη από τον ασέπ του 2006? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 17, 2007, 07:21:43 μμ »
cloe μπες στο e-aitisi.sch.gr και βρες το ονομά σου στον πίνακα. Εκεί θα δεις αν έχουν προσμετρηθεί τα μόρια του 2005 ή οχι.

Αποσυνδεδεμένος sisses

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή τελικά είναι ωραία!!!- ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 17, 2007, 07:26:04 μμ »
Καταρχήν συγχαρητηρία σε όλους τους συναδέλφους διοριστέους και μη , για τους κόπους και τις προσπάθειες που κατέβαλαν τόσο καιρό! Προσωπικά  έχω ανάμεικτα συναισθήματα από το διαγωνισμό. Είμαι επιτυχούσα με γραπτό μέσο όρο: 74,05 και σειρά 974, δηλαδή  μία ανάσα από την πηγή , αλλά δυστυχώς ... Έπεσα από τα << σύννεφα>> με τους βαθμούς μου και ειδικά στα Αρχαία με 48,50 ( ενώ περίμενα γύρω στο 60-65/ δηλαδή τι στο καλό έγραψα, αφού οι ανάπτυξης ήταν πολύ καλές και είχα μόνο 3 λάθη στα δέκα πολλαπλής επιλογής και το άγνωστο το πάλεψα......) και Ιστορία 48,33 ( ενώ περίμενα 52,47) . Δεν ξέρω παιδια΄έχω απογοητευτεί τελείως ! Δεν περίμενα τέτοιους βαθμόυς στα εν λόγω μαθήματα. Μπορούμε άραγε να κάνουμε ένσταση; Αν και δεν το νομίζω.
Απορία: Έχω Μ.Ο , χωρίς προσαυξήσεις : 70.12 , δηλαδή 15,12 μόρια πάνω από τη βάση + 5,449 από προηγούμενο ΑΣΕΠ και προϋπηρεσία , ΣΥΝΟΛΟ: 20,569. Πείτε μου έχω καμιά ελπίδα για αναπλήρώτρια φέτος κυρίως στον τόπο μου ( Κρήτη) αλλά και αλλού;

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 17, 2007, 07:27:41 μμ »
Μέσοι όροι διοριστέων (σε παρένθεση οι Μ.Ο. των πρώτων 840 του 2005):

Αρχαία: 67,73 (71,6 το 2005)
Νέα: 77,25 (77,8 το 2005)
Ιστορία: 61,67 (77,2 το 2005)
---------------------
Α΄Θεματική: 68,89 (75,5 το 2005)
---------------------

Παιδαγωγικά: 86,47 (73,1 το 2005)
Διδακτική: 79,36 (79,5 το 2005)
---------------------
Β΄Θεματική: 82,2 (76,2 το 2005)

Αποσυνδεδεμένος EVAGGELIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 17, 2007, 07:31:18 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Συγχαρητήρια σε όσους διορίστηκαν αλλά και σε όσους κουράστηκαν για αυτό το διαγωνισμό. Μην απογοητεύστε όσοι δε διοριστήκατε γιατί και εγώ στον προηγούμενο διαγωνισμό δε διορίστηκα για λίγο αλλά οι κόποι μου ανταμείφθηκαν τώρα. Είμαι  διοριστέα της δεύτερης φουρνιάς. Θα ήθελα να ρωτήσω αν στον πίνακα των διορισθέντων έχουν προσμετρηθεί εκτός από το βαθμό πτυχίου και τα μόρια της καθαρής προϋπηρεσίας. Το ρωτάω γιατί σε μένα δε συνέβη κάτι τέτοιο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 665
Σύνολο: 666

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.