*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1779393 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος garfieldnt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1820 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:02:55 πμ »
Συνάδελφε δε γνωρίζω τίποτα περισσότερο... Αυτό που σας λέω είναι ακριβώς αυτό που μου είπε και δυστυχώς είναι έγκυρο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:10:34 »

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1821 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:03:26 πμ »
Δηλαδή αύριο θα βγάλουν κάποια ανακοινωση ή απο εδω μέσα θα τα μαθαίνουμε όλα;
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1822 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:04:28 πμ »
Ας μην αγχωνόμαστε και φαγωνόμαστε παιδιά.  :)
Νιώθω πως αύριο κάτι αντίστοιχο με αυτό των ΠΕ70,60 θα γίνει και για τους υπόλοιπους κλάδους.  :)
Ο Θεός είναι μεγάλος.  :)

μακαρι να εχεις δικιο αλλα το βλεπω πολυ δυσκολο να γινει κατι αντιστοιχο για εμας αφου καποιος πρεπει να παει να κανει τις εξετασεις...
εκτος των αλλων απ' ο,τι ειπε ο Μπρατης το ΚΥΣΠΕ θα συνεδριασει Δευτερα κ Τριτη.
Δυστυχως δεν υπαρχει καμια τετοια πληροφορια για το ΚΥΣΔΕ κ αν δεν εχει κανονιστει καποια συνεδριαση ειναι πολυ πιθανον να τραβηξουν σε μακρος οι δικες μας αποσπασεις.
οποτε δε μπορει να μας δωσει το περιθωριο των 3 ημερων που εδωσε στους δασκαλους

Στο περσινό σχολείο μου υπάρχουν πέντε οργανικές πε02. Σήμερα μίλησα με τον διευθυντή.Έχει πε02 (3) για να κάνει τισ εξετάσεις.Άρα που το πρόβλημα?Λέτε τα σχολεία να μην έχουν ούτε ένα πε για να κάνει τις εξετάσεις?Αν δεν έχει ας κάνει διορισμούς.
/quote]

και εγω ειχα την ιδια απορια με σενα. και σημερα που μιλησα με τη β/θμια οπου ανηκω μου ειπαν οτι ορισμενα σχολεια (ιδιαιτερα τα μικρα) εχουν πχ καθηγητες μιας μονο ειδικοτητας και οτι οντως δεν υπαρχουν καθηγητες για να κανουν τις εξετασεις.
τωρα τι να σου πω. και εμενα περιεργο μου ακουγεται

Αποσυνδεδεμένος kostantinos85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1823 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:07:55 πμ »
Όπως τι ας πούμε;
Τι προέχει αυτή τη στιγμή στη δευτεροβάθμια από το να ξέρει ο κάθε εκπαιδευτικός πού να πάει;
Ψιλό γαζί μας δουλεύουν.

Πολύ πιθανό να εννοεί το νομοσχέδιο για το Νέο Λύκειο που κατατίθεται αυτές τις μέρες. Θεωρητικά μπορεί να σου πει ότι δεν μπορεί να υπολογίσει τα κενά αφού τα προγράμματα αλλάζουν.

Ότι να ναι φέτος. Τουλάχιστον, ό,τι και και γράφεται εδώ μέσα, το forum αποτελεί μια παρηγοριά και ένας τρόπος ενημέρωσης. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:10:34 »

Αποσυνδεδεμένος garfieldnt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1824 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:15:03 πμ »
Συνάδελφοι κατανοώ ότι τα πράγματα είναι δύσκολα για όλους. Η απόσπαση για πολλούς από εμάς είναι άκρως απαραίτητη... Όμως ας μην είμαστε απαισιόδοξοι... Σε τελική ανάλυση ας αναλογιστούμε ότι τη στιγμή που εμείς προβληματιζόμαστε σε πιο σχολείο θα υπηρετήσουμε, υπαρχουν συνάδελφοι που έχουν απολυθεί και έχουν μείνει οικονομικά ακάλυπτοι... Έχω συναδέλφους που είναι σε διαθεσιμότητα και μου λεν "ας είχαμε και εμείς προβλήματα σαν τα δικά σας..."

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1825 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:31:39 πμ »
Συνάδελφοι κατανοώ ότι τα πράγματα είναι δύσκολα για όλους. Η απόσπαση για πολλούς από εμάς είναι άκρως απαραίτητη... Όμως ας μην είμαστε απαισιόδοξοι... Σε τελική ανάλυση ας αναλογιστούμε ότι τη στιγμή που εμείς προβληματιζόμαστε σε πιο σχολείο θα υπηρετήσουμε, υπαρχουν συνάδελφοι που έχουν απολυθεί και έχουν μείνει οικονομικά ακάλυπτοι... Έχω συναδέλφους που είναι σε διαθεσιμότητα και μου λεν "ας είχαμε και εμείς προβλήματα σαν τα δικά σας..."

