*

Αποστολέας Θέμα: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 1384666 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6916 στις: Ιούνιος 11, 2014, 10:09:10 πμ »
Kai 2o τεστ για τον Luerdi (από δήλωση δείγμα θετικό, για να δούμε και από έργο.... ).

http://www.naftemporiki.gr/story/819019/ta-krisima-stoiximata-tis-neas-kubernisis

ΥΓ. Typos72. Πέρα από τους "παράνομους" διορισθέντες υπάρχουν και οι πολιτικοί που διόριζαν αβέρτα... θα βάλει ο Κούλης φυλακή αυτούς ή δεν θα προκάμει??? Διότι κανένας δεν βρήκε ανοικτή την πόρτα άλλοι του την άνοιξαν... και γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 10:12:32 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:39:38 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6917 στις: Ιούνιος 11, 2014, 12:35:55 μμ »
Προς πανηγυρίζοντες ή κοινώς για τα πανηγύρια....

http://www.naftemporiki.gr/story/819096/an-loberdos-mexri-aurio-tha-exei-luthei-to-thema-ton-ekpaideutikon-se-diathesimotita

ΥΓ. Τώρα τι έχετε να πείτε ;;; .... φτιάξτε και τις λίστες και κάντε τις κ...χαρτα για να έχει ο Αδωνις μην τυχόν και γίνουμε Βενεζουέλα... δεν ξέρω τι θα γίνει τελικά αλλά καλύτερα Λοβέρδος παρά ανδρείκελο... τουλάχιστον υπάρχουν και άνθρωποι που δεν κόβουν λεφτά από τους καρκινοπαθείς για να εμφανίσουν πλεόνασμα που μοιράζεται ΚΑΙ στους ένστολους...

http://www.youtube.com/watch?v=hpRr2GazrWA (Γαργάρα ο Κούλης... δεν ξέρει τίποτα για το έγκλημα... και γι αυτό φυσικά φταίνε οι Αριστεροι του MEGA ... )... Να χαρώ εγώ..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 01:05:11 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6918 στις: Ιούνιος 11, 2014, 12:50:32 μμ »
Προφανώς προσπαθει να κερδίσει εντυπώσεις. Για να δούμε τι θα γίνει τελικά. Ο Κυριάκος πάντως ηταν κάθετος στις απολύσεις και είμαι περίεργος να δω τι τροπή θα πάρει το θεμα εφόσον ο Λοβέρδος δηλώνει αποφασισμένος να μην απολυθεί (απο αυτους που ειναι σε διαθεσιμοτητα) κανεις απο το Παιδείας.
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6919 στις: Ιούνιος 11, 2014, 12:58:59 μμ »
Προφανώς προσπαθει να κερδίσει εντυπώσεις. Για να δούμε τι θα γίνει τελικά. Ο Κυριάκος πάντως ηταν κάθετος στις απολύσεις και είμαι περίεργος να δω τι τροπή θα πάρει το θεμα εφόσον ο Λοβέρδος δηλώνει αποφασισμένος να μην απολυθεί (απο αυτους που ειναι σε διαθεσιμοτητα) κανεις απο το Παιδείας.

Δεν ξέρω τι πραγματικά θα γίνει αλλά και μόνο να σκεφτείς ότι είχε υπογραφεί για να πάρει ΦΕΚ Παρασκευή πρωί και έστω και τώρα υπάρχει μια ελπίδα για τους συναδέλφους είναι ένα μικρό θετικό γεγονός... φαντάσου να έμενε ο Ροφός στο Υπουργείο ή να ερχόταν ο Κούλης ή ο Αδωνις... θα το πήγαιναν οι ίδιοι στο ΕΤ το έγγραφο με παπάκι...

ΥΓ. Δεν λέω ότι ο Λοβέρδος είναι ο Θεός. αλλά τουλάχιστον δείχνει ότι πήρε το μήνυμα... οι άλλοι που προανέφερα δεν έπαιρναν χαμπάρι τίποτα. .. δείτε στο παραπάνω βίντεο του MEGΑ τι έκαναν οι κοινωνιστές...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 01:06:16 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:39:38 »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6920 στις: Ιούνιος 11, 2014, 01:08:42 μμ »
http://s.kathimerini.gr/resources/article-files/analytikiparousiasimesoprothesmou.pdf

...ολο το ζουμι βρισκεται στη σελιδα 50..... απο φετος μεχρι το 2018, -722 εκ. ευρω για το υπουργειο παιδειας!
Δηλαδη, προσθετα στην ηδη υπαρχουσα λαιλαπα περικοπων, αλλο ενα 18% μειον.....

