*

Αποστολέας Θέμα: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 1392794 φορές)

0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MHXMHX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #294 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:18:43 μμ »
Σενάριο :
1) Είμαι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ .
2) Έφεραν με μετάθεση και άλλον .
3) Κανένας δεν παίρνει οργανική .
4) Το Σεπτέμβρη υπάρχει ένα λειτουργικό και το παίρνει αυτός γιατί έχει πιο πολλά μόρια .

Ερωτήσεις :
α) Μπορεί να συμβεί το παραπάνω ή δεν θα είχε πάρει μετάθεση ο άλλος αν υπήρχε 1 λειτουργικό και κανένα οργανικό;

β) Υποχρεωτική μετάθεση μπορούν να μου δώσουν σε αυτήν την περίπτωση ;

οι υπεραριθμίες για υποχρεωτική μετάθεση  θα βγουν πριν τις λειτουργικές τοποθετήσεις ( γιατί έτσι ειναι η σειρά - δηλαδή θα πουν πχ έχουμε 100 λειτουργικες ώρες που καλύπτονται απο Χ εκπ/κους και περισσεύουν και λίγες ακόμα και άρα οι υπόλοιποι υπεράριθμοι ) οπότε αν κανείς σας δεν επιθυμεί να κριθεί υπεράριθμος,  υπεράριθμος στην περίπτωση αυτή θα βγει ο τελευταίος τοποθετηθείς ( και άρα αυτός που ήρθε με μετάθεση)
 και εσύ θα καλύψεις τις λίγες ώρες που θα μείνουν και θα συμπληρώσεις με β ανάθεση ή β ειδικότητα κτλ.


αν δεν δοθούν αποσπάσεις κ γυρίσουν όλοι οι αποσπασμένοι στα σχολεία τους χλωμούς μασ βλέπω.. 8)

και τότε οι συνδικαλιστές τι λόγο ύπαρξης θα έχουν; Όσο και να τις μειώσουν δε γίνεται να τις εξαφανίσουν τις αποσπάσεις.....


Τα μπέρδεψες bitch.Στη διάθεση είναι,δεν υπάρχει τελευταίος τοποθετηθείς.


Φεύγεις εσύ με τα λιγότερα μόρια.Αλλά δε θα έπρεπε να φέρουν με μετάθεση τον άλλον.Την πάτησες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:41 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #295 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:19:17 μμ »
ναι βρε παιδιά!! βλέπω τόσες μέρες ότι οι περισσότεροι έχετε πανικοβληθεί με τις  υποχρεωτικές μεταθέσεις.
αυτές αφορούν όσους είναι κάτω απο 12 έτη στην εκπαίδευση, δεν συμπληρώνουν το 60% του υποχρεωτικού τους ωραρίου ούτε με τα εναπομείναντα λειτουργικό κενό, ούτε με ά ούτε με β ανάθεση ούτε με α ούτε με β ειδικότητα!!!
Οπότε  Ψυχραιμία!  :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #296 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:21:40 μμ »
ΜΗΧΜΗΧ
διάβασε πάλι προσεκτικά αυτό που έγραψα. Τελευταιος τοποθετηθείς στο ΠΥΣΔΕ ειναι αυτός που ήρθε ( κακώς μεν αλλά ήρθε ) με μετάθεση. Αυτό στην περίπτωση που κανένας δεν επιθυμεί να κριθεί υπεράριθμος.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #297 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:25:34 μμ »
Σενάριο :
1) Είμαι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ .
2) Έφεραν με μετάθεση και άλλον .
3) Κανένας δεν παίρνει οργανική .
4) Το Σεπτέμβρη υπάρχει ένα λειτουργικό και το παίρνει αυτός γιατί έχει πιο πολλά μόρια .

Ερωτήσεις :
α) Μπορεί να συμβεί το παραπάνω ή δεν θα είχε πάρει μετάθεση ο άλλος αν υπήρχε 1 λειτουργικό και κανένα οργανικό;

β) Υποχρεωτική μετάθεση μπορούν να μου δώσουν σε αυτήν την περίπτωση ;

οι υπεραριθμίες για υποχρεωτική μετάθεση  θα βγουν πριν τις λειτουργικές τοποθετήσεις ( γιατί έτσι ειναι η σειρά - δηλαδή θα πουν πχ έχουμε 100 λειτουργικες ώρες που καλύπτονται απο Χ εκπ/κους και περισσεύουν και λίγες ακόμα και άρα οι υπόλοιποι υπεράριθμοι ) οπότε αν κανείς σας δεν επιθυμεί να κριθεί υπεράριθμος,  υπεράριθμος στην περίπτωση αυτή θα βγει ο τελευταίος τοποθετηθείς ( και άρα αυτός που ήρθε με μετάθεση)
 και εσύ θα καλύψεις τις λίγες ώρες που θα μείνουν και θα συμπληρώσεις με β ανάθεση ή β ειδικότητα κτλ.

Δηλαδή :
- Αν γίνει μια υποχρεωτική μετάθεση , θα φύγει αυτός γιατί ήρθε στο ΠΥΣΔΕ μετά από εμένα ( θα φύγει αυτός παρά το γεγονός ότι έχει πιο πολλά μόρια ) .
- Αν υπάρχουν 2 λειτουργικά κενά και επιθυμούμε το ίδιο σχολείο , θα το πάρει αυτός γιατί έχει περισσότερα μόρια .
Καλά τα λέω ?

Υ.Γ.  bitch σε ευχαριστούμε πραγματικά !   είσαι θησαυρός !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:41 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #298 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:30:10 μμ »
σε περίπτωση που κανένας σας δεν θέλει να φύγει θα φύγει αυτός που ήρθε τελευταίος.
αν θέλει να φύγει ο ένας εκ των δύο τότε θα φύγει  αυτός που το δήλωσε οικειοθελώς
αν θέλουν να φύγουν και οι δύο θα φύγει αυτός που έχει τα περισσότερα μόρια.

