*

Αποστολέας Θέμα: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 61907 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #126 στις: Μάιος 14, 2013, 11:26:27 μμ »
Εμένα δε μου ήρθε ακόμη, ενώ σε όλους τους υπόλοιπους της Δ/νσης μου πήγε. Υποψιάζομαι πως μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι το θυροτηλέφωνο δε λειτουργεί... Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Θα το θυροκολλήσουν αν π.χ. προσπαθήσουν και αύριο και δεν απαντήσω; Και αν το θυροκολλήσουν, πού;;; Στην είσοδο της πολυκατοικίας;;;;  :o

Ναι, κατά πάσα πιθανότητα θα το θυροκολλήσουν, είτε στην εξώπορτα του σπιτιού σου ή στην  είσοδο της πολυκατοικίας.
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:31 »

Αποσυνδεδεμένος anemoni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #127 στις: Μάιος 15, 2013, 12:55:34 πμ »
Με πήραν τηλέφωνο από το ΑΤ να πάω να το πάρω!!!! Δεν είμαστε καλά! (όπως τους απάντησα κιόλας)

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #128 στις: Μάιος 15, 2013, 01:03:33 πμ »
Εμενα δεν μου ηρθε το χαρτακι και σκεφτομαι τι να κανω.Να παω στο αστυνομικο τμημα ;Στο υπουργειο;Πως θα γινω αργοτερα προισταμενος αν δεν υπαρχει στο φακελο μου;Βοηθεια!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #129 στις: Μάιος 15, 2013, 01:11:25 πμ »
Να είχε τέτοια κινητοποίηση το υπουργείο και στην κάλυψη των κενών και τι στον κόσμο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:31 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #130 στις: Μάιος 15, 2013, 01:22:02 πμ »
Με πήραν τηλέφωνο από το ΑΤ να πάω να το πάρω!!!! Δεν είμαστε καλά! (όπως τους απάντησα κιόλας)

Χα χα χα.... 'Εχουν πλάκα...
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #131 στις: Μάιος 15, 2013, 01:43:37 πμ »
Και επίσης, οι αποστολές των φύλλων επιστράτευσης έγιναν (ή έπρεπε να γίνουν) στις διευθύνσεις κατοικίας που δήλωσε στη ΔΔΕ του ο κάθε εκπαιδευτικός. Αν αυτοί τα έστελναν εκεί που κάποτε εργαζόταν πριν αρκετά χρόνια, είναι ευθύνη της ΔΔΕ. Η αστυνομία δεν εμπλέκεται (πέρα του ότι απλά κάνει τον ταχυδρόμο για τυπικούς λόγους).
Και μη μου αναφέρεις κανέναν νόμο του 1900 που πιθανόν να αναφέρει ότι, όπου πας στην επικράτεια της χώρας, πρέπει να πηγαίνεις άμεσα σε Α.Τ. να δηλώνεις ότι είσαι εκεί τώρα..  8)

ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ????????????????????

ΜΕΓΑ ΨΕΜΑ .....

Σ εμένα σαν διευθυνση κατοικίας μου έχουν βάλει το μαγαζί του πατερα μου!!!!!!!!!!!! Εχει κατάστημα στο κεντρο της επαρχιακης μας πολης , η μονιμη κατοικια μου εδω και 20 χρόνια είναι περιφερειακά της πόλης!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ!!!!
Συνάδελφε,ευχαριστώ για την υποστήριξει.Δεν μ ενδιαφέρει να κοντραριστώ με κανένα.Εκείνο που θέλω να γίνει κατανοητό απο όλους είναι ένα:Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΥΠΟΘΕΣΗ.Το επόμενο στάδιο είναι να κηρυχθεί κατάσταση πολέμου και να γίνει γενική επιστράτευση.ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΠΡΕΞΤΕ ΑΝΑΛΟΓΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #132 στις: Μάιος 15, 2013, 08:28:58 πμ »
Εμένα δε μου ήρθε ακόμη, ενώ σε όλους τους υπόλοιπους της Δ/νσης μου πήγε. Υποψιάζομαι πως μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι το θυροτηλέφωνο δε λειτουργεί... Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Θα το θυροκολλήσουν αν π.χ. προσπαθήσουν και αύριο και δεν απαντήσω; Και αν το θυροκολλήσουν, πού;;; Στην είσοδο της πολυκατοικίας;;;;  :o

Ναι, κατά πάσα πιθανότητα θα το θυροκολλήσουν, είτε στην εξώπορτα του σπιτιού σου ή στην  είσοδο της πολυκατοικίας.

Και ακόμη μια ερώτηση: Τα στοιχεία για τη δ/νση μου τα πήραν από την οργανική μου ΔΔΕ (η οποία δεν ξέρω αν έχει τα σωστά δεδομένων των πολλών μετακομίσεών μου τα τελευταία χρόνια) ή η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας στην οποία είμαι αποσπασμένη φέτος;

Αποσυνδεδεμένος pd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #133 στις: Μάιος 15, 2013, 08:44:35 πμ »
Παντως σημερα ακουγα παντου τον κοσμο να λεει "καλα τους εκαναν, μες στις εξετασεις των παιδιων;"
Νομιζουμε εδω μεσα πως σηκωσαμε το λαβαρο της επαναστασης....
γεια σου MARKO συμφωνω πληρως.....

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #134 στις: Μάιος 15, 2013, 09:13:21 πμ »
Παντως σημερα ακουγα παντου τον κοσμο να λεει "καλα τους εκαναν, μες στις εξετασεις των παιδιων;"
Νομιζουμε εδω μεσα πως σηκωσαμε το λαβαρο της επαναστασης....
γεια σου MARKO συμφωνω πληρως.....

