*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1789856 φορές)

0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #784 στις: Αύγουστος 19, 2013, 04:10:25 μμ »
Εχω την εντυπωση οτι αυτο εχει καταργηθει. Υπηρχαν πολλα παραπονα. Μηπως πρεπει να το κοιταξουμε. Φανταζεστε καποιον στον πινακα πιο πανω απο σας σε μορια και να δουλευει διπλα στο σπιτι του;

Όχι, δεν έχει καταργηθεί. Συνεχίζεται ο θεσμός με ιδιαίτερη επιτυχία καθώς είναι ο μόνος τρόπος η κυρία Σ. Σ. (τυχαίο παράδειγμα) με τοποθέτηση στην Αστυπάλαια να παίρνει 12 μόρια και για τις "ανάγκες της υπηρεσίας" ο προϊστάμενος - με σύμφωνη γνώμη του ΠΥΣΔΕ πάντα - να την έχει αποσπάσει σε Γυμνάσιο της Ρόδου.

μα είναι αδικο!!!  εξαλου εαν δουλεύει σε γυμνασιο τι ειδους αναγκες υπάρχουν ;;  εξαλλου παιρνουν αναπληρωτες.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:19:02 »

Αποσυνδεδεμένος radiki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #785 στις: Αύγουστος 19, 2013, 04:11:43 μμ »
Εγώ το έκλεισα πάντως!

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #786 στις: Αύγουστος 19, 2013, 04:32:18 μμ »
Δηλαδή να βγάλω εισιτήριο?????

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #787 στις: Αύγουστος 19, 2013, 04:37:50 μμ »
...αυτα ειναι τα ωραια των μικρων νησιων!  Δε χρειαζεται να αγχωνομαι για εισιτηριο απο πριν! Στα εκδοτηρια μας ξερουν και μας περιμενουν με καφεδακι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:19:02 »

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #788 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:54:19 μμ »
κάτι  αρχίζει  και  κινείται...σε  επικοινωνία  μου  με  το  κυσδε  μου  μεταφέρθηκε  ότι  γίνεται  μια  προεργασία  (συλλογή  θεμάτων/δεδομένων/κενών  από  άλλα  τμήματα, ιδίως  των  αποσπάσεων). όταν  η  προεργασία  ολοκληρωθεί, κάτι  που  εκτιμάται  ότι  θα  γίνει  στις  επόμενες  μέρες, τότε  θα  συγκληθεί  το  ΚΥΣΔΕ.
καποιος με περισσότερη ενημερωση βρισκεται ευκαιρος να μας αναπτερώσει το ηθικό;
προφανώς αφού όλα είναι μηχανογραφημένα η συλλογή γίνεται άμεσα... ::)
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #789 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:20:42 μμ »
κάτι  αρχίζει  και  κινείται...σε  επικοινωνία  μου  με  το  κυσδε  μου  μεταφέρθηκε  ότι  γίνεται  μια  προεργασία  (συλλογή  θεμάτων/δεδομένων/κενών  από  άλλα  τμήματα, ιδίως  των  αποσπάσεων). όταν  η  προεργασία  ολοκληρωθεί, κάτι  που  εκτιμάται  ότι  θα  γίνει  στις  επόμενες  μέρες, τότε  θα  συγκληθεί  το  ΚΥΣΔΕ.
καποιος με περισσότερη ενημερωση βρισκεται ευκαιρος να μας αναπτερώσει το ηθικό;
προφανώς αφού όλα είναι μηχανογραφημένα η συλλογή γίνεται άμεσα... ::)

Η δική μου ενημέρωση (για φορείς) πάντως λέει άλλα πράγματα που δεν αναπτερώνουν το ηθικό. Καλού κακού ας ετοιμάζουν βαλίτσες οι ενδιαφερόμενοι για το πρώτο δεκαήμερο. Η λογική δείχνει μετατάξεις στην καλύτερη μέχρι 30 Αυγούστου και αποσπάσεις από αρχές Σεπτέμβρη.