Χωρις να υποτιμω τον εφιαλτη των περιπου 100 εκπαιδευτικων που ειναι ακομα σε διαθεσιμοτητα... και με ολο το σεβασμο και την υποστηριξη στον αγωνα που ευχομαι να δικαιωθει..... το Δασος ειναι αυτα τα 722 εκ. ευρω!

Πραγμα που σημαινει οτι απο τη στιγμη που οι συνδικαλιστες εχουν θεσει ως πρωταρχικο θεμα στην ατζεντα το "καμια απολυση", αν το καταφερει ο Λοβερδος βγαινει καβαλα στο αλογο με το καλημερα.....και ανετοτατα περναει ολα τα υπολοιπα επαχθη που ερχονται!

Επαναλαμβανω το μειζον θεμα για την Παιδεια ειναι η συνεχιζομενη ταση περικοπων η μεγαλύτερη και εντονοτερη απο καθε αλλο υπουργειο στο νεο μεσοπροθεσμο!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6921 στις: Ιούνιος 11, 2014, 01:12:23 μμ »
http://s.kathimerini.gr/resources/article-files/analytikiparousiasimesoprothesmou.pdf

...ολο το ζουμι βρισκεται στη σελιδα 50..... απο φετος μεχρι το 2018, -722 εκ. ευρω για το υπουργειο παιδειας!
Δηλαδη, προσθετα στην ηδη υπαρχουσα λαιλαπα περικοπων, αλλο ενα 18% μειον.....

Χωρις να υποτιμω τον εφιαλτη των περιπου 100 εκπαιδευτικων που ειναι ακομα σε διαθεσιμοτητα... και με ολο το σεβασμο και την υποστηριξη στον αγωνα που ευχομαι να δικαιωθει..... το Δασος ειναι αυτα τα 722 εκ. ευρω!

Πραγμα που σημαινει οτι απο τη στιγμη που οι συνδικαλιστες εχουν θεσει ως πρωταρχικο θεμα στην ατζεντα το "καμια απολυση", αν το καταφερει ο Λοβερδος βγαινει καβαλα στο αλογο με το καλημερα.....και ανετοτατα περναει ολα τα υπολοιπα επαχθη που ερχονται!

Επαναλαμβανω το μειζον θεμα για την Παιδεια ειναι η συνεχιζομενη ταση περικοπων η μεγαλύτερη και εντονοτερη απο καθε αλλο υπουργειο στο νεο μεσοπροθεσμο!

Επειδή πρέπει να φύγω σε λίγο το σχεδόν -1 δις το έχω αναλύσει σε παλιότερο μήνυμα... αν είναι το ίδιο βγαίνει ανετότατα... (αποχωρήσεις - ελάχιστες προσλήψεις και μισθό αποχωρήσαντα με μισθό νεοδιοριζόμενου κ.α.).

ΥΓ. Και ένα μικρό σχόλιο για την αντιπολίτευση και τους συνδικαλιστές... αποκτήστε προσωπικότητα και κυρίως δουλέψτε, δουλέψτε, δουλέψτε... τα ώριμα φρούτα τελείωσαν... εκτός από καταγγελίες ο κόσμος απαιτεί συνεργασίες, προτάσεις και λύσεις... και δεν έγινε σε μια νύχτα φασίστας ο Έλληνας...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 01:18:03 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6922 στις: Ιούνιος 11, 2014, 01:21:14 μμ »
και κατι αλλο.....

για το 2014 το Παιδειας απορροφα το 10,4% του συνολου των πρωτογενων δαπανων.
εως το 2018 η συνολικη μειωση των πρωτογενων δαπανων θα ειναι 1,7 δις....εκ των οποιων 722εκ. απο το παιδειας.

δηλαδη το 10,4% θα συμβαλλει στο 42,4% των περικοπων....

αυτα για να βλεπουμε ποιος πρεπει να ειναι ο βασικος αξονας του αγωνα!

