*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1788830 φορές)

0 μέλη και 28 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6328 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 11:21:10 πμ »
Δεν υπάρχει κανένας αναπληρωτής που επιλέγει συνειδητά να μη διοριστεί.
Αντίθετα το υπουργείο πολύ συνειδητά μας έχει αφήσει αδιόριστους από το 2008,πλην των 02,03,04.
Στρέψε τα βέλη σου αλλού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:46:42 »

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6329 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 11:37:55 πμ »
αυτο καταλαβες?
οι 100-200 πρωτοι αναπληρωτες που επελεγαν να ΜΗ διοριστουν τοσα χρονια μου φταινε.
τωρα το καταλαβες η να στο κανω λιανα?
ΤΟΝ ΑΜΕΣΟ διορισμο τον ειδες που εγραψα? η στο κεφαλι σας εχετε τα ιδια και τα ιδια?


Συμφωνω μαζί σου, οχι σε όλα τα σημεια, αλλα συμφωνω....Η αδικία η φετινή δεν εχει προηγούμενο...και ακόμα παίρνουν αναπληρωτές με 9 μόρια......Μπορειτε να το καταλάβετε αυτό???Μας έχουν ισοπεδώσει φέτος.....
Και ναι ήρθε η ωρα να διοριστούν και αυτοί για να καταλάβουν τι εστί βερύκοκο.....Να καταλαβουν τι τραβάμε εμεις που δουλεύουμε πόσα χρόνια μακριά, έχουμε κάποια μόρια και αντε δεν παίρνουμε μετάθεση, δεν παίρνουμε όμως ουτε απόσπαση!!!Γιατί ρε φίλε να τα τραβάμε όλα αυτα???Ας έπαιρναν εμάς στα ολοήμερα και ας έβαζε τους αναπληρωτες στη θέση μας!!!

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6330 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 12:13:30 μμ »
για πε 70 μιλαω
συγκεκριμενα ξερω 5 συναδελφους που το 9 και το 10 δεν εκαναν καν δηλωση διορισμου και τωρα εχουν διαλυσει εμμεσα το συστημα μεταθεσεων και αποσπασεων διοτι πανε στις θεσεις οσων δεν πηραν αποσπαση και συνεχιζουν να δουλευουν  στην α θεσσαλονικης!!!
τι εχεις να πεις?
καλα τη λιστα δε τη βλεπεις?
οι πρωτοι δε βλεπεις οτι εχουν πολλα μορια? τοσα χρονια που επαιρναν δασκαλους αυτοι που ηταν? αλλου?
πιστευω οτι μπερδευεσαι και μιλας για ειδικοτητες

δε τα χω με τους συναδελφους
με το συστημα τα χω που τους επιτρεπει να δουλευουν στον τοπο τους αφηνοντας συναδελφους με καρκινοπαθεις γονεις και παιδια στου διαολου τη μανα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2013, 12:25:30 μμ από lazaros »

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6331 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 12:23:19 μμ »
The Quantity Theory of Insanity is a collection of short stories by Will Self.
...
"Waiting"
A man watches his friend James descend into madness exacerbated by a cult-like group led by a motorcycle courier named Carlos. James is obsessed with waiting, and goes to great lengths to avoid it. He contends that all people are constantly waiting and rails against it passionately.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Quantity_Theory_of_Insanity

αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:46:42 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6332 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 12:26:29 μμ »
 @ lazaros, συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες! Τελικά ο χώρος της εκπαίδευσης καταντάει σαν μία παρτίδα σκάκι, μόνο που κάποιοι παίκτες ξέρουν από πριν "τις κινήσεις του αντιπάλου".
 Σαφώς και πρέπει να αλλάξει το καθεστώς των αναπληρωτών: λίγοι αναπληρωτές, για να αναπληρώνουν όπου υπάρχει ανάγκη (άδειες, κλπ) και φρένο στις αθρόες και αναιτιολόγητες αποσπάσεις. Ας μπει πλέον ένα τέλος σε αυτή τη βιομηχανία ευνοϊκών τοποθετήσεων από τη μία και ψήφων από την άλλη! Διορισμοί μονίμων παντού (με παραμεθόριο στην αρχή) και λίγοι αναπληρωτές μόνον όπου χρειάζεται;)
  