Ακόμα και στις στημένες δημοσκοπήσεις τους δεν προκύπτει συντριπτική προσχώρηση σε αυτή την άποψη. Εξάλλου ο κανιβαλισμός στην Ελλάδα έχει γίνει επιστήμη τα τελευταία 20 χρόνια. Αυτοί που παίρνουν θέση εναντίον της δικής μας κινητοποίησης έπαιρναν θέση εναντίον όλων των κλάδων που απήργησαν. Παρακαλείται ένας ψυχολόγος να μελετήσει και να ερμηνεύσει το φαινόμενο.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #135 στις: Μάιος 15, 2013, 09:19:48 πμ »
Καλημέρα κι απο μένα ! Είμαι σπίτι σήμερα, πληρως οριζοντιομένη  λόγω μέσης, και έτσι σας διαβάζω και παράλληλα βλέπω τις συζητήσεις στην τηλεόραση.
Και εδώ λοιπόν υπάρχουν δύο θέματα :
α. όσοι δεν έλαβαν χαρτί επιστράτευσης δικαιούνται να απεργήσουν χωρις καμια συνεπεια πέραν της μισθολογικής μείωσης για όσο καιρό απεργούν;  και
β. δεν τίθεται θέμα προσωπικών δεδομένων όταν χωρίς την συναίνεση του επιστρατευμένου γνωστοποιούνται σε τρίτους τα στςοιχεία διεύθυνσης και διαμονής του ;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #136 στις: Μάιος 15, 2013, 09:21:00 πμ »
το θέμα είναι μόνο ένα να καταλάβουμε επιτέλους ότι πρέπει να δρούμε και να σκεφτόμαστε σαν ένα, γιατί αν συνεχίσουμε  να σκεφτόμαστε με ταμπέλες , δημόσιοι , ιδιωτικοί , καθηγητές , δάσκαλοι , ψηλοί , κοντοί , θα είναι πανεύκολο γ αυτούς
να ολοκληρώσουν την καταστροφή μας.
έχουμε χάσει την ουσία και μαλώνουμε μεταξύ μας νομίζω ότι τα έχουν καταφέρει μια χαρά

Αποσυνδεδεμένος non-stop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
  • hellooooo!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #137 στις: Μάιος 15, 2013, 10:29:31 πμ »
Καλημέρα κι απο μένα ! Είμαι σπίτι σήμερα, πληρως οριζοντιομένη  λόγω μέσης, και έτσι σας διαβάζω και παράλληλα βλέπω τις συζητήσεις στην τηλεόραση.
Και εδώ λοιπόν υπάρχουν δύο θέματα :
α. όσοι δεν έλαβαν χαρτί επιστράτευσης δικαιούνται να απεργήσουν χωρις καμια συνεπεια πέραν της μισθολογικής μείωσης για όσο καιρό απεργούν;  και
β. δεν τίθεται θέμα προσωπικών δεδομένων όταν χωρίς την συναίνεση του επιστρατευμένου γνωστοποιούνται σε τρίτους τα στςοιχεία διεύθυνσης και διαμονής του ;

Μου φαίνεται ότι όλοι επιστρατεύονται ανεξαιρέτως (έχει φτάσει σχετικό χαρτί στα σχολεία που αναφέρει ότι όλοι οι καθηγητές θεωρούνται απιστατευμένοι...) Όσο για τα προσωπικά δεδομένα  δεν ισχύουν σε περιπτωση επιστράτευσης.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #138 στις: Μάιος 15, 2013, 10:37:24 πμ »
οκ ισχύει για όλους- ωστόσο επιδίδεται ξεχωριστά στον καθέναν. Διαφορετικά θα μπορούσαν να βγάλουν το ΦΕΚ και ούτε επίδοση ούτε τίποτα.  Σκέφτομαι λοιπόν μήπως υπάρχει νομικό κενό ως προς την λεπτομέρεια της μη επίδοσης του "φύλλου πορείας"... ( αν και εδώ που τα λέμε, σιγά μην δεν τα επιδώσουν όλα...)..

Κρίμα πάντως !!! Άλλους κράζουν για φασίστες αλλά τελικά όσοι ψήφισαν υπέρ της επιστράτευσης  μάλλον τους έχουν ξεπεράσει σε ...δημοκρατική ευαισθησία!

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος MARIA-APOSTOLIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιστράτευση Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #139 στις: Μάιος 15, 2013, 11:07:53 πμ »
Τι ζούμε ΘΕΕ μου!!!
Χθες το πρωί με "έψαχνε" η αστυνομία με περιπολικό για το περιβόητο φύλλο επίταξης. Πήγαν στο χωριό μου, δε βρήκαν τους γονείς μου, γιατί οι άνθρωποι εργάζονται, ρώτησαν κάτι συγχωριανούς πού μπορεί να βρίσκομαι... Κάποιοι τους είπαν ότι είμαι Εύβοια (πριν από κάποια χρόνια) κάποιοι ότι είμαι Αθήνα  και ευτυχώς που πέρασε η γειτόνισσα και τους είπε ότι "είμαι νύφη στη διπλανή κωμόπολη". χαχαχαχαχαχαχα Τελικά με βρήκαν! Κρατώντας αγκαλιά το 8 μηνών κοριτσάκι μου και τον τετράχρονο γιο μου να φωνάζει "μαμά ήρθε η αστυνομία στο σπίτι μας!!!" Φυσικά όλοι οι γείτονες βγήκαν να δουν τι γίνεται....κι όλα αυτά για τι τίποτα...αφού έχω άδεια ανατροφής. Τρα λα λα...

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2013, 11:16:26 πμ από MARIA-APOSTOLIA »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 743
Σύνολο: 754

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.