βεβαια δεν περιμενω κατι απο τους συνδικαλιστες..... αυτοι εχουν τις προκατ ανακοινωσεις και κοιμουνται τον υπνο του δικαιου!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6923 στις: Ιούνιος 11, 2014, 01:25:49 μμ »
Συνοδευτικό του 2ου τεστ (κοιτάξτε πότε εστάλησαν οι επιστολές από τον Πρώην... ). Υπερκόπωση έπαθε Παρασκευιάτικα...

http://www.esos.gr/arthra/tritovathmia/eidisis-tritovathmia-ekpaidefsi/apolyontai-536-dioikhtikoi-ypallhloi-tvn-panepisthmivn
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 01:30:04 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6924 στις: Ιούνιος 11, 2014, 03:06:55 μμ »
... και δεν έγινε σε μια νύχτα φασίστας ο Έλληνας...
Όχι, του πήρε μερικά χρόνια μέχρι να γίνει. Γιατί αυτό το 10% ΕΙΝΑΙ φασίστες.
Αξίζει να δείτε εδώ http://www.efsyn.gr/?p=204035, κυρίως την τέταρτη παράγραφο...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6925 στις: Ιούνιος 11, 2014, 04:22:29 μμ »
Όχι, του πήρε μερικά χρόνια μέχρι να γίνει. Γιατί αυτό το 10% ΕΙΝΑΙ φασίστες.
Αξίζει να δείτε εδώ http://www.efsyn.gr/?p=204035, κυρίως την τέταρτη παράγραφο...

Γενικά αντιπαθώ τα άρθρα που δεν στηρίζονται σε κάποια στοιχεία ή σε κάποια έρευνα και βγάζουν εύκολα συμπεράσματα για το ποιον του κοινωνικού συνόλου... με την ίδια λογική και όσοι υποστηρίζουν ένα κόμμα είναι αναρχικοί που καίνε ανθρώπους σε τράπεζες....
Δες τι λέει ο δημοσιογράφος στην τελευταία παράγραφο.. "Η Αριστερά πρέπει με ιδιαίτερη προσοχή να αναλύσει τα ποιοτικά στοιχεία των δημοσκοπικών ευρημάτων " γιατί λοιπόν δεν τα παραθέτει ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος για να υποστηρίξει ή όχι τα λεγόμενα του... γιατί αντί να κάνει μια έρευνα απλά εκφέρει μια γνώμη ατεκμηριώτη και ορίζει κάπου στο μέλλον ότι πρέπει να γίνει μια ανάλυση των ποιοτικών στοιχείων...