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6333 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 12:26:58 μμ »
για πε 70 μιλαω
συγκεκριμενα ξερω 5 συναδελφους που το 9 και το 10 δεν εκαναν καν δηλωση διορισμου και τωρα εχουν διαλυσει εμμεσα το συστημα μεταθεσεων και αποσπασεων διοτι πανε στις θεσεις οσων δεν πηραν αποσπαση και συνεχιζουν να δουλευουν  στην α θεσσαλονικης!!!
τι εχεις να πεις?
καλα τη λιστα δε τη βλεπεις?
οι πρωτοι δε βλεπεις οτι εχουν πολλα μορια? τοσα χρονια που επαιρναν δασκαλους αυτοι που ηταν? αλλου?
πιστευω οτι μπερδευεσαι και μιλας για ειδικοτητες

δε τα χω με τους συναδελφους
με το συστημα τα χω που τους επιτρεπει να δουλευουν στον τοπο τους αφηνοντας συναδελφους με καρκινοπαθεις γονεις και παιδια στου διαολου τη μανα!


πεστα!!!!!!!συμφωνω!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6334 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 12:30:12 μμ »
english , πιστευω πως αναφερεσαι στην κατασταση και οχι καπου συγκεκριμενα...

θα ξεχασουμε και τα αυτονοητα σε λιγο..παει και μου παιρνει αναπληρωτες σε μερη που πριν μια μερα δε πηραν σναδελφοι...ΟΧΙ ΕΓΩ..ασε με εμενα..δεν την αξιζα..100 ατομα ομως ειχαν σοβαρο λογο! αλητεια, μαφια σε συνεννοηση παντα με το κομμα! μη δηλωσεις νησια, σε ενα μηνα το πολυ θα κανουμε και αλλη φασουλα αναπληρωτων ρε κοροιδο και θα σε φερουμε Θεσσ/κη, μη τρελαινεσαι, αραξε ενα μηνακι, ασε τους χαζους να τρεχουν στον εβρο και στα νησια

και ολοημερο αγορινα μου, που να μπλεκεις τωρα με πρωτη και πεμπτη

(εννοειται αυτο αδικει και μεταξυ τους τους αναπληρωτες!!!)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2013, 12:33:34 μμ από lazaros »

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6335 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 12:32:01 μμ »
english , πιστευω πως αναφερεσαι στην κατασταση και οχι καπου συγκεκριμενα...

θα ξεχασουμε και τα αυτονοητα σε λιγο..παει και μου παιρνει αναπληρωτες σε μερη που πριν μια μερα δε πηραν σναδελφοι...ΟΧΙ ΕΓΩ..ασε με εμενα..δεν την αξιζα..100 ατομα ομως ειχαν σοβαρο λογο! αλητεια, μαφια σε συνεννοηση παντα με το κομμα! μη δηλωσεις νησια, σε ενα μηνα το πολυ θα κανουμε και αλλη φασουλα αναπληρωτων ρε κοροιδο και θα σε φερουμε Θεσσ/κη, μη τρελαινεσαι, αραξε ενα μηνακι, ασε τους χαζους να τρεχουν στον εβρο και στα νησια

και ολοημερο αγορινα μου, που να μπλεκεις τωρα με πρωτη και πεμπτη


εισαι μεσα στο μυαλο μου......

