*

Αποστολέας Θέμα: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 111946 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #252 στις: Ιούνιος 15, 2013, 11:29:43 πμ »
emnaypli σε αυτό το thread δε συζητάμε τον τρόπο απόλυσης κανενός. Κανείς δε θέλει να απολυθεί κανένας.
Το θέμα είναι η ίδρυση συλλόγου διορισμένων του ΑΣΕΠ, για να διεκδικήσουν νομικά τα δικαιώματά τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:01:34 »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #253 στις: Ιούνιος 15, 2013, 11:39:32 πμ »
Φοβάμαι ότι αγνοείς ορισμένες αποφάσεις.Σου το λέω,επειδή έχω ασχοληθεί με το θέμα.Αν θες μπορώ να σε ενημερώσω με πμ.
Κατάλαβα,μιλάς για την περίπτωση της δίκης των οαεδιτών.Φίλε,τότε κάνατε το λάθος,αυτό που δεν πρέπει να κάνουν οι συνάδελφοι ασεπίτες:πήγατε με όλους μαζί!Δηλαδή,αντι να πάτε αυτοί που πήραν προυπηρεσία μέσω του ΑΣΕΠ,πήγατε όσοι έχουν προυπηρεσία απο οπουδήποτε στο Παιδείας εναντίον αυτών που ήρθαν στο Παιδείας με προυπηρεσία απο το εργασίας.Ο δικηγόρος ήταν και του αστικού δικαίου,οπότε την πάτησε μεγαλοπρεπώς.Οι δικαστές αποφάσισαν κατ αναλογία,δηλαδή διδακτική προυπηρεσία οι μεν,διδακτική προυπηρεσία οι δε,άρα δεκτές όλες οι προυπηρεσίες!Ο δικηγόρος δεν έθεσε θέμα αντισυνταγματικότητας της προυπηρεσίας εκτός των διαδικασιών του ΑΣΕΠ,οπότε χάσατε.Το χω πει πως έχω μεγάλη εμπειρία στα διοικητικά και ξέρω πολλές λεπτομέρειες για τα εκπαιδευτικά!!!
Όσο για την συνάδελφο που με παρουσιάζει ως αιμοδιψή που θέλω να απολύσω εκπαιδευτικούς,είναι εκτός πραγματικότητας.Η επιδίωξη μου είναι οι ασεπίτες να εξαιρεθούν απο τις αναγκαστικές μεταθέσεις,την διαθεσιμότητα και τις απολύσεις,γιατί είμαι ασεπίτης!So simple!!!

Αποσυνδεδεμένος asepito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #254 στις: Ιούνιος 15, 2013, 11:43:31 πμ »
Αυτά  που  έγραψα  επαναλαμβάνω  ότι  αποτελούν  προσωπικές  απόψεις  και  προτάσεις  προς  τον  υπό  σύσταση  σύλλογο.
Προφανώς  για  κάποιους  αποτελούν  ουτοπίες  για  άλλους  ίσως  όχι.
Οι  πλειοψηφίες  διαμορφώνονται  δεν  είναι  στατικές  για  πάντα.Το  ρουσφέτι  είναι  στο  DNA  του  Έλληνα  αλλά  είτε  το  θέλουμε  είτε  όχι  πρέπει  να  μειωθεί  αν  όχι  να  εξαφανιστεί.
Η  δικαιοσύνη  δεν  μπορεί  να  είναι  όμηρος  των  ρουσφετολογικών  πλειοψηφιών.
Αν  περιμένουμε  με  σταυρωμένα  χέρια  να  γίνουμε  πλειοψηφία  οι  διορισμένοι  με  ΑΣΕΠ  ίσως  χρειαστούμε  δύο  και  τρεις  ζωές.     
       

Αποσυνδεδεμένος demodos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #255 στις: Ιούνιος 15, 2013, 11:45:31 πμ »
Συνάδελφοι είναι πολύ λογικό να δεχθούμε επίθεση από κάποιους ως πρώτη αντίδραση.
Αυτό δεν πρέπει να ακυρώση την προσπάθεια.

