*

Αποστολέας Θέμα: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή  (Αναγνώστηκε 42650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 15, 2013, 08:25:09 μμ »
Ακριβως!! Τι να με νοιαξει αν εχω δουλεια να αποσχοληθω; Δεν ειπαμε οτι αποφευγουμε τη δουλεια μας, αλλα το να καθομαστε στο ετσι, γιατι ετσι του ηρθε του υπουργειου ειναι χαζομαρα τουλαχιστον.... Επιμενω αν ειναι να καθομαστε τις ημερες και τις ωρες των πανελληνιων οκ! Ασε που ετσι τα πνευματα οξυνονται οταν ειμαστε ολοι μαζεμενοι και εκνευρισμενοι απο ολες αυτες τις ανοησιες (αν ισχυει οτι το υπουργειο μας θελει μεσα για να μην κανουμε κατι να εμποδισουμε τις εξετασεις).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:08 »

Αποσυνδεδεμένος Andr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 15, 2013, 08:47:30 μμ »
αγαπητοι φιλοι εγω απο την αρχη της χρονιας δουλευω αδιαμαρτυρητα αυτο το ωραριο στο σχολειο που ειμαι,απορω πραγματικα με το τι προβλημα  εχετε...αυτα βλεπουν δυστυχως οι αλλοι εξω και μας βριζουν...σκεφτειτε να διαβαζε την συζητηση μας αυτη καποιος που δεν ειναι καθηγητης!!!
Μας ζητήθηκε να επιτηρήσουμε στις Πανελλήνιες και να είμαστε εκεί από τις 6.45. Οκ μέχρι εκεί. Ποιο είναι το νόημα να μείνουμε στο άδειο εξεταστικό κέντρο μετά το πέρας της δουλειάς για την οποία κληθήκαμε; Σχετικά με την αξίωση των διευθυντών να μένουμε στο σχολείο μας 8-2, ακόμη και στις μέρες που δε γίνονται εξετάσεις, έχει κάποιο νόημα. Αλλά στο εξεταστικό κέντρο - φρούριο,που πας για πολύ συγκεκριμένη υπηρεσία, που δεν μπορείς ούτε καφέ να πιεις (ναι, το ακούσαμε κι αυτό!), που παυει να λειτουργεί από κάποια στιγμή και μετά(συνήθως το αργότερο 13.00) και διπλοκλειδώνεται ;;;; το βρίσκω επιεικώς απαράδεκτο - βρήκαμε πιπέρι, ρίχνουμε και στα λάχανα-

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 15, 2013, 09:02:33 μμ »
Σε κάποια σχολεία (λύκεια) ζητήθηκαν σήμερα από τη ΔΔΕ τα ονόματα όλων των εκπαιδευτικών που δεν εμπλέκονται σε πανελλήνιες (λυκειακές, επιτηρητές)....
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Andr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 15, 2013, 09:07:47 μμ »
Προφανώς για να ελέγξουν αν βρίσκονται στο σχολείο τους 8-2 και αν απεργούν (αν και επιταγμένοι)!!! Ψάχνουν εναγωνίως για να συμπληρώσουν τον αριθμό των απολύσεων στο δημόσιο, γιατί αλλιώς δεν τους βγαίνει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:08 »

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 15, 2013, 09:32:44 μμ »
Δεν έχεις άδικο συνάδελφε! Απλά η αλήθεια είναι ότι δεν περνά εύκολα η ώρα..!

Απο την Τριτη που θ'αρχισουν οι ενδοσχολικες εξετασεις, θα υπαρχει πολλη δουλεια με το βγαλσιμο των θεματων και τη διορθωση των γραπτων. Οταν το σχολειο λειτουργει κανονικα, ειναι αδυνατον να διορθωσεις γραπτά στο σχολειο με τοση βαβουρα και συνεχεις διακοπές, αλλά τωρα που θα υπαρχει ησυχια και αδειες αιθουσες, μπορει να γινει μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 15, 2013, 09:43:34 μμ »
Εμάς δε μας είπαν τίποτε στο σχολείο σήμερα για παραμονή 8-2 κ ήμουν εκεί μέχρι τις 3 παρά. Τι γίνεται ρε παιδιά;

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 15, 2013, 09:46:41 μμ »
Και γω σκέφτομαι πολύ σοβαρά να διορθώνω στο σχολείο αφού θα κάθομαι μέχρι τις 2! Τουλάχιστον να μην έχω δουλειά στο σπίτι!

Συνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 15, 2013, 10:14:34 μμ »
Ειδα το χαρτακι που ηρθε και ελεγε οτι και οι επιτηρητες μετα τις πανελληνιες θα πανε στο σχολειο που υπηρετουν απο τις 12-2

Αποσυνδεδεμένος kerasaki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 15, 2013, 10:17:04 μμ »
Και θέλω κάποιος νοήμων να μου πει για ποιο λόγο εγώ λοιπόν πρέπει να είμαι 8 με 2 σχολείο και μετά Βαθμολογικό ( βαθμολογώ 2 μαθήματα ). Να είμαι από τις 8 σχολείο, να κάνω 2ο κύκλο επιτήρηση που με έχουν και μετά να πηγαίνω και Βαθμολογικό; Και δεν κάθομαι ως τις 2 σχολείο μου εκείνες τις ημέρες; Τις άλλες που δεν έχω τίποτε σχολείο θα είμαι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ 8 με 2 στο Βαθμολογικό και ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω. Τόσα χρόνια ως βλάκες ξημεροβραδιαζόμαστε ,παρατάμε παιδιά και σκυλιά, για 1,5 ευρώ το γραπτό,8 και 10 ώρες αδιάλειπτα, με πίεση, με άγχος.. ..Και όποιος έχει διορθώσει Εκθεση καταλαβαίνει καλά τι εννοώ...Τους τα χαρίζω...

Αποσυνδεδεμένος kouklitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω να μαθαίνω ευτυχισμένα νέα!!
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 15, 2013, 10:32:39 μμ »
Εμάς δε μας είπαν τίποτε στο σχολείο σήμερα για παραμονή 8-2 κ ήμουν εκεί μέχρι τις 3 παρά. Τι γίνεται ρε παιδιά;

Εχει να κάνει με τον διευθυντή!! Στα περισσότερα της περιφέρειας που ανήκω όντως δεν είπαν!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 15, 2013, 10:34:25 μμ »
Ειδα το χαρτακι που ηρθε και ελεγε οτι και οι επιτηρητες μετα τις πανελληνιες θα πανε στο σχολειο που υπηρετουν απο τις 12-2

Ρε παιδιά που είναι αυτή η οδηγία ????

λέτε ότι την είδατε 3-4 εδώ μέσα, αλλά εγώ δεν την έχω δει πουθενά.... κάποιος χριστιανός ας την βάλει κάπου να την δούμε γιατί να βγήκε κάτι τέτοιο από το υπουργείο επίσημα μου μυρίζει φήμη...

Αποσυνδεδεμένος kouklitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω να μαθαίνω ευτυχισμένα νέα!!
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 15, 2013, 10:40:36 μμ »
Εμάς δε μας είπαν τίποτε στο σχολείο σήμερα για παραμονή 8-2 κ ήμουν εκεί μέχρι τις 3 παρά. Τι γίνεται ρε παιδιά;

Εχει να κάνει με τον διευθυντή!! Στα περισσότερα της περιφέρειας που ανήκω όντως δεν είπαν!

Συγνώμη εννοώ της διεύθυνσης δευτεροβάθμιας που ανήκω!

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 15, 2013, 10:54:44 μμ »
Ειδα το χαρτακι που ηρθε και ελεγε οτι και οι επιτηρητες μετα τις πανελληνιες θα πανε στο σχολειο που υπηρετουν απο τις 12-2

Ρε παιδιά που είναι αυτή η οδηγία ????

λέτε ότι την είδατε 3-4 εδώ μέσα, αλλά εγώ δεν την έχω δει πουθενά.... κάποιος χριστιανός ας την βάλει κάπου να την δούμε γιατί να βγήκε κάτι τέτοιο από το υπουργείο επίσημα μου μυρίζει φήμη...

Με mail εστάλη! Δε μας τη μοίρασαν, απλα τη διαβάσαμε. Μπορείς να τη ζητήσεις από το διευθυντή σου. Σε όλους εστάλη. Δεν είναι μυστική
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: απαίτηση για ωράριο 8-2 απο διευθυντή
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 15, 2013, 10:54:57 μμ »
Ειδα το χαρτακι που ηρθε και ελεγε οτι και οι επιτηρητες μετα τις πανελληνιες θα πανε στο σχολειο που υπηρετουν απο τις 12-2
Και αν είναι μακριά το ένα σχολείο με το άλλο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159747
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.