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #790 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:32:37 μμ »
κάτι  αρχίζει  και  κινείται...σε  επικοινωνία  μου  με  το  κυσδε  μου  μεταφέρθηκε  ότι  γίνεται  μια  προεργασία  (συλλογή  θεμάτων/δεδομένων/κενών  από  άλλα  τμήματα, ιδίως  των  αποσπάσεων). όταν  η  προεργασία  ολοκληρωθεί, κάτι  που  εκτιμάται  ότι  θα  γίνει  στις  επόμενες  μέρες, τότε  θα  συγκληθεί  το  ΚΥΣΔΕ.
καποιος με περισσότερη ενημερωση βρισκεται ευκαιρος να μας αναπτερώσει το ηθικό;
προφανώς αφού όλα είναι μηχανογραφημένα η συλλογή γίνεται άμεσα... ::)

Η δική μου ενημέρωση (για φορείς) πάντως λέει άλλα πράγματα που δεν αναπτερώνουν το ηθικό. Καλού κακού ας ετοιμάζουν βαλίτσες οι ενδιαφερόμενοι για το πρώτο δεκαήμερο. Η λογική δείχνει μετατάξεις στην καλύτερη μέχρι 30 Αυγούστου και αποσπάσεις από αρχές Σεπτέμβρη.
θα φάμε μαλλον το καραγκιοζιλικι των εξετάσεων- λούκι! και μετά
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #791 στις: Αύγουστος 20, 2013, 11:02:43 πμ »
Καλημέρα!!Καμια ενημέρωση ?έχουμε?!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #792 στις: Αύγουστος 20, 2013, 11:08:28 πμ »
ενημερωση απο ποιον????? αυτοι εχουν αναψει οι ποδιες τους με τις μεταταξεις. τρεχουν τον κοσμο απο εδω κι απο εκει χωρις διευκρινίσεις!!!
Αν υπαρχει καποιος που να εχει προσβση σε ΔΙΔΕ ή ΚΥ ας γραψει κατι. Η λογικη μου λεει οτι το ταξιδι των 14-16 ωρων δεν το αποφευγουμε ουτε κ φετος. Θα δυσκολευτουν με τις αποσπασεις. Παρολο το πληθος των εκπαιδευτικων που αιτουνται Συνταξιοδοτηση!

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #793 στις: Αύγουστος 20, 2013, 11:11:55 πμ »
Χτες ο Δ/ντης της ΔΙΔΕ όταν τον ρώτησα αν έχουμε κανένα νέο για αποσπάσεις σε φορείς μου είπε ότι από Σεπτέμβριο και να δούμε ΑΝ γίνουν. Οι δ/νσεις γέμισαν από κόσμο(οι εξαιρούμενοι της διαθεσιμότητας νοσηλευτριες-βρεφονηπιοκόμοι-κομμωτριες-αισθητικοί), μπορεί να μην ξέρουν ακόμα τη δουλειά αλλα θα μάθουν.

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #794 στις: Αύγουστος 20, 2013, 11:33:38 πμ »
Τα φώτα σας
μπορούμε να κανουμε αίτηση για αποσπαση εντος πυσδε εφοσον εκκρεμεί η αλλη απόσπαση απο πυσδε σε πυσδε;;

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #795 στις: Αύγουστος 20, 2013, 11:57:17 πμ »
Βεβαίως μπορείτε....

Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #796 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:51:32 μμ »
λυπάμαι αλλα δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να παω στην οργανικη μου πληρωνοντας ξενοδοχεια και αλλα ποσα αναμενοντας την ανακοινωση των αποσπασεων, ουτε μπορω να αφησω τη μικρη μου στο δρομο... όπως και πολλοι αλλοι στη θε ση μου η λυση ειναι αδεια μεχρι να βγουν οι αποσπασεις...οπως μας σπανε τα νευρα, θα τους τα σπασουμε κι εμεις!

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #797 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:55:18 μμ »
λυπάμαι αλλα δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να παω στην οργανικη μου πληρωνοντας ξενοδοχεια και αλλα ποσα αναμενοντας την ανακοινωση των αποσπασεων, ουτε μπορω να αφησω τη μικρη μου στο δρομο... όπως και πολλοι αλλοι στη θε ση μου η λυση ειναι αδεια μεχρι να βγουν οι αποσπασεις...οπως μας σπανε τα νευρα, θα τους τα σπασουμε κι εμεις!

Μία από τα ίδια! Στον επόμενο τόνο είναι η παραίτηση.Αει στο καλό πιά! >:( >:( >:( >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 820
Σύνολο: 832

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.