ΥΓ1. Και επειδή δεν μου αρέσει να πιπιλάω την καραμελίτσα των δημοσιογράφων έχουμε και λέμε στις προηγούμενες εκλογές η ΧΑ είχε πάρει λιγότερο ποσοστό από τις τωρινές (όπως και επίσης τώρα πήρε λιγότερα ποσοσστά από τις πιο πρόσφατες δημοσκοπήσεις). Τι έγινε στο μεσοδιάστημα; κάποιοι αλλάζουν γνώμη; γιατί αν ισχύει αυτό που λέει ο δημοσιογράφις τότε θα έπρεπε να είναι σταθερά τα ποσοστά από την έναρξη της κρίσης... και γιατί πάλι ένα μεγάλο ποσοστό ψήφισε το Ποτάμι; τους γοήτεψε το σακίδιο; Αντί λοιπόν να κατηγορούμε την κοινωνία που δεν αλλάζει για να μας μοιάσει μήπως στο μεσοδιάστημα αλλάξανε τα παραδοσιακά κόμματα τόσο που πλέον αποστασιοποιηθήκαν από την κοινωνία και τους προβληματισμούς της (με αποτέλεσμα η κοινωνία να τιμωρεί με τον χειρότερο τρόπο);  βΛέπεις επειδή δεν είμαι σίγουρος και δεν έχω στοιχεία βάζω ερωτηματικό...
ΥΓ2. Η ΧΑ είναι δολοφόνοι, φασίστες, ναζιστές... πλην όμως με το να ασχολούνται όλοι όλη μέρα μαζί της μόνο διαφήμιση της κάνουν. Με λίγα λόγια άμα θέλω να ξεχωρίσω δεν με νοιάζει τι κάνει ο άλλος λάθος κοιτάω απλά να κάνω εγώ το σωστό... και ο κόσμος στην πορεία θα βρει τον δρόμο του δεν έιναι ζώο να το πηγαίνω στο μαντρί...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 04:27:29 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος melenios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6926 στις: Ιούνιος 11, 2014, 04:24:32 μμ »
πρωτη αρχη του φασισμου....η ισοπέδωση και το τσουβάλισμα όλων
πρώτο τους μέλημα οταν ηρθαν ή οταν ερθουν στην εξουσια : το σπασιμο των σωματειων και η απαγορευση των απεργιων
παρατηρηση 1:
πολλοι χρηστες του φορουμ αρεσκονται στο α) να μην πατανε στις γενικες συνελευσεις, β) να μην απεργουν (η να απεργουν 1/10 και να το εχουν για επανασταση) και γ) στο χωρο εργασιας τους να μην αντιπαλευουν την αξιολογηση - αυταξιογηση και να στρωνουν το χαλι να περασει όλη η αντιλαικη και αντιπαιδαγωγικη πολιτικη
εχουν το .....θρασος(;) να (δ) τσουβαλιαζουν γενικα και αοριστα περι συνδικαλιστων.
Καθε ομοιοτητα με την αρχη του σχολιου, με το 10% των ξαφνικα παρασυρμενων φασιστων και την τεταρτη παραγραφο του αρθρου στον ακολουθο συνδεσμο  http://www.efsyn.gr/?p=204035 (λιθοσφαριστη ευχαριστω) ειναι τυχαια φανταζομαι....
Περιμενετε απο τον πολιτικο τυχοδιωκτη Λοβερδο που θεωρει την Χρυση Αυγη γνησιο κοινωνικο κινημα να ασχοληθει σοβαρα με τα της παιδειας.....γιατι ο αλλος ηταν σκουμπρι και ο Λοβερδος ομορφονιος και δεν δεσμευεται να υλοποιησει τις αναγκαιες .....μεταρρυθμισεις ....να κανεις και αυτος οπως η Αννα και ο σκουμπρι εξορθολογισμο και εξυγιανση    (τελικα η ελληνικη γλωσσα ειναι πολυ πλουσια για να πεις με πομπωδεις λεξεις αντι για μειωσεις, κοψιμο, κτλ κτλ) με τις οποιες δεσμευσεις καθολου δεν συμφωνει αλλα ειναι απο αυτους που ελεγε οτι επιτελους και αν δεν υπηρχε τροικα επρεπε να την εφευρουμε γιατι ειχαμε καθυστερησει πολυ αυτες τις μεταρρυθμισεις (χαρη σε καποιους συνδικαλιστικες παραταξεις λεω εγω τωρα και μερικους τρελους που εβγαιναν ακομα και διεκδικουσαν....για κινημα μιλαω οχι για τον πολυζωγοπουλο, τον πρωτοπαππα και λοιπους....)

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6927 στις: Ιούνιος 11, 2014, 04:34:32 μμ »
πρωτη αρχη του φασισμου....η ισοπέδωση και το τσουβάλισμα όλων
πρώτο τους μέλημα οταν ηρθαν ή οταν ερθουν στην εξουσια : το σπασιμο των σωματειων και η απαγορευση των απεργιων
παρατηρηση 1:
πολλοι χρηστες του φορουμ αρεσκονται στο α) να μην πατανε στις γενικες συνελευσεις, β) να μην απεργουν (η να απεργουν 1/10 και να το εχουν για επανασταση) και γ) στο χωρο εργασιας τους να μην αντιπαλευουν την αξιολογηση - αυταξιογηση και να στρωνουν το χαλι να περασει όλη η αντιλαικη και αντιπαιδαγωγικη πολιτικη
εχουν το .....θρασος(;) να (δ) τσουβαλιαζουν γενικα και αοριστα περι συνδικαλιστων.
Καθε ομοιοτητα με την αρχη του σχολιου, με το 10% των ξαφνικα παρασυρμενων φασιστων και την τεταρτη παραγραφο του αρθρου στον ακολουθο συνδεσμο  http://www.efsyn.gr/?p=204035 (λιθοσφαριστη ευχαριστω) ειναι τυχαια φανταζομαι....
Περιμενετε απο τον πολιτικο τυχοδιωκτη Λοβερδο που θεωρει την Χρυση Αυγη γνησιο κοινωνικο κινημα να ασχοληθει σοβαρα με τα της παιδειας.....γιατι ο αλλος ηταν σκουμπρι και ο Λοβερδος ομορφονιος και δεν δεσμευεται να υλοποιησει τις αναγκαιες .....μεταρρυθμισεις ....να κανεις και αυτος οπως η Αννα και ο σκουμπρι εξορθολογισμο και εξυγιανση    (τελικα η ελληνικη γλωσσα ειναι πολυ πλουσια για να πεις με πομπωδεις λεξεις αντι για μειωσεις, κοψιμο, κτλ κτλ) με τις οποιες δεσμευσεις καθολου δεν συμφωνει αλλα ειναι απο αυτους που ελεγε οτι επιτελους και αν δεν υπηρχε τροικα επρεπε να την εφευρουμε γιατι ειχαμε καθυστερησει πολυ αυτες τις μεταρρυθμισεις (χαρη σε καποιους συνδικαλιστικες παραταξεις λεω εγω τωρα και μερικους τρελους που εβγαιναν ακομα και διεκδικουσαν....για κινημα μιλαω οχι για τον πολυζωγοπουλο, τον πρωτοπαππα και λοιπους....)