αυτά, με βάση όσα ως σήμερα γνωρίζουμε. Αν κάτι αλλάξει στο μεταξύ , επιφυλλάσσομαι !!

υγ. με βοηθάτε κι εσείς περισσότερο από οσο νομίζετε. :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Νηρηίδα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #299 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:32:14 μμ »
ναι βρε παιδιά!! βλέπω τόσες μέρες ότι οι περισσότεροι έχετε πανικοβληθεί με τις  υποχρεωτικές μεταθέσεις.
αυτές αφορούν όσους είναι κάτω απο 12 έτη στην εκπαίδευση, δεν συμπληρώνουν το 60% του υποχρεωτικού τους ωραρίου ούτε με τα εναπομείναντα λειτουργικό κενό, ούτε με ά ούτε με β ανάθεση ούτε με α ούτε με β ειδικότητα!!!
Οπότε  Ψυχραιμία!  :) :)

bitch, οι περισσότεροι είμαστε κάτω των 12 χρόνων, σε περιοχές με υπεραριθμίες (οργανικές τουλάχιστον), χωρίς δεύτερη ειδικότητα( εγώ δεν μπόρεσα και δεύτερο πτυχίο, σορρυ τι να κάνω - ).όσο για β΄ανάθεση οι φιλόλογοι ποια παίρνουν άραγε??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος MHXMHX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #300 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:34:06 μμ »
Πρώτη φορά ακούω για τελευταίο τοποθετηθέντα στο ΠΥΣΔΕ!Μόνο για σχολείο ήξερα.

Στο Π.Δ. δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο.Εγώ ξέρω πως θα μετρήσουν τα μόρια ή το ΦΕΚ διορισμού.


Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #301 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:37:27 μμ »
Νηριίδα,
πρόσεξε - άλλο οι οργανικές υπεραριθμίες και άλλο οι υπεραριθμίες για υποχρεωτική μετάθεση.
Οργανικά υπεράριθμος ειναι - και ήταν ανέκαθεν - όποιος ήταν στην διάθεση ΠΥΣΔΕ αλλά αυτο ως τώρα δεν ήταν κατι τρομερό. Για να βγεις στη σέντρα για υποχρεωτική μετάθεση πρέπει συνδυαστικά και συνολικά
- να έχεις κάτω απο 12 έτη
- να μην καλύπτεις το 60% του ωραρίου σου ούτε με α/β ανάθεση ούτε με α/β ειδικότητα
- να μην "παίζεις μπάλα" ούτε σε οργανικό ούτε σε λειτουργικό κενό.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #302 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:40:05 μμ »
ΜΗΧΜΗΧ
αντιγράφω απο το αρ 1 περ.2 του ΠΔ των υποχρεωτικών μεταθέσεων
2. Οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν σε σχολικές μονάδες (εφεξής και σχολεία) της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης πλεονάζουν εξολοκλήρου στην περιοχή μετάθεσης που υπηρετούν εφόσον, ύστερα από την εφαρμογή των διατάξεων των παραγράφων 12 του άρθρου 15, 7 και 12 του άρθρου 14 του π.δ. 50/1996 (Α’ 45)

ΕΚΕΙ ειναι που λέει για τους τελευταίους τοποθετηθέντες κτλ....  ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #303 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:43:02 μμ »
Για να βγεις στη σέντρα για υποχρεωτική μετάθεση πρέπει συνδυαστικά και συνολικά
- να έχεις κάτω απο 12 έτη
- να μην καλύπτεις το 60% του ωραρίου σου ούτε με α/β ανάθεση ούτε με α/β ειδικότητα
- να μην "παίζεις μπάλα" ούτε σε οργανικό ούτε σε λειτουργικό κενό.

Αυτό σημαίνει :
-  πως οι υποχρεωτικές μεταθέσεις θα γίνουν μετά τις τοποθετήσεις του Σεπτεμβρίου σε λειτουργικά κενά ?
-  ή μιλάς για τα λειτουργικά που θα είναι γνωστά τη στιγμή των υποχρεωτικών μεταθέσεων ?

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #304 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:45:33 μμ »
πάντως bitch είσαι καταπληκτικός άνθρωπος . και πάλι ευχαριστούμε .   ;)

Αποσυνδεδεμένος MHXMHX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #305 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:47:51 μμ »
ΜΗΧΜΗΧ
αντιγράφω απο το αρ 1 περ.2 του ΠΔ των υποχρεωτικών μεταθέσεων
2. Οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν σε σχολικές μονάδες (εφεξής και σχολεία) της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης πλεονάζουν εξολοκλήρου στην περιοχή μετάθεσης που υπηρετούν εφόσον, ύστερα από την εφαρμογή των διατάξεων των παραγράφων 12 του άρθρου 15, 7 και 12 του άρθρου 14 του π.δ. 50/1996 (Α’ 45)

ΕΚΕΙ ειναι που λέει για τους τελευταίους τοποθετηθέντες κτλ....  ;)


Που υπάρχει ο όρος "τελευταίος τοποθετηθείς στο ΠΥΣΔΕ";

Μπορείς να μου το δείξεις κάπου γραμμένο;

Με συμφέρει πάρα πολύ αν ισχύει,για να μη νομίζεις πως χαλιέμαι.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #306 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:51:12 μμ »
ε μα ψάξε και κάτι μόνος σου - δεν ειμαι η google!!  :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Νηρηίδα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #307 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:52:54 μμ »
bitch, σε ευχαριστούμε πολύ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 540
Σύνολο: 554

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.