Πιστεύω η ιδρυση του συλλόγου θα ταρακουνήσει αρκετό κόσμο που είναι βολεμένος
και παρακολουθεί αδιάφορος την αναμενόμενη σφαγή των εριφίων (δεν κάτω από 12 έτη).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2013, 12:04:43 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:01:34 »

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #256 στις: Ιούνιος 15, 2013, 11:50:30 πμ »
Φοβάμαι ότι αγνοείς ορισμένες αποφάσεις.Σου το λέω,επειδή έχω ασχοληθεί με το θέμα.Αν θες μπορώ να σε ενημερώσω με πμ.
Κατάλαβα,μιλάς για την περίπτωση της δίκης των οαεδιτών.Φίλε,τότε κάνατε το λάθος,αυτό που δεν πρέπει να κάνουν οι συνάδελφοι ασεπίτες:πήγατε με όλους μαζί!Δηλαδή,αντι να πάτε αυτοί που πήραν προυπηρεσία μέσω του ΑΣΕΠ,πήγατε όσοι έχουν προυπηρεσία απο οπουδήποτε στο Παιδείας εναντίον αυτών που ήρθαν στο Παιδείας με προυπηρεσία απο το εργασίας.Ο δικηγόρος ήταν και του αστικού δικαίου,οπότε την πάτησε μεγαλοπρεπώς.Οι δικαστές αποφάσισαν κατ αναλογία,δηλαδή διδακτική προυπηρεσία οι μεν,διδακτική προυπηρεσία οι δε,άρα δεκτές όλες οι προυπηρεσίες!Ο δικηγόρος δεν έθεσε θέμα αντισυνταγματικότητας της προυπηρεσίας εκτός των διαδικασιών του ΑΣΕΠ,οπότε χάσατε.Το χω πει πως έχω μεγάλη εμπειρία στα διοικητικά και ξέρω πολλές λεπτομέρειες για τα εκπαιδευτικά!!!
Όσο για την συνάδελφο που με παρουσιάζει ως αιμοδιψή που θέλω να απολύσω εκπαιδευτικούς,είναι εκτός πραγματικότητας.Η επιδίωξη μου είναι οι ασεπίτες να εξαιρεθούν απο τις αναγκαστικές μεταθέσεις,την διαθεσιμότητα και τις απολύσεις,γιατί είμαι ασεπίτης!So simple!!!
Φίλε typos72, άρχισαν ήδη οι απολύσεις και οι διαθεσιμότητες και δεν το 'χω πάρει χαμπάρι; Είναι δεδομένο, κατά την άποψή μου, ότι σε περίπτωση που αρχίσουν, όσοι διορίστηκαν μέσω ΑΣΕΠ θα είναι οι μόνοι που θα εξαιρεθούν. Αλλά το να φτιάχνει κανείς συλλόγους για να αντιμετωπίσει λαίλαπες που δεν υπάρχουν, μου φαντάζει αρκούντως ασόβαρο και φατριαστικό. Δηλαδή, θα συσταθεί ένας σύλλογος για να παλέψει για τα δικαιώματα των ασεπιτών, πριν κάν αυτά θιγούν; Θα εκδίδονται ανακοινωθέντα από το σύλλογο στις διάφορες εφημερίδες και στα διάφορα site εναντίον απολύσεων και διαθεσιμοτήτων που ακόμα δεν υπάρχουν; Έχουμε ότι το μεγαλύτερο σαράκι είναι η διχόνοια. Θεωρώ ότι η κίνηση είναι τουλάχιστον ανεπίκαιρη.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος demodos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #257 στις: Ιούνιος 15, 2013, 11:54:16 πμ »
Αντιγράφω από σημερινό δημοσίευμα για τις προθέσεις τους:

"Οι δανειστές εξέφρασαν ανοιχτή δυσφορία και για την καθυστέρηση με την υπόθεση των επίορκων και θέτουν ακόμα και ζήτημα αξιοπιστίας ως προς τους κυβερνητικούς χειρισμούς. Η μεταρρύθμιση του δημόσιου τομέα που έχει διττό στόχο για την τρόικα, καθώς εκτός από τον περιορισμό των υπαλλήλων κατά 150.000 έως το 2015 που έχουν επιβάλλει οι δανειστές, επιθυμούν και την ανανέωση του προσωπικού από νέους και καταρτισμένους υπαλλήλους, κάτι που δεν μπορεί να γίνει όσο δεν προχωρούν οι απολύσεις."