Αποσυνδεδεμένος athdol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6336 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 12:41:12 μμ »
Σε όποιον μπορεί να με βοηθήσει...
Είμαι στη  ειδικότητα ΠΕ 06 (αγγλικών) και έχω τοποθετηθεί σε δημοτικό.. έχω πάρει απόσπαση από την 1η Οκτωβρίου για περιφέρεια Αθήνας και ακόμα δεν έχει βρεθεί αντικαταστάτης έτσι ώστε να μπορέσω να φύγω..υπάρχει κάποιος που γνωρίζει να μου πεί τι θα γίνει με αυτή την κατάσταση? θα στείλουν αναπληρωτές και πότε;;; κοντεύει μήνας και ακόμα να γίνει κάτι!!!να έχεις πάρει απόσπαση και να μην μπορείς να πας σπίτι σου!!έλεος!!!!

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6337 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 01:00:50 μμ »
tragic!
αυτο που κατα καιρους διαβαζουμε ερχεται η στιγμη που γινεται.

Αποσυνδεδεμένος greekgamer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Είμαι στην εκπαίδευση από ανάγκη, όχι από επιλογή.
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6338 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 06:05:12 μμ »
Σε όποιον μπορεί να με βοηθήσει...
Είμαι στη  ειδικότητα ΠΕ 06 (αγγλικών) και έχω τοποθετηθεί σε δημοτικό.. έχω πάρει απόσπαση από την 1η Οκτωβρίου για περιφέρεια Αθήνας και ακόμα δεν έχει βρεθεί αντικαταστάτης έτσι ώστε να μπορέσω να φύγω..υπάρχει κάποιος που γνωρίζει να μου πεί τι θα γίνει με αυτή την κατάσταση? θα στείλουν αναπληρωτές και πότε;;; κοντεύει μήνας και ακόμα να γίνει κάτι!!!να έχεις πάρει απόσπαση και να μην μπορείς να πας σπίτι σου!!έλεος!!!!

Μου είχε τύχει. Απλώς πήγαινα κάθε βδομάδα στο γραφείο του Διευθυντή Εκπαίδευσης και τον παρακαλούσα να με αφήσει να φύγω και αυτός με παρακαλούσε να μείνω για μια βδομάδα ακόμα. Κάποια φορά (μάλλον βαρέθηκε ή με λυπήθηκε) και με άφησε να φύγω.

ΥΓ Πάντως αυτός μπορεί πιο εύκολα να πιέσει τα προϊστάμενα κλιμάκια για να γίνει κάτι από ότι ένας Χ μεμονωμένος εκπαιδευτικός
ΥΓ2 Μου είχε κάνει κακή εντύπωση τότε θυμάμαι και η αδιαφορία του Διευθυντή Εκπαίδευσης του νομού απόσπασης που δεν έφερε καμία αντίρηση στη ΔΔΕ της οργανικής μου παρόλο που είχε ανάγκες...

Αποσυνδεδεμένος athdol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6339 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 06:49:31 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
 Άντε να δούμε πότε θα φύγω από εκεί...ελπίζω πριν τελειώσει η σχολική χρονιά!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6340 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 11:37:35 πμ »
ενταξει αλλα τουλαχιστον πηρες αποσπαση σε γραφειο..... εμεις χωρις βυσμα τι θα απογινουμε?

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6341 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 11:45:34 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
 Άντε να δούμε πότε θα φύγω από εκεί...ελπίζω πριν τελειώσει η σχολική χρονιά!!!!!
Αν είχες πάρει απόσπαση νωρίτερα, δεν θα είχες τέτοια θέματα. Στο νομό Χαλκιδικής έδωσαν απόσπαση σε ειδικότητες για νομό που είχε και άτομα στη διάθεση του νομού στις συγκεκριμένες ειδικότητες. Πήραν όμως αναπληρωτές, (ενώ δεν θα χρειαζόταν, αν δεν είχαν δώσει αποσπάσεις) και καλύφθηκαν αμέσως τα κενά τους. Εκεί η σπατάλη χρημάτων δεν μετράει!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 742
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 727
Σύνολο: 742

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.