Έχεις πολύ δίκιο... Κι εγώ αυτό έχω συνέχεια στο μυαλό μου, για να παίρνω δύναμη. Όμως, δεν είναι δυνατόν να μην εκνευρίζεται κανείς με την προχειρότητα και τη σκληρότητα με την οποία μας αντιμετωπίζουν. Ελάχιστοι από εμάς έχουμε την οικονομική δυνατότητα να πετάξουμε 1000 ευρώ (στην καλύτερη περίπτωση) μόνο και μόνο επειδή κάποιοι δεν έκαναν τη δουλειά τους όταν και όπως έπρεπε. Πάντοτε υπάρχει και το χειρότερο. Με αυτό όμως θα πρέπει να συγκρινόμαστε τελικά; Δεν ξέρω... Νομίζω πως το να διεκδικεί κανείς τα δίκια του, χωρίς υπερβολές (συμφωνώ ότι είναι μάλλον ανέφικτο να παρουσιαστούμε με καθυστέρηση όπως οι πρωτοβάθμιοι. Γιατί όμως δεν ξέρουμε καν ένα χρονοδιάγραμμα αποσπάσεων;) είναι ο εντιμότερος αγώνας. Και σε καμία περίπτωση δεν ξεχνάμε τους συναδέλφους που βρέθηκαν εκτός σχολείου από τη μια στιγμή στην άλλη. Γι' αυτούς και για εμάς και αγωνιζόμαστε και οφείλουμε να αγωνιστούμε.
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος redarmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει…
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1826 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:34:10 πμ »
Συνάδελφοι κατανοώ ότι τα πράγματα είναι δύσκολα για όλους. Η απόσπαση για πολλούς από εμάς είναι άκρως απαραίτητη... Όμως ας μην είμαστε απαισιόδοξοι... Σε τελική ανάλυση ας αναλογιστούμε ότι τη στιγμή που εμείς προβληματιζόμαστε σε πιο σχολείο θα υπηρετήσουμε, υπαρχουν συνάδελφοι που έχουν απολυθεί και έχουν μείνει οικονομικά ακάλυπτοι... Έχω συναδέλφους που είναι σε διαθεσιμότητα και μου λεν "ας είχαμε και εμείς προβλήματα σαν τα δικά σας..."

elks έχεις δίκιο.Για αυτό γράφω όσα γράφω.Όλοι μαζί ή μετά η ζούγκλα. Χτεςς έδωσα 30 ευρώ σε συνάδελφο καί φίλο που απολύθηκε.

Αποσυνδεδεμένος garfieldnt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1827 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:42:32 πμ »
Έχετε δίκιο... δεν λέω ότι δε χρειάζεται να αγωνιζόμαστε.
Η ανθρωπότητα δεν πάει μπροστά κοιτώντας πίσω!
 Θα συνεχίσουμε να αγωνιζόμαστε για τα δικαιώματά μας... Απλά θα πρέπει να έχουμε στο νου μας διάσταση του προβλήματος. Καληνύχτα.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1828 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:09:44 πμ »
Στο δικό μου ΠΥΣΔΕ ανακοινώθηκε χθες (στο site) οτι όσοι έχουν οργανική παρουσιάζονται τη Δευτέρα στο σχολείο τους, ενώ οι στη διάθεση, παρουσιάζονται στη Διεύθυνση.
  

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1829 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:09:02 πμ »
Μου είπε ότι δεν προλαβαίνουν να συνεδριάσουν για τις αποσπάσεις πριν τις 10/9 γιατί προέχουν άλλα θέματα που αφορούν τη δευτεροβάθμια...

Δηλαδή οι τοποθετήσεις από τα ΠΥΣΔΕ θα γίνουν μετά τον αγιασμό; Δεν μου κολλάει.
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος uty

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1830 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:15:54 πμ »
αγαπητοί  συνάδελφοι, δεν  τρέφω  αυταπάτες. 2/9  και  μέχρι  να  βγουν  οι  αποσπάσεις  θα  είμαστε  στις  θέσεις  μας: Υπάρχουν  εξετάσεις, ποιος  θα  κάνει  τις  εισηγήσεις, ποιός  τις  επιτηρήσεις?
αν ειχες ηδη παρει αποσπαση, ποιος θα τα εκανε;
Έλα τώρα με την καραμέλα "ποιός θα κάνει τις εξετάσεις"! Όταν οι αποσπάσεις γίνονταν στην ώρα τους είχε στείλει το υπουργείο στις 3/9 αναπληρωτή για να κάνει τις εξετάσεις; Θα μπορούσαμε να παρουσιαστούμε στις διευθύνσεις των τόπων κατοικίας μας και να μας στείλουν σε κάποια σχολεία που υπάρχει ανάγκη, αν και θα ήταν ελάχιστα.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2013, 08:20:34 πμ από mpourkoulas »

Αποσυνδεδεμένος kalista

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1831 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:36:03 πμ »
Καλημέρα έχουμε κάτι νέο σε φορείς,για σήμερα????   

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1832 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:36:14 πμ »
Όπως τι ας πούμε;
Τι προέχει αυτή τη στιγμή στη δευτεροβάθμια από το να ξέρει ο κάθε εκπαιδευτικός πού να πάει;
Ψιλό γαζί μας δουλεύουν.
Ο καθε εκπαιδευτικος γνωριζει οτι στις 2/9 θα πρεπει να βρισκεται στο σχολειο  που εχει οργανικη.
Διαφοροποιηση του παραπανω σημαινει οτι θα εχει προηγηθει ανακοινωση του Υπουργειου η οποια θα τροποποιει τα ισχυοντα .

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1833 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:37:38 πμ »
Καλημέρα παιδιά!Εύχομαι να έχουμε καλά νέα σήμερα αν και δύσκολο το κόβω... τουλάχιστον να βγει μια ρημάδα ανακοίνωση και για εμάς της δευτεροβαθμιας να ξέρουμε πως θα κινηθούμε τις πρώτες μέρες του Σεπτέμβρη...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 493

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.145 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.