Και επειδή οι διορισμένοι μέσω ΑΣΕΠ που είναι και κάτω από τα 12 έτη,  δεν είναι νέοι και είναι ακατάρτιστοι
σύμφωνα με το υπουργείο Παιδείας να τους στείλουμε στην σφαγή με την άφωνη απόδοχή των πιο παλιών.

Ουδεμία αντίφαση σε αυτά που λένε και κάνουν .......

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #258 στις: Ιούνιος 15, 2013, 12:02:35 μμ »
Φίλε typos72, άρχισαν ήδη οι απολύσεις και οι διαθεσιμότητες και δεν το 'χω πάρει χαμπάρι; Είναι δεδομένο, κατά την άποψή μου, ότι σε περίπτωση που αρχίσουν, όσοι διορίστηκαν μέσω ΑΣΕΠ θα είναι οι μόνοι που θα εξαιρεθούν. Αλλά το να φτιάχνει κανείς συλλόγους για να αντιμετωπίσει λαίλαπες που δεν υπάρχουν, μου φαντάζει αρκούντως ασόβαρο και φατριαστικό. Δηλαδή, θα συσταθεί ένας σύλλογος για να παλέψει για τα δικαιώματα των ασεπιτών, πριν κάν αυτά θιγούν; Θα εκδίδονται ανακοινωθέντα από το σύλλογο στις διάφορες εφημερίδες και στα διάφορα site εναντίον απολύσεων και διαθεσιμοτήτων που ακόμα δεν υπάρχουν; Έχουμε ότι το μεγαλύτερο σαράκι είναι η διχόνοια. Θεωρώ ότι η κίνηση είναι τουλάχιστον ανεπίκαιρη.
Συνάδελφε, οι διαθεσιμότητες, οι απολύσεις και οι αναγκαστικές μεταθέσεις προβλέπονται απο το επικαιροποιημένο μεσοπρόθεσμο, δεν τις είδα στον ύπνο μου! Απο κει και πέρα οι ασεπίτες του υπόλοιπου δημοσίου έχουν εξαιρεθεί απο όλα αυτά, γιατί όχι και οι ασεπίτες εκπαιδευτικοί; Ζητάμε λοιπόν ισονομία με τους υπόλοιπους ασεπίτες του δημοσίου! Κι αυτό η ΟΛΜΕ δεν το ζητάει, γι αυτό το ζητάμε εμείς! Δηλαδή τι να κάνουμε; Να μην διεκδηκήσουμε τα δικαιώματα μας, για να μην μας κατηγορήσουν για διάσπαση; Συγνώμη, αλλά σε αντίστοιχες περιπτώσεις (24μηνα, 30μηνα, ΙΔΑΧ, ΟΑΕΔίτες) ο καθένας κοίταξε τα δικαιώματα του. Αυτό κάνουμε κι εμείς!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2013, 12:08:31 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #259 στις: Ιούνιος 15, 2013, 12:04:22 μμ »
Αγαπητέ nikitas καλημέρα.

Δυστυχώς, τα τεκταινόμενα στη χώρα μας δείχνουν ότι η τήρηση της νομοθεσίας δεν είναι αυτονόητη. Οπότε, καλό θα ήταν ο καθένας μας, για παν ενδεχόμενο, να γνωρίζει, να οργανώνεται και όταν και αν έρθει εκείνη η στιγμή, να υπερασπιστεί τη θέση του, βάση πάντα των νόμων.

Τα δικαιώματα των Ασεπιτών έχουν ήδη θιγεί, όταν, ενώ διαγωνίστηκαν για συγκεκριμένες οργανικές θέσεις, σε λίγο, θα βρεθούν οι περισσότεροι να χαρακτηρισθούν πλεονάζοντες (αφού, στη συντριπτική πλειοψηφία, είναι κάτω της 12ετίας). Δε νομίζω ότι θα ήταν καλή ιδέα να περιμένουμε να μας απολύσουν για να οργανωθούμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2013, 12:10:07 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #260 στις: Ιούνιος 15, 2013, 12:10:54 μμ »
@typos72