Και σεις είχατε την ευκαιρία να ενωθείτε αλλά πάνω από όλα η κούφια ιδεολογία σας . Ποτέ δεν σας ένοιαξε να διαβάσετε κανενα άλλο σχόλιο πέρα από αυτό του δικού σας κομματικού κατεστημένου... σας άρεσε μια ζωή να δίνετε συμπαράσταση στα θύματα γιατί ποτέ δεν έιχατε τα φόντα να δημιουργήσετε και να τους βγάλετε από την μιζέρια τους... κοινώς μας κυβερνάνε αυτοί γιατί μια ζωή επιδιώκατε ξεκούραστη και άκοπη αντιπολίτευση γιατί κατά βάθος δεν έχετε τα φόντα να δημιουργήσετε κάτι δικό σας ποτέ και τίποτα εκτός από μια κούφια άρνηση.... και αν κάπου κάποιος σας την πει θα πείτε ότι είσαστε μια ζωή στο περιθώριο και κυνηγημένοι... μας κουράσσατε αδελφέ... Δεν θέλω την Ελλάδα του 1960... ούτε των δεξιών ούτε των αριστερών ούτε των άκρων ουτε των μέσων θέλω την Ελλάδα στην δεκαετία του 2020... να κοιτάω τους άλλους λαούς στα μάτια και να νιώθω περήφανος και ΙΣΟΤΙΜΟΣ για αυτο που είμαι και για το από που κατάγομαι... έχετε προτάσεις ή μια ζωή κρίνετε τους άλλους μόνο;;;;

ΥΓ1. Και στην Ελλάδα του μπουζουκιού υπήρχαν και πολλοί αριστεροί νεόπλουτοί... μήπως έγιναν και αυτοί ΣΥΡΙΖΑ ή ΚΚΕ μόλις κοπήκαν τα προνόμια; Επίσης διαβάστε και λίγο ιστορία να δείτε ότι και η δική σας ιδεολογία όπου εφαρμόστηκε δεν εφαρμόστηκε  και με τους πλέον δημοκρατικούς τρόπους... η εξουσία δεν φθείρει μόνο τους δεξιούς και τους κεντρώους... απολυταρχικά καθεστώτα υπήρξαν και υπάρχουν σε όλο το φάσμα των πολιτικών κατευθύνσεων... ανοίξτε και κανένα βιβλίο εκτός από αυτά που φέρουν κόκκινο εξώφυλλο έτσι για να πέσουν και κάποιες παρωπίδες... διότι εσείς που επιδιώκετε και την υπέρτατη δημόσια μόρφωση είσασταν και αυτοί που δεν θέλατε και καμία πρόοδο ποτέ και σε τίποτα ίσως γιατί αν ο λαός μορφωνόταν πραγματικά να μην είχε ανάγκη νκανένα κόμμα ως Μεσσία... κάτι το οποίο φοβάστε εξίσου με τους πολιτικούς αντιπάλους σας...
ΥΓ2. Οσο για τον Luerdi έχω πει πολλά σχόλια εδώ μέσα αλλά μάλλον τα φιλαράκια σου στο κόμμα (ξέρεις αυτοί που είσαστε ΣΥΡΙΖΑ και ΚΚΕ και αλλάζετε κατά κόρον ψευδώνυμα) δεν σε έχουν ενημερώσει. Κάνε ένα κόπο και διάβαζε, κατάλαβε και μετά κρίνε
ΥΓ3. Επίσης βλέπω ότι εδώ στην Ελλάδαδεν περνάτε πολύ καλά...γιατί δεν πάτε μετανάστες Β. Κορέα που εχουν δημοκρατία και υψηλούς μισθούς... γιατί πολλοί κεντρώοι και δεξιοί τουλάχιστον δεν τους αρέσει εδώ αλλά πάνε στο εξωτερικό και ζούνε στην χώρα της ιδεολογίας τους...οι φόλα αριστεροί όμως πέρνατε τον μισθό του Δημοσίου χρόνια και μόνο εκδρομές κάνατε στην Κούβα και αλλού... γιατί δεν γοητευθήκατε έστω και 1 να μείνει?
ΥΓ4. Σου προτείνω φίλτατε αν εγώ είμαι φασίστας όπως  λες να πάς στη Β. Κορέα και να οργανώσεις τα αδέλφια σου σε σωματεία που θα κάνουν απεργίες... πιστεύω αριστεροί είναι εκεί θα καταλάβουν και θα δεχθούν τις απόψεις σου...

=========================================

Ηθικά διδάγματα φίλε μου σε αυτούς που τα χάφτουν όχι σε μένα... επίσης είμαι ελεύθερος άνθρωπος και αποφασίζω εγώ πότε θα απεργήσω και αν θα πάω στην συνέλευση... εσύ πήγαινε μπας και σου τάξει το κόμμα... εγώ επειδή από μικρός έπρεπε να ζήσω την οικογένεια μου δεν έιχα ανάγκη κανένα κερατά να με σώσει και μπορώ να τα χώνω εξίσου και να λέω την άποψη μου έστω και αν είναι αντίθετη σε όλους χωρίς να τρέμω μην με διαγράψουν... λοιπόν τα κουπονάκια σου πούλα τα άλλου...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 04:55:09 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος melenios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6928 στις: Ιούνιος 11, 2014, 04:59:36 μμ »
αγαπητε guest επειδη στερεισαι ταξικης αντιληψης των πραγματων η οποια κουβεντα δεν θα καταληξει πουθενα
εσενα σου ταιριαζει μια ελλαδα των "ποταμιων" και λοιπων στοιχειων της φυσης.....
απο οικονομικη ιστορια καλα τα παμε μην ανησυχεις .....την σπουδασαμε
και το τι λεει ο μαρξ και ο λενιν και αυτο το διαβασαμε και ειμαστε ικανοι να διαπιστωνουμε ποσοι επικαιροι ειναι
να μην ειναι η μονη μας πληροφορια οτι εκει περα που ειχαν αλλο συστημα περιμεναν στην ουρα ακομη και για το κωλοχαρτο....οπως μας μεγαλωνουν....
το γνωσεις εχεις εσυ περι αυτων των θεματων φαινονται στα επιχειρηματα σου....ας το κρινει ο καθενας
το μονο που βγαζει ματι ειναι οτι συστημα ...καπιταλισμος το λενε...σαπισε. και δεν γιατρευεται με οποιο γιατροσοφι επιχειρουν να το τιθασευσουν ...ειτε ειναι τυπωμα χρηματος ειτε δημοσιονομικη πειθαρχια....
το θεμα ειναι ο κοσμος της εργασιας ποτε εκανα βημα μπρος και τι κατεκτησε.....ψιλα γραμματα ε;

οσο για την εκ του ασφαλους κριτικη στη συγκεντρωτικη κατασταση μισθοδοσιας εχω 500 ευρω κρατησεις απο απεργια....στο σχολιο μου η αυταξιολογηση δεν προχωρησε .....συγκρουστηκαμε και δεν προχωρησε...εσυ;
θα ελεγες τα ιδια καταμουτρα σε οσους απεργησες περυσι στην επιστρατευση;
ξερεις μονο στελεχη των παρεμβασεων και του ΠΑΜΕ το εκαναν.....δεν μπορουμε να το παραχαραξουμε και αυτο
οσο για τη δημοκρατια σε καιρους καπιταλιστικης κρισης με πνιγει....ειλικρινα τοση δημοκρατια με πνιγει
το παραδειγμα των καθαριστριων του ΥΠΟΙΚ ειναι χαρακτηριστικο και για τη δημοκρατια και για τον αγωνα για αξιοπρεπειας , υποδειγμα απευθυνομενους σε πολλους συναδελφους κατα τα αλλα πιο μορφωμενους με εννοια να ετοιμασουν το portofolio για το συμβουλο...
οσο για το τσουβαλιασμα ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ 2 σε 1.....σε παρακαλω μην το κανεις....δειχνει τη συγχυση σου και την ελλειψη γνωσεων και την ενδεια επιχειρηματων

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6929 στις: Ιούνιος 11, 2014, 05:11:06 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2014, 12:40:27 πμ από schmeichel3 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.