Οχι,δεν μιλάω μόνο για αυτή την υπόθεση.Οχι,δεν πήγανε όσοι έχουν προυπηρεσία απο οπουδήποτε στο Παιδείας εναντίον αυτών που ήρθαν στο Παιδείας με προυπηρεσία απο το εργασίας.Οχι,ο δικηγόρος δεν ήταν του αστικού (ήταν καθηγητής στο διοικητικό).Οχι,έθεσε θέμα αντισυνταγματικότητας της προυπηρεσίας εκτός των διαδικασιών του ΑΣΕΠ.Το ότι έγιναν λάθη,το πιστεύω κι εγώ.Δεν αμφισβητώ τις γνώσεις σου,απλά ίσως θα έπρεπε να μελετήσεις λίγο το δικόγραφο.Μη βιάζεσαι.Μόλις μπορέσω θα σου στείλω όσα στοιχεία διαθέτω.
Ομως επαναλαμβάνω ότι δεν μιλάω μόνο για αυτή την υπόθεση,αλλά για ένα κλίμα που διέτρεχε τις αποφάσεις του ΣτΕ.Ελπίζω τώρα να έχει αλλάξει και υπό την πίεση των νέων πολιτικών εξελίξεων,αν και δεν νομίζω ότι αφορά άμεσα το θέμα της σύστασης συλλόγου.


@nikitas

Προφανώς έχεις διαφορετικές απόψεις σχετικά με το εάν τόσα χρόνια θίγονται συστηματικά τα δικαιώματα των ΑΣΕΠιτών.Σεβαστές,αλλά πρέπει να κατανοήσεις το γεγονός ότι η σύσταση συλλόγου είναι ειλημμένη απόφαση και αυτό το νήμα έχει δημιουργηθεί για τον καλύτερο συντονισμό των συμμετεχόντων.Δεν πρόκειται να αναλωθούμε σε συζητήσεις που ξεφεύγουν από αυτή την κατεύθυνση.

Αποσυνδεδεμένος dragadroun

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 362
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #261 στις: Ιούνιος 15, 2013, 12:12:13 μμ »
Συνάδελφε, οι διαθεσιμότητες, οι απολύσεις και οι αναγκαστικές μεταθέσεις προβλέπονται απο το επικαιροποιημένο μεσοπρόθεσμο, δεν τις είδα στον ύπνο μου! Απο κει και πέρα οι ασεπίτες του υπόλοιπου δημοσίου έχουν εξαιρεθεί απο όλα αυτά, γιατί όχι και οι ασεπίτες εκπαιδευτικοί; Ζητάμε λοιπόν ισονομία με τους υπόλοιπους ασεπίτες του δημοσίου! Κι αυτό η ΟΛΜΕ δεν το ζητάει, γι αυτό το ζητάμε εμείς! Δηλαδή τι να κάνουμε; Να μην διεκδηκήσουμε τα δικαιώματα μας, για να μην μας κατηγορήσουν για διάσπαση; Συγνώμη, αλλά σε αντίστοιχες περιπτώσεις (24μηνα, 30μηνα, ΙΔΑΧ, ΟΑΕΔίτες) ο καθένας κοίταξε τα δικαιώματα του. Αυτό κάνουμε κι εμείς!!!
Εφόσον ισχύει αυτό για τον υπόλοιπο δημόσιο τομέα, γιατί δεν ισχύει και για τους εκπαιδευτικούς; Είναι παράλογο νομίζω. Μπορείς να μου δώσεις κάποιο λινκ συνάδελφε να δω που αναφέρει ότι οι διορισμένοι με ΑΣΕΠ στον υπόλοιπο δημόσιο τομέα εξαιρούνται από αυτά;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2013, 12:15:23 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος demodos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #262 στις: Ιούνιος 15, 2013, 12:18:07 μμ »
Αγαπήτε Nikitas

για ποια διάσπαση μιλάς; Ο κλάδος ήδη διασπάστηκε στα δύο, οι έχοντες πάνω από 12 έτη
και τα ερίφια προς σφαγή.
Σε παρακαλώ ανάφερέ μου μια μόνο δήλωση που να καταδικάζει αυτό το διαχωρισμό.
Μια ανακοίνωση της ΟΛΜΕ ότι δεν θα δεχθεί την διάσπαση του κλάδου σε δύο τμήματα.

Λυπάμαι αλλα εγω δεν βλέπω πουθένα το "όλοι μαζί".

Ανάφερα τα σχόλια των παλιών συναδέλφων για την επικείμενη διαθεσιμότητα-απόλυση
μας και δεν βρέθηκε ένας  σε αυτό το νήμα να μου πεί:
-Τι λές ρε συνάδελφε !!!  Με το που αναφέραμε τα δημοσιεύματα για απολύσεις, όλοι
 οι συνάδελφοι στάθηκαν διπλά μας και μας είπαν μην ανησυχείτε όλοι μαζί θα παλέψουμε
 να ακυρώσουμε τις απολύσεις.

Περιμένω έναν να μου αναφέρει ότι είχε αυτή την αντιμετώπιση.

Δυστυχώς εγώ εντελώς αντίθετες συμπεριφορές είδα!!!

Και άμα περιμένω την κάθε ΟΛΜΕ να με πουλήσει όπως πούλησε την απεργία όπου
συμφωνουσε το 90% των συναδέλφων θα είμαι τουλάχιστον .... ηλίθιος !!!

Οσο για τα τύμπανα των .... απολύσεων έχουν ηχήσει από καιρό, και όποιος δεν τα ακούει
κοιμάται τον ύπνο του δικαίου !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2013, 12:22:06 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #263 στις: Ιούνιος 15, 2013, 12:26:18 μμ »
Εφόσον ισχύει αυτό για τον υπόλοιπο δημόσιο τομέα, γιατί δεν ισχύει και για τους εκπαιδευτικούς; Είναι παράλογο νομίζω. Μπορείς να μου δώσεις κάποιο λινκ συνάδελφε να δω που αναφέρει ότι οι διορισμένοι με ΑΣΕΠ στον υπόλοιπο δημόσιο τομέα εξαιρούνται από αυτά;
Άρθρο 35,κεφάλαιο β΄,νόμος 4024/2011:οι θέσεις που έχουν δοθεί μέσω διαγωνισμού εξαιρούνται απο τις μεταβολές του δημοσίου!Αν ψάξεις στο ιντερνετ και το βρεις,παρέθεσε το γιατί δεν ξέρω να το κάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2013, 12:27:57 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #264 στις: Ιούνιος 15, 2013, 12:30:54 μμ »
Αγαπήτε Nikitas

για ποια διάσπαση μιλάς; Ο κλάδος ήδη διασπάστηκε στα δύο, οι έχοντες πάνω από 12 έτη
και τα ερίφια προς σφαγή.
Σε παρακαλώ ανάφερέ μου μια μόνο δήλωση που να καταδικάζει αυτό το διαχωρισμό.
Μια ανακοίνωση της ΟΛΜΕ ότι δεν θα δεχθεί την διάσπαση του κλάδου σε δύο τμήματα.

Λυπάμαι αλλα εγω δεν βλέπω πουθένα το "όλοι μαζί".

Ανάφερα τα σχόλια των παλιών συναδέλφων για την επικείμενη διαθεσιμότητα-απόλυση
μας και δεν βρέθηκε ένας  σε αυτό το νήμα να μου πεί:
-Τι λές ρε συνάδελφε !!!  Με το που αναφέραμε τα δημοσιεύματα για απολύσεις, όλοι
 οι συνάδελφοι στάθηκαν διπλά μας και μας είπαν μην ανησυχείτε όλοι μαζί θα παλέψουμε
 να ακυρώσουμε τις απολύσεις.

Περιμένω έναν να μου αναφέρει ότι είχε αυτή την αντιμετώπιση.

Δυστυχώς εγώ εντελώς αντίθετες συμπεριφορές είδα!!!

Και άμα περιμένω την κάθε ΟΛΜΕ να με πουλήσει όπως πούλησε την απεργία όπου
συμφωνουσε το 90% των συναδέλφων θα είμαι τουλάχιστον .... ηλίθιος !!!

Οσο για τα τύμπανα των .... απολύσεων έχουν ηχήσει από καιρό, και όποιος δεν τα ακούει
κοιμάται τον ύπνο του δικαίου !!!!
Πες τα χρυσόστομε!!!

Αποσυνδεδεμένος dragadroun

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 362
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #265 στις: Ιούνιος 15, 2013, 12:35:58 μμ »
Δεν το βρήκα πουθενά στο νόμο